Başak ve Kova Burç Uyumu

Başak ve Kova Burç Uyumu
9 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 155 kez okundu.

Başak burcu ve kova burcu uyumu nasıldır ? Başak ve kova uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Başak Burcu ile Kova Burcu Uyumu

Başak- kova burçlarının uyumları farklı noktalarda çeşitlilik göstermektedir. Bunları fark edebilmek için yapılması gereken tek şey her iki burcu ayrı ayrı ele almaktır. Daha sonra uyumlarını karşılaştırmak, hem kolay hem de mümkün olacaktır. Öncelikle başak burcunu ele alırsak, titiz, düzenli, planlı , programlı, öz güveni yüksek, hamarat, yetenekli, cazibeli , albenili ve cesur bir karakteristik yapıları vardır. Fakat bu özellikler kadın ve erkeğinde değişkenlik göstermektedir.

Başak kadını hamarat, özgürlüğüne düşkün, alımlı, bakımlı, eğlenceli,hoş sohbet, disiplinli ve sıcakkanlı bir yapıya sahip iken, başak erkeği titiz, tertipli, disiplinli, ağır başlı, çapkın, tatlı dilli, otoriter ve baskın bir yapıya sahiptir. Başak erkeğinin özellikleri arasında yer alan çapkınlık, sadece belli bir dönem için geçerli olur. Daha sonradan muhafazakar ve sade bir hayat seçen erkeklerin büyük bir çoğunluğu bu burca mensup bireylerdir. Dürüst ve hayatı yaşama şekli ile dikkatleri üzerine çeker. Daima ilgi odağı olurlar. Bu nedenle de özgüven eksikliği yaşamazlar. Bu hayatta onları en mutlu eden şey, başarıdır. Bu nedenle partnerlerinin onlara saygı duyması ve yanlarında durması hoşlarına gider. Sevdikleri tarafından takdir edilmek onları daima etkiler.

Kova burcu insanı ise, başak insanına yapı olarak çok benzer. Güçlü, yetenekli, albenisi olan, tanıdıkça sevilen, vefalı, fedakar ve sevecen bir karaktere sahiptir. Kova kadını tutkulu, dost canlısı, aileye düşkün, çocuklara karşı sevgi dolu, yetenekli, cazibeli, sert duruşu olan ve kendince çılgın bir yapıya sahiptir. Kova erkeği ise sahiplenen, sevdikçe kıskanan, tam anlamıyla kadınının ona ait olmasını ister. Bu nedenle severse eğer, sizin her detayınız ile ayrıca ilgilenir. Bunu bilmiyor ve kova erkeğinden sadece hoşlanıyor iseniz,kendinizi kısıtlanmış ve baskı görmüş hissedebilirsiniz.

Başak ve Kova Aşk Uyumu

Peki, başak kova aşk uyumu nasıl ?

Burçlar arasında sıkça karşılaşılan çiftler arasında yer almaktadırlar. Aşk uyumları son derece mümkündür. Her iki tarafında hayat görüşü, yaşam şekli ve sevgiyi yaşama tarzları birbirine oldukça benzemektedir. Bu nedenle de uyum gösterirler. Eğer beraberlik yaşayan kova kadını ile başak erkeği ise, başak erkeği kadınına sevgisini tam anlamıyla hissettiren bir yapıya sahiptir. Fakat bunu baş başa iken yapar.

Dışarıdan sert ve ketum bir duruşları vardır. Bu nedenle asla buna ihtimal verilmez. Oysa ki başak erkeği severse ve partnerine inanır ise, çok romantik bir adama dönüşür. Baş başa kaldığınız her anı fırsata çevirmeyi iyi bilirler. İyi bir eş olurlar her zaman. Sevgililik döneminde sizi sarıp sarmalar, kendinizi çok özel hissedersiniz. Kova kadını da başağın bu ince tavırları ile sarhoş olmayı tercih eder. Yaşadıkları tartışma ve atışmaların yüzde sekseni kıskançlık nedeniyle olur. Fakat bu durum evlenene kadar sürer.

Başak ve Kova Evlilik Uyumu

Peki, başak kova evlilik uyumu nasıl ?

Evlenen taraflar kova burcu kadını ile başak burcu erkeği ise, durum onlar için zevkli olur. Mutfağın kraliçesi olan kova kadını yemek yapmayı bilmese dahi el lezzeti ile kocasının aklını başından alır. Tabi aynı yeteneği evin düzenini sağlamakta da geçerlidir. Titiz başak erkeği ile başa çıkmak zor olsa da , kova kadını bununla müthiş baş eder. Daima sevgi dolu uyanır hayata. Bu enerjisi , başak erkeğini tesiri altına alarak aşkın etkisini de arttırır. Sevdiği adam ile gezmeyi, hobiler yapmayı hatta boş boş oturmayı dahi seven kova kadını, aynı şekilde uyum gösteren başak erkeği ile mutlu bir evlilik süreci geçirir. Eğer beraberlik içinde olan taraflar, kova erkeği ile başak kadını ise aynı işleyiş devam eder.

Kova erkeği maço, sahiplenen, kıskanan, yetenekli, vefalı, merhametli, sevecen ve çocuk ruhlu insanlardır. Başak kadını ise kendi bakımına düşkün, eğlenmeyi, gezmeyi seven, titiz, alımlı, cilveli, girdikleri ortamda ilgi odağı olmayı seven, statü ve güce karşı sempati taşıyan kişilerdir. Bu nedenle her iki tarafın oluşturduğu evlilik, karşılıklı kıskançlıklar, istenilenin yapılmaması ile oluşan minik çaplı tartışmalar, espri ve neşenin bir arada yaşandığı evlilik olur. Eğer mutlu bir evliliğin kesin olarak yaşanması isteniyor ise, başak kadını inatçı ve hırçın tavrını, kova erkeği de aşırı kıskançlık huyunu törpülemesi gerekir. Her iki tarafın da sorun olarak gördüğü bu huyları şiddetli kavgalara neden olabilir. Bu nedenle her iki tarafın birbiriyle tam anlamıyla uyum sağlayabilmesi için bu gereklidir.

Başak ve Kova Cinsel Uyumu

Peki, başak kova cinsel uyumu nasıl ?

Her iki burçta özel hayatlarını gözler önünde yaşamayı sevmeyen, utangaç bir yapıya sahiptir. Fakat partnerleri ile başbaşa kaldıkları zaman dünya ikisi etrafında döner. Bu durum özellikle kova için ayrıca geçerlidir. Kova kadını da erkeği de aynı duygu ile yaşar. Gerçek sevgi ve güveni buldukları zaman kusursuz bir partner olurlar. Onlar için sevgiden öte güven ve sadakat gelir. Bu yüzden sevdikleri insana bunları hissettirirler ki , karşıdan da aynı etkiyi alabilmek için.

Başak kadını şehvetli iç güdüleri bulunan bir yapıya sahiptir. Sevdikleri insanın nefesi bile onları tahrik edebilir. Başak erkeği ise kur yapıp ilk adımı kadına artırmayı sever. Karşısında onunla olmak için kıvranan fakat bunu mahcubiyeti ile söyleyemeyen kadını görünce, bu durumdan zevk alır. Kedinin fare ile oynadığı gibi oynar kısaca. Beraberlik gerçekleşmesi için kadının ilk adımı atması kâfidir. Tersi bir durumda ise , yani kova erkeği ile başak kadını cinsel birliktelik yaşayacak ise, kova çekinmeden ilk adımı atar, fakat partnerinden aynı isteği algılamaz ise hemen geri çekilir. Kova erkeği için sevgi, ilişkiler vs her şey gibi, cinsellik de karşılıklı haz ve tutku ile olmalıdır. Hangi sebeple olursa olsun, başak kadınının gözünde o isteği görmedikçe buna devam etmez. Onun için aşkın zirve noktasıdır cinsellik. İhtiyaç olarak görmezler yani. Tamamen aşkın tendeki resmi de denilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git