Yüzdeki Jilet İzi Nasıl Geçer ?

11.06.2016
Yüzdeki Jilet İzi Nasıl Geçer ?

Ne yazık ki bazen insanların yüzünde istemeden jilet izleri olmaktadır. Jilet izleri genellikle derinin çok altında inmeden oluşan izlerdir ve genellikle tıraş esnasında oluşur.

Tıraş esnasında kesilen ciltler için çok fazla endişe etmeye gerek yoktur. Bu izler birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolabilir. Fakat burada da yapmanız gereken bir bakım mutlaka olmalı. Böylesi yüzeysel jilet izlerinde kantaron yağını tavsiye ederiz. Cilt üzerindeki etkisi oldukça yoğundur ve cildin yapısını onararak cildi eski görüntüsüne en kısa sürede kavuşmasını sağlar. Dolayısıyla yüzeysel olarak tıraş sebebiyle yüzünüzde oluşan jilet izi tamamen kaybedilir.

Tıraş sonrası yüzeysel olan jilet izlerinin yanı sıra ise daha derin alınan jilet darbeleriyle oluşan jilet izleri de vardır. Bazı durumlardan kaynaklı alınan bu izleri maalesef tamamen yok edecek bir krem veya doğal bir ürün bulunmamaktadır ama bu demek değil ki bu izleri en aza indirebilecek veya jilet izini başka bir görünüme kavuşturacak bir yöntem yoktur. Elbette böyle yöntemler var. Yüzde jilet izi elbette hem kendinizi hem karşınızdaki kişiyi rahatsız edecek bir görünüme sebebiyet verdiğinden dolayı kimse yüzünde böylesi derin bir jilet iziyle yaşamak istemez.

Derin olarak alınan jilet darbeleri ne yazık ki ameliyat ile sonuçlanır ve her ameliyat sonrası mutlaka izler kalır. Bu ameliyat esnasında kullanılan materyallerden kaynaklıdır. Kişinin kendi cilt yapısı ve dokusu da burada önemli bir faktör oluşturmaktadır. Bazı ciltlerin genetiğinden kaynaklı olarak ameliyat sonrası istenmeyen ve anormal bir görünüme bürünür. Bu gibi durumlarda yapılması gereken bir plastik cerrahi ile iletişime girip jilet izinden dolayı olan ameliyat izini boyama yöntemiyle veya jilet izi değilmiş gibi farklı bir şekle sokmaktır. Bu tabii ki plastik cerrahinin yüzünüzdeki izi inceledikten sonra sizinle birlikte alacağı karara bağladır. Yüzdeki jilet izi taze ise aloe veralı ürünler de kullanabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.