Yüz Kuruluğuna İyi Gelen Kremler

20.07.2017
Yüz Kuruluğuna İyi Gelen Kremler

Yüz kuruluğunun giderilmesi ve cildin yeniden sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamak için kullanılabilecek kremlerden bazıları yazımızda tanıtılmıştır.

Garnier Nem Bombası Krem

Cilde sudan gelen sağlıklı bir ışıltı veren krem 24 saat etkili olabilen bir nemlendiricidir. Aynı zamanda antioksidan yapısı bulunan krem, cildin çeşitli dış etkenlerin zararlarına karşı da korumaya yarar. Hyaluronik asid içeren formülü ile cildin suyu muhafaza etmesini ve nemli kalmasını sağlar. Cildin, sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar, önceki ışıltısını yeniden kazandırır ve gün boyunca cildin dış etkenlerin zararlarından korunmasına yardımcı olur. Oldukça yüksek performanslı bir ürün olup cildin 24 saat boyunca nemli kalmasını sağlar, ferahlık ve rahatlama hissi verir. Cilt tarafından kolayca emilen bir krem olup cilt üzerinde yağlı ve yapışkan bir his bırakmamaktadır. Kremin tüm cilt tipleri İçin kullanılması mümkündür.

Bepanthol Krem

Cildin canlı görünüm kazanmasını ve bu görünümünü gün içerisinde korumasını sağlar. Bepanthol krem, cildin nemini yeniden kazanmasını sağlayarak ciltte yaşanan kuruluğa engel olur. Uygulandığı zaman cilde serinlik hissi verir, cilt tarafından hızlıca emilen yapısı nedeniyle yağlılık hissi yaşanmasına da engel olur.

Bioderma Atoderm Krem

Krem, formülünde bulunan Skin Barrier Therapy patentinin etkisi ile yoğun bir cilt kuruluğu yaşanmasına neden olan dış etkenlerin ciltte tutunarak çoğalmalarının engellenmesine yardımcı olmaktadır. Yoğun cilt kuruluğuna bağlı olarak ciltte meydana gelen kızarıklıkların, cilt gerginliğinin ve kaşıntı hissinin önlenmesine yardımcı olur. Bioderma krem, cildin derinlemesine bir şekilde nemlendirilmesini sağlar. Kremin içeriğinde bulunan kanola yağı ile ay çiçek yağları, cildi besler, cildin kuruluğunu giderir ve cildin nemlendirilmesini sağlar.

Avene Trixera Krem

Krem içeriğinde bulunan zengin bileşimi ile cildin maksimum düzeyde nemlendirilmesini sağlar. Ayrıca cildi besleyici bir etkisi de bulunmaktadır. Cilde önceki sıkılığını geri kazandırır. Çok kuru cilt yapılarında yaşanılan gerginlik hissinin azaltılmasını sağlamaya yönelik olarak da kullanılan bir üründür.

Bioderma Atoderm Intensive Balm Kremi

Ciltte yaşanan kuruma, cildin neminin ve elastikiyetin kaybolmasına nedenl olan önemli bir problemdir. Bu durum ciltte kızarma, kaşıntı ve çatlama meydana gelmesi gibi çeşitli problemlerin görülmesine yol açabilir. Cilt nemsiz kaldığında kurur ve hassas bir hal almaya başlar. Bu sorunların yaşandığı ciltler için Bioderma Atoderm Intensive Balm kullanılarak cilde ekstra bir bakım uygulaması tavsiye edilir. Atoderm Balm krem, zengin bir nemlendirici özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile de kuru ve atopik ciltlerin nem dengelerini yeniden kazanmalarını sağlar. Ciltte yaşanan kuruluğun giderilmesine, cilt kuruluğu nedeniyle meydana gelen kızarma, çatlama, kaşıntı gibi cilt sorunlarının azaltılmasında yardımcı olur. Her yaştaki insanın kullanıma uygun olan bir kremdir. Uygulandığı bölgenin yenilenme sürecini hızlandırarak cildin rahatlamasını sağlar. Krem alerjik reaksiyon göstermemektedir. Kremin uygulanacağı bölgenin önceden temizliğinin yapılması gerekir. Sonra hafifçe bir masaj yaparak kremin uygulaması yapılır. Sürülen krem, cilt tarafından emilinceye dek hafif ovma hareketine devam edilmelidir. Günde iki kez kullanılması önerilir.

Avene Cleanance Hydra Kremi

Kuru ciltlerin zarar görmeden ve nazikçe temizlemesini sağlar. Kremin içeriğinde Paraben bulunmamaktadır. Cildin kurumadan ve zarar görmeden temizlenmesini sağladığı gibi aynı zamanda cildin nemlendirilmesini de sağlar. Cildin koruyucu bariyerlerini yeniden yapılandırarak cildin eski rahatlığına kavuşmasına yardımcı olur. Kremin cildi besleyici özelliği de bulunmaktadır.

Mustela Stelatopia Emollient Krem

Çok kuru ciltlerde yüz ve vücut için kullanımına uygundur. Stelatopia Emolyent cilt bakım kremi, cilde hemen nüfuz eder ve cildin yoğun bir biçimde beslenmesini ve canlanmasını sağlar. Krem, içerdiği etken maddeler sayesinde en kuru cilt tiplerinde dahi oldukça etkilidir. İçeriğinde bulunan avokado persoese maddesi ile cildi nemlendirir ve ay çiçek yağı distillatı ile de cildin rahatlamasına yardımcı olur. Kremin oldukça yumuşak ve akışkan bir dokusu bulunmakta olup çok kuru ciltler üzerinde hızlı bir rahatlama hissi yaşanmasını sağlar. Kremin açık yaraların üzerine sürülmemesi gerekmektedir.

Neutrogena Norveç Formülü Besleyici Bakım Kremi

Norveç formüllü krem, yoğun besleyici içeriği ile çok kuru ciltler için anında rahatlama sağlar. Cildin 24 saat boyunca nemli kalmasını sağladığından cildin gerginliğini alarak rahatlamasını sağlamaktadır. Kremin bu özelliği klinik olarak da kanıtlanmıştır. Kremin özel formülü, E vitamini bakımından oldukça zengindir. Cilt bariyerinin güçlenmesini sağlayarak cildi dış etkenlerden korur. Kremin yüz dahil tüm vücut için günlük olarak kullanılması mümkündür.

Lavera Ultra Nemlendirici Krem

Ultra nemlendirici özelliğe sahip krem olup kuru ciltlerin derinlemesine bir şekilde nemlendirilmesini ve yeniden elastikiyet kazanmasını sağlamaya yardımcı olur. Krem, cildin kurumasına bağlı olarak meydana gelen cilt yüzeyindeki kırışıklıklar ile ince çizgilerin de azaltılmasına yardımcı olur. Kremin besleyici özelliği, cildin güçlenmesine de yardımcı olur. Krem, özellikle aşırı kuruluk yaşanan ve nemsiz olan ciltler için kullanıma uygundur. Kremin sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılması tavsiye edilmektedir.

Dexeryl Krem

Dexeryl krem, özellikle kuru, çok kuru ve hassas cilt yapıları için kullanılan bir üründür. Cildin nemlendirilmesini sağladığı gibi cildin çevresel etkenlerin neden olacağı zararlardan da korunmasını sağlar. Krem, cilt yüzeyinde meydana gelen kuruluğun giderilmesi için kullanılan bir bakım kremidir. Avene markasının kurmuş olduğu laboratuvar ortamında hazırlanan bir kremdir. Laboratuvar 1951 yılından bu yana faaliyetine devam etmektedir. Dexerly markası, geliştirdiği özel formülü sayesinde, cildin yumuşaklığını korumaya yardımcı olan bir kremdir. Krem, cildin kendini yenilemesi için yardımcı olur. Cildin nem kaybetmesini önler. Kremin, erken yaşlanma belirtilerini önleme özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliği ile ciltte meydana gelen kırışıklıklar, ince çizgiler, sarkmalar ve mor halkaların düzelmesine ve giderilmesine yardımcı olur. Cildin daha genç ve alımlı görünmesini sağlar. Su kaybı problemi bulunan ciltler için geliştirilmiş olan Dexeryl krem, cilt tonu bozukluklarının giderilmesinde ve çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen deri problemlerinin giderilmesinde de kullanılmaktadır. Krem, cildin nem tutma kapasitesinin geliştirilmesini de sağlamaktadır. Dexeryl Krem, uzmanların ve dermatologların gözetimin ve katılımlarıyla üretilmektedir. Yapılan çalışmalar neticesinde kremin alerji riski minimum seviyeye düşürülmüştür. Yine yapılan araştırmalar ve çalışmalar neticesinde kremin cilt ile uyumluluğu da kanıtlanmış olup bu sayılan özellikleri nedeniyle kullananların büyük beğenisini kazanmış olan bir üründür.

Kremin kullanılmasından önce yüz bölgesinin iyice temizlenerek kurulaması gerekmektedir. Daha sonra avuç içerisine konulan az miktarda krem, yüzün tamamına nazikçe ve yavaşça yapılacak dairesel hareketlerle uygulanır. Kremin sabah ve akşam olacak şekilde günde iki kez yüze sürülmesi tavsiye edilmektedir. Krem, paraben maddesi içermemektedir. Krem, harici kullanım için olup göz çevresinde kullanılmaması gerekmektedir. Kremin göz ile temas etmesi halinde gözün bol su ile durulanması önerilmektedir. Kremin kullanılmasından kaynaklanan bir yanma hissinin oluşması halinde bir uzmana başvurulması tavsiye edilir.

Dermalogica Intensive Moisture Balance Kremi

Kuru ciltler için üretilmiş olan besleyici ve nemlendirici bir krem olup çeşitli cilt hasarlarının giderilmesi için de kullanılabilen bir üründür. Krem, yüzde kullanmak içinde uygun bir yapıya sahip olup cildin ihtiyaç duyduğu nemi kazanmasını sağlayarak cildin düzgünleşmesini sağlar. Yetişkinler tarafından kullanılmak üzere geliştirilmiş bir kremdir. Ciltteki kuruluk nedeniyle oluşan ince çizgilerin görünümlerinin en az düzeye indirilmesini sağlar. Kremin içeriğinde bulunan vitamin kombinleri cildin nemlendirilmesini sağlar ve bu sayede yaşlanma belirtilerinin etkilerini de azaltır. Kremin, erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran etkisi cildin pürüzsüzleşmesini de sağlamaktadır. Suni kokular ve renklendiriciler içermeyen krem, içerdiği antioksidan maddelerin etkileriyle yüzde oluşan hasarların giderilmesi için de kullanılabilen nemlendirici bir kremdir. Krem, temizlenmiş ve hafif nemli olan yüze ve boyuna yukarı doğru olacak şekilde masaj yapılarak uygulanır. Günde iki kez uygulanması tavsiye edilmektedir.

La Roche Posay Hydreane Riche Kremi

Kurumuş olan ve neme ihtiyaç duyan ciltlerin yeniden nemlenmelerini sağlamak amacı ile kullanılan bir kremdir. İçeriğinde bulunan termal su sayesinde cildin rahatlamasını ve canlanmasını sağlayan bir etkiye sahiptir. Kremin uygulanmasından önce yüz ve boyunun temizliğinin yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Kremin ihtiyaca göre günde bir veya iki kez kullanılması tavsiye edilmektedir.

Isis Pharma Sensylia Nemlendirici Kremi

Isis Pharma Sensylia krem, nemsiz kalan kuru, hasarlı ve hassas ciltlerde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir üründür. Krem, yağsız ve hafif dokusu sayesinde ciltte yaşanan hassasiyetin azaltılmasını sağlayan özel bir yüz bakım kremidir. Düzenli olarak kullanılması halinde cilt bariyerinin yeniden yapılandırılmasını sağlar. Cildin su tutma kapasitesini arttırarak nemli kalmasını sağlar. Bu sayede ciltte oluşan kuruluğun, gerginliğin ve hassasiyetin de azaltılmasını sağlar. Kremin içeriğinde Paraben maddesi yoktur. Günde 1 kez ve sabahları olacak şekilde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bioderma Cicabio Pommade Kremi

Kuru ciltlerin nemlendirilmesine yardımcı olan bir bakım kremidir. Cildin doğal yapısının korunmasına yardım eder. Kremin, yüzde, dudaklarda ve rahatsızlık hissedilen diğer vücut bölgelerinde kullanılması mümkündür. Kremin uygulanacağı cilt bölgesinin temizlenmesinden sonra sorunlu bölgeye lokal olarak uygulanır. Yetişkin ve çocuklar için kullanılması uygun olan krem, günlük olarak kullanılabilir. Krem, kuru ve çok kuru cilt tiplerinde kullanılması amacıyla üretilmiştir.

Cliven Hs Yoğun Nemlendirici Krem

Cliven krem, içeriğinde bulunan etken maddeleri ile özel bir nemlendirme etkisi sunan bir üründür. Krem, uygulandığı cilt bölgesini adeta görünmez bir koruyucu ile kaplamaktadır. Cildin doğal dengesini yeniden kazanmasına yardımcı olur ve ciltte görülen kuruluk izlerini ortadan kaldırmakta etkili bir üründür. Cildin kendi doğal yumuşaklığını yeniden kazanmasını sağlar. Yaşlanma işaretlerinin giderilmesine yardımcı olup dış etkenlere karşı cilt direncini de arttırmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.