Yumurtlama Testi Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Yumurtlama Testi Nedir ve Nasıl Yapılır ?
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 312 kez okundu.

Yumurtlama testi nedir ve nasıl yapılır ? Öncelikle ovulasyon diğer bir ifadeyle de yumurtlama testi olarak adlandırılan ve hamile kalmak isteyen bayanlara yol gösteren testimizin işlevinden bahsedelim… Yumurtlama testi anne adayının adet haftasından sonra ki yumurta bırakma günlerini belirleme amaçlı yapılır. Bu günler anne adayının gebe kalması için en yüksek ihtimalli günlerdir. Bu nedenle eşler bu günlerde cinsel ilişkiyi arttırarak bebek sahibi olma hayallerine bir adım daha yaklaşabilirler. Anne adayının döllenme süreci için en verimli günlerini belirlemesine olanak sağlayan bir testtir.

Ovulasyon Testi Nasıl Uygulanır ?

yumurtlama-testi-nedir

Yumurtlama Testi Ne Zaman Uygulanmalıdır ?

Ovulasyon ( yumurtlama ) testi uygulayacağınız doğru günleri belirlemek için ilk olarak adet düzeninizi kontrol etmelisiniz. Adet başlangıç gününü baz alarak diğer adet başlangıç gününe kadar geçen süre eğer 25 veya 28 günse siz testi uygulamaya adet kanaması başladığı günden itibaren sayarak 9. Gün testi uygulamaya başlamalısınız. Testi yumurtlama işaretini pozitif görene kadar uygulamaya devam etmelisiniz. Her gün yeni bir test uygulamanız gerektiğini de unutmayınız. Günlere kadar vermekte sıkıntı çekiyorsanız doktorunuzdan yardım alabilirsiniz.
Testi uygulayacağınız güne karar verdiniz şimdi sıra uygulama aşamasında. Eczaneden aldığınız ovulasyon ( yumurtlama ) testinin ilk olarak uygulama aşamalarını gösteren prospektüsü dikkatlice okuyunuz. Bir kaba idrarınızı yapın ve test çubuğuna birkaç damla idrar damlatın. Sonucu görmek için 5 dk bekleyin. 5 dk sonunda test çizgisi kontrol çizgisiyle eşit yoğunlukta veya daha yoğunsa bu gebe kalmak için en doğru günde olduğunuzu gösterir. Test çizgisi silik ise diğer gün tekrar yeni bir test deneyerek doğru günü aramaya devam etmelisiniz.

Yumurtlama testi nedir ve nasıl yapılır ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git