Yoğurtçu Parkı – Kadıköy / İstanbul

Yoğurtçu Parkı – Kadıköy / İstanbul
5 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 353 kez okundu.

Kadıköy’ün en eskilerinden bir yeşil alan ile sizleri tanıştırıyoruz. Yoğurtçu Parkı zaman içinde pek çok defa yenilenme, düzenlenme imkanı bulabilmiş güzel yeşil alanlarımızdan. Özellikle Kadıköy Belediyesi bünyesi altına girdikten sonra yapılan çalışmalarla şimdiki güzel haline gelmiştir. En çok da Alex de Souza heykeliyle dikkatleri üzerinde toplayan bu park hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Alex de Souza Heykeli Hakkında Bilgiler

Fenerbahçe’nin ve futbol camiasının en çok sevilen futbolcularından biri olan şüphesiz ki Alex de Souza. Yoğurtçu Parkı’nın en gözdesi de bundan dolayı Alex’in heykeli oluyor. Heykel bir Fenerbahçe taraftarı olan Aşan Akın tarafından 15.09.2012 tarihinde Yoğurtçu Parkı’nın karşısına yapılıyor. Heykel kaidesiyle birlikte 3 metreden oluşuyor. Kaidesinde ise taraftarların Alex hakkındaki düşünceleri, Alex’in taraftarlar hakkındaki düşünceleri ve heykelin yapımında katkısı olan taraftarların isimleri yazıyor. Parkta bu alan gereken değeri görüyor diyebiliriz. Çünkü biz hiç boş görmedik.

Yoğurtçu Parkında Neler Var ?

Kadıköy halkının ve Kadıköy severlerin gözdesi olan bu park 2010 yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nden Kadıköy Belediyesi’ne devredilmiştir. Bu aşamadan itibaren parkta pek çok güzel değişimler, yenilikler yapıldı. 30 bin metrekarelik bu güzel parkta herkes düşünülmüş. Çocukların oyun oynaması için büyük bir alan mevcut. Aynı zamanda park engelli bireylere göre de düzenlenmiş. Büyük yeşil alanının yanında spor yapanlar için de fazlasıyla imkan sunulmuş. 5300 metrelik yürüyüş alanı ve 1280 metrelik koşu alanıyla temiz havada koşuya çıkabilirsiniz. Parkın iki farklı fitness alanı da bulunmaktadır. Konulan aletlerle de sporunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca bisiklet yolu da özel olarak ayrılmıştır. Ki açıkçası biz bu duruma hayran kaldık. Şehirde bisiklet sürme imkanı çok da fazla görülmüyor ne yazık ki. Tenis kortu ve duvar tenis sahasıyla da tenis oynayanlar için harika bir fırsat. Bir de parkların olmazsa olmazı basket sahası da bu park da mevcuttur. Parkı diğer parklardan ayıran özelliği ise heykelleri. Ve şüphesiz en çok dikkat çeken Alex de Souza heykeli.

Yoğurtçu Parkı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Yoğurtçu Parkı, Osmanağa Mahallesi – Kadıköy / İstanbul

Metrobüsle gelecekler için Söğütlüçeşme durağında indikten sonra yürüyerek veya minibüsle ulaşabilirsiniz. Özel araçla gelmeyi düşünüyorsanız Fenerbahçe Stadyumu’nun yanından devam edin oradan Fener Kalamış Caddesi’ne geçin. Veye Kadıköy’ün tarihi Kadıköy-Moda tramvayını kullanabilirsiniz. Bahariye durağında inmeniz gerekmektedir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git