Yılbaşı Makyajı İçin Göz Alıcı 10 Makyaj Örneği

Yılbaşı Makyajı İçin Göz Alıcı 10 Makyaj Örneği
4 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.431 kez okundu.

Bir star gibi görünmenizi sağlayacak ve pratik şekilde uygulayabileceğiniz yılbaşı makyajı tavsiyelerimiz ile yılbaşı gecesinin parlayan yıldızı siz olabilirsiniz.

1-) Yılbaşı gecesinin vazgeçilmez rengi kırmızı ile dudaklarınızı daha da çekici kılabilirsiniz. Yılbaşında gözlerinize uygulayacağınız ışıltılar için, hafif beyaz parlak far kullanabilirsiniz. Gözlerinizin daha büyük ve derin gözükmesi için göz pınarınıza beyaz kalem sürmeli ve gözlerinizin ışıltısını ortaya çıkartmalısınız. Göz makyajınızı parlak likit eyeliner ve rimel ile tamamlayarak yılbaşı makyajınızı bitirebilirsiniz.

kırmızı ruj

2-) Mora cesaretiniz var mı? Herkesi büyülemek ve kendinize hayran bırakmak için yılbaşı makyajınızda mor ruj tercih edebilirsiniz. Mor gibi iddialı bir ruj tercih ettiğiniz zaman göz makyajınızı daha naturel tutmaya özen göstermelisiniz. Hafif bir göz kalemi, rimel ve allık ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

mor ruj

3-) Kış aylarının vazgeçilmez renklerinden olan bordo rengi yılbaşı makyajınızda da kullanabilirsiniz. Çekici ve seksi görünmenizi sağlayacak bordo ruj ve gri göz farı kullanarak modern ve şık bir görünüme ulaşabilirsiniz. Özellikle de beyaz tenliyseniz bordo renk her zaman kurtarıcınız olacaktır!

bordo ruj

4-) Bu sezon daha doğal makyajlar ön plana çıkıyor. Yılbaşında dikkat çekici görünmek için ağır makyaj yapmanıza gerek yok! Doğal güzelliğinizi ön plana çıkaracak hafif bir BB krem ve dudak rengi bir parlatıcı kullanarak da harika bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Göz makyajınızda  ve allığınızda hafif pembe tonlar kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

naturel

5-) Yılbaşında bunlar beni kesmez diyorsanız, size önerimiz yılın trendi siyah ruj ! Siyah ruj kullanmak dikkat ve cesaret ister. Siyah ruj kullandığınız zaman göz makyajınızı hafif tutmayı unutmamalısınız.

siyah ruj

6-) Yılbaşında şömine başında sıcacık bir kutlama yapmayı planlıyorsanız tercihinizi kahverengi ve tonları rujlarından yana kullanabilirsiniz. Şeftali tonlarında bir allık ve göz renginize göre kahve tonlarında ya da lila tonlarında bir far ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

kahverengi ruj

7-) Yılbaşında çılgınlar gibi eğlenmek ve kendinizi dağıtmak istiyorsanız, çok iddialı renkleri makyajınızda kullanmanız sizin için zorluk yaratabilir. Bu nedenle beyaz tenli kadınların açık pembe tonlarında bir ruj ve natural bir makyaj yapmasını, bronz ve esmer tenli bayanların ise, ten rengi bir ruj ve şeftali tonlarında bir allık kullanmasını tavsiye ediyoruz.

pembe ruj

😎 Yılbaşında iddialı bir kıyafet giymeyi planlıyorsanız, kıyafetinizin rengine uygun bir ruj seçimi yapmalısınız. Makyajın çarpıcı olmasının en önemli altın kuralı ise, göz makyajınıza ağırlık vermişseniz dudak makyajınızı hafif yapmalı ya da bunun tam tersini uygulamalısınız.

dengeli makyaj

9-) Hem aşk acısını unutmak, hem de yeni yıla yenilenerek girmek istiyorsanız fuşya rengi bir ruj tercih edebilirsiniz. Fuşya iddialı bir renk olduğu için göz makyajınızı daha sade tutmalısınız. Gözlerinize ışıltı vermek için açık tonlarda farları kullanabilirsiniz.

fuşya ruj

10-) Cildinizdeki kusurları örtmek isterken kendinize maske yapmamalısınız. Bu yılın makyaj trendinin naturel olduğunu unutmamalısınız. Cildinizin sorunlu olduğu bölgeler için daha koyu bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Ten renginize uygun fondoten seçimi yaparak modern ve güzel görünebilirsiniz. Kırmızı renge bürünecekseniz, kırmızı ruj ve siyah göz kalemi uyumunu kullanarak çekici bir görünüme ulaşabilirsiniz.

kırmızı

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git