Yeşilköy Pazarı – Bakırköy / İstanbul

Yeşilköy Pazarı – Bakırköy / İstanbul
4 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 499 kez okundu.

Yeşilköy Pazarı yani namıdeğer ‘Sosyete Pazarı’ pazardan da tekstil alışverişi yapabilmeyi halka kazandıran en popüler ve en kalabalık pazarlardan. Sadece tekstille mi bu kadar dikkat çekiyor? Tabi ki de hayır. Kaliteli ve ucuz ürünü olan her kesim orada. Takıcısından çeyizcisine, kadın kıyafetlerinden erkek kıyafetlerine, ayakkabıdan telefon malzemelerine kadar her şeyin bulunduğu bu pazara bizimle mutlaka bir göz atmalısınız.

Pazar alışverişi dendi mi aklınıza marka, orijinal ve çoğu mağazada bile bulunmayan kaliteli ürünler elbette gelmiyordur. Ama bu Pazar tam olarak böyle. İçinde gezerken kalabalığına mı kalitesine mi yoksa ürünlerin güzelliğine mi kapılalım bilemedik. Her fiyat aralığına sahip bu pazarda 5 liraya ürünler bulabileceğiniz gibi 200 liraya da ürün bulabilirsiniz. Çünkü her ikisinin de belirli bir alıcısı var. Öncelikle Pazar düzeni kusursuz. Sokaklara ayrılan pazarların başında sokaklarda hangi tarz ürünler bulunduğu yazıyor. Böylelikle kocaman pazarda sonra uğramak üzere bıraktığınız o çok beğendiğiniz ürünü veya çok beğendiğiniz satıcıya kolayca ulaşabilirsiniz. Çünkü bu pazarda satıcıların yerleri sabittir ve hemen hemen hepsi her hafta oradadır.

Her Çarşamba olan bu pazarın ulaşımı da gerçekten çok kolay. Genelde minibüslerin son durağı olan pazar insanların ulaşabilmesi için son derece merkezi ve kolay bulunan bir yerdedir. El emeği tasarımlarını kapan da bu pazarda severleri için yerini alıyor. Bu tasarılardan en çok dikkatimizi çeken ayaç kütüğünden yapılan mumluklar oldu ve son derece popüler bir tezgahtı. Çok gezdiniz, çok yoruldunuz ve acıktınız. Pazar size bunun de hizmet sunuyor. Gözlemecisiyle, simitçisiyle, turşucusuyla karnınızı doyurabilirip dinlenebilirsiniz. Ve son olarak pazarda gözlemlediğim en ilginç şey eşyalarınızı taşımak üzere çalışanlar var. Poşetiniz ağırsa belirli bir ücret karşılığı ürünlerinizi kendi sepetinde taşıyabilen bu görevliler de en ince ihtiyacımıza kadar düşünmüşler.

Yeşilköy Pazarı Hangi Gün Kuruluyor ?

Her çarşamba kurulan bu pazar sabah 8’den akşam 8’e kadar hizmet vermektedir. Ama size tavsiyemiz sabah erkenden gidip en güzel ürünleri kapılmadan yakalamak.

Yeşilköy Pazarı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Yeşilköy Mahallesi,Hamdullah Suphi Tanrıöver Sokak No 35,34149 Bakırköy / İstanbul

Ulaşımı çok kolay olan bu pazara pek çok araçla ulaşabilirsiniz.

Minibüs ile; Beşyol veya Sefaköyden bineceğiniz beyaz şapkalı minibüsler ile veya Bakırköy meydanından kalkan Yeşilköy minibüsleri ile en son durakta direkt olarak pazara ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile; Yeşilköy Pazarı durağından geçen otobüsler ile kolayca gelebilirsiniz. Bu otobüsler : 73Y, BN1,BN2,BN3

Özel araç ile : E5 üzerinden Bakırköy’e ulaşın ve yolun sonrasından Yeşilköy tabelalarından yolu takip edin sizi direkt pazara çıkaracaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git