Yeni İlişkide Eski Sevgiliye Yer Var mı ?

Yeni İlişkide Eski Sevgiliye Yer Var mı ?
30 Mart 2016 tarihinde eklendi, 663 kez okundu.

Arkadaş kalmayı başaramadığınız sürece yeni ilişkinizde eski sevgiliye kesinlikle yer yoktur. Arkadaş kalma kararı ilişkiniz biter bitmez gerçekleştireceğiniz bir olay değildir. Biraz zamana bırakarak gerçekten arkadaş kalmayı isteyip istemediğinizi karşılıklı öğrenmeniz gerekiyor. Durumu değerlendirip, arkadaş kalmak sizi yıpratacak mı bunlara karar vermeniz gerekiyor. Arkadaş kalmak için öncelikle yaralarınızı sarmanız gerekiyor ve bunun için de kendinize ne kadar isterseniz zaman tanımalısınız. Arkadaş kalmak ya da arkadaş olmaya çalışmak sizin tek taraflı verebileceğiniz bir karar değildir. Bu gibi önemli kararlar karşılıklı olarak alınmalı ikinizin de bunu istemesi gerekmektedir.

Genellikle yeni ilişkilerde eski sevgili sorunları çok görülmektedir. Bu sorunlar eski sevgilinizin takıntılı bir tip olması, yeni ilişkinizde sizi kıskandırmak için eski eski sevgilinin kullanılması veya eski sevgili kıskançlığının fazla büyütülmesi yeni ilişkinizi yıpratır. Yeni ilişkinizde sevgilinizin eski sevgilisini hala unutamamış olması da büyük sıkıntı yaratmaktadır. Bu gibi durumlarda ilişkinizi noktalamak en mantıklısıdır. Karşınızdaki kişinin aklında hala eski sevgilisinin olması ilişkinizin mutlu ve huzurlu olmasını engelleyecektir. Eski sevgilinin kıskandırmak amaçlı kullanıldığı da pek çok ilişkide görülmektedir. Bu kıskandırmanın dozajı iyi ayarlanmalı aşırıya kaçılmamalıdır. Aşırı kıskançlık krizleri ilişkinizi yıpratacağı gibi onun size karşı olan güvenini de azaltacaktır. Öncelikle sevgilinizle bu konuyu konuşmalı sorunlarınızı çözmeye gayret etmelisiniz.

yeni-iliskide

Öncelikle şunu unutmayın, yeni bir ilişkiye başladığınızda eski sevgilinizle aranızdaki her şey tamamen bitmiş olmalı. Aklınızda eski sevgiliniz varken yeni bir kişiye sevgili sıfatını yüklemek hem sizin açınızdan hem de hayatınızdaki kişi açısından çok yanlış bir davranış olacaktır. Kendinizden çok karşınızdaki kişiye büyük bir haksızlık değildir de nedir bu davranış. Eski sevgiliniz hakkında kafanızda çok ufak da olsa bir şeylerin bitmediği fikrini taşıyorsanız, bu fikri bitirmek için yeni bir ilişkiye adım atmayın. Çivi çiviyi söker mantığıyla hareket etmeyin. Düşüncenizde fikriniz de hep eski sevgilinizi taşımanız, sizi ileriye götürmek yerine geriye çekecektir böylece yeni ilişkinizde mutlu olmanız imkansız hale gelecektir.

Yeni bir ilişkiye başladıysanız eski sevgilinizle hala görüşüyor olmanız sıkıntı yaratacaktır. Yeni ilişkinizde eski sevgilinize yer vermek büyük kıskançlıklara ve kavgalara hazırlıklı olmanız demektir. Tabii eğer eski sevgilinizle aranızdaki duyguyu tamamen atmışsanız eski sevgilinizi yeni ilişkinizde arkadaşınız, sırdaşınız olarak tanıtabilirsiniz. Geçmişi düşünmeyi bırakmışsanız bu konuları açmamanız en mantıklısı. Unutmayın siz önceleri çok iyi bir sırdaştınız. Sizi birbirinizden daha iyi tanıyan ve anlayan hiç kimse yoktu. Ama artık siz yeni sırlarınızı yeni ilişkinizdeki sevgilinize açmalısınız. Tabii eski sevgilinizin de sizinle aynı düşünceleri taşıyor olması gerekmektedir. Sizi yeni sevgilinize karşı doldurduğunun farkına varıyorsanız ondan uzaklaşmalısınız. Yeni ilişkiden uzak tutmaya, caydırmaya, aranızı bozmaya çalışıyorsa ve gereksiz kıskançlık krizlerine giriyorsa arkadaşlığınız sizin istediğiniz boyutta olmamış demektir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git