Yengeç ve Akrep Burç Uyumu

Yengeç ve Akrep Burç Uyumu
10 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 231 kez okundu.

Yengeç burcu ve akrep burcu uyumu nasıldır ? Yengeç ve akrep uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yengeç Burcu ile Akrep Burcu Uyumu

Sevgili okur, bu yazımda ikisi de su grubundan olan iki burcun uyumunu değerlendireceğim.Lafı fazla dolandırmadan konuya geçelim.

Akrep burcu ve yengeç burcu birlikteliği en iyi anlaşan çiftlerin birlikteliğidir. Her iki burç da oldukça duygusal olmakla beraber ilişkilerinde aşkı son derece yaşarlar. Akrep burcu sevdiklerini daima koruyan, duygusallığı ile partnerini daima mutlu eden; yengeç burcu ise oldukça duygusal, sevdiğine değer veren, sevdiğine karşı son derece anlayışlı olan bir burçtur. Akrep burcunun kıskançlık krizlerini ve sevdiğini sahiplenici özelliği ile yengeç burcunun evcimen oluşu ve sevdiğini mutlu etmek için elinden geleni yapması bu ilişkiyi inanılmaz kılabilir. Bu nedenle bu iki burcun birlikteliği uzun süreli bir evliliğe dönüşebilir.

Yengeç burcu bilindiği gibi duygularını son derece yaşayan, çevresindeki herkesi çok fazla değer veren, fiziksel özellikleri bakımından oldukça etkileyici olan bir burçtur. Yengeç burcunu göre akrep, kendisini ne olduğunu anlamadan aşkın içinde bulacaktır. Akrep yengecin iç dünyasındaki aşkı tadacak ve eğlenceli olması ile birlikte ilişkiyi daima canlı tutacaktır. Bu ikili günlük hayatta olduğu kadar cinsel yaşamda da oldukça birbirlerine tutkuludur. Yengeç burcu insanı her zaman kırılgan ve alıngan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle akrep burcu insanının yengecin bu özelliğini dikkat etmesi ve onu kırmamak için sözlerine dikkat etmesi gerekebilir. Akrep burcunu, yengecin en çok etkileyen özelliği ise, görünüşünün güzel olması ve fiziksel özellikleri bakımından etkileyici olmasıdır. Ancak yengeç burcu akrebi etkilemek istiyorsa, akrebin aşk hayatında ihtiyacı olan güveni sağlaması gerekmektedir. Cinsel yaşamda ise iki burç da oldukça tutkulu ve şehvetlidir.

Aşk hayatlarında hem akrep burcunun hem de yengeç burcunun romantizm son derece baş gösterir. Bu ikili birbirlerini hayatlarının her alanında mutlu edebilir. Yengeç burcu akrep ile birlikte olmak istiyorsa, mutlaka onun kıskançlığına göz yummalı ve tepkilerini kontrol etmelidir. Bu sorunu beraber aşarlarsa dünyanın en mutlu çifti olabilirler. Yengeç burcu da hayatın her alanında biraz daha az baskın olursa, birlikte daha güzel bir birliktelik yaşayabilirler. Cinsel hayatta özellikle akrep burcu yengeç burcuna göre biraz daha isteklidir. Ancak yengeç de akrep burcu gibi seks hayatına önem verir.

Yengeç ve Akrep Aşk Uyumu

Peki, yengeç akrep aşk uyumu nasıl ?

Akrep burcu insanı kim ne derse desin –suratsız, ketum, aşırı ciddi vs.- yoğunluk insanıdır. Bu yoğunluk duygular bazında olabileceği gibi partnerinden beklentileri konusunda da olabilir. Biraz açacak olursak, akrep burcu insanı tüm duyguları uçlarda yaşar ve ortası yoktur. Sevincinde de kederinde de buna şahit olunabilir. Yengeç burcu insanı da duygulara çok önem verir fakat duygulara verdiği önem gereği kederini, hüznünü hatta aşkını kendi içinde yaşar. Yani karşı taraftan açıkça davet gelmemiş, zarf gönderilmemiş ise duygularını ilk evrede açması oldukça zor olacaktır onun için. Eğer akrep burcuysanız ve yengeçten hoşlanıyorsanız cennetten çıkma bir aşk sizi bekliyor demektir.

Yapacağınız tek şey, onu bir nebze olsun yüreklendirmek. Sizi buna pişman etmeyecektir.Akrep burcu ve yengeç burcu oldukça kıskanç burçlardır ve sadakate çok önem verirler. Yengeç burcu kadını tam bir anne, erkeği ise tam bir aile babasıdır. Akrep erkeği/kadını da aile olmayı ilk evrede düşünmese de sadakate çok önem verir. İnsanların duygularına yüzeysel yaklaşmayan biri olduğu için sizi mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Az önce belirttiğim gibi duygularda yoğunluğu fazla olduğu için size verdiği mutluluk da fazla olacaktır, sizden beklentisinin fazla olduğu gibi. Akrep burcu insanı öfkesini bastırabilen bir burç olmasına rağmen beklenilmedik anlarda patlayabilir. Bu durumda yengeç burcu insanı kendi içine çekilecek, kırılacak fakat akrep burcunun bu tepkisinin kendisine yönelik olmadığını bilerek sessizliğini koruyacak; akrebin kendi içinde kopan fırtınanın dinmesi için elinden geleni yapacaktır.

Akrep burcu insanı da yengeç burcunun duygu çıkışlarına sevgi ve ilgiyle karşılık verecektir. Zira buna dünden razıdır, yeter ki çok sevdiği yengeç sadece onun omzunda ağlasın! Cennetten çıkma bir aşk diye boşuna demiyorum, zira bu iki burç birbirini fazlasıyla şımartacaktır. Her iki burç da sürpriz yapmayı seven, duygularda net olmaktan yana olan ve ilişkide karşısındakinin isteklerine fazlasıyla cevap veren tiplerdir. Dolayısıyla sabah hazırlanan hoş bir kahvaltı, gece vakti çıkılan küçük gezintiler, türlü muziplikler bu ilişkiyi oldukça renkli kılacak ve çekici hale getirecektir. Her iki burç da aynı grupta olduğundan ani duygu değişimlerinden hoşlanmayacaklardır. Yani inişli-çıkışlı, sevginin artıp azaldığı kopukluklardan ibaret bir ilişki istemeyeceklerdir. Bu onları gergin bir hale getireceğinden sevgilerini canlı tutmak adına birbirlerine karşı ilgisiz kalmayacaklardır.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki akrep burcu insanı daha nettir, sevgisinden kolay vazgeçmese de ihanet gibi büyük bir hatayı affetmemekle kalmayıp karşısındaki insanı silip atacaktır. Yengeç burcu oldukça sadıktır fakat yanlış anlaşılmalara açıktır ve kendisini ifade etmekte zorlandıkça daha çok içine kapanır. Bu akrepte ters tepebilir. Akrep bu gibi bir durumda karşı tarafın mantıklı bir açıklama yaparak durumu kurtarmasını isteyecektir. Çünkü sevgisine kıymet verdiği bir insanın kredisini hemen tüketmez. Yengeç burcu ise ayrılık olması durumunda bile kolay unutabilen, karşı tarafın hatasını affedemeyip kin tutan biri değildir. Uzun süre ayrılık acısını kendi içinde yaşayacaktır. Bunu akrep burcuna yansıtırsa ters tepmesi muhtemeldir. Akrep ne olursa olsun karşısında dik durulmasını ister. Merhameti acımayla karıştırmaktan nefret eder.

Yengeç ve Akrep Evlilik Uyumu

Peki, yengeç akrep evlilik uyumu nasıl ?

Akrep burcu insanının evliliğe bakış açısı yengeç burcuna nazaran daha radikal bir nitelik taşır. Akrep insanı evliliğin sorumluluk getirdiğini düşündüğü için kendisini buna hazır hissetmediği sürece evliliğe sıcak bakmayacaktır. Yengeç insanı ise evlilik ve aile kurmak için yaratılmış gibidir. Ebeveyn olma isteği onda adeta doğuştan verilmiştir ve kendisi de bunun farkındadır. Akrep ile bu konuda farklı da olsalar evlilikleri sadakat ve güven üzerine kurulu olacaktır. Aşkları azalmayacak, birbirlerine duydukları güven nedeniyle hep canlı kalacak ve huzur dolu bir yuvaları olacaktır.

Her iki burç da doğaya aşık olduklarından evlerini doğada bulunan sıcak renklerle döşeyecekler, kalabalıklardan uzak sakin bir hayat kurmak isteyeceklerdir. Dostları sayılı olan bu burçların ortak arkadaşları da vardır. Çocuklara duydukları sevgi de çok uçlarda olabileceği gibi akrep ile yengeçte farklılık gösterebilir. Akrep insanı çocukların küçük yaşlarda doğru-yanlış ayırtına varmasını isteyeceğinden şefkatli fakat disiplinli bir ebeveyn olacaktır. Yengeç insanı ise çocuğu şımartmak için elinden geleni yapacaktır. Bu ilk zamanlar bir sorun gibi gözükse de akrep burcu insanı özgürlüğü seven bir yapıya sahiptir dolayısıyla hayatı zehretmeyecek ailesiyle güzel zaman geçirmenin yollarını arayacaktır.

Yengeç ve Akrep Cinsel Uyumu

Peki, yengeç akrep cinsel uyumu nasıl ?

Akrep burcu cinsellik dendiğinde tabiri caizse akan suların durduğu bir burçtur. Bu burç için sevdiği insanla cinsel paylaşımda bulunmak nefes almak kadar önemli ve doğaldır. Tabii bunu isterken size baskı yapmayacak ya da sizi zorlamayacaktır. Fakat kendisi istiyorsa karşı tarafın bu konuda da ilgisini çekmenin yollarını bulacağının uyarısını vermeliyim. Yengeç insanı ise daha çok duygularını dinleyen biridir. Bu yönüyle onu çok masum bulabilmek mümkün olsa da akrebin dürtüleri onda da vardır. Sadece o bunun farkında değildir çoğu zaman ve onun bu yönünü ortaya çıkarmak biraz çaba gerektirir. Fakat akrep insanı bu konuda oldukça başarılıdır. Akrebin hayal dünyası geniştir ve fantezi oyunları onda ilgi uyandırır. Yengeç insanı akrep ile bu konuda da hem fikir olabilir fakat ilk adımların onu etkilemek adına sakin atılması ve iplerin onda olduğunun mesajının verilmesi gerekir ki yengeç rahat hissedip akrebe karşılık verebilsin.

Not olarak akrep ile yengeç her ne kadar bazı yönlerden farklı gibi gözükse de aslında ikisi de birbirini tamamlayan yapıya sahiptirler. Bu açıdan bakıldığında ilişkileri uzun soluklu olacak ve çok ses getirecektir.

Yengeç burcu ve akrep burcu uyumu nasıldır ? Peki, yengeç akrep uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git