Yengeç Burcu: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Yengeç Burcu: Özellikleri, Aşk, Cinsellik ve Fazlası

Yengeç burcu burçlar dünyasının belkide en naif, en duygusal ve en evine bağlı burcudur. Çok fazla olumsuz özelliği yoktur çünkü bir iyilik meleğidir. Herkes bir yengeçle dost, eş olmak ister çünkü bu kadar uyumlu ve anlayışlı birini bulmak gerçekten çok zordur. Kendine özgü tavırları ve kişiliğiyle herkesine kendine çeker fakat mütevaziliği yüzünden asla havalanmaz. Hayatınıza bir yengeç burcu aldıysanız çok şanslısınız demektir. Hem erkeği hem kadını yansıttıkları özellikleri sayesinde burçlarının ne olduğunu belli edebilirler. Oldukça alıngan, hassas ve kuruntulu yapıları onları diğer burçlardan ayıran bir başka özellikleridir. Bir yengecin mutlu veya mutsuz olduğunu anlamanız zordur çünkü duygularını içlerinde yaşarlar ve dışarıya fazla yansıtmazlar. Onu tanımak hem çok basittir hem de çok zordur.

Yengeç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcunu daha yakından tanımak için karakteristik özelliklerini öğrenmekte fayda vardır. Belli özellikler onları daha yakından tanımanızı sağlar. Hem içtenliğin hem de kırılganlığın tek bir kişide toplanmış olması tanıma aşamasında zorluk çekmeye neden olabilir. Fakat bir yengeç burcunu hayatınıza sokmak yapacağınız en güzel şeylerden biri olabilir. Burçlara inanmayan insanlar bile illaki bir kez girip burçlarını incelemişlerdir ve gezegenlerin hareketlerine göre değişiklik gösterdiklerini bilmektedirler. Bu özellikler diğer burçlar ile uyum içinde olup olmayacaklarını da ortaya çıkarır. Her burç her burçla güzel bir uyum yakalayamaz. Genelde benzer özelliklere sahip kişiler daha uyumlu bir ilişki yaşayabilirler. Genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Grup: Su, negatif, dişi
 • Yönetici gezegeni: Ay
 • Renk: Gümüş, gri, eflatun
 • Uğurlu taş: İnci
 • Şanslı sayısı: 2
 • Şanslı günü: Pazartesi
 • Karşıt burç: Oğlak
 • Şehirler: İstanbul, Amsterdam, Milano, Manchester, Stockholm
 • Metal: Gümüş
 • Çiçekler: Nilüfer, beyaz gül, zambak
 • Ağaçlar: Defne, köknar

Alıngan

Bir yengeç burcu hayatınızda görüp görebileceğiniz en alıngan kişi olabilir. Onunlayken dediğiniz her şeye çok dikkat etmeniz gerekir çünkü tek bir söze dahi alınganlık yapabilir ve uzun süre bunu devam ettirebilir. İşin kötü tarafı ise alınmaması gereken şeye bile alınabilir, neye alınıp neye alınmayacağını kestirmek çok zordur. Bir şey söylemeden önce iki kere düşünmeniz gerekir aksi halde büyük bir alınganlık krizine yakalanabilirsiniz. Yaptıkları alınganlıkların saçma olmadığını düşünürler, onlara göre kızdıkları şey asla saçma değildir. Her zaman altında yine onlara göre çok mantıklı olan bir neden yatar. Bu nedeni önlerine alırlar ve konuyu uzatıp durular. Genelde alınganlıklarını belli etmezler, karşılarındaki kişinin anlamasını beklerler. Bu süreç boyunca konuşmazlar, sadece somurtup otururlar, içlerine kapanırlar.

Kuruntulu

Alınganlığın dışında diğer kötü özellikleri fazla kuruntulu olmalarıdır. Her şeyi kafalarına takarlar, kurarlar ve basit bir olayı dahi çok büyük bir şeymiş gibi yansıtırlar. Genelde içlerinde yaşadıkları bu kuruntu dünyası mantıklı ve sağlıklı düşünmelerine engel olur. Pozitif düşünemezler ve genelde olayların en kötü yönünü görürler. Bir kişinin dediği şeyi, eğer canlarını sıkan bir şeyse günler boyunca düşünebilirler, uykularını kaçırabilirler ve kendilerini hasta edebilirler. Kafalarının içi genelde çok doludur. Bazen rahat bir uyku çekmekte dahi zorlanabilirler. Çok eskiden yaşadıkları bir şeyi akıllarına getirip bunu bile saatlerce düşünebilirler. Alıngan yapıları kuruntulu olmalarını tetikler.

Sorumluluk sahibi

Yengeç insanları oldukça sorumluluk duyguları gelişmiş kişilerdir. Onlara verilen görevi layığıyla yerine getirmeye çalışırlar, zorlansalar dahi pes etmezler çünkü bu onların sorumluluğunda olan bir şeydir ve tamamlayamazlarsa bunu asla unutmazlar. Sadece başkasını verdiği görevler için geçerli bir durum değildir, kendi kendilerine kural koymaya bayılırlar. Örneğin evlerinde kendilerine ve diğer aile üyelerine ait görevler vardır ve mutlak yerine gelmelerini isterler. Evdeki yada iş yerindeki sorumluluklarını bitirmeden asla o yerden ayrılmazlar. Bu sorumluluk duygularının aynısının karşılarındaki kişilerde de olmasını beklerler, eğer aynı etkiyi göremezlerse sinirlenirler.

Ayrıntıcı

Burçla dünyasının en ayrıntıcı kişileri yengeçler olabilir. Her işi yaparken mutlaka en ince detayına kadar incelemesini yaparlar ve sorunsuz bir iş çıkarmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Ayrıntılara bu kadar önem veriyor olmaları onları mükemmeliyetçi biri haline getirir. Her işlerinin sorunsuz ve eksiksiz olmasını isterler, asla yarım iş göndermezler. İşleri bitmeden başka işe geçmezler, hatta işlerini bitirene kadar başka hiçbir şeyle uğraşmazlar. En basit bir şeye dahi çok fazla özenirler. Hayatlarının her alanında mükemmel olmak isterler.

Hisleri kuvvetli

Bir yengeç burcunu anlatacak bir kelime varsa o hiç şüphesiz hissederim olacaktır. Hisleri her zaman çok açıktır. Kimin ne düşündüğünü, ne hissettiğini anında anlarlar. Kendilerine yapılan iyi veya kötü bir davranışı saniyesinde çözerler ve önlem alırlar. Bu kadar alıngan ve kuruntulu olmalarının nedeni de bu yüzdendir, kendilerine söylenen yalanı, arkalarından çevrilen işi hemen anlarlar ve alınırlar. Bazen hisleri tutmayabilir, işler düşündükleri gibi olmayabilir ve kuruntu yapmaya başlarlar. Genelde hislerine çok güvenirler yada kendilerini buna inanmaya zorlarlar.

Duygusal

Burçlar dünyasında balıktan sonra en duygusal burç yengeç burcudur. Gerekli gereksiz her olaya karşı duygusallık gösterebilirler. Mutluyken veya mutsuzken bir anda ağlayabilirler. Bu durum toplumda yanlış anlaşılmalarına neden olabilir. Sadece ağlama bakımından değil, her anlamda duygusal tavırlar sergilerler. Birine üzüldükleri zaman bunu çok net bir şekilde belli ederler, yardımına koşarlar. Özellikle sevdiklerine karşı çok hassaslardır, onları düşünmekten kendilerini düşünemezler. Bu duygusal yanları duyarlı olmalarını da sağlar. Yengeç insanları hayatınızda görebileceğiniz en duyarlı ve hassas insanlar olabilirler. Sadece insanlara karşı değil tüm canlılara karşı farklı bir sevgi beslerler, kötü halde olan canlılara yardım ederler. Bu konuda onlarla anlaşmaz gerçekten çok zordur, kendi fikirlerine zıt olanlarla iletişime geçmek istemezler. Onu sosyal sorumluluk projesinde görmek çok normal bir durum olacaktır.

Düşünceli

Özellikle iyi günündeyse bir yengeçten daha düşünceli kimse yoktur. Herkesi fazlasıyla düşünür, yardımlarına koşar ve destek olmaya çalışır. Özellikle sevdiği kişilere karşı çok farklı bir düşünce duygusu vardır. Genelde kendinden çok ailesini, arkadaşlarını ve partnerini düşünür. Onların mutluluğu için ellerinden gelen her şeyi yapar. Hastaysa yanına koşar, paraya sıkışmışsa ne olursa olsun bulur ve verir, kendi hayatından alır, sevdiklerinin hayatına verir. Bu düşünceli tavırları bazen kendi mutluluğunu görmezden gelmesine neden olabilir. Birine fazla bağlanıp, sadece onu düşünebilir. Kendini beğenmiş biri olmadığı için bu özelliği onu bazen yıpratabilir.

Anlayışlı

Oldukça anlayışlı bir yapıya sahiptir. Kendini bilen tavırları ve insanlara olan yaklaşımı örnek alınacak cinstendir. Genelde olayların negatif yanını görür ancak duyarlılığı sayesinde kişilerin yaptıklarını anlayışla karşılayabilir. Özellikle sevdiği insanlara karşı farklı bir anlayış çizgisi vardır. Genelde kimsenin hayatına karışmaz, herkesin özgür haklara ve fikirlere sahip olduğunu düşünür. Kimsenin hayatına müdahale olmaz, sadece fikir verir yada yardımda bulunmaya çalışır ama asla yönetmez, emirler yağdırmaz. Bu hareketler bir yengece çok ters hareketlerdir.

Zor affeder

Ne kadar anlayışlı ve düşünceli insanlar olsalar dahi bir noktada affetmeyi bir kenara bırakabilirler. Onlar için kızdıkları yada alındıkları kişiyi affetmek çok zordur, onlara yapılan şeyi kolay kolay unutmazlar. Yıllar geçse dahi akıllarının bir köşesine koyarlar ve kuruntu yapıp dururlar. Kolay unutamıyor oluşları onları affetmekte zorlanmaya iter. Hassas yanları onları zor bir insana dönüştürür. Kimseye minnet eylemezler. Özellikle incindikleri zaman asla unutmazlar ve affet etmezler çünkü duygusal yanları bu konuda çok ağır basar. Kendilerine yapılan bir hatayı alttan almaları çok zordur, yapan kişinin gelip özür dilemesini, kendini affettirmek için çabalamasını beklerler.

Sevgisini belli etmez

Genelde yengeçler çok sevecen olurlar ancak bu sevgilerini içlerinde yaşarlar,çok sevseler dahi fazla belli etmezler. Daha doğrusu edemezler. Sevgilerini belli etmek onlara göre değildir. Gerçek olmayan hareketleri yapamazlar, oldukça net insanlardır. Duyguları neyse onu yaşarlar. Nedeni yokken somurtabilirler ve alınganlık yapabilirler. Çok sevdikleri zaman ise içlerinde yaşarlar. Bir kişiyi dünyalardan daha çok sevseler dahi vıcık vıcık ilişkiler yaşamazlar, durmadan romantik sözcükler söyleyemezler ve kendileri dışında biriymiş gibi davranamazlar, bu bir yengecin doğasına aykırıdır. Genelde duygularını sessiz bir şekilde yaşarlar. Bir yengecin size sevgisini hareketleriyle ve sözleriyle söylemesini beklemeyin. Sizi sevdiğini gözlerinin parıltısından anlayın, size karşı olan düşünceleri yaklaşımlarına ve yanınızdan hiç ayrılmıyor oluşuna bakın.

Sabırlı

Çok sabırlı kişilerdir, asla acele acele iş yapmazlar ve kimseyi buna zorlamazlar. Beklemeleri gereken bir şey varsa beklerler ve bunu yaparken asla şikayet etmezler. Olması gerekenin zamanı gelince olacağına inanırlar. Dinsel konulara bağlı kişilerdir. İnançları doğrultusunda hareket etmeyi severler, kimsenin inancına da karışmazlar. Bu konuda oldukça hassas ve saygılı davranırlar. Eğer beklemeleri gereken biri varsa onu sonsuza kadar bekleyebilirler, kimsenin arkasından iş çevirmezler. Bu özelliğine bakarak yengeç burcuyla olacak birinin ne kadar şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Sabırlı yönleri sayesinde neredeyse her işlerinde başarıya ulaşabilirler hemde sadece doğru anı bekleyerek.

Tartışma sevmez

Ne kadar alıngan, hassas, kırılgan ve zor affedici olsa da tartışmaktan nefret eder. Yaşadıklarını hep içine atar ve kavga çıkartmamaya çalışır. Eğer sinirlendiği bir şey varsa bunu konuşarak çözmeye çalışmaz, eğer konuşmaya çalışırlarsa ağlayacaklarını bilirler. En sevmedikleri özelliklerinden biri sinirliyken yada birine kırılmışken aşırı duygusal olmalarıdır. Bu yüzden hiç tartışmaya girmezler ve bir kenara çekilirler, somurtarak otururlar. Eğer yanlarına gidilip ne oldu diye sorulmazsa uzun bir süre böyle kalabilirler. Tartışma çıkarmamaları güzel bir şey ancak duygularını içlerinde yaşamaları, hep içlerine atmaları ve sessiz kalmaları iletişim problemlerine neden olur. İkili ilişkilerinde iletişim sorunu yaşayabilir.

Hobi düşkünü

Mutlaka bir yada daha fazla hobisi vardır. Kendini hobilere vermeye bayılır, saatler boyunca sevdiği şey ile uğraşabilir, asla sıkılmaz ve bunu sorumluluk haline getirir. Bir şeyle uğraşmaya bayılır, boş oturmayı sevmez ve bir şeyler ortaya çıkarmak onu çok mutlu eder. Bu sayede kafasındaki düşüncelerden uzaklaşmış olur, bir şeyler başarmak yengeci her zaman çok mutlu eder, kendine güveni artar hatta bunu bir iş haline bile çevirebilir. Yengeç burcunun içinde girişimci bir yapı vardır ve hobileri üzerinden iş kurmak isteyebilir. Bu özelliği yepyeni kariyerlere yelken açmasını sağlar. Özellikle el işlerine bayılır, müzik dinlemeyi çok sever. Müzik kesinlikle bir yengecin en sevdiği şeylerin başında gelir. Müziksiz iş kesinlikle yapamaz. Ders çalışırken, ev işi yaparken hep kulağında en sevdiği şarkı olur, olmazsa da kendi mırıldanır. Yetenekli olduğu için çoğu iş yatkınlık gösterir.

Kendini acındırır

Farklı bir özelliği de kendini acındırma özelliğine sahip olmasıdır. Oldukça hassas olan yengeç, yaşadığı kötü bir durum karşısında hemen acındırma haline geçebilir. Duygularını saklayarak yaşadığı için ilk başta ne hissettiği anlaşılmaz ve anlaşılmayı bekler bu süreç içinde inanılmaz üzgün, kırgın ve moralsiz görünür, eğer öyle değilse bile öyle görünmeye çalışır. Kendini bu şekilde aklamaya çalışır. Genelde işe yarayan bir yöntemdir. Kendini acındırarak istediği şeyleri istediği kişiye yaptırabilir.

Fiziksel özellikleri

Belirgin fiziksel özelliklere sahiptir. Eğer bu özelliklerini biliyorsanız, karşınızdaki kişinin yengeç burcu olduğunu anlamanız daha kolay olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki bu özellikler herkesten herkese değişebilir. Genelde soluk, beyaz bir tene sahip olurlar. Bazıları hafif kumral da olabilir. Boyları orta veya kısadır, çok fazla uzun değildir. Gözleri genelde gri veya mavidir, saçları ise mat ve kahverengi olur. Yüzleri genelde yuvarlak olur, hatları çok belli değildir ve kemikli değildir. Yengeç kadınları oldukça güzel ve alımlı kadınlardır. Burçları ay gezegenini simgelediği için ay gibi parlayan yüzleri vardır. Zayıf değillerdir hatta hafif balık etlilerdir ancak özellikle gençken çok çekici bir yapıları olur. Yaş ilerledikçe dikkat etmezlerse daha fazla kilo alabilirler ve tombul bir vücuda sahip olabilirler. Bu durum yengeç erkekleri içinde geçerlidir. Elleri oldukça bakımlıdır. Genelde minik burunları olur ve dişleri inci gibi dizilmiştir.

Olumlu Özellikleri

Nazik

Burçlar dünyasındaki en nazik burç olabilir. Kimseyi kırmak istemez hatta çoğu zaman tartışmalardan kaçar, herkesle oldukça naif ve kibar bir iletişim kurar, tanımadığı kişilere karşı ekstra bir kibarlık sergiler. Nazik yapısı herkesin onu sevmesini sağlar, insanları bu iyi yürekli tavırları ile kendine çeker.

Sempatik

Oldukça sempatik bir yapıya sahiplerdir. Neredeyse herkesle kolay bir şekilde arkadaş olabilirler. İlk zamanlar güven problemi yaşasalar da bundan zamanla kurtulurlar. Sempatik tavırları herkesin onları sevmesini sağlar. Sosyal ortamlarında en çok sevilen kişilerdir, samimi tavırları herkesi mest eder.

Duyarlı

Çok duyarlı kişilerdir. Asla bir canlıya zarar vermeyi akıllarından geçirmezler. Zarar görmüş olan her kimse onun yardımına koşarlar, çevreye ve hayvanlara karşı da oldukça fazla duyarlı ve merhametli bir tutum sergilerler. Duygusal ve hassas yanları bu durum karşısında da açığa çıkar. Zorda olan birini gördükleri zaman hemen ağlamaya başlayabilirler.

Hayalperest

Hayal kurmayı ve kurdukları hayal dünyasında yaşamayı çok severler. Yaratıcı bir yapıları vardır. Kimsenin aklına gelmeyecek fikirler öne sürebilirler, unutulmuş olayları tekrar açığa çıkartabilirler. Ön sezileri çok kuvvetlidir, her şeyi hissedebilirler. Hayal dünyalarının geniş olması sayesinde pek çok konuda diğer insanlardan üstün olabilirler, meslek seçiminde de bu özelliklerini kullanabilirler.

Anaç

Oldukça anaç bir yapıya sahiptir. Evine ve ailesine çok bağlıdır, onların mutluluğu, huzuru ve sağlığı için elinden gelen her şeyi yapar. Anaç tavırları karşısındaki kişiye güven verir. Çok iyi bir anne, baba ve eş olurlar. Evlerine bağlı oldukları için özellikle evlendikten sonra çok fazla dışarıya çıkma isteğine sahip olmazlar, evde aileleriyle beraber vakit geçirmeyi her şeyden çok severler.

Becerikli

Oldukça yetenekli insanlardır. Her konuda bilgiye sahip olurlar ve bilmedikleri, deneyimlemediklerini öğrenmek isterler. Boş durmaktan hoşlanmadıkları için bir hobi edinmek isterler. El yetenekleri oldukça gelişmiştir bu yüzden el işi, yemek yapma gibi hobileri çok güzel ortaya çıkartırlar. Ellerine aldıkları her işi layığıyla yerine getirebilirler.

Sabırlı

En sabırlı burç olabilir, beklemekten asla sıkılmaz. Eğer beklediği şeyin sonunda başarı ve mutluluk varsa sabırla bekler. Sabırsız bir yapısı yoktur, kolay pes etmez. Beceremediği bir işin üstüne gider ve ısrarla yapmaya çalışır. Sabırlı olması hayatta hep başarılı olmasını sağlar.

Olumsuz Özellikleri

Aşırı duygusal

Yengeç burçları aşırı duygusal bir yapıya sahiplerdir. Neredeyse her şeye karşı duygusal bir havaya bürünebilirler. Üzüldükleri zaman, sevindikleri zaman mutlaka gözlerinden yaşlar süzülür, kendilerini bu konuda asla tutamazlar. Duygusal olmaları çok hassas bir yapıya sahip olmalarına neden olur. Çok kırılgan ve hassas kişilerdir.

Alıngan

Bir yengeçle konuşurken mutlaka ağızdan çıkan kelimenin iki kere düşünülmesi gerekir. Çok alıngan kişilerdir, söylenen her sözün altında olur olmadık manalar arayabilirler. Bu yüzden insanlarla iletişim kurmakta zorluk çekebilirler. Alındıkları şeyler çoğu zaman gereksiz şeyler olur, durduk yere kendilerini üzerler.

Kuruntulu

Her şeyi kafalarına takar. Birinin şakasına söylediği bir sözü onlar yıllar boyunca unutmayabilir. Her şeyi kafalarında yer ederler. Olayların kötü yanına bakarlar, genelde negatif ve ön yargılı bir yapıya sahiplerdir. Bu durum kafalarının içinin her zaman çok dolu olmasına neden olur, psikolojik hastalıklar peşlerini bırakmayabilir.

Kuşkucu

Özellikle yeni tanıştıkları birine, yeni başladıkları bir işe karşı çok kuşkuyla yaklaşırlar. Kimseye kolay kolay güvenemezler. Güvendikten sonra ise çok iyi bir dost olabilirler ancak ilk tanışma evresi onlar için çok önemlidir. Detaycı oldukları için her şeyi, kişiyi en ince ayrıntısına kadar incelerler, araştırırlar. Kendi fikir yapılarına ve gelenek göreneklerine uygun kişilerle arkadaşlık kurmak isterler.

Zayıf karakter

Zayıf bir karaktere sahiplerdir. Çabuk yıkılırlar ve toparlanmaları çok uzun sürebilir. Depresyona girmeye meyilli bir yapıları vardır ve kendilerini acındırmaktan çok hoşlanırlar. İlginin hep kendi üstlerinde olmasını isterler buda kendi başlarına iş becermelerini zorlaştırır. Güçlü bir yapıları yoktur, çabuk yıkılırlar.

Değişken duygular

Çok değişken bir yapıya sahiplerdir, bir anda aşırı mutlu olup bir anda modları düşebilir. Yüzlerinin ne zaman asılacağı hiç belli olmaz. Aniden kendilerini çekip, bir köşede mutsuz bir havaya bürünebilirler hemde nedensiz bir şekilde. Duygularını çok açık bir şekilde yaşamadıkları için ne hissettiklerini anlamak çok zordur.

Ev Hayatı ve Aile

Yengeç burcu ev hayatı ve aile konusunda en bağlı kişi olabilir. Evden uzakta bir hayat kesinlikle düşünemez. Genelde evinde vakit geçirmekten hoşlanır ve fazla dışarıda olmaktan keyif almaz. Bir yengeç burcuyla beraber olan kişi bu konuda çok şanslı olabilir.

Evine bağlıdır

En evcimen burç olabilir. Evlerine çok bağlılardır, dışarıda gezmek yerine evde vakit geçirmek isterler. Evlerinde kendilerini daha mutlu, huzurlu ve güvende hissederler. Dışarıda bu kadar rahat olamazlar, hatta kendilerini kötü hissederler hemen evlerine gitmek isterler. Uzun bir tatilden sonra evlerine kavuşmak için can atarlar. Evlerinde kurdukları düzenden asla kopamazlar, bu yüzden başkasının evinde kalmaktan da nefret ederler.

Evleri düzgün olur

Sorumluluk sahibi kişilerdir yani eve herkesin bir görevi vardır. Bu görevleri genelde kendisi belirler ve belirlenen görevlere uyulmasını ister. Evin dağınık ve pis olmasına katlanamaz. Mutlaka toplar ve sonra dışarı çıkar. Onun evine gittiğiniz zaman mutlaka kapının arkasından temiz ve mis gibi kokular yayılacaktır.

Dekorasyona önem verir

Ev ortamına ve evle ilgili olan her şeye çok önem verir buda demek oluyor ki evin tüm dekorasyonundan sorumludur. Her şeyin dört dörtlük, uyumlu, rahat ve kullanışlı olmasını ister. Genelde mobilyaların ve eşyaların  süslü veya gösterişli olmasına bakmaz, rahat ve kullanışlı olmasına bakar çünkü evinde çok fazla vakit geçirir ve eşyalarının buna katlanabilecek kalitede olmasını ister. Evcimen bir yapısı olduğu için evin her köşesinde anaç bir portre çizer, ailesinin resimleri, anılar evin dört bir yanında olur. Özellikle yemek yapmayı sevdiği için mutfakta her şeyin elinin altında olmasını ister ve ona göre dekore eder.

Geleneklerine bağlı

Ev hayatı ve aile yapısını geleneklerine bağlı bir şekilde yaşar. Modern bir aile ortamı olmasını istemez, daha çok geleneklere uygun, her akşam yemek masasına aynı anda oturan bir ailede olmak ister. Aile bağlarına çok önem verir ve bağların kopmaması için elinden gelen her şeyi yapar. Çocuklarına karşı anaç tavırlar sergiler, onları da geleneklerine bağlı bireyler olarak yetiştirir.

Sağlık Hayatı

Sağlık konusunda genelde duygusal sıkıntılar yaşayabilir, kırılgan bir yapısı oluğu için kolay hastalanır. Sağlık konusunda gezegenlerin hareketlerinden de etkilenir. Yönetici gezegeni ay olduğu için duygusal değişimler çok sık yaşar.

Psikolojik hastalıklar

Çok hassas, kırılgan ve kuruntulu kişiler oldukları için hep yaşadıkları şeyleri içlerine atarlar. Olur olmadık her şeyi kafalarına takabilirler, buda çok fazla düşünmelerine neden olur ve belli bir zaman sonra hastalıklı biri olmalarına neden olabilir. Kafalarının içi hep doludur, sorgulamaktan ve her şeyin en kötüsünü düşünmekten kuruntulu bir hal alırlar ve zamanla psikolojik hastalıklara yakalanırlar. Burçlar dünyasında en çok psikosomatik rahatsızlıklara yakalan burç kesinlikle yengeç burcudur. Ayın etkileşiminden çok fazla etkilenirler. Psikolojik hastalıklara yakalanmamak için kafalarını boşaltmaları, daha az düşünmeleri ve her şeyi kafaya takmamaları gerekir. Özellikle depresyona çok fazla yakalanır yada kendilerini depresyondaymış gibi hissetmeye zorlarlar.

Fiziksel hastalıklar

Psikolojik hastalıklar dışında fiziksel hastalıklar bakımından da oldukça zayıf bir bünyeye sahiptir. Çok çabuk hastalıklara yakalanabilirler, kırılgan bedenleri onları korumakta zorluk çeker. Hasta olmasalar dahi kuruntulu yapıları yüzünden kendilerini hasta edebilirler yada hastaymış gibi hissedebilirler. Genelde bir şeyleri olmasa dahi doktora sık sık giderler. Özellikle vücut sıvılarına dikkat etmelidir. Yeterince su  tüketmedikleri zaman hücre içi sıvıları dengelenmeyerek üreme organında düzensizliklere ve rahatsızlıklara neden olabilir. Kandaki maddelerin oksidasyonu sağlanmazsa daha çabuk hastalanabilirler. Aydan çok etkilendikleri için, ay açıları bozuk olan kişilerde mide ile alakalı problemler çok sık görülür. En çok mide ülseri, on iki parmak bağırsağı ile ilgili hastalıklar ve süt bezleriyle alakalı problemler yaşarlar.

Hassasiyet

Çok hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle ilaçlara karşı ayrı bir hassasiyetleri vardır, her ilacı kullanamazlar kullansalar dahi yan etkilerinden kurtulamazlar. Pek çok insanda görülmesi güç olan yan etkiler yengeç burçlarında görülebilir.Özellikle bilmedikleri ilaçları kesinlikle kullanmamaları gerekir, eğer bir şikayetleri varsa ilk olarak doktora başvurmalı ve doktor kontrolünde ilaç kullanmalıdır.

Beslenme ve spor

Çok çabuk kilo alabilecek bir yapıya sahiptir. Eğer dikkat etmezlerse, sağlıksız ve düzensiz beslenirlerse kısa sürede çok fazla kilo alabilirler. Özellikle yaşları ilerlediği zaman fazla kilolar daha fazla ortaya çıkar, tombul bir vücuda sahip olurlar. Yemek yemeye düşkünlerdir, özellikle sağlıksız besinlere karşı zaafları vardır birde üstüne fazla hareketsiz yaşamları eklenince kilolar iyice üstlerine yapışır. Evcimen oldukları için evde vakit geçirmekten çok keyif alırlar, sporla çok alakaları yoktur. Eğer sporsuz bir hayat sürmeye devam ederlerse metabolizmaları iyice yavaşlar. Spor yapma konusunda çok bilgili olmadıkları için ufak hareketler, yürüyüş ve bisiklete binme ile başlayabilirler. Kilo vermek istiyorlarsa düzenli bir diyet programı uygulayabilirler.

Eğlence Hayatı

Her insanda olduğu gibi yengeç burcu da eğlenmekten keyif alır. Farkı bir eğlence anlayışı vardır ancak bu farklılık onu mutlu eder. Somurtkan ve kırılgan yapısı onu bazı konularda geri planda olmaya zorlar ancak samimi ortamlarda, sevdiği kişilerle beraberken tüm neşesini ortaya koyar.

Evde eğlenmek ister

Eğlence hayatı çok renkli, hareketli, gürültülü ve kalabalık değildir. Aksine daha çok sessiz, sakin ve yakın arkadaşlar, aile ile bir arada olan eğlenceleri sever. Bir yengecin dışarıya eğlenmeye çıkması çok nadir görülür çünkü dışarıdaki eğlenceden hiç haz etmez. Kalabalık, gürültü fazla karmaşa ona göre değildir. Daha çok sevdikleri olduğu yerde eğlenir. Hoş sohbetler, belki geleneksel oyunla onu daha fazla mutlu eder. Özellikle misafir ağırlamaya bayılır, evinde her gün misafir olsa her gün kapısını açar, şikayet etmez ve en güzel şekilde ağırlar. Çok güzel yemekler yapar, hoş sohbet eşliğinde vakit geçirmelerini sağlar. Herkesi memnun etmek adına çok fazla emek harcalar, gün sonunda ne kadar çok yorulduklarını anlarlar.

İş ve Kariyer

Sorumluluk sahibi bir kişidir, işlerini eksiksiz bir şekilde tamamlamak ister, kimseyi yüz üstü bırakmaz, ona verilen işi layığıyla tamamlar. Bu özellikleri sayesinde hayatı boyunca başarılı biri olur.

Başarılı

Genel olarak hayatları boyunca başarılı olurlar, kariyerleri her zaman daha ileriye gitmeye hazırdır, kendilerini geliştirmekten asla vazgeçmezler, boş durmaktan hoşlanmazlar bu yüzden mutlaka bir işle ilgilenirler. İşine bağlı bir yapısı olduğu için düzenli ve verimli bir çalışan olur, her zaman daha iyisini yapmaya çalışır.

Uyum sıkıntısı

Özellikle yeni şartlara, görevlere ve kişilere çok çabuk adapte olamazlar, ilk zamanlar uyum sıkıntısı yaşarlar. Bu durum işte verimlerini kaybetmelerine neden olur. Uyumu yakalayana kadar ve işi öğrenene kadar çok zaman geçebilir. Zaman kaybı yaşayabilirler, ağır kanlı ve sabırlı oldukları için onları için sorun gibi gelmeyebilir ancak işin akışını olumsuz etkiliyor olabilir. Uyumu yakaladıktan sonra ise çok yakın olabilir.

Güven ister

Çalışma arkadaşlarına güvenmek, bir takım halinde iş bitirmek ister. Özellikle güvendiği ve saygı duyduğu kişilere karşı daha cömert ve paylaşımcı yaklaşır. Birine güvenmesi zaman alabilir, ilk olarak herkesi tüm detaylarına kadar inceler ve kiminle daha yakın olacağını belirler, kendini güvende tutmak ister. Özellikle yaşayış şekillerine ve aile yapılarına çok dikkat eder. Belli bir sür sonra herkesle dost olur ve bu durum iş hayatını olumsuz etkileyebilir, iyi yönünü suistimal edebilirler.

Meslekler ve para

Özelliklerinden, isteklerinden ve hayallerinden yola çıkarak kendine en uygun mesleği seçebilir. Paraya çok önem vermez ancak tutumludur, nerede kullanıp nerede kullanmaması gerektiğini iyi bilir. Seçebileceği meslekler yaşam koçluğu, yazarlık, psikolog, kaptanlık, öğretmen, aşçı, hemşire ve doktorluk olabilir.

Yengeç Burcu Aşk Hayatı

Oldukça aşk dolu bir insandır. Gerçek aşkını bulmak ve onunla bir ömür geçirmek ister. Kısa ömürlü ilişkiler ona göre değildir. Aşk hayatları her zaman ciddiyete ulaşır ve evliliğe adım atarlar. İçlerindeki sevgi asla tükenmez, herkese karşı bitmek bilmeyen bir sevgileri vardır. Ancak aşık oldukları kişiye karşı daha farklı bir yaklaşım sergilerler. Bir yengeç burcuyla sevgili olan kişi ne kadar şanslı olduğunu zamanla daha fazla anlayacaktır.

Sahiplenici

Oldukça sahiplenici kişilerdir. Sevdikleri kişileri çok farklı bir şekilde sahiplenirler. Herkesten sakınırlar ve zarar gelmemesi için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Sahiplenici özelliklerini her şekilde belli ederler. Düşünceli yapıları en açıkça belli eden yanlarıdır. Bazen sahiplenmeyi fazla kaçırabilirler ve beraber oldukları kişiyle sıkıntıya düşebilirler. Sahiplenmeyi yanlış anlayıp kısıtlamaya çevirebilirler, çok sevdikleri zaman hareketleri değişebilir. Genelde bunu çok yapmazlar fakat ihtimaller arasında durmalıdır. Yengeç burcunun partneri yaslanacağı bir ağacı olduğu için çok mutlu olmalıdır. Çünkü her zaman güvenebileceği, arkasından iş çevirmeyecek, onu ne olursa olsun koruyacak, ellerini omzundan ayırmayacak ve sahiplenecek bir sevgilisi vardır.

Aşk doludur

Genelde duygularını içlerinde yaşasalar da ve çok fazla belli etmeseler de yinede çok derinden yaşarlar, kimsenin hissetmeyeceği kadar çok yoğun duygulara sahip olurlar. Açığa çıkartamıyor oluşlarının nedeni de bu olabilir, nasıl çıkaracaklarını bilemiyor olabilirler. Çünkü içlerindeki sevgi asla bitecek veya azalacak gibi değildir. Bu yoğun aşklarını bakışlarıyla, düşünceli hareketleriyle ve asla bırakamayışları ile belli ederler. Gerçekten sevdikleri kişileri asla bırakmaz, kavga etmeye dahi kıyamazlar. Aşkı hayattaki en önemli şey olarak görürler, para onlar için her zaman çok daha geridedir. Aşkları için yapmayacakları şey yoktur. Hatta bazen fazla riskli bile davranabilirler. Aşkları asla tükenmez, yıllar geçse dahi sevdikleri kişilere aynı bakışla bakmaya devam ederler.

Aşık olunca gözü bir şey görmez

Aşık oldukları zaman gözleri hiçbir şey görmez, aşktan kör olurlar. Yaşadıkları şeyler, hissettikleri rüya gibi gelir, adeta büyülenmiş gibi olurlar. Özellikle birine karşı ilk derin duyguları hissetmeye başladıkları zaman kendilerinden geçerler, sadece aşık oldukları kişiyi düşünürler ve neredeyse hiçbir işlerini doğru düzgün yapamazlar. Sorumluluk sahibi, kuruntulu ve hassas yengeç bir anda yüzünde gülümsemesi eksik olmayan, hiçbir işini tamamlamayan birine dönüşür. Bu dönemde daha hassas ve duygusal olabilir çünkü aşk onu çok derinden etkiler. Gözü hiçbir şey görmez derken kötü anlamda da olabilir. Çünkü hiçbir riski almaktan çekinmezler. Başlarına kötü bir şey gelecek olacağını yada aileleri ile aralarının bozulacağını bilseler dahi girdikleri yoldan dönmezler ve aşkları için mücadele ederler. Mücadeleyi kazanana kadar da pes etmezler. Bu süreçte ailelerini karşılarını almaktan hiç çekinmezler.

Sevdiğini önemser

Yengeç burcu kadar sevdiğini önemseyen, düşünen çok az kişi vardır. Aşık olduğu kişiyi herkesten, her şeyden daha fazla önemser, değer verir  ve onun dediğini ikiletmez. Kafasında sadece onunla olmak vardır, günün yarısını onu düşünerek geçirir. Yaşadığı sıkıntılara destek olmaya çalışır, iyi gününde kötü gününde hep yanında olur. Özellikle fikirlerine çok değer verir, asla saygısızlık yapmaz. Önemsediği için hayatını ona göre şekillendirebilir. Çabuk kırılan bir yapısı ve affetme zorluğu olduğu için ona göre hareket etmeye çalışır, kırılmaktan korkar çünkü sonrasında tartışma yaşanabileceğini bilir. Tartışma yaşamaktan nefret eden ve hep kaçan yengeç burcu sevdiği kişiyle yaşamaktan ekstra kaçacaktır,ona karşı kırılgan olmak istemeyecektir çünkü ayrılık korkusu yaşayacaktır. Sevdiği kişiden ayrılmak istemez ve bazı şeylerden kaçar, kaybetme korkusu çok fazladır.

İlk adımı karşı taraftan bekler

Çok açık ve rahat kişiler değillerdir yani istediklerini ve duygularını kolay bir şekilde ortaya koyamazlar. Yaşadıkları her şeyde geçerli olan bu durum aşk hayatlarında da geçerlidir. Genelde beğendikleri biri olduğu zaman hemen harekete geçmezler, doğru anı beklerler yada karşı tarafın ilk adımı atmasını beklerler. Birini çok sevseler veya platonik olsalar dahi beklerler. Ömür boyu bekleyeceklerini bilseler dahi vazgeçmezler. Bu durum özellikle aşk hayatlarında çok şey kaybetmelerine neden olabilir ancak onlar duygularını işlerinde yaşamayı tercih ederler, isteseler de dışarıya vuramazlar. Bunu gururlarına yenik düştükleri için yapabilirler. Ancak bir yengecin ilk adımı attığı çok zor bir durumdur. Ayrıca oldukça fazla platonik aşk yaşayabilirler, hislerini paylaşmadıkları için aşkları platonik olarak kalabilir.

Uzun süreli ilişkileri sever

Kesinlikle uzun süre ilişkisi insanıdır. Flörtlere, durmadan değiştirilen sevgililere asla katlanamazlar. Onlar için netlik önemlidir. Sevdikleri kişi ile ciddi bir beraberlik yaşamak isterler. Elbette birbirlerini tanımak için süre vereceklerdir ancak sonrasında anlaşmazlık çıkmasından ve ayrılmaktan çok korkarlar. Bir yengecin aşk hayatında en çok korkacağı şey ayrılmak olabilir. Birini çok sevdiği zaman onunla ölüme kadar gitmek ister, zorluklarda sevdiği ile beraber yüzleşir. Çok hassas bir yapısı olduğu için ayrılıkları, kısa süren ilişkileri kaldıramaz, günler hatta aylar boyunca ağlar ama hep içine atar intikam almaya çalışmaz yada kapısına dayanmaz. Affetmez de çünkü kendini kıran bir kişiyi affetmesi çok zordur. Eğer bir yengeç burcuyla beraberseniz evliliğe hazır olmanız gerekir. İlişkilerinde genelde evlilik konusunu sık sık dile getirir ve partnerinin hazır olup olmadığını anlamaya çalışır. Bu kadarsın boğaz edilmek herkesin kaldırabileceği bir şey değildir. Özellikle evlilik istemeyen kişiler yengeç burcuyla çok zorluk yaşayabilir.

Anılara önem verir

Aşklarını en uç noktada yaşarlar, hisleri çok yoğun olur ve sevdikleri kişiyi tüm kalpleriyle severler. Aşka ve aşık oldukları kişiye çok değer verirler, beraber geçirilen her anın bir hazine olduğunu düşünürler ve bu hazinedeki her parçayı tek tek gizlerler. Onlar için anılar çok önemlidir. Sevdikleri ile geçirdikleri her anı saklamaya çalışırlar, bol bol fotoğraf çekinirler ve ellerinde somut anılarında olmasını isterler. Özellikle ilkler onlar için çok azla önem taşır, ilk defa beraber yaptıkları şeyleri asla unutmazlar. İlk defa beraber gidilen sinemanın bileti, kurutulmuş çiçekler, ilk telefon mesajları, ilk öpücük ve diğer ilklerin hepsi yengeç burcunun aklından ve avucundan asla çıkmaz. Anılar her zaman aşklarını yaşatmak için biriktirilir. Bu özelikleri aşklarıma ne kadar önem verdiklerini gösterir. İlişkileri biterse de bu anılardan kurtulmaları çok hızlı olabilir.

Özel günlere önem verir

Sevdikleri ve ilişkileri için özel olan her güne ayrı bir önem gösterir ve asla unutmazlar. Mutlaka o güne yakışacak bir kutlama yaparlar, sürpriz hazırlarlar ve hediyeler alırlar. Hediyeleri genelde manevi anlamı yüksek olan hediyeler olur. Maddiyata çok fazla önem vermezler çünkü genelde maddi bakımdan sıkıntı yaparlar. Ancak aşklarını dolu dolu yaşadıkları için mutlaka anlamlı bir hediye hazırlarlar. Doğum günleri, yıl dönümleri, sevgililer günleri mutlaka kutlanır. Onlar böyle özel günleri, günler öncesinden hatırlar ve planlamasına başlarlar. Aynı hazırlıkları karşı taraftan da içten içe beklerler, genelde beklediklerini dile getirmezler anlaşılmayı beklerler. Özellikle sevgililerinin doğum günlerini beraber kutlamak isterler, eğer kutlama onsuz olursa buna çok fazla kırılırlar.

Romantik

Hem erkeği hem de kadını oldukça romantiktir. Burçlar dünyasında birbirlerine en çok benzeyen burç olabilir. Aşık olduğu kişiye romantizmin tüm yönlerini gösterecektir, sürprizlerin ve hediyelerin ardı arkası kesilmeyecektir. Aşk hayatında romantizm ister, karşı taraftan da bekler ancak genelde kendi daha çok yapar. Duygularını çok fazla belli edemeyen yengeç burcu romantik jestler ile aşkını gösterir. Özellikle sözleriyle karşısındaki kişiyi büyüleyebilir, romantik söz söyleme, şiir ezberleme, yazma ve okuma konusunda oldukça başarılıdır. Sevdiği kişiyi iltifatlara boğabilir.

Kıskanç

Duygularını çok yoğun ve içten yaşar, sevdiği ile arasında sonsuz bir bağ kurar ve bu bağın bozulmaması için elinden gelen her şeyi yapar. Ancak fazla bağlılık ve sevgi kıskançlık krizleri yaşamasına neden olabilir. Yengeç burcuyla bir ilişkide olmak bazı zamanlar çok zorlayıcı olabilir. Genelde sabırlı ve anlayışlı bir yapıya sahip olsa da sevdiğini başkasının yanında yada istemediği bir ortamda görürse çileden çıkabilir. Kısıtlama yapmaktan hoşlanmaz ancak fazla rahat ilişkilere de gelemez, ortasını bulmaya çalışır.

Yengeç Burcu Ne Hediye Alınır?

Hediye seçmenin zor olduğu burçlardan biride yengeç burcudur, ne istediği ve nelerden hoşlandığı çok bilinmez çünkü iç dünyasına kapalı biridir. Sevip sevmediğini anlamak da çok zordur çünkü heyecanlı bir sevinme, açık sözlü bir beğenmeme sergilemezler. Değer verdikleri kişilerin kendileri hakkında her şeyi bilmelerini beklerler, bütün detayları görmelerini isterler. Hediyeyi fazla abartmadan hatta ev içinde verebilirsiniz.

Ev hediyeleri

Evlerine çok bağlı kişilerdir ve işlerine yarayacak, rahat aynı zamanda şık olan ev eşyalarına bayılırlar. Bu yüzden bir evcimen yengece alınacak en güzel hediye ev hediyesi olacaktır. Bu hediyeyi seçerken hoşlandığı renklere, desenlere dikkat etmek gerekir ve kullanışlı olmalıdır. Mutlaka evinin bir köşesine koyacaktır.

Sevgi içerikli hediyeler

Çok romantik kişilerdir, romantik sözler, özel günlerde alınan hediyeler ve sürprizler hep onlardan çıkar. Aynı düşünceli tavırları karşı taraftan da beklerler eğer göremezlerse içten içe üzülürler bu yüzden bir yengece sevgi sözcükleri içeren bir kutu, romantik bir kar küresi veya çift kıyafetleri, takıları, bol kalpli ve resimli  hediyeler alabilirsiniz.

Şık hediyeler

Rahat ve samimi hediyeler dışında şık hediyeler de bekler. Şıklık özellikle yengeç kadınını cezbeder. Bu yüzden takı, kıyafetler, hoş kokular onları çok mutlu edecektir. Ayrıca kullanışlı olacak şekilde çanta ve cüzdan da tercih edilebilir. Özellikle takıların özel anlam taşıyor olması onları çok daha mutlu eder.

Hobi malzemeleri

Bir şeylerle uğraşmaktan çok hoşlanırlar, elleri hep dolu olur. Bu yüzden sevdikleri hobiler üzerinden hediyeler alınabilir, kendilerini daha fazla geliştirmeleri için yardımcı olunabilir. Önemsendiği hissetmek onu çok mutlu edecektir. Aynı zamanda koleksiyon meraklısıdır  bu yüzden koleksiyonunu tamamlayacak parçalar alınabilir.

Yengeç Burcuna Nasıl Davranılmalı?

Hassas bir yapıya sahip olduğu için ona yapılan her hareket, söylenecek söz birkaç düşünülmelidir. Kolay bir yapıları yoktur bu yüzden çoğu zaman anlaşılması güç biri gibi görünürler, ne hissettiklerini ve düşündükleri anlamak için onları gerçekten tanımak gerekir. Bir yengece nasıl davranılacağı zamanla daha iyi öğrenilir.

Narin

Kırılgan bir yapıya sahip oldukları için onlara ayrı önem gösterilmeli ve şefkatle yaklaşılmalıdır. O her lafı kolay kolay kaldıramaz ve içine atar, çok kuruntulu bir yapısı vardır bu yüzden ona narin bir çiçekmiş gibi yaklaşılması gerekir.

İlgi bekler

Kendini acındırmaya bayılan yengeç burcu özelikle sevdiği kişilerden ilgi bekler, ilgisiz kalmaktan nefret eder, ilgisiz kaldığı zamanlarda içten içe çok üzülür. Bu yüzden ona ilgi gösterilmelidir özellikle kötü hissettiği zamanlarda yanında destek çıkan birilerinin olduğunu görmelidir. Kendini yalnız hissetmekten nefret eder bu yüzden bol bol hatırı sorulmalı ve aranmalıdır.

Özel günleri kutlayın

Özel günlere çok önem verir, onunlayken kesinlikle özel günleri atlamayın, kutlayın ve hediyeler alın. Eğer unutursanız çok fazla üzülür ve küser. Özellikle doğum günlerinin unutulmasına çok bozulurlar, onları sevmediğini ve değer  vermediğinizi düşünürler.

Düşüncenizde diretmeyin

Tartışmalardan nefret ederler ve hep kaçarlar, genelde olayları hep kendi açılarından değerlendirirler ve zıt fikirlere gelemezler. Özellikle sevdikleri ile alakalı konularda gerçekçi olamazlar ve taraflı yaklaşırlar. Onların yanlış yaptığını söylemeyin yada kendi fikrinizi empoze etmeye çalışmayın, bu durumdan çok rahatsız olurlar.

Güvenini boşa çıkarmayın

Çok temiz kalpli, merhametli ve düşünceli insanlardır. İnsanlara zor güvenirler ancak tam güvenirler. Bu yüzden arkalarından iş çevrilmesini asla kaldıramazlar, iyiliklerinin suistimal edilmesi onları çok fazla üzer. Bir yengecin güvenini asla boşa çıkarmayın, sadık olun ve ona yalan söylemeyin.

Yengeç Burcu Nasıl Aşık Edilir?

İnsanlara çabuk güvenmez ancak güvendikten sonra çabuk aşık olabilir. Sevgi dolu bir yapısı olduğu için aşık olmaktan hiç çekinmez, tam bir aşk insanıdır. Yengeç burcunu etkilemek, aşık etmek için yapılacaklar şu şekilde sıralanabilir;

Evine bağlılığına ortak olun

En evcimen burç olan yengeç burcu karşısındaki kişiden de aynı şeyi bekler. Onu etkilemek istiyorsanız evinize ve ailenize ne kadar bağlı olduğunuzu gösterin, onun ailesine de saygılı olun. Evi onun için çok önemlidir ve en mahrem yeridir, saygı duyduğu yerlere karşı sizde saygılı olun.

Fikirlerine saygı duy

Fikirlerine saygı duyulmasını bekler, onunla zıt düşünceler hakkında tartışmaya girmeyin. Bu durum onu çok rahatsız eder ve sizden uzaklaşır. Farklı düşüncelerimiz olsa dahi onu kırmayacak şekilde izah etmeye çalışın, olabildiğince nazik olun. Onun hassas olduğu noktalara karşı sizde hassasiyet gösterin, duygularına kulak verin.

Sevgi gösterin

Sevgi görmeye bayılır, tıpkı bir kedi gibidir. Onu kendinize aşık etmek istiyorsanız bol bol sevginizi paylaşın, içinizde yaşamayın. O zaten ilk adımı karşıdan bekler, oldukça utangaç bir yapısı vardır. Çok sevse dahi açılamaz ve karşı taraftan bekler. Bu yüzden ilk adımı siz atmaya bakın, onu gerçekten seviyorsanız asla çekingen olmayın yoksa çıkmaza girersiniz.

Destek ol

Sevdiği kişiden her konuda destek almak ister bu yüzden ona destek çıkmayı, kötü gününde yardımına koşmayı ihmal etmeyin. Kendinizi yalnız hissetmekten nefret eder ve kötü anında yanına giden ilk kişi siz olursanız bu durum onu çok fazla mutlu eder ve size karşı bir şeyler hissetmeye başlayabilir. Özellikle morali bozukken sevdiği şeyleri dikkate alarak hediyeler alın, sürprizler yapın.

Yengeç Burcu Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

Aşk dolu bir yapısı olan yengeç burcu gerçekten aşık olduğu zaman çok daha iyi birine dönüşür. Sevdiğini sonsuz bir aşka boğar. Genelde duygularını içinde yaşadığı için ne hissettiğini anlamak zordur ancak bazı hareketleri ile kendini belli edebilir.

Fazla merhametli davranırsa

Zaten merhametli bir yapıya sahiptir üstüne birde aşık olursa daha merhametli birine dönüşür, sevdiğini düşünmeden bir dakika bile geçiremez. Duygularının en yoğun halini gerçek aşkına saklar, her anında yanında olur, dertlerine derman olur ve yardım elini asla esirgemez.

İçindekileri paylaşırsa

İçindekileri kolay kolay kimseye açmaz, birine çok güveniyor olması gerekir. Sevdiği kişilere karşı güven duygusu çok olur ve içlerinde birikenleri rahat bir şekilde paylaşabilirler. Özellikle onlar için çok değerli olan eşyaları, aile yadigarlarını gösteriyorlarsa mutlaka o kişiye karşı bir şey hissediyor olurlar.

Hayallerinden bahsediyorsa

Oldukça hayalperest bir yapıya sahiptir, hayallerinin peşinden gitmek ister. Eğer karşısındaki kişiye hayallerinden bahsediyorsa muhtemelen ona karşı boş değildir. Özellikle evlilik hayallerinden, çocuk isteğinden sık sık bahsediyorsa aşık olmuş demektir.

Ailesiyle tanıştırırsa

Aile bağlarına çok önem verir ve her tanıştığı kişiyi kolay kolay ailesiyle tanıştırmaz. Ailesi onun özelidir. Çok sevdiği ve ciddi düşündüğü kişileri ailesi ile tanıştırabilir. Özellikle ailesinin değerlendirmesini çok önemser, onlara danışmadan ilişkiyi ilerletmez.

Yemekler yaparsa

Yemek yapmaya bayılan, anaç yapıya sahip olan bir kişidir. Sevdiği kişiyi en ince ayrıntısına kadar araştırır ve ona göre hareket eder. Sürprizler, yemekler yapar ve onu mutlu etmeye çalışır. Kendi elleriyle besler, çeşit çeşit yemekler yapıp yanına götürür.

Yengeç Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?

Oldukça arkadaş canlısı bir yapıya sahiptir, herkesle kolay kolay yakın olamaz ve hemen güvenemez ama bir kere samimiyet kurduktan sonra kesinlikle ömürlük, yardımsever, düşünceli bir arkadaş olur. Kimsenin arkasından iş çevirmez ve fedakarlık yapmaktan asla kaçınmaz. İyi anlaştığı burçları şu şekilde sıralayabiliriz.

Yengeç ve Balık Uyumu

Yengeçten daha duygusal ve hassas biri varsa oda mutlaka balık burcudur. Beraberken ağlamaktan sohbet bile edemeyebilirler. Dram kutusu açılır ve eski anılar ortaya çıkar, konuşacakları çok şey olur, birbirlerine tüm özel şeylerini açabilirler, gerçek iki dost olacaklardır. Harika bir bağ kurarlar ve birbirlerinin dertlerini en iyi birbirleri anlarlar.

Yengeç ve Akrep Uyumu

Akrep ve yengeç zıt iki karakter gibi görünse de aslında çok uyumlu bir çift çıkar. İkisi de aşka çok önem verir ve sevdikleri için tüm riskleri göze alır, sahiplenme konusunda ikisinden üstün yoktur. Eğer bir küre güvenmeyi başarabilirlerse sonsuza kadar süren aşkları, herkese örnek olur.

Yengeç ve Başak Uyumu

Yengeç burcu kafasında yıllar öncesine ve şimdiki zamana ait bir sürü şey biriktirir, bunları çevirip çevirip düşünür. Bu durumundan kurtaracak biri varsa o da başak burcudur, ona çok güzel manevi destek verir. Ayrıca başak burcu da oldukça gelenekçi bir burçtur. İkisi de sorumlulukların bilincinde insanlardır, görevlerini en iyi şekilde yerine getirirler bu yüzden çok iyi bir arkadaş, partner veya iş arkadaşı olabilirler.

Yengeç ve Oğlak Uyumu

Geleneklere en az yengeç kadar bağlı olan biri varsa o da oğlak burcudur. İkisi harika bir uyum yakalarlar. Özellikle evlilikte bu uyumu en iyi şekilde yaşatırlar. Oğlak burcu ekmeğinin peşinde koşarken yengeç evinde onu bekleyecektir, güzel yemekler pişirecektir ve çocuklarına en iyi şekilde bakacaktır. İkisi de evlerine düşkün insanlardır. Yengeç fazla duygusal, oğlak mantıklıdır. Bu durumda birbirlerini dengelerler.

Yengeç Burcu Hangi Burçla Evlenmeli?

Aşk dolu ve evcimen bir yapıya sahiptir, ilişkinin uzamasını ve flört döneminde kalmasını istemez. Belli bir dönem sonra ciddileşmesini ister, gerçekten aşık olduğu ve güvendiği kişilerle evliliği düşünür, mutlu bir ev hayatının olmasını her şeyden çok ister bu yüzden yengeçle beraber olan kişinin evliliğe sıcak bakan biri olması gerekir, aksi halde yapamazlar.

Yengeç ve Balık Evlilik Uyumu

Yengeç için en başarılı evlilik kesinlikle balık burcuyla olacaktır. Birbirlerine her anlamda çok benzerler, birbirlerini adeta tamamlarlar. Mutlu bir birlikteliğin ardından ciddi düşünmeye başlamak ve evlilikle noktalamak olası bir durumdur. İkisi de oldukça duygusal insanlardır. Birbirlerinin hallerinden yine birbirleri anlar, ikisinin duygusallığını kolay kolay başka kimse çekemez ancak balık ve yengeç beraberken dertlerimi rahatlıkla paylaşabilirler. İkisi de evde vakit geçirmekten zevk alır, evlilikleri gayet mutlu geçer, neredeyse hiç kavga etmezler, çocuk sevdikleri için kısa sürede çocuk sahibi olabilirler, geleneklerine bağlı bir evlilik geçirirler ve çok iyi anne baba olurlar, birbirlerini çok iyi anlarlar ve düşünürler, naif yanları birbirlerini kırmalarına engel olur ve evlilikleri bir ömür devam eder. Ayrılmayı kolay kolay düşünmezler çünkü birbirlerine olan aşkları hiç bitmez. Evleri de iç dünyalarını yansıtır, biraz duygusal biraz mutlu ve dekorasyonu beraber anlaşarak tamamlarlar, oldukça uyumlu bir çift olurlar.

Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri

Yengeç burcu erkeği nazik, düşünceli, dürüst ve ağırbaşlı bir yapıya sahiptir. Diğer erkek burçlara nazaran oldukça duygusal ve hassastır, duygularını içinde yaşar ve fazla belli etmez. Sevgi ve saygı onun için çok önemlidir. Oldukça saygılı ve duyarlı bir yapısı vardır. Sevdiği insanlara değer verir, önemser ve düşünür. Her anlarında yanlarında olmaya çalışır, tam bir kötü gün dostudur. Kimsenin arkasından iş çevirmez, zayıf yanlarından faydalanmaya çalışmaz. Oldukça keskin ve pratik bir zekası vardır, analitik düşünme yeteneği gelişmiştir, kafasından çok rahat hesaplama yapabilir. Olayları hızlı bir şekilde çözümleyebilir. Genelde mantıklı fikirlere sahiptir ve oldukça olgundur.

Suyla alakalı her şeye bayılır. Paraya çok değer verir ancak cimri değildir hatta tutarlı olduğunu söyleyebiliriz. Paraya bakış açısı sevdiklerini rahat ettirebilmektir. Oldukça düşüncelidir. Sevdikleri için pek çok fedakarlık yapabilirler. En dürüst burçlardan biri olabilir. Yalandan nefret eder ve kendisine de aynı şekilde dürüst davranılmasını ister. Aile ve ev yaşamına oldukça bağlıdır, evinde ailesiyle vakit geçirmekten keyif alır ve çocukları çok sever, iyi bir baba olacaktır.

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

Yengeç burcu kadını çekici, sıcakkanlı, duygusal bir yapıya sahiptir. En hassas burç olabilir. Oldukça alıngan ve kuruntulu bir yapısı vardır. Söylenen her şeyi fazla abartıp kafaya takabilirler. Her lafa alınırlar, eleştiriye gelemezler. Romantik ve sevgi doludur. Duygularını zor belli eder ama birini sevdiğinde tam sever, evliliği düşünür, anaç bir yapısı vardır, ailesini kurmak, yuvasına bağlı bir hayat sürmek ister. İdeal anneler genelde yengeç burçlarından çıkar. Sezgileri kuvvetlidir, hemen her şeyi hissedebilirler bu yüzden arkalarından iş çevrildiğinde hemen anlarlar. Çok kolay kırılabilir bu yüzden yaklaşırken nazik olmakta fayda vardır.

Cömerttir, duyarlı olduğu için yardıma muhtacı olan herkesi görmeye çalışır, hiçbir canlıya zarar veremez, herkesi koruyup kollar. Duygu değişimler, çok fazla yaşar bu yüzden onu anlamak bazen çok zor olabilir, iletişim sıkıntısı yaşayabilir. Nedensiz bir şekilde somurtmaya başlayabilir. Eleştirileri kaldıramaz ve tartışmaktan nefret eder, oldukça kıskanç bir yapısı vardır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.