Yazı Yazarak Nasıl Para Kazandığımı Anlatıyorum

Yazı Yazarak Nasıl Para Kazandığımı Anlatıyorum
3 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 274 kez okundu.

Merhaba hanımlar benim adım Hülya ! 26 yaşındayım. Akdeniz Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunuyum. Hali hazırda şuan evliyim. Geçen sene Ocak ayın da  eşimle hayatlarımızı  birleştirme kararı aldık. Düğünümüzü de 20 Haziran da gerçekleştirdik. Şuanda mutlu ve huzurlu bir yuvaya sahibim. Bu yazıyı yazmakta ki amacım internetten makale yazarak nasıl para kazanılır konusunu merak edenleri deneyimlerimden yola çıkarak bilgilendirmektir. Yazımın çok doyurucu bilgilere sahip olacağına inanıyorum. Baştan sona bu işle nasıl tanıştığımı, çalışma koşullarının nasıl olduğunu, çalışmam karşılığı ödemelerimin nasıl olduğunu ve nasıl gerçekleştiğini özellikle de bir bayan için çalıştığım insanların güvenilir olup olmadığı konuları hakkında sizleri bilgilendireceğim.

Evlenmeden önce özel kreşler de çalışan bir bayandım. Evlendikten sonra belli bir süre çalıştım. Bu süre içersin de hamile olduğumu öğrendim. Anlayacağınız üzere işi bırakmam gerekiyordu. İşi bıraktım ve eve kapanmaya başladım. Çalışmaya aşina bir bayan olarak doğal olarak evde sıkılmaya başladım. Ve tüm bunların yanında borçlarımız vardı. Ödemelerimiz de bir hayli birikmişti. Benim de çalışmayı bırakmam bir hayli canımı sıkıyordu. Hiçbir işin ucundan tutamıyordum. Benim bir şekilde çalışmam lazımdı. Öte yandan bebek doğduğunda hastahane masrafları, bebeğin kendi sağlık, bakım ve giyim kuşam masrafları aklıma geliyordu. Bu durum da beni bir çıkış yolu aramaya sevk ediyordu. Çevrem de hamile veya çocuklu çalışan ev hanımlarıyla fikir alışverişlerinde bulundum. Genel de bana sunulan fikirler ev dışın da mağazalar da hamile bir bayan için oldukça yorucu işler oldu. Evde ya da bahçemde oturup yapabileceğim iş fikirleri de oldu. Bunların başında tahmin edersiniz ki en çok bayanların elinde bir klişe olan el işi işleriydi. El işleri işi için kafam da küçük bir muhasebe yaptım. El işi hakkında hiçbir fikrim yoktu. Bilmiyorum çünkü. Anlayacağınız el işini öğrenip tecrübe sahibi olamam belki de beş ayımı alacaktı, belki de daha fazla tüm bunların yanında, yaptığım işin çok iyi ve temiz olması lazımdı. Tüm bunlar için ise tecrübe şart. Sonrasın da yapılan işlerin ya pazara ya da kadınların günlerin de alıcı bulması kalıyordu. Tüm bunlar için ise benim de o kadar vaktim yoktu. Benim hemen yapabileceğim karşılığını da çabuk alabileceğim bir işe sahip olmam gerekiyordu.

Bu problemler kafamı kurcalarken, bir hafta sonu mahallemizin semt pazarı vardı. Pazara çıktığım da pazar da eşimin iş yerinden arkadaşı Bahadır Beyin eşi Yeşim hanımla karşılaştık. Pazar da beraber alışverişimizi gerçekleştirdik. Ardından Yeşim hanımı çay içmeye evime davet ettim. Çay içme teklifimi kabul ettiği anda telefonuna bir mesaj geldi. Mesajı okuyup bitirdikten sonra çalıştığım platform hesabıma gereken miktarı yatırılmış dedi. Hiçbir şey anlamamıştım. Nasıl  yani ?

Bu bayan bildiğim kadarıyla ev hanımıydı. Çalışmaya başladığından haberim yoktu. Kendisine çalışmaya başladığından haberim yoktu dedim. Kendisi hafif bir gülümseme ile acilmakale.com diye bir internet sitesinde günün belli bir vaktini ayırarak, çeşitli yazılar yazarak para kazandığını söyledi.  Tam da kafamı kurcalayan bir iş meselesi varken, Yeşim hanımın anlattığı iş ilgimi çekmişti. Birdin kendime engel olamayıp nasıl yani baya bildiğin evden oturduğun yerden para kazanıyorsun yani deyince. Bana ilk önce uygun bir bankamatikten gelen ücreti çekip, ardından bizim eve gidince her şeyi anlatacağını söyledi. Bu teklif benim içinde uygundu. Bankamatikten 800 civarı bir para çekti kendisi, bizim eve giderken de eve bir kutu tatlı almayı da ihmal etmedi.

Eve vardığımız da çayımızı yaptık. Tatlılarımızı tabaklarımıza koymuştuk artık. Ama benim daha fazla sabrım kalmamıştı. Daha çaydan bir yudum almadan hadi anlat bakalım şu acilmakale.com işini diyerek konuyu açtım. Bana acilmakale.com’u facebook’ta gördüğünü söyledi. Hem facebook sayfasını hem de kendi internet sitesini incelemem konusunda tavsiye de bulundu. Evden makale yazarak para kazanmak müthiş bir fırsattı bana göre, ne yazık ki Yeşimciğimi eşi aradı ve onu gelip evden alacağını söyledi. Yeşimin eşinin arabası bizim sokakta gözükünce kendisini yolcu ettim ve evine gönderdim.

Yeşim gider gitmez mutfakta ki bulaşıkları bile makineye dizmeden bilgisayarın başına oturdum. Facebook’dan acilmakale.com’un kendi sayfasını buldum. Diğer iş ilanlarının aksine üniversiteki bölüm, yaş veya ek bir herhangi bir tecrübe istemiyordu. Bu durum çok güzeldi. Facebook sayfasından başvurmaya karar verdim. Kendilerine mesaj attım. Birkaç saat sonra mesajıma cevap geldi. Mesajda ayrıntılı bir şekilde aklımda soru kalmayacak şekilde çalışma detayları bulunuyordu. Aynı zamanda başvuru formu da mevcuttu. Çalışma detaylarının yer aldığı metni iyice okudum. Her şey kelimesi kelimesine aklıma yattı. Yalnızca çalışacağım platform sahipleri benden örnek bir içerik hazırlamamı istiyorlardı. İçerik konusunda hiçbir fikrim yoktu ki en altta içerik için bir çok başlık mevcuttu, kendime uygun bir başlık seçtim ve yazımı hazırlamaya koyuldum. Bu içeriği hazırlamamızda ki amaç bu iş için yeterliliği ölçmeleriydi. İçeriğimi hazırlayıp bitirdikten sonra kendilerine gönderdim. Birkaç saat sonra içeriğim incelenmiş ve başvurum kabul edilmiş bir şekilde dönüş aldım. Bana sisteme giriş yapabilmem için gerekli bilgiler verildi. Ve artık bende bir acilmakale.com çalışanıydım.

Artık boş vakitlerimi değerlendirebiliyor ve aynı zamanda bu vaktimi paraya çevirebiliyordum. Bu benim için gerçekten inanılmaz bir fırsattı. Üstelik herhangi bir çalışma saati yoktu. Yani ne zaman müsait olursam ozaman istediğim kadar çalışıyor ve kazanç sağlıyordum. Yani ne kadar para kazandığım tamamen bana bağlı. Mükemmel değil mi ?

Makale yazarak para kazandıran siteler elbette var fakat bu siteler ile ilgili yapmış olduğum araştırmalar sonucunda neredeyse bu işten soğuyacaktım. Çünkü birçok kişi bu sitelerle çalışmış ve ödemelerini alamamış hatta çalışmaktan soğutmuşlar ve sistemden kendilerinin ödeme alamadan ayrılmasına neden olmuşlar. Fakat arkadaşım acilmakale.com ile çalıştığı ve herhangi bir sorun yaşamadığı için bende gönül rahatlığı ile çalışmaya başlamıştım. Fakat uzun bir süredir sistemde aktif olarak çalışıyorum ve şuana kadar herhangi bir en ufak sorun yaşamadım. Bu nedenle de ekstra olarak farklı sitelerden uzak durdum. Eğer sizde yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız ve ödeme konusunda herhangi bir sorun yaşamadan gönül rahatlığı ile çalışmak istiyorsanız kesinlikle acilmakale.com tavsiye ederim kızlar.

Oldukça heyecanlandığınızı tahmin edebiliyorum bu nedenle sizlere aklınızda oluşan sorulara kısa kısa cevaplar vermek istiyorum. Fakat aklınıza gelen herhangi bir soru olursa konu altında yer alan yorum bölümünden sorularınızı ilettiğiniz takdirde en kısa sürede cevap vererek yardımcı olacağım. Umarım internetten yazı yazarak para kazanmak ile ilgili hazırladığım bu yazı sizlere yararlı olmuştur.

Ne Kadar Süredir Çalışıyorsun ?

2 yıldır aktif olarak çalışıyorum ve oldukça mutluyum.

Ne Kadar Para Kazanıyorsun ?

Her ay yaklaşık olarak 1000-1500 TL para kazanıyorum. Aynı zamanda ailemle de vakit geçiriyorum ve bu kazancımdan oldukça memnunum. Fakat tam zamanlı olarak kendimi işime ayırsam kesinlikle daha fazla kazanabilirim. Ne olsa ne kadar kazanacağımı kendim belirliyorum.

Kaç Saat Çalışıyorsun ?

Günde yaklaşık olarak 7 saat çalışıyorum. Bu süreyi de gün içerisinde dağıtıyorum. Ev işleri ve çocuklar olduğu için hem gündüz hem de akşam saatlerinde ara ara çalışıyorum. Herhangi bir çalışma saatinin olmaması ve ne zaman çalışacağımı kendim belirlemem benim için mükemmel bir fırsat. Eğer sizinde farklı yoğunluklarınız varsa kendi durumunuza göre çalışma saatlerini belirleyebilirsiniz.

 

Ödemelerini Nasıl Alıyorsun ?

Her ay düzenli olarak ödeme alıyorum ve ödeme vakitlerinde benden banka hesap bilgilerim isteniyor. İlettiğim banka hesabına da ödemeler yapılıyor. Çalıştığım süre zarfı içerisinde hiçbir zaman ödeme de ne aksaklık oldu ne de kesinti. Ayrıca unutmadan belirteyim ilk zamanlarda banka hesabım yoktu ve bu süreç zarfında ödemelerimi kartsız işlem yolu ile atmlerden rahatlıkla çekebiliyordum.

Çalışma Detayları Nasıl ?

Sistem içerisinde cilt bakımından tutun da dekorasyon fikirlerine, beslenmeden gezi yazılarına kadar birçok kategoride içerik hazırlayabilirsiniz. Hangi kategoride hangi konu ile ilgili yazı yazacağınızı tamamen siz belirliyorsunuz. Bende istediğim kategorileri sistem üzerinden seçiyorum ve içeriğimi hazırlıyorum. Sonrasında sistemde yer alan yetkililer hazırladığım içerikleri kontrol ediyorlar ve onaylandıktan sonra otomatik olarak bakiyeme kazancım yansıyor. Her şey oldukça basit ve şeffaf bir şekilde ilerliyor.

Acilmakale.com Güvenilir Mi ?

Yazım içerisinde de belirttiğim gibi beni bu işe yönelten tek neden arkadaşım. Onun sayesinde acilmakale.com keşfettim ve artık makale yazarak nasıl para kazanılır ile ilgili de bu konuyu sizlere hazırladım. Kesinlikle kafanızda herhangi bir soru işareti olmasın ve güven konusunda da zaten en ufak bir sorun yaşamazsınız.

Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama bölümüne acilmakale yazarsanız sayfayı görebilirsiniz. Sayfaya giriş yaptıktan sonra üst bölümde yer alan “Mesaj Gönder” butonuna tıklayın ve başvuru yapmak istediğinizi belirten bir mesaj gönderin. Zaten size gün içerisinde bir bilgilendirme mesajı ile birlikte geri dönüş yapacaklardır. Bu bilgilendirme mesajını dikkatli bir şekilde inceleyin ve size belirtilen şekilde örnek içeriklerinizi hazırlayıp göndermeniz yeterli.

Yazı yazarak para kazanmak istiyorum diyorsanız işte size tüm bu konu ile ilgili tecrübelerimi anlattım. Eğer makale yazarak ek iş yapma ile ilgili sorularınız varsa mutlaka bana iletebilirsiniz, olabildiğince sorularınızı en kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git