Yay ve Yengeç Burç Uyumu

Yay ve Yengeç Burç Uyumu
13 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 574 kez okundu.

Yay burcu ve yengeç burcu uyumu nasıldır ? Yay ve yengeç uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yay Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Yay burcu sorumsuz, aşırı iyimser, içten içe dindar, sevecen, dost canlısı, inatçı, hayalperest, uyumlu, agresif, çok çabuk yükselen, dışa dönük, kültürlü, kitap okumayı ve gezmeyi seven bir yapıya sahiptirler. Yalan söylemekten hoşlanmaz fakat durumu kurtarmaya yönelik profesyonel bir şekilde yalan söyleyebilirler. Bundan rahatsızlık duysalar da, beyaz yalan olarak adlandırırarak kendilerini rahatlatırlar. Yay kadını insanlara karşı nazik, tebessüm eden, gülümser, duyarlı, çabuk sıkılan, hassas, eğlenceye ve gezmeye düşkün, duyarlı, dostlarını sıkılmayacakları şekilde aynı kafa yapısından seçen, kıskanç, tahammülü olmayan, kavga uzatan, mükemmelliyetçi, gururlu, kibirli, ben merkezli yaşayan, tuttuğunu koparan, agresif bir yapıya sahip iken yay erkeği, zeka kokan her şeyden hoşlanan, hareketli, ortama uyum sağlayan, sevecen, çılgın, cömertliği ile bilinen, eli açık, eleştirel bakış açısına sahip, korkusuz, cesur, çekinmeden dilediğini dile dökebilen, art niyetsiz ve adil bir karaktere sahiptirler. Özetle yay burcu insanının karakteristik özellikleri, kadına ve erkeğe göre farklı bir dağılıma sahip. Bu burcun yengeç ile uyumunu iyi bir şekilde görebilmek için, yengeç burcunun da aynı şekilde detaylıca araştırılması gerekmektedir.

Yengeç burcu yapısı gereği hümanist, insancıl duyguları ağır basan, haksızlığa tahammülü olmayan, narin yapılı, duygusal , çabuk ağlayabilen, sıkılgan, zafiyetleri olan, coşkulu, neşeli, kıskanç ve detaycı bir karaktere sahiptirler. Yapı olarak balık insanına çok benzemektedir. Fakat inatları, olaylara bakış şekilleri, düşüncelerine karşı olan derin bağları onları ayrı kılmaktadır. Bu burcun insanını iyi tanıyabilme adına, yengeç kadını ile yengeç erkeğini ayrı kategorilerde değerlendirmek gerekir. Yengeç kadını, kendine güveni olan, iyi bir anne profili oluşturan, sevecen, merhametli, duygusal, maceraya düşkün, romantik , ilişkisine fazlasıyla sadık, güvenilir, dürüst, evine ve geleneklerine derinden bağlı, sezgileri kuvvetli ve ortam içinde çekiciliği ile dikkat çeken bir yapıları vardır.

Ona yaklaşan kişinin niyetini sezgileri sayesinde çok iyi anlayabilir. Bu nedenle onlara yalan söyleyebilmek mümkün değildir. Ayrıca yengeç kadını eleştiri almaktan nefret eder. Tüm yaptıklarını istediği için yaparlar. Ve bunun konulmasını asla istemezler. Yengeç burcu erkeği ise, alkollü veya farklı içecekler denemeyi seven, mağrur ve masum tavırları ile dikkat çeken, ağırbaşlı, romantik, sevecen, dürüst, karşılıklı saygıya fazlasıyla değer veren, duygusal, sevdiği insana derinden bağlanan, ortam içinde saygınlığı ile tanınan, insanlara yardımcı olacak fikirler sunmaktan zevk alan, düşünceli bir yapıya sahiptirler. Kendilerine yalan söylenip kaldırılmaktan asla hoşlanmazlar. Eğer bunu fark ederler ise size hiçbir açıklama yapmadan sizden uzaklaşırlar. Kısaca kendisi ile cezalandırır.

Yay ve Yengeç Aşk Uyumu

Peki, yay yengeç aşk uyumu nasıl ?

Beraber olan taraflar yay kadını ile yengeç erkeği ise, yengeç erkeği tüm anlayışı ve yön verici tavrıyla ilişkiyi olabildiğince uzun soluklu yapar. Yengeç, ilişkide anlayışlı ve sevecendir. Çok iyi bir partnerdir. Sadece aşırı düşkünlüğü, kuşkucu tavrı ( bu karşı taraftan ötürü oluşabilir) ve kıskançlıkları sorun olabilir. Çünkü yay kadını kıskanılmaktan nefret eder. Aksine kendisine güvenildiğinin söylenmesi daha çok hoşlarına gider. Yay kadını takdir edilmekten, ilgi görmekten, sahip olduğu şeyin en iyisini olmasını isteyen , havalı olma gayesi olan bir yapıdadır. Bu başlarda güçlü bir kadın görüntüsü yaratsa da, zamanla karşı taraf için şikayet nedeni olabilir. Bu da yay kadınını anlayışsız, tartışmacı ve tahammülsüz yapar.

Bu nedenlerden dolayı yayın bu özelliklere dikkat ederek hareket etmesi gerekir. Eğer beraber olan taraflar yay erkeği ile yengeç kadını ise aşk uyumları daha mümkündür. Ortam içindeki uyumu ve hareketli yapısı ile dikkatleri üzerine çeken yay erkeği, sevecen ve eğlenceli bir yapıya sahiptir. Yapı olarak yengeç kadınına benzediğinden anlaşmaları oldukça kolay olur. Her iki tarafın da enerjisi yüksektir. Ortam içinde birbirlerini hemen fark edebilirler. Yengeç kadını cazibesi, konuşma üslubu, zeka kokan sohbetleri ile yay erkeğinin aklını alır. Fakat lükse olan düşkünlüğü çiftin arasında tartışmaların yaşanmasına neden olabilir.

Yay ve Yengeç Evlilik Uyumu

Peki, yay yengeç evlilik uyumu nasıl ?

Evlilik ciddi bir müessese. Evleneceğiniz insanın kim olacağı, nasıl bir karaktere sahip olması gerektiği, duruşu, hayat görüşü ve hatta kültürü dahil birçok özelliğin oldukça büyük bir önemi vardır. Taraflar yay kadını ve yengeç erkeği ise, evliliklerinde nadiren sorunlar yaşanır. Ve bu sorunların büyük bir çoğunluğu yay kadınının zor karakterinden meydana gelir. Sık sık söylenmesi, tartışmaları uzatıp alttan almaması, tahammülsüz olması, sinirlenince ne söylediğini bilmemesi, kırıldığı zaman kırıcı olması sorunları da beraberinde getirir. Bu demek değildir ki yengeç erkeği kusursuzluğu ile evlilik yürütür. Onunda elbette kusurları vardır. İyi bir dinleyici olmaması, tartışmalarda sonuca ulaşmak yerine tartışmalardan kaçınması, kırgınlığı abartılı yaşaması, kendi köşesine çekilmesi, sinir bozucu bir sessizliğe bürünmesi yay kadını için sorun demektir.

Yay kadını tartışmaların yaşandığı vakit, sorunun da aynı vakitte çözülmesini ister. Konuyu uzatsa da karşı tarafın bunda baskın olmasını isterler. Eşlerinin güçlü olduğuna ancak bu şekilde inanırlar. Bunların dışında her alanda birbirleriyle anlaşan birer çift olurlar. Mutfakta beraber yemek yapabilen, beraber sıkılabilen, beraber gülebilen ve beraber eğlenebilen tatlı bir çift olurlar. Eğer taraflar yay erkeği ile yengeç kadını ise, bu evlilik tamamen tarafların özenine bağlı. Yengeç kadını kanaatkar, sevecen, hoş sohbet ve uyumlu bir karaktere sahip. Eğlenmekten zevk alan, hareketli ve ortam içindeki uyumuyla dikkat çeken yay erkeği iyi birer partner olurlar. Evlerinde vakit geçirmekten hoşlanıp sade bir yaşam seven yengeç kadını , yay erkeğinin yaşam şekline ayak uydurmakta zorlanabilir ve bu konu biraz sorun olabilir. Fakat aşılmaz değildir. Karşılıklı saygı sağlanır ise bu ikilinin evliliği sorunsuz olacaktır.

Yay ve Yengeç Cinsel Uyumu

Peki, yay yengeç cinsel uyumu nasıl ?

Yay erkeği ile yengeç kadınının cinselliği aşk dokunuşları ile başlayıp, eğlenceli fantezilerle devam eder. Her iki taraf da cinsellikten haz alan yapıya sahiptir. Her fırsatta beraberliği yakalamak için çaba sarf ederler. Yay için kurlar, zekice yaklaşımlar, güzel koku ve kadının banyodan sonraki duru hali birer tahrik nedenidir. Eğer yengeç erkeği ile yay kadını beraberliktir yaşayacak ise durum biraz farklı olur. Yengeç erkeği sade ve sessiz hâlleri ile ortam içinde dikkat çekerler. Fakat cinsellikte en aktif partnerlerden birisi olur. Kadının kıvrak hâlleri, kısık ses tonu, kokusu, saçlarını savurması, dans etmesi vb her şey onu tahrik edebilir. Oldukça aktif oldukları için, banyodan mutfağa kadar her mekan, onlar için cinselliğin başlaması için uygun olabilir. Onlar için önemli olan tek şey bu arzunun karşılık bulmasıdır.

Yengeç Burcu Kadını Aşk Hayatı

Yengeç burcu kadını aşk nasıl olur? Burçlar genelde ilişki yaşamı söz konusu olduğunda cinsiyet farkı gösterse de yengeç burcu bu ayrıma karşı çıkan bir burçtur. Onun gerek kadını gerekse de erkeği aşk yaşamı söz konuşu olduğunda hemen hemen aynı özellikleri gösterirler. Bu sebeple çok sürpriz dolu bir aşk yaşamı yoktur. Tipik özelliklerini biliyorsanız yengeç kadının aşk yaşamı hakkında az çok fikir sahibisiniz demektir.

Onlar aşk yaşamında çoğu zaman huysuz olsa da bunun arkasında aslında tutku dolu bir âşık yatmaktadır. İnanması zor ama ateşli ve şefkatli bir âşıktır. Birlikte olduğu erkeğin onu gerçekten iyi tanıyor olması gerekir. Çünkü o, söylemek istediklerini direkt söylemez. Hareket ve davranışlarından sizin anlamlar çıkartmanızı bekler. Ayrıca durum ne olursa olsun, karşısındaki erkeği gerçekten seviyorsa gitmesine asla izin vermeyecektir. Aynı şekilde karşısındaki ona ne yapmış olursa olsun kolay kolay vazgeçemeyecektir. Ama bunu yapmadan önce karşısındaki erkeğin buna değip değmeyeceğinden de emin olmak ister. Bu yüzden de başka erkekleri tanıma isteğinin önüne geçemez. Yengeç burcu kadını hayatına bir kez girdiniz mi bilmelisiniz ki sizi birtakım zorluklar bekliyor. Öncelikle bu şefkat ve duygu dolu kadın aynı davranışları sizden de görmeyi bekleyecektir. Ayrıca yengeç kadını için ailesi ve arkadaşları çok önemlidir ve her zaman böyle kalacaktır. Eğer bu konularda siz onu kısıtlamaya kalkarsanız, mutlaka tepkisini gösterecektir size. Ayrıca değişimi hiç sevmez ve onu değiştirmek imkânsızdır. Siz ne kadar uğraşsanız da değişime karşı direnç gösterecektir. Ayrıca bu burç kadını gelenekçidir. Onun bu özelliklerine karşı anlayışlı olmanızı bekleyecektir sizden. Aksi takdirde ise, çok mutlu bir birliktelik yaşayamayabilirsiniz.

Onun için, aşk hayatını tanımlayan kelime sadakattir. Eğer karşısındaki erkeği gerçekten seviyorsa ve partnerinin de onu sevdiğinden emin ise her zaman bu aşka sadık kalacaktır. Partnerinin bundan rahatlıkla emin olabilir. Tabiri caizse başka bir erkek, ağzıyla kuş tutsa da onun dikkatini ve ilgisini çekmeyi başaramayacaktır. Çünkü onun gözü sevdiği adamdan başkasını görmez. Ancak bir kez aranızda tartışmalar başladı mı ve onun hiçbir şeyi doğru düzgün yapamadığını dile getirdiniz mi onu geri döndürmek çok zor olacaktır. Ama o şefkatli kadın giderken bile aynı yumuşaklığını devam ettirecektir. Sizi asla kırmadan sessizce hayatınızdan çekip gider.

Dönem dönem ruhsal dengesizlikler ve duygusal problemler yaşayabilir. Partnerinden de bu konularda anlayışlı olmasını bekleyecektir. Onunla birlikteyseniz siz de bu durumlar karşısında nasıl davranmanız gerektiğini bilmelisiniz. Yoksa göz açıp kapayıncaya kadar yengeç kadınını kaybedebilirsiniz. Diğer burçlarının kadınlarının aksine gereksiz kısıtlamalar ve kıskançlıklar yapmaz. O sizi ne kadar seviyorsa o kadar da kıskanacaktır. Yani bir bakıma sizi ne kadar sevdiğini kıskanma boyutundan anlayabilirsiniz. Aynı şekilde yengeç kadını sizi seviyorsa sahiplenecektir de.

Yay Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir ?

Yay burcu erkeği özellikleri nelerdir ? Elementi ateş olan yay burcu, özgürlüğüne fazlasıyla düşkün ve değişken nitelikte bir burçtur. Yönetici gezegeni Jüpiter olan yay burcu erkekleri, derin düşünen, sağlam karakterli, neşeli, samimi ve açık fikirli kişilerdir ve macerayı sever ve hayatı deneyimleyerek yaşar. Hayatın getirdiği her türlü sonuca razı olur ve geçmişe değil, geleceğe bakar. Yeniliklere açıktır, kendilerini geliştirmeyi ve ileriye dönük planlar yapmayı severler. Seyahat etmeyi çok sever ve farklı kültürlere meraklıdırlar. Her türlü kültürü tanıyarak deneyim kazanmak isterler.

Yay burcu erkekleri samimi, sevecen, insanda pozitif duygular uyandıran ve güven veren kişilerdir. Bu kişiler genellikle yabancı kültürlere meraklı oldukları için daha çok dış ticaret, turist rehberi gibi yabancı ülkelerle ilgili mesleklerde başarılı olurlar. Ya da öğrenmeye açık, bilgiyi derinine işlemeyi seven bireyler oldukları için öğretmenlik, eğitmenlik, akademisyenlik gibi alanlarda kendilerini gösterirler. Aynı zamanda maneviyata düşkün bireylerdir. Bu nedenle iyi bir din adamı da olabilirler. Bunların yanı sıra, yayıncılığı anlatan burçtur ve medya sektöründe çalışanların çoğunluğu yay burcu olabilir. Onlar, elementi toprak olan Boğa, Başak ve Oğlak burçlarıyla iş hayatında iyi partner olabilirler.

Elementi ateş ve hava olan burçlarla iyi anlaşırlar. En anlaşamadığı burçlar ise elementi toprak ve su olan burçlardır. Kendisi gibi deneyim kazanmayı seven ve özgürlüğünü kısıtlamayacak kadınlardan hoşlanırlar. İkizler, Terazi ve Kova burcu kadınları onların en iyi anlaştığı kadınlardır. Aşk hayatında kendi gibi dürüst ve açık kişilerden hoşlanan yay burcu erkekleri, aynı zamanda kendi aktif yaşantısına uyum sağlayabilecek, maceradan hoşlanan kadınları severler. Aşırı sahiplenilmekten ve kıskançlıktan hiç hoşlanmazlar. Kendileri de partnerlerini kısıtlamazlar. Evliliğe yatkın olmazlar ancak kendi kafa yapısına uygun kişiyi bulduğuna inandığı zaman evlenirler ve cinsel hayatında aktif olmayı severler. Kova, Aslan, Koç, Yay, Terazi ve İkizler burcu cinselliği en iyi yaşayabileceği burçlardır.

Yay burcu ve yengeç burcu uyumu nasıldır ? Peki, yay yengeç uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git