Yay ve Akrep Burç Uyumu

Yay ve Akrep Burç Uyumu
12 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 468 kez okundu.

Yay burcu ve akrep burcu uyumu nasıldır ? Yay ve akrep uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yay Burcu ile Akrep Burcu Uyumu

Birisi ateş ve su mu dedi?! Zıt kutupların çekiciliğine inanlardan mısınız bilmiyorum ama biri ateş diğeri su grubu olan bu iki insanın ilişkisi çok uçlarda olacaktır. Evet ateş olan tabi ki yay. Haydi hep birlikte detaylara bakalım.

Yay ve Akrep Aşk Uyumu

Peki, yay akrep aşk uyumu nasıl ?

Akrep burcu deyince aklınıza ilk gelen şey ne? Sizi bilmem ama bu burcun insanı kesinlikle kendi kurallarıyla yaşar ve kendisinin istemediği hiçbir şeye kapılarını açtıramazsınız. Buna aşk da dahil. Akrep burcu insanını genel anlamda sabit fikirli oluşuyla eleştirmek bir yana bu insan kendisi isterse sizin en olmaz dediğiniz şeyleri yapmak için bile can atacak hatta hemen harekete geçecektir. Bu onun hayata dair kurallarına mualif bir istek olsa bile! Çünkü o kuralları kendisinin yazdığının farkındadır ve istediği zaman değiştirebileceğinin bilincindedir. Yay burcu insanı da genel anlamda bakıldığında sınırları sevmeyen, kısıtlanmaktan hoşlanmayan ve uçlarda olan şeyleri denemekten hoşlanan bir yapıya sahiptir. Akrep ile kısıtlanma konusunda sürtüşmeler yaşasa da akrebin renkli dünyası onu cezp edecektir.

Akrep burcu özgürlüğü sever fakat sevdiği insanı ölümüne kıskanır. Bu da Çingene ruhlu yay burcunun hoşuna gitmeyecek bir durumdur. Çünkü yay burcu insanı, adeta insanlarla konuşmak, gezip tozmak için yaratılmıştır. Akrep burcu insanı da gezmeyi sever fakat onu başkalarıyla paylaşmak zorunda olma hissi akrebi zamanla deliye çevirebilir. Akrebin kıskanç halleri yayın sinirlerini gerse de akrebin kendine has çekiciliği yayın başını döndürecektir. Giyime kuşama önem veren her iki burcun da kendilerine özgü stilleri vardır ve değişimi severler. Bu yönden değerlendirildiğinde iki burç birbirine görsel anlamda hitap edebilecektir. Akrep de yay da çok yönlü burçlardır. Bunu bir örnekle açacak olursak, iş yerinde aynı anda hem evrak hazırlayıp hem telefonla iş bitiren bir akrep görebilirsiniz. Aynısı yay burcu için de geçerlidir.

Hatta yay burcu tek düzelikten o kadar çok kolay sıkılır ki ilgisini çekmeyen bir durumda yay havası sönmüş balon gibi kalacaktır. Böyle düşününce akrep ile yay burcunun ilişkisi çok ama çok hareketli ve eğlenceli olacaktır. Tabii yay burcunun çevresini saran karşı cins arkadaşlardan uzak kalınabildiği ölçüde! Akrep burcu insanı kesinlikle sadakate önem verir ve karşısındakinden de aynısını ister. Yay burcu ise ateş grubu olmanın verdiği bir ekstra gurura sahiptir. Dolayısıyla aldatmak ve aldatılmak istemeyecek, istemenin de dışında bunu gururuna yediremeyecektir. Bu nedenle dışarıdan her ne kadar hovarda bir tip gibi gözükse de sevdiği insanı üzmemek adına bu tarz bir eyleme girişmeyecektir.

Yay ve Akrep Evlilik Uyumu

Peki, yay akrep evlilik uyumu nasıl ?

Gerek yay gerekse akrep burcu evliliğe ilk evrede sıcak bakabilen tipler değillerdir. Onlar önce hayatın keşfedilmemiş yönlerini bulmak, özgürlüğün tadına varmak isterler. Bu açıdan bakıldığında anı yaşamak ve birlikte vakit geçirmek için çokça zamanları olacaktır. Fakat evlilik için net bir karara vardıklarında ikisi de bu kararından dönmeyecektir. Çünkü her ikisi de kendi kararlarını yaşamayı seven, kendi kararları uğrunda savaşan ve bundan korkmayan burçlardır. Netice itibariyle evlilikleri de sade ve kendi yakınlarının bulunduğu bir törenle gerçekleşmesi olasıdır. Yay biraz Çingene ruhludur demiştim bu yüzden doğa ile iç içe olan mesela kır düğünü niteliğinde bir organizasyon hazırlayabilir. Akrep buna hayır demeyecektir. Çünkü hem bir karar verdiyse bunun için en iyisini yapmak ister hem de karşısındaki kişiden emindir. Üstelik en az yay kadar doğa aşığıdır akrep insanı.

Her ne kadar çingene ruhlu, hareketli olsa da yay insanı eşini mutlu etmek için sadık bir evcimene dönüşecektir. Yer yer romantik, yer yer çılgın olabilen bu insanla akrep çok uyumlu bir çift olacaktır. Çocuklar konusunda her iki burç da oldukça titizdir. Çocukları daha çok çocuksu bir ruhla seven yay akrebin anaç halleriyle adeta ikinci çocukluğunu yaşıyor gibi hissedecektir. Akrep, çocuk yetiştirme konusunda son derece disiplinli, sevecen ve aynı zamanda özgürlükçü olacaktır. Yay insanı çocukların neşeli hallerini çok sever. Dolayısıyla kalabalık bir aile ortamı özlemi çekmektedir. Onun bu yönü, ona iyi bir ebeveyn olmak anlamında çok artı katar. Sade, huzur dolu ve sessiz bir evleri, çocuklarıyla iç içe geçen bir yaşamları olacaktır. Evlilikleri için ve karşısındakini mutlu etmek adına her iki burç da oldukça cömerttir bu da onların uyumlu olması ve evliliklerinin uzun yıllar sürmesi için yeterli bir sebeptir.

Yay ve Akrep Cinsel Uyumu

Peki, yay akrep cinsel uyumu nasıl ?

Başta da belirttiğim gibi ateş grubu olan yay, su grubu olan akrebin doğal cazibesine daha onu tanımadan, ilk gördüğü an kapılacaktır. Dolayısıyla karşısındaki bu çekime duygusal yaklaşsa da cinsel dürtüleri harekete geçecektir. Akrep burcu insanı için zaten cinsellik olmazsa olmazlardandır ve sevgili ile olabilecek paylaşım aslında çok da önemlidir onun nazarında. Renkli hayal dünyaları olan akrepler, yayları bu konuda da etkileyecek; yay isteyerek ipleri akrebe teslim edecektir. Akrepler gibi yaylar da fantezi dolu hayal dünyasına sahiptir ve bu açıdan bakıldığında ilişkileri oldukça hareketli geçecektir.

Birbirinin isteklerine ciddi anlamda kulak veren bu iki burcun uyumu dillere destan olacaktır. Çılgınlık dendiğinde akrepte hemen her zaman cinsel dürtüler harekete geçmektedir ve yay insanını çok kolay ayartabilir. Nihayetinde ateş ve su gibilerdir. Ateşi körükleyen akrep onu sakinleştirmeyi de bilecektir. Sınırları zorlamaktan keyif alan akrep bu anlamda da yayın gönlünü fethetmeyi başaracaktır. Zira yayın hayat felsefesinde “olmaz diye bir şey yoktur.” O her şeyden evvel anı yaşamak istediği için kuralların yatak odasında olmaması gerektiğine inanır. Akrep bu anlamda ona istediği heyecan ve sınırsızlığı sağlayacaktır.

Yay burcu ve akrep burcu uyumu nasıldır ? Peki, yay akrep uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git