Yay Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Yay Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Jüpiter Gezegeni tarafından yönetilen yay burcu kadını, Ateş elementine mensup üç burçtan birisidir. 22 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında doğan yay kadınları eğlenceli tavırları ve neşeli tutumlarıyla dikkat çekerler.

Zodyak’ın Başak, İkizler ve Balık burcuyla birlikte değişken burçlarından biri olan yay kadınları dışa dönük tutumları ve üstün adapte olma yetenekleriyle sayesinde bulundukları her kabın şeklini kolayca alırlar. Girdikleri farklı ortamlarda uyum sağlamakla ilgili hiçbir problemleri olmayan yay kadınları aksine sergiledikleri rahat tavırlarıyla değişken burç olmanın özelliklerini çok iyi yansıtırlar.

Yay burcunun mensubu kadınlar burç sembollerini Yay Takım Yıldızı’ndan alırlar. Bu takım yıldızının üzerlerinde meydana getirdiği etkiyle Zodyak’ın en eğlenceli bir yandan da kültürlü burç kadınlarından biri olurlar.

Keyifli ve neşeli olarak tanımlanan yay burcu kadınlar aynı zamanda kültürlü ve eğitimli olmalarıyla dikkat çekerler. Karşılaştıkları çoğu zorluğa karşı büyük bir olgunluk sergileseler de kimi zaman aşırı iyimser bulunabilecekleri gibi fazla kaprisli de davranabilirler.

Özgürlüklerine son derece düşkün olan yay kadınlarının bu özellikleri çoğunlukla lehlerine olsa da kimi zaman fazlaca eleştirilmelerine neden olabilmektedir. Onlar için girdikleri bir ortamda veya yaptıkları bir işte birincil olarak kendi özgürlükleri ve rahat hissetmeleri önemli olduğundan bazı durumlarda bu özellikleri dolayısıyla sık sık eleştirilirler.

Eğlenceye düşkün olan yay burcu kadınları çoğunlukla fazla sıkılganlardır. Baskılanmaktan veya bir şeyi yapmaları için zorlanmaktan hoşlanmadıkları için gibi durumlarda maymun iştahlı olarak değerlendirseler de bunun sebebi yine özgürlüklerine ve rahatlarına düşkünlüklerinden kaynaklanır.

Esprili bir yapıları vardır. Huzursuz hissetmekten veya mutsuz olmaktan hoşlanmazlar. Hayatın tadını çıkartmak istedikleri için onları mutsuz edebilecek her türlü şeyden özellikle kaçınmaya çalışırlar. İşlerini çabuk halletmek isterler. Onları devamlı uğraştıran şeyleri kısa sürede halletmek istediklerinden çoğunlukta sabırsız olarak adlandırılırlar.

Yay burcu kadınlarının uğurlu günleri çoğunlukla perşembeyken uğurlu sayıları beş ve yedidir. Turkuaz taşının onlara verdiği enerjiyi ve huzuru sevdiklerinden genellikle bu taşı üzerlerinde veya kıyafetlerinde taşımayı tercih ederler. Canlı olabilecekleri gibi sinirlendiklerinde de bir o kadar yakıcı olabilirler.

Yay Burcu Kadını Genel Özellikleri

 • Enerji Dolular

Yay burçları enerji dolu ve bilgi seviyesi oldukça yüksek olan burçlardır. Dikkatleri üzerine çekmekten fazlasıyla memnun olurlar. Özel hayatlarına sosyal olmak onların doğalarında vardır. Neşeli girişken ve hayat doludurlar. Her zaman dikkat çekici oldukları için onların yay burcu oldukları hemen belli olur.

Çevrelerindeki insanların da enerji dolu olmasını sağlarlar. Onlarla vakit geçiren herkes yaydıkları pozitif enerjiden mutlaka etkilenir. Gözlerinden de belli olan ışıltılar onların ne kadar hayat dolu olduklarını yansıtır.

 • Özgürlüklerine Düşkünler

Yay burcu kadını özgürlüğüne düşkündür. Özgürlüğünün kısıtlanmasını kesinlikle istemezler. Özgür ruhlu oldukları için onlar için önemli olan kendilerinin istediklerinin. Başkalarının dayatmalarından veya kısıtlamalarından hoşlanmazlar. Çoğu zaman da onlara bir şey emredildiğinde işi inada bindirir, onlar için gerçekleştirmesi çok kolay bir istek olsa bile onlara dayatıldığı için kıllarını dahi kıpırdatmazlar.

 • Çift Karakterliler

Burçlar arasında bazıları çift karakterli olarak bilinir. Çift karakterli olduğu düşünülen dört burç bulunmaktadır, bunlardan birisi de yay burcudur. Sürekli bir kafa karmaşasına neden olmasına sebebiyet vermektedir. Yıldızlar açısından oldukça şanslıdırlar, doğuştan yüksek şansa sahiplerdir. Jüpiter’ den etkilenen yay burçları çevre oluşturma, arkadaş edinme konusunda oldukça başarılı olur ve sosyalleşme konusunda yüksek kabiliyete sahiptirler. Bu nedenle yalnızlıktan pek hoşlanmazlar.

 • Fedakarlıktan Kaçınmazlar

Arkadaşları için fedakarlıktan kaçınmayıp onları hep ön plana alırlar. Yay burcu kadınına eli kolu bağlı gibi hissettirilmediği sürece karşısındaki kişiye her zaman sadakatini verir, karşısındaki insanın güvenini kazanmak için sevgisini esirgemeden ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmezler.

 • Yalnızlığı Severler

Her yerde kendi kendilerine olmayı, yalnız yaşamayı tercih ederler. Oldukça bağımsız olmak onlar için hayat felsefi olduğundan aileleri ile olan bağları her an kopmak üzere gibidir. Bunun nedeni eve bağlı olmadıklarından dolayı aileleriyle çok irtibatlarının bulunmamasıdır.

 • Açık Sözlüler

Dobra ve kimi zaman da biraz patavatsızdırlar. Karşısındaki kişinin hiç beklemediği bir anda utandırıcı veya şok edici konuşabilirler. Aşk ile arkadaşlık arasındaki farkın ne olduğunu bilmedikleri için sürekli bir gelgit içindedirler.

 • Sıkılgan Yapılılar

Yay burcu kadınlar sıkılgan doğalarıyla tanınırlar. Enerjilerinin her zaman yüksek olmasını istedikleri için onları uğraştıracak ya da mutsuz edecek durumların içerisinde bulunmak istemezler. Böyle durumlarla karşı karşıya kaldıklarında da çabuk vazgeçerler. Bu davranışları da çoğunlukla sıkılgan olarak tanımlanır, onların enerjilerini düşürebilecek her şeyden çabucak uzaklaşırlar.

 • Kültürlüler

Yay burcu kadınları insanlarla sohbet etmeyi severler ve bu sohbetlerinin de ilgi çekici konulardan oluşmasını beklerler. Bu burcun kadınları çok fazla okudukları ve araştırdıkları için bilgi birikimleri genellikle son derece geniş olmaktadır. Bu sebeple karşısındaki insanla konuşurken çok geniş bir alandan sohbet edebilir ve çabucak konudan konuya atlayarak bilgisiyle herkesi şaşırtabilirler.

 • Duyarlılar

Bu burcun kadınları çevrelerinde gelişen olaylara, insanlara ve hayvanlara karşı son derece duyarlıdır. Her ne kadar yalnızlığı sevseler de onların yanında olanlara karşı her zaman duyarlılardır. Çevrelerindeki insanların sıkıntılarını bilirler, onlardaki en ufak bir değişikliği bile kolayca algılayabilirler. Çoğunlukla sevdikleri insanların dertlerine onlara hissettirmeden çözüm bulmaya çalışırlar.

 • Zekiler

Karakter olarak zekaları her zaman ön plandadır. Özellikle kıvrak zekalarıyla dikkatleri üzerlerine çeken bu burcun kadınların mantıklı davranmaya ve onlar için doğru kararlar almaya dikkat ederler.

 • Neşeliler

Yay burcu kadınları neşeleriyle herkese pozitif enerji yayarlar, mantıklı hareket eder ve evlilik yerine dost olmayı tercih ederler, kavga gibi gerilimli ortamlardan oldukça uzak dururlar.

Bulundukları ortamda olumlu enerjiler yayıp esprileriyle herkesi hoş tutabildikleri gibi kendi kendilerine kaldıklarında da eğlenceli zaman geçirmeyi her zaman bilirler. Renkli ve çok yönlü kişilik özellikleri olması sayesinde her zaman her yerde eğlenceli yaratılışlarıyla dikkat çekmişlerdir.

 • Gezmeyi severler

Gezmek ve yeni yerler keşfetmek yay burcu kadınları için olmazsa olmazdır. Öğrenmeye her zaman açık oldukları için yeni yerlere gitmek, orada değişik şeyler keşfederek öğrenmek isterler. Ancak bu konuda biraz daha ben merkezcilerdir. Kendi görmek istedikleri yerler onlar için daha ön planda olduğundan kimi zaman tek başlarına karar alarak kendileriyle baş başa kalacakları bir geziye çıkabilirler.

 • İlgi çekiciler

Ufak hareketlerle ve ayrıntılarla ilgilerin üzerlerinde toplanmasından büyük haz duyarlar. İnsanların onlarla ilgilenmesi ve girdikleri ortamda ilgi odayı olmak onları içten içe tatmin eder. İnsanları sahip oldukları neşeli tavırları ve yüksek enerjileriyle etkilemeyi severler.

Ev ve Aile Hayatı

Eğlenceli ve sosyal olmayı seven insanlar oldukları için hiçbir zaman yalnız kalmazlar. Bu nedenle gülmeyi çok sever, farklı bilgiler edinmek ve yeni şeyler görmekten çok mutluluk duyarlar.

 • Oldukça Cömerttir

Aile içinde de oldukça cömert olan yay burcu kadınlarının kesinlikle öğüt verici huyları yoktur ve bu tür durumlardan da pek hoşlandıkları söylenemez. Konu aileleri ise onlar için her şeyi yapmaya göze alırlar. Ailesi onlar için her zaman en ön sırada gelir. Evliliklerine de saadete önem verirler.

 • Şık Görünmeyi Severler

Şaşalı görünüşü sevdiklerinden dolayı görünüş onlar için oldukça önemlidir. Her şeyin en güzeli olsun isterler.

 • Ailesine Sadıktır

Kendi ailesine, eşine, eşinin ailesine oldukça önem verir ve benimser.

Sağlık Hayatı

 • Dikkat Etmesi Gereken Aylar

Yay burcu kadınının sağlık konusunda en dikkat etmeleri gereken aylar ikinci ve üçüncü aydır. Yani şubat ayı ile mart ayı ayları arasında üşütmemeye özen gösterip kendilerini soğuğa karşı korumaları gerekir.

 • Düzenli Yaşamaya Önem Vermelidir

Düzenli şekilde zihin egzersizi ve fiziksel egzersiz yaparak kendilerini kontrol altına almaları gerekmektedir. Çünkü kilo almaya meyillilerdir, düzenli spor yapmadıklarında kilo alımına engel olamayacaklardır.

 • Yediklerine Dikkat Etmeliler

Genellikle yağlı yiyeceklere olan düşkünlükleri nedeniyle kalorisi yüksek olan gıdalar yemeyi severler, egzersiz yapmaları en çok yay burcu kadınlar için gereklidir. Diyet yaparken çok fazla kısıtlayıcı yapamayacaklardır. Çünkü özgürlüklerine düşkünlerdir ve diyet konusunda da kendilerini sınırlamaları gerekeceğinden biraz zorlanacaklardır.

 • Sinirlerine Hakim Olmakta Zorlanırlar

Sinirsel olarak zayıf olan bu burçlar sabırsızlıktan da kaynaklanan yapıları yüzünden kendilerine zarar verecek sporlardan uzak durmaları önerilir. Çünkü bu onlardaki enerji patlamaları yüzünden kaza yaşamalarına neden olabilir. Güçlerini iyi kullanmaları gerektiğinden dinlenmeye de oldukça zaman ayırmaya özen göstermelidirler.

 • Yaylarda en sık görülen hastalıklar

Dinlenmeye özen göstermedikleri durumda bünyeleri zayıf düşerek hasta olurlar. Genellikle migren ağrısı çekerler. Sinir hastalıkları en çok bu burçlarda görülür. Kendilerini durumlar karşısında kolayca toparlayabilseler de sinirlerini kontrol edemeyebilirler. Yemek yemeye çok düşkün olmadıklarından her zaman fit olup zayıf kalmayı başarırlar.

 • Sporda En Başarılı Burç Yaydır

Disiplinsiz hareket ettikleri için spor yaparken bazı sorunlar yaşayabilirler ama spor konusunda en başarılı olan yine yay burçlarıdır. Atçılık, okçuluk, dağa çıkmak, kürek gibi heyecan veren adrenalini yükselten sporlar bu burçları oldukça keyiflendirecektir. Çünkü enerjilerini ancak bu şekilde atabilirler. Tatillerde özellikle bol aktivitesi olan yerleri seçmeliler bu şekilde en güzel tatili orada geçireceklerinden mutlu döneceklerdir.

Eğlence Hayatı

Yay kadınları hayal dünyasında olmayı ve hareketli aktivitelerle zaman geçirmeye çok severler. Boş zamanları olduğunda kendilerini eve kapatmazlar. Fiziksel aktiviteler ile zamanlarını verimli geçirmeyebilirler. Her zaman bir sonraki adımı düşündükleri için hep sağlam adımlarla ilerlerler. Bulundukları aktivite içinde her zaman en üstü hedeflerler. Bu başarı onları mutlu eder.

 • Grup İçinde Olmaktan Daha Mutlu Olurlar

Bir takımla hareket etmekten hoşlanır. Bu nedenle aktivite içinde, grup olan etkinlikleri tercih ederler. Örneğin basketbol, hokey gibi oyunlarda takım içerisinde olmak onlar için daha coşkulu ve eğlencelidir. Fiziksel olarak güçlü olmasalar da binicilik ve avcılık da onlara oldukça iyi gelecektir. İletişimde üst düzeyde oldukları için hikaye anlatmayı ve okumayı çok severler.

 • Zekaları Dikkat Eksikliklerine Baskın Gelecektir

Dikkat eksikliği yaşayan bu burçlar dart gibi dikkat gerektiren oyunlarda zekaları sayesinde iyidirler.

 • Müzik ve Ritim Anlayışları

Müzik tarzı olarak rock dinlemek onların ritim duygularının da ne kadar gelişmiş olduğunu gösterir.

İş ve Kariyer Hayatı

Mantıklı hareket ettikleri için en doğru zaman ve yere göre hareket ederler.

 • Yay Teşvik Edilmek İster

Özgürlüğüne düşkün olmaları nedeniyle serbest bırakmak, istedikleri şeyleri keşfetmelerini teşvik etmek onların verimliliğini artıracaktır. Bu nedenle de seçimlerinde doğru adımı atmalarını sağlamak, onları kısıtlamamak gerekir. Kendi seçimleri mutluluklarıyla doğrudan orantılıdır.

 • Tembellikten Sıkılmazlar

Fırsat kollamayı pek önemsemedikleri gibi işsiz olarak da yıllarca bekleyebilirler. Yay burcu kadınları için en uygun iş, seyahat edebilecekleri imkanı sağlayan işlerdir.

 • Aktif İşler Yaylara Göredir

Enerjik ve geniş çevreye sahip olduklarından dolayı yapabileceği işler organizasyon, turizm, halkla ilişkilerdir. Çevirmenlik de yabancı dilde öğrenmeye açık olduklarından tavsiye edilmektedir.

 • Yaylar Azimli Burçlardır

Öğrenmeye açık olup oldukça hırsı olarak bilinirler. Akademik anlamda üst düzey de bir öğretmen olabilirler. Her yaştaki insanla ilişkileri oldukça kuvvetli ve sözcükleri kullanımı da etkin olduğundan hakim veya avukat olmaları tavsiye edilir.

 • Birden Çok Hobileri Vardır

Hayvanlar, bitkiler, toprak bahçe işleri gibi işlerle meşguliyet içinde olmayı severler. Evlerindeki dekor işleri ile de ilgilenmek onların hobileri arasında yer alır. Hayvanlarla ilgili olmaları onları veteriner, hayvan bilimci yapabilir veya bahçe toprak işleriyle ilgilenmeyi sevdiklerinden çevreci de olmaları onları mutlu edecektir. Pozitif enerjilerini kaynaklanan olumlu yapıları sayesinde iş yerindeki personellerle olan ilişkilerinde güvenlerini çok çabuk kazanabilir, her türlü ihtiyaçlarını gidermek için elinden geleni yapar.

 • Eli Açık Burçlardır

Cömerttir, paradan asla kaçınmaz, her zaman en iyisi olsun istediğinden eli hep açıktır ve personellerinin yeteneklerini geliştirme olanağı sunar. Başarılı gördüğü personellerin her zaman arkasında durur ve onları gereken ödülünü verir. Kıdemini artırır.

 • Tanışmak

Yeni insanlarla tanışmayı ve yeni yerleri keşfetmeyi sever, plan yapmaktan oldukça hoşlanır. Fakat fikir verirken çok yetenekli olmadığı için diplomat gibi konuşma yapamayabilirler.

 • İş Hayatları

Azimli ve hırslı olmaları onları işlerinde başarılı yapar, fakat sıkıldıklarında başka değişik yerlere yönelebilirler. Sıkıntılı işler yapmaktan kaçınırlar. Motivasyonlarını artırmak için yeni şeyler keşfetmeyi denerler. Sıkıldıklarında işlerini yarım bırakma huyları olduğundan bitirdikleri işlerin yeniden kontrol edilmesi gerekmektedir.

 • Kuralları Çiğneyebilirler

Kısıtlanmayı sevmedikleri için kuralları pek önemsemezler. Bu nedenle huzursuz oldukları durumlarda işlerini aksatabilir ve zor durumda kalabilirler. Eğer istifa etmeye karar vermişler ise bu kararı kesinlikle kimse değiştiremez.

Yay Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Oldukça dürüst ve mert insanlardır. Herhangi bir olay karşısında tarafsız kalmaktan yanadırlar. Oldukça iyimser, pozitif, pozitif bakış açısına sahiptirler.

 • En Şanslı Burç Yaydır

Yay burcu kadınları kadar şanslı bir burç yoktur. Kova burçlarının özgürlüklerine olan düşkünlüklerine göre yay burçları kat kat daha fazla bu özelliğe sahiptir. Şanslı oluşları onların başta gelen özelliğidir.

 • Dürüst Olmaları

Dürüstlüğü, açık sözlülüğü ve aynı zamanda biraz patavatsızlığı onları tanımlayıcı en belirgin özellikleridir. Öğrenmeye fazlası ile açık, heyecan ve macera peşinde koşan, seyahat edip yeni yerler keşfetmeyi seven insanlardır.

 • Meraklı Ve Sürekli Sorgulama İçindedir

Merak onların doğasında vardır. Sürekli bir sorgu içindedirler. Oldukça sosyal olmaları sayesinde yeni insanlarla tanışıp hemen kaynaşmayı başarırlar. Her zaman coşkulu enerjileri sayesinde çevrelerindeki insanların da pozitif olmalarını sağlarlar. Onun yanında olumsuz düşünceye sahip olmak oldukça zordur. Karşısındaki insanı cesaretlendirir ve kendide cesur olduğu ile tanınır. Yay burcu kadını denildiğinde akla ilk gelen şey adanmış olduklarıdır.

 • Bilgiye Açıktır

Enerjileri sayesinde öğrenmeye aç, sürekli yeni bilgiler ve yeni maceralara atılmayı seven, yerinde duramayan ve kendisi gibi arkadaşlarını da canlandıran, onları da harekete geçiren birisidir.

 • Gergin Ortamları Sevmezler

Tartışma ortamlarından pek hoşlanmazlar, genellikle bu durumlardan uzak dururlar. Fakat herhangi bir tartışma söz konusu olduğunda bulundukları olaya daha da hararetlenme katarlar. Dış aktivitelerde bulunmayı seven, eve bağımlı kalmayı sevmeyen, özgür ruhlu, coşkulu işlere atılmakta her zaman ön planda olan kişilerdir.

 • Özgüveni Oldukça Fazladır

Kendilerine çok güvenirler. Her zaman dikkatleri çekip ön planda olmayı başarmaları onların neşeli, dinamik, sevecen, samimi ve sosyalleşme eğiliminde olmalarından kaynaklanır. Bu özellikleri ise özgüvenin aşırı yüksek olmasını tetikler. Konuşma yetenekleri de oldukça yüksek ve etkileyici şekildedir. Yeteneklerinin farkında oldukları için etrafındaki kişilere söylemek istediklerini etkileyici dil ile ifade edip dikkatleri üstüne çekmeyi başarırlar.

 • Hayata Bağlıdır

Hayata sımsıkı tutunmuş yaşama sevinci olan bu burçlar sürekli yenilik peşindelerdir. Bağlı kalmayı sevmediklerinden gelenekler ile pek araları yoktur. Sevdikleri ortamlar onların yenilikçi fikirlerini ortaya atabileceği bağımsız ortamlardır. Aktif olmayı sevdiklerinden değerlendirebilecek tüm fırsatlarda atılır ve kendilerini kanıtlayarak ön planda olmayı hedeflerler. Bu hedeflerinin sonucunda ise herkeste kalıcı izler bırakmış olmak isterler.

Yay Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

Birçok özelliği herkesi büyülese de bazı olumsuz yönleri oldukça rahatsız edici olup, karşısındaki insanı tahammülsüzleştirebilir. Aşırı derece konuşkan olmasından dolayı bazı şeyleri istemeden ağzından kaçırdığı olur. Bu durum karşısındaki insanın duygularını olumsuz şekilde etkileyebileceğinden bazı durumlarda arkadaşsız kalmaya neden olabilir.

 • Dobralıkta Sınır Tanımaz

Patavatsızlık olarak tabir edilebilen bu durum yay burçları kadınını saygısız birey gibi gösterebilir. Diğer burçlara göre en özgüven sahibi burçtur. Bu durumu onu sevilir kılsa da, pot kırdığı için bazen başka bir duruma da düşürebilir.

 • Duruma Göre Bencil Olabilirler

Sözlerine güvenilmeyeceği ve eğer güvenilirse ortada kalınabileceği unutulmamalıdır. Kimsenin kötülüğünü istemese de, kendilerini darda hissettiği zaman bir başkasını ortada bırakabilir. Bu nedenle biraz bencil oldukları söylenir. Bundan dolayı tanıdıkları kişiler onlara karşı her zaman temkinli olmalılardır.

 • Fırtınalı Aşk Yaşarlar

Yay burcu kadınının hareketli bir aşk hayatı vardır. Bu burçlar kopan fırtınalar içerisinde hareketli bir aşk yaşar. Hata yaptıklarını düşünüyorlarsa partnerine veya arkadaşlarına çekinmeden direk söyleme cesaretleri vardır. Bağlılık onlara göre olmadığı için, baskı ve zorlamalara karşı hiç tahammülleri olmayacaktır. Eş seçiminde doğru kişiyi bulmak onlar için oldukça zordur. Özgür yaşamayı sevdiklerinden partnere ayak uydurmaları biraz güç olacaktır.

 • Kontrolsüz Davranış Sergileyebilirler

Başka bir olumsuz özellik olarak kontrolsüz oldukları söylenebilir. Her zaman yüzlerinin gülmesi ve enerjik olmaları sebebiyle kontrolsüz hareketler ile etrafındakilere zarar verebilme durumu olabilir. Onu iyice tanımadan kesinlikle güvenememesi gerekir ve bu kontrolsüzlüğünü kontrol almak isteyenlerin kesinlikle buna kalkışmaması önerilir, çünkü böyle bir durumda karşıdakinin haddini anında bildirecektir. Yay burcunun bu çılgınlıkları ile sürüklenenlerin zarar görmeden kesinlikle bir an önce kontrolsüzlüklerinin farkına varmaları gerekir.

 • İnsanı Çileden Çıkarırlar

Yay burcu kadınının bir başka olumsuz özelliği ise rahat halleri nedeni ile insanı çileden çıkarmasıdır. O kadar rahatına düşkündür ki karşısındaki kişi buna katlanmakta zorlanır hatta katlanamaz. Gelecek günler hakkında en ufak bir endişeye kapılmaz, anı yaşar ve hiçbir şekilde sorumluluk altına girmezler.

 • Sorumluluk Üstlenmezler

Sorumluluk almayan bu burçlar özgürlüğüne düşkün olduğu gibi aynı zamanda kimsenin ihtiyacına da kulak vermezler. Onunla beraber en eğlenceli, en komik anların dibine vurulsa da yaşamın en zor anlarında ona yaslanmak hayatı iyice zindan edecektir. Yani böyle bir sorun içindeyken yaya bahsetmek, hatta açılan sırlar, zor durumların anlatılması durumunda daha sert bir tepki göstererek bu karamsar zamanların daha da karanlığa çevrilmesine neden olabilir.

 • Yayların Güvenini Kazanmak Zordur

Genel halleri kuşkulu, huzursuz olduğundan dolayı herkese karşı bir şüphe içinde olup kimseye kolay kolay güvenmezler. Kindar bir yapıya sahiplerdir. Olumsuz veya herhangi kötü bir niyet gördüler ise karşısındaki kişiden bunun öcünü bir şekilde almayı başarırlar. Hiçbir zaman kolayca affetmeyip kolay kolay yumuşamazlar, affedilme konusunda kesin bir süre olmayıp bu süre çok uzun yıllar sürebilir. Dobra ve patavatsız olduklarından çok fazla kişiyle diyaloğa giremezler, özellikle haksızlığa uğradıklarında kendilerini sakinleştirmeye başaramayıp kontrolsüzce tepki gösterebilirler.

 • Özgür Ruhludur

Değişken bir ruh halinde olduklarından dolayı disiplin içine girmek onların özgürlüklerini kısıtlayacağından pek mümkün olmaz. Açgözlü oldukları için hiçbir şey ile yetinmeyi bilmezler.

 • Eğlence İnsanıdırlar

Eğlence ve macera tam onlara göredir ve gamsız bir yapıları vardır. Kibirli ve kırıcı konuşmaları nedeni ile çok kişiyle tartışmalar yaşayabilirler. Yerine göre bazen fazla cimri oldukları bilinmekte ve hayatı bencil şekilde yaşamayı sevmektedirler.

Yay Burcu Kadını Aşk Hayatı

Hayatlarındaki yeniliklerin hep daim olmasını isterler. Bu nedenle aşk hayatında da monotonlaşma yaşamak istemezler. Her an farklı şeyler öğrenmek, yeni şeyler keşfetmek isterler. İstediklerinin anında olması onların başta gelen tutkularıdır. Karşısındakini kontrol altına almaktan hoşlanırlar. Ben merkezli oldukları için partnerinin bazı şeylerde tolerans göstermesi gerekir. Partnerinin hep yanında olmalarını ve onların yanında rahat davranabilmek isterler.

Sevdiklerine sadık kalmayı bilirler. Her zaman pozitif enerjileri vardır, sevdikleri kişiler ile adrenalin dolu günler geçirdikleri bir aşk hayatı yaşayacak ve yaşatacaktırlar. Fakat aşık olmak ve aşk yaşamak için önce bazı şeyler gereklidir. İlk olarak aşık olacakları kişiler ile arkadaş olmaları, onları tanımaları gerekir. Öncelikli olarak aşık olacakları kişilerin mantıklarına uygun olup olmadığına bakarlar. Daha sonrasında partnerleriyle ortak hobileri olan ve istediği kültürel konuları konuşabilmek isterler. Bu nedenle aşk, arkadaşlıktan sonra gelir.

 • İlk Adımı Karşı Taraftan Beklerler

Yay burcu aşkı beklemektense aşkın kendilerine gelmesini tercih ederler. Bu sebeple bir ilişkiye başlamadan önce ilk önce mutlaka karşı tarafın adım atması gerekmektedir. Yay burcu kadınları duygularını belli etmekten çekinmezler ancak ilişkilerinin başında bunu yapan ilk kişi olmayı tercih etmezler.

 • Yapmacıklıktan Hoşlanmazlar

Olduğu gibi davranmaktan hoşlanırlar. Yanındaki kişinin de onu rahatlatacak ve yanında rahat olabileceği bir kişi olmasını tercih ederler. Bu hallerine uyum sağlayabilen birisi ile özgürlüğünü kısıtlamayacak, ona rahat hissettirecek bir ilişki yaşamayı tercih ederler. İyi hissettiren bir partner ile ilişkileri oldukça uzun sürer.

 • İstediklerini Ulaşamazlarsa Herkesi Mutsuz Ederler

İstekleri karşılıksız kaldığında karşısındaki kişileri de mutsuz eder. Duyguların karşılıklı olduğu bir ortam oluşmuşsa, kendilerini rahat ve özgür hissettiğinden devamlı bir ilişkinin temeli atılmış olur. Ancak onların duygularına karşılık verilmezse biraz daha bencil yapıda oldukları için karşılarındaki kişiyi buna mutlaka pişman ederler.

 • İlişkide Baskı Onları Uzaklaştırır

Yay burcu kadını kısıtlanmayı sevmez. Bu burçların üzerine fazla gidildiğinde çok çabuk sıkılabilirler. Yani bu durumda ilişkileri içerisinde sık sık müdahale edilmesi dengelerini bozabileceğinden partnerlerinden uzaklaşmalarına neden olabilir. Özgür ruhlu oldukları için ilişkilerin de kendi istedikleri gibi davranmayı tercih eder, partnerlerinin bu özelliklerine saygı göstermesini beklerler.

 • Partnerlerini Tanımak İsterler

Yay kadınları için bir ilişkiye başlamadan önce partnerlerini tanımaları son derece önemlidir. Bu sebeple ilişkileri çoğunlukla arkadaşlık olarak başlar, ardından bir aşk ilişkisine dönüşür. Her ne kadar özgür ruhlu ve eğlenceli olsalar da tanımadıkları biriyle bir ilişki yaşamak onların doğalarına aykırıdır. İlk önce bir kişiyi tanır, ilişkiye başlamaları durumunda monotonlaşıp monotonlaşmayacaklarını kendi çaplarında tartar en sonunda da bu ilişkinin onları mutsuz etmeyeceğine karar verirlerse ilişkiye başlarlar.

 • Duygusal ve İnce Ruhlular

İnce ruhlu bir yaratılışları olduğu için romantizmden hoşlanırlar. Duygularını saklayan, açıkça göstermeyen ve net olmayan erkeklerden kesinlikle hoşlanmazlar. Kendileri ilişkilerinde ne kadar açık sözlülerle partnerlerinden de aynı şeyi beklerler. Gerektiğinde duygularını kelimelerle ve jestlerle ifade eder, aynı duygusal yaklaşımı partnerlerinden de beklerler.

 • İlişkide Samimiyet İsterler

Samimi bir partneri olursa, ilişkileri ancak o zaman ilerler. Yeni yerler keşfetmek onların doğasında vardır. Fakat yeni yerlere, yanında rahat olabildikleri bir eş ile gitmek isterler. Yay burcu kadar partnerleri de rahat davranmalı ki gergin bir ortam oluşmasın.

 • Partnerlerinin Kültürlü Olmasını Beklerler

Yay burcu kadınları bilgiye önem verirler. Sohbet etmeyi, espriler yapmayı kısacası keyifli bir ortam içinde bulunmayı çok severler. Özellikle partnerlerinin onların söyledikleri şeyleri anlayabilmelerini, ilgilendikleri konular hakkında onların da bilgi sahibi olmalarını isterler. Partnerleriyle konuşabilmek ve konuştuklarında da anlaşılabilmek onlar için son derece önemlidir. Partnerlerinin onlara değişik şeyler öğretmesi, onları şaşırtması hoşlarına gider. Böylelikle ilişkilerinde her zaman yeni bir şeyler olacağını, monotonlaşmayacaklarını düşünürler.

 • Kendilerine Danışılmasını İsterler

Kendi sezgilerine ve düşüncelerine son derece güvendikleri için partnerlerinin de onlara güvenmesini beklerler. Gerektiği zaman partnerlerinin onlara fikirlerini sorması ve bu fikirleri uygulamaya geçirmeleri yay burcu kadınını bir ilişkinin içinde son derece mutlu eder.

 • İlişkilerinde Yenilik Beklerler

Çok sıkılgan bir yapıya sahip olduğu için sürekli yenilik isterler. Onlar için bir ilişkinin monotonlaşması demek o ilişkinin sonuna doğru gidildiği demektir. Partnerlerinin onları devamlı şaşırtmasını beklerler. Yeni yerler görmek, yeni şeyler keşfetmek ve tatmak isterler. Partnerleri onların bu keşfetme arzularına ayak uydurmayı başarabilirse onlar için o ilişkinin bitmesi çok zordur. Ancak partnerleri onları şaşırtmıyor ve ilişkilerinin her yeni günü bir önceki günün aynısı ise yay burcu kadınlar mutlaka çok geçmeden bu ilişkiyi sonlandırırlar.

 • Partnerlerinin İlgili Olmasını İsterler

Yay burcu kadınları partnerlerinin ilgilerinin onların üzerinde olmasını ister. İlişkilerini ilgisiz bir partnerle sürdürmek istemez, partnerlerinin onları önemsemediklerini fark ettiklerinde ne kadar severlerse sevsinler ilişkilerini sonlandırırlar. Onlar için ideal partner onlarla ilgilenen, onlardaki farklılıkları çabuk kavrayabilen ve onların ilişkiden beklediklerine cevap verebilen kişilerdir.

Yay Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Alınacak hediyeler özenerek hazırlanmalıdır, bu onlar için oldukça değerli olacaktır. Yeni fikirlere ve özgür bir ruha sahip oldukları için bu özelliklerine uygun hediye vermek en mantıklı yoldur. Özellikle mor ve mavi renkleri sevmeleri nedeniyle bu renklerin tercih edilmesi hediyeyi daha da değerli hale getirecektir.

 • Boyama Kitabı

Bu hediyelerden örnek verecek olursak onun için özel hazırlanmış boyama kitabı samimi bir hediyedir. Bu hediye onun sevdiği renkleri bir araya getirip yeni fikirler elde etmesini sağlayacağından oldukça yaratıcı bir hediye olacaktır. Stresini de azaltmasını sağlayacak olduğundan onu rahatlatacaktır.

 • İsim Yazılı Powerbank

Bir başka hediye, kişiye özel bir powerbank olabilir. Bu hediyeyi dışa dönük, neşeli, her ortamda dikkat çekmeyi seven ve sosyal olmayı tercih eden yay kadınları çok sevecektir. Arkadaşları ile olan iletişim konusunda sıkıntı yaşamalarını önleyecektir. İletişim kopukluğunu ortadan kaldıracağından oldukça güzel bir hediye olacaktır.

 • Kişiye Özel Cüzdan

Özel bir cüzdan hediyesi onlara oldukça farklı gelecektir. Yeşil ve mor renk tonları onların tercih edeceği renkler olduğundan böyle bir renkte cüzdan almak doğru bir tercih olacaktır. Şık ve özel hediyelerden hoşlandıklarından dolayı isimlerinin yazılmış olduğu cüzdan hediye almak onları neşelendirir.

 • Kupa Bardağı

Alınabilecek diğer güzel hediye ise kişiye özel hediyeler arasında, üzerinde isminin yazılı olduğu kupa bardağıdır. Hediye edilebilecek doğru tercihlerden biridir.

 • Makyaj Seti

Makyaj, fırça seti yay burcu kadınının oldukça hoşuna gidecektir. Kişiye özgü olduğu için daha fazla sever. Şık olmak istediğinden bu set tam ona göre bir hediye olacaktır.

 • Çerçeve

Arkadaşı veya sevgilisi ile olan fotoğrafını çerçevelemek çok özel hissettireceğinden bu hediye onu çok mutlu eder. Hediye eden kişiye karşı nasıl teşekkür edeceğini bilmeyecek ve hediyeyi alan kişiye çok özel bir duygu hissedecektir.

 • Tatil Rezervasyonu

Yay burcu kadınları gezmekten ve yeni yerler keşfetmekten hoşlandıkları için onların istediği bir yere yapılacak tatil planı onlara verilebilecek en iyi hediyelerden biridir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken rezervasyon yapılacak yerin yay kadını tarafından görülmek istenen bir yer olmasıdır.

 • Çiçek

Yay burçları onların enerjilerini yükseltecek çiçekleri hediye olarak almaktan hoşlanırlar. Özellikle zambak çiçeği onlara hediye edildiğinde çiçeğin narin görüntüsünden etkilenerek mutlu olurlar.

 • Giyim ve Takı Ürünleri

Bu burcun kadınları şık giyinmekten ve giysilerini takılarıyla tamamlamaktan hoşlanırlar. Genellikle enerjilerine uygun olarak renkli giyinmeyi tercih eden yay kadınlarına hediye olarak enerjilerini yükseltecek renklerde kıyafetler ve takılar hediye olarak alınabilir.

 • Evcil Hayvanı İçin Eşyalar

Bir yay kadınının eğer evcil hayvanı varsa evcil hayvanına son derece bağlı olduğunu söylemek mümkündür. Hayvanlarını çocukları gibi göre yay kadınlarına hediye olarak evcil hayvanları için eşyalar alınabilmektedir. Böyle bir hediye karşısında yay kadınları çok mutlu olacak ve bu ince düşünce karşısında hayranlıklarını gizleyemeyeceklerdir.

 • Antika Ürünler

Nostaljiye ve nostaljik her şeye düşkünlükleriyle tanınan yay burcu kadınlar bu özelliklerinin bilinmesinden ve kendilerine ona göre hediye alınmasından hoşlanırlar. Özellikle plak ve fotoroman gibi onlara geçmişi anımsatacak eşyaları hediye olarak alınması son derece doğru olacaktır.

 • Eğlenceli Eşyalar

Eğlenmeyi ve gülmeyi seven bu burcun kadınları kendilerine hediye olarak eğlenceli eşyalarından verilmesinden hoşlanırlar. Bu eşyalar hiçbir yer kullanamayacakları kadar işlevsiz olsa bile onları güldürürse onlar için son derece değerli olacaktır.

Yay Burcu Kadını Nasıl Etkilenir?

 • Enerjik Olmalısınız

Yay kadınları her zaman neşelidir. Bu neşesini çevresindeki insanlara da yayar. Etrafındaki kişilerden de aynı enerjiyi görmek ister. Bu şekilde onu rahatlıkla etkileyebilirsiniz. Düşük enerjili insanları etraflarında barındırmak istemediklerinden partnerlerinde ilk aradıkları şey onun sahip olduğu yaşam enerjisine ayak uydurabilecek bir enerjiye sahip olup olmadıklarıdır. Yay kadınının türlü türlü isteklerini yerine getirecek enerjiye sahipseniz sizinle uzun süreli bir ilişki yaşaması kaçınılmazdır.

 • Onu Güldürmelisiniz

Yay kadını pozitif olmayı ve elinden geldiğince pozitif kalmayı tercih eder. Özellikle yaptıkları esprilerle ya da davranışlarla onları güldüren komik erkeklerden hoşlanırlar. Onlar için önemli olan yüzlerinin gülmesidir. Aksi halde dünyanın en harika insanı olsanız bile gülmeyi sevmezseniz sizinle birlikte olmayacaktır. Partneriyle birlikteyken eğlenmek ve gülmek ister, onun için bir ilişkinin olmazsa olmazlarından biridir.

 • Sempatik ve Samimi Yaklaşılmalısınız

Yay burcu kadınına sempatik, samimi ve tolerans göstererek yaklaşırsanız, hızlıca onun kalbini fethedebilirsiniz. Gösterişe ve şıklığa özen gösterdiği için erkekleri ilk görüşte etkiler, fakat partnerinin de bu şekilde çekici olmasına önem verir. Onun için dış görünüşüne özen göstermeniz gerekir. Bu diğer erkeklerden bir adım daha önde olmanızı sağlayacaktır. Kendisine göre tarzı olduğundan ne giyse şık görünmeyi başardığını unutmamalısınız, yoksa yanına yakışmanız pek mümkün olmayacaktır.

 • Onu Tanımalısınız

Onunla iletişim halinde olmanız oldukça önemlidir. Onu tanıma amaçlı sorular sormanız hoşuna gidecektir. Kaba ve sert tavırlar takınmadan sohbet edilmelidir aksi taktirde ayrılığa hazır durumda olduklarında ilişkinin bitmesine bile sebep olabilirsiniz. Fikirlerinin desteklenmesinden ve kendisine saygı gösterilmesinden hoşlanır. Bu nedenle onu etkilemek istiyorsanız doğru bir yaklaşım harika bir başlangıç olacaktır.

 • Hobilerine Karşı Merak Duymalısınız

Yeni şeyleri sevdiğinden, farklı yönleri oldukça çoktur. Tek bir hobi ile sınırlı kalmayıp birçok aktivite edinebilir. Fakat bu aktiviteleri sevdiği kişi ile yapmaktan yanadır. Bunun için partnerinin yanında kendi gibi davranabilmesi gerekir. Partneri olarak görüyorsanız öncelikle ona karşı kendiniz gibi davranın ve bu rahatlığı verin. Yanında rahat hissettiği kişiden oldukça etkilenecektir.

 • İyi Bir Arkadaş Olmalısınız

Yay burcu kadınının size karşı yakınlaşmasını sağlamanın en doğru yolu ona arkadaşça yaklaşmaktır. Bu durum size karşı olumlu bir etki yapmasını sağlayacaktır. Üzerinde olumlu bir etki bırakmak yanındayken onu ne kadar mutlu edip güldürebildiğinize bağlıdır. Eğer onun kıstaslarına uyuyorsanız ancak o zaman sizinle bir ilişki yaşamaya karar verebilirler.

 • Zeki ve Kültürlü Olmalısınız

Zekaları ve kültürleriyle ön plana çıkmayı tercih ettikleri için yine aynı şekilde zeki ve kültürlü erkeklere çekilirler. Bu sebeple eğer onu zekanızla ve kültürünüzle etkiler, ilgili duyduğu konularla ilgili onunla kolayca konuşursanız kısa süre partnerinizi etkilemeyi başarabilirsiniz.

 • İlgili Davranmalısınız

Bu burcun kadınları kendileriyle ilgilenilmesinden hoşlanırlar. Fazla gösterişli bir karakterleri olmasa da kendileriyle ilgili değişiklik yapmaktan ve bu değişikliklerin fark edilmesinden haz duyarlar. Bu sebeple yay burcundaki değişiklikleri kestirebilen ve bu değişiklerle ilgili yorum yaparak onu öven erkekler, yay kadınlarının ilgisini çekmektedir.

 • Dürüst Olunmalı

Bu hayatta her şey olabilirler ama asla yalancı olamazlar. Kimi zaman o kadar fazla dürüstlerdir ki patavatsız olarak nitelendirilirler. Bu neden bir yay kadının ilgisini çekmek isteyen erkeğin dürüst olması gerekmektedir Tanıştıkları ilk andan itibaren ona karşı her zaman doğruları söylemeli ve yay kadınının güvenini kazanmalı. Böylelikle kısa sürede partnerini etkileyebilir.

Yay Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Yay burcu kadını çok sosyal olduğundan arkadaş çevresi içinde de oldukça etkili ve hareketlidir. Bu nedenle karşısındaki kişinin de aktif olması onun oldukça etkileyecektir. Yalnız kalmayı sevmezler ve ilgiye aç olduklarından onunla samimi bir şekilde ilgilenen kişiler dikkatini çekmeyi başarmış olacaktır.

 • Kibar Olunmalı

Kibar erkeklerden hoşlanırlar. Maço ve kaba tavırlarıyla dikkat çeken erkeklerden kesinlikle uzak dururlar. Kendilerine emir verilmesinden ve bir şeyleri yapmaları için zorlanmaktan hoşlanmazlar. Onlar için ideal erkek rica etmesini bilen kibar erkeklerdir.

 • Onların Sınırlarına Saygı Duyulmalı

Onların karakterlerine ve sınırlarına saygı duyan erkeklerden hoşlanırlar. Onlar için kendi özgürlükleri son derece önemlidir. Özgürlüklerinin baskılanmasından veya partnerleri tarafından zorlanmaktan hoşlanmazlar. Bu sebeple onların bu karakterlerine saygı duyan erkeklerden etkilenir, uzun bir beraberlik yaşarlar.

 • Esprili Ortam Ayarlamalı

Kalabalıktan hoşlanan yaylar özellikle eğlenceli ortamlara bayılırlar. Onu etkilemek isteyen kişinin espri seviyesi ve enerjisi yüksek olmalıdır, her an güldürmeyi başarmalıdır. Öncelikle yapması gereken olumlu olduğunu ona göstermeli ve yayın neşeleneceği, eğlenceli zamanlar geçirebileceği aktif ortamlar bulmasıdır.

 • Özgüvenli Durmalı

Onu etkileyen en önemli özellik ise erkeğin kendine olan özgüveni, gücü ve iradesidir. Onu tüm tehlikelere karşı koruyabileceğini göstermeli, sorumluluk almalı, ve yönetebilmelidir.

 • Sevgisini Hissettirilmelidir

Erkeğinin gücünü hissetmek ister. Fakat ona tamamen bağlı kalmadığı da unutulmamalıdır. Erkeğin gücünü hissetmek çok hoşuna gidecektir. Özellikle güven duygusu artacaktır.

 • Anlayışlı Olmalıdır

Yay burcu kadınları biraz gevezedir. Açılan her konu için yorum yaparlar. Hiç aralıksız konuşabilirler. Bu özellikleri bazen kendilerine ve çevresine karşı zor durumlarda kalmalarına sebebiyet verebilir. Konuşkan olma huylarından dolayı gereksiz ayrıntılar söyleyip patavatsızlık yaparlar. Bu onların vazgeçilemez huylarıdır. Bu gibi durumlar oldukça sık rastlanır. Bu nedenle etkilemek isteyen erkeğin sabırlı olması başta gelecek özelliklerden biridir.

 • İkna Edici ve Konuşma Kabiliyeti Olmalı

Etkileyici bir konuşma yapabildiklerinden karşısındaki kişileri etkileri altına almakta çok zorlanmazlar. Bu konuşma yetenekleri partnerini de hoşnut edecektir. Fakat partner adaylarının da onu etkilemek için daha etkileyici konuşma yapabilir olması gerekir. Özellikle konuşurken sabırla ve konuşmayı bölmeden dinlemesi gerekir. Çünkü kendilerini dikkatli dinleyen kişilere karşı sadakat gösterirler. Konuşmak onlar için sadece sözcük söylemek değildir, aynı zamanda duygularını ifade edip aktarmaktır.

 • Savurganlıkları ile Başa Çıkmayı Bilmeli

Diğer burçlara göre en savurgan olan burç oldukları için kesinlikle yaptıkları harcamalar hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Bu nedenle savurganlıkları ile başa çıkabilecek bir partner onlar için doğru bir seçim olacaktır. Bu savurganlıklarını kontrol altına alabilecek bir eş bunu özgürlüğünü de kısıtlamadan mantıksal yol ile yapabilmelidir. Bütçe konusunda kendilerini kısıtlamayı bilmeyen yay burçları hoşuna giden her şeyi alacağından aynı zamanda sabırlı bir partner onları etkileyip himayesi altına alabilecektir.

 • Her Halleriyle Kabullenilmeli

Onu etkilemek isteyen erkekler her haliyle kabul etmeyi bilmelidir. Aşırı derece hareketli olan yay burçları kendisini olduğu gibi kabul eden bir erkek ile olmak ister. Bu nedenle anlayış, sabır gibi özellikler onları etkileyecektir. Etkilemeyi başarırsa tamamen vazgeçilmez olur. Çünkü kendisine karşı bu kadar tolerans gösterebilen bir erkek onun için çok özel ve çok değerli olacaktır. Bu nedenle onu kaybetmek istemeyeceğinden erkeğe tamamen bağlanacaktır.

 • Bağımsız ve Güçlü olunmalı

Yay kadınları kendi bağımsızlığını kazanmış güçlü erkeklerden hoşlanırlar. Kendi sınırlarını ihlal etmediği ve özgürlüğüne gölge düşürmediği sürece sahip olduğu güçle kendilerini koruyan erkeklerle beraberlik yaşamaktan hoşnutluk duyarlar. Bu durum onların geleceğe karşı daha emin bakmalarını, bir risk alacakları zaman arkalarında partnerlerinin olduğunu bilinmenin verdiği güvene dayanmalarını sağlar.

 • Onlara Güvenilmeli

Bu burcun kadınları için partnerlerinin kendilerine güvenmesi son derece önemlidir. Bu sebeple onları devamlı sorgulayan, onlara sürekli hesap soran erkeklerden ziyade anlayışlı ve onlara güvenen erkeklerle birlikte olmak isterler. Bir hata yaptıklarında bile partnerlerinin arkalarında durduğunu bilmek yay kadınlarının ilişkilerinde kendilerini daha rahat hissetmelerine yol açmaktadır.

Yay Burcu Kadını Hangi Burçlarla Anlaşır?

Yay burcu kadınları özgürlüğüne düşkün ve baskıyı, kontrol edilmeyi sevmediğinden kendini baskılayacak kişilerle anlaşamaz. Enerji seviyeleri oldukça yüksek ve yeniliğe açık olduklarından karşısındaki kişilerinde enerjik olmasını isterler. Sosyal ve özgüvenli olduklarından dolayı karşısındaki kişilerinde kendileri gibi olmalarını beklerler. Etkili konuşma yetenekleri sayesinde onlarca insanın önünde konuşma yapabilirler. Bu nedenle anlaşabileceği burçlar arasında koç burcu vardır.

Koç

Koç burçları yay burcu gibi tutkulu bir yapıya sahiptir. Oldukça enerjik olmasından dolayı bu ikilinin anlaşması çok kolay olacaktır. Ateş grubu olmaları aralarındaki ilişki için oldukça avantajlıdır, aralarındaki ilişkiyi en iyi seviyede yaşamalarını sağlayacaktır. Birbiri ile en iyi anlaşan burçlardır. Bazı zamanlar özel hayatlarında sıkıntı yaşayabilirler fakat bu durumu kısa sürede aşacaklardır. Anın tadını, güzelliklerini aşk ile doruklarda yaşayan, macera dolu bir birliktelik yaşarlar. Evliliklerinde de ilişkilerinde olan o doruk devam edecek heyecanları hiç bitmeyecektir. Beraber aktivite ve her türlü çılgınlık içinde olabileceklerinden dolayı uyum gösterebilecek burçlar arasındadır.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını Koç Erkeği Uyumu

Boğa

Toprak grubu olan boğa burçları ile ateş grubu olan yay burçları arasında uyumsuzluklar yaşanabilir. İki farklı gruptan olan bu burçlar farklı ilişkilerinde beklentiler içerisindedir. Yay değişken ruh haline bürünür, anı yaşar, özgürdür. Boğa ise sakin bir hayat sürmekten hoşlanır, planlı hareket eder. Bu nedenle birbirlerine ayak uydurmakta zorluk çekebilecektir. Aralarında güçlü bir sevgi bağı oluşursa kendilerini değiştirmeye zorlayacak ve ilişkilerini sürdürmeyi başaracaklardır. Boğa yeniliğe açık olmaya çalışırsa ve yay da kendini ona karşı sadık olduğunu yansıtırsa ilişki bağları güçlenecektir.

Çok iyi bir şekilde anlaşmaları pek de mümkün olmayacaktır. Çünkü boğa burçları baskıcı olduklarından tavırları yay burcu kadınına sıkıcı ve itici gelecektir, hükmedici ve baskıcı tavırlara dayanamazlar. Boğa burçları ise baskın olduklarından dolayı bu iki burcun anlaşması çok daha zorlaşacaktır.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını Boğa Erkeği Uyumu

Yengeç

Biri ateş grubu olan yay diğeri su grubu olan yengeç olduğu için aralarında uyumsuzluk görülmesi normaldir. Yay burcu net ve kesinliği karşısındakine yansıtmadığı için yengeç burcunu tedirgin edebilecektir. Değişken fikirli olan yayların bu durumu yengeçler ile aralarındaki ilişkiyi bozabileceğinden büyük sorunlar yaşayabilirler. Yay özgür olmak istediği için yengecin kıskanç tavırlarına katlanamayacaktır.

Bu durumda bunalmasına neden olabilecektir. Yengeç, yay burcunun rahat tavırları ve özgür davranışları karşısında tepkisiz kalmakta zorlanabilir. Ancak birbirlerinin bu durumlarına katlanmaları aralarındaki sevgi bağının kuvvetine göre değişim gösterebilir. Yengeç burcunun evliliğe karşı olumlu olması karşısında yay burcu olumlu yaklaşmayabilir. Bu nedenle gelecekte bir yuva hayali kuramadığı yay ile ilişkisini sürdüremeyebilir.

Beraber güzel bir hayat geçirebilirler. Başlangıçta çok da iyi bir iletişim sağlayamayabilirler. Fakat yine de rayına oturan bir ilişki üzerinden ilerlemeleri kolay olacaktır. İkisi de gezmeye eğlenmeyi sevdiklerinden dolayı sık sık mekan değişikliği yapıp yeni yerler keşfederler, bu ikisini de mutlu edeceğinden ilişkinin daha uzun sürmesini sağlayacaktır.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını Yengeç Erkeği Uyumu

İkizler

Yay burcu ile ikizler burcu arasında zıtlıklar yaşanma olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle aralarındaki ilişkilerde iniş çıkış görülür. Ancak bu zıtlık ilişkinin monotonlaşmasını ortadan kaldıracağından hareketli bir ilişki sağlayacaktır. Çünkü farklı görüşler ortaya çıktıkça bu uyumsuzluk onların birbirlerini tamamladığını düşündürecektir. Her iki burçta kısıtlanmayı sevmeyip, özgür ruhlu burçlardır. Çevre edinmeyi, yeni kişiler tanımayı severler. Ortak özellikleri arasında gezmek ve okumak vardır. Meraklı ve özgür olan bu iki burç evlilik konusuna pek yakın değildir.

Çok düzeyli bir ilişkileri olmaz. İkisi de hareketli ve macera doludur, bu noktada güzel bir uyum yakalayabilirler. Hatta güzel bir aşk bile görülebilir, fakat aile kurulması ve düzenli bir hayat yaşanmasının çok mümkün olduğunu söylenemez. Çünkü iki burçta da düzen ve plan olmadığı için evlendiklerinde ailenin kısa bir süre içinde dağılma ihtimali yüksektir.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını İkizler Erkeği Uyumu

Aslan

Yay burcu kadını ile aslan burcu arasında uzun bir ilişki görülebilir. İki burç da hayattan keyif almayı bilir, eğlence macera tutku heyecan iki burç içinde hayatta olmazsa olmazlarındandır. Fakat genellikle düzenli bir ilişki görülmemektedir. Evlilik çokta sağlıklı olmayacaktır. Ama aslan burcu belli bir şeyleri göze alıp tolerans gösterir ise ilişkinin uzun sürmesini sağlayabilir.

Yay burcu neşeli ve pozitif enerjisi ile etrafına yaklaşımı aslan burcu partnerine de destek sağlayacaktır. Fakat bu iki burç arasında negatif bir etken vardır o da aslan burcunun baskıcı olmasından kaynaklanır. Yay burcu bu baskıcı tavırlara katlanamayacak kadar özgürlüğüne düşkündür. Aslan burcu ise kontrolün elinde olmasını ister. Bu durumda iki taraftan birinin tolerans göstermemesi durumunda ilişkiyi kötü etkileyecektir.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını Aslan Erkeği Uyumu

Terazi

Aşk gücünü uyumlu başlangıçtan alır. Yaylar espritüellikleri ile karşısındakini kendilerine bağlar. Cana yakın davranmaları ve zekaları terazi burcunu anında etkileyecektir. Dengeli davranan terazi burçları özgür bir aşkın peşinde olduklarından yay burcunda aradıklarını bulmuş olacaklardır. Fakat yay burçları aşkın doruklarındayken bile ayrılığa hazır oldukları için terazi burcu da mantıklı olduğundan ayrılık yaşandığında bu durum ikisini de sarsmayacaktır.

Terazi burcu erkeği ile yay burcu kadını oldukça iyi anlaşır. Terazi burçları adalet duygularını bastırarak macerayı ve harekete geçmeye ister, fakat bunu çok başaramaz. Yay kadını burcundaki özellikler terazi burçlarının hayalindeki şeylerdir. Bu nedenle birbirlerine oldukça hayran kalırlar bu yüzden ona teslim olurlar.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını Terazi Erkeği Uyumu

Başak

Bu ikili arasında güçlü bir ilişki görülmesi çok düşük bir ihtimaldir. Yay burcu kadını 30 yaşından sonra biraz durgunlaşır, fakat başak burçları her zaman doğru söylediklerinden dolayı dürüstlüğü sayesinde yay burçlarına huzur vermektedir. 30 yaşına gelmeden başak burcunun vereceği huzuru anlayamazlar bu yüzden aralarında güçlü bir ilişki görülmez.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını Başak Erkeği Uyumu

Akrep

Aralarında çok sağlıklı bir ilişki olmaz. Çünkü ikisi de özgüveni yüksek olup aynı zamanda özgürlüklerine düşkündür. İki burcunda birbirlerine karşı sorumluluk beslememesi birbirlerini benimsememelerine neden olacaktır. Akrep burçları aşırı kıskançtır, yay burçları ise özgürlüğüne düşkün olduğundan, mesafeli davranacak ve bu yüzden bir diğer sorun da bu olacaktır.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını Akrep Erkeği Uyumu

Yay

Yay burcu kadınının yay burcu erkeğiyle çok nadiren anlaştığı görülmektedir. İlişkinin başladığı ilk zamanlar anlaşılıyor gibi görünse de ileri ki zamanlar içinde birbirlerine benzeyen yönlerinden dolayı monotonluk olabilir. Keşfetmeyi sevdiklerinden monoton olmayı sevmezler, bu yüzden aralarında çok güzel bir ilişki olacağı söylenemez.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını Yay Erkeği Uyumu

Oğlak

Yay burcu doğası gereği sorumluluk sahibi ve disiplinli insanlardır. Her zaman yapılması gerekenlerin aksatılmamasını ve anında yapılmasını isterler. Bu neden ile karşı taraftan da aynı şekilde sorumluluk sahibi olmalarını beklemektedir. Yay burçları ise kendilerini baskı yapan kişilerden pek hoşlanmayıp, sorumluluk üstlenmediği için oğlak burcuna ayak uyduramayabilirler. Bu durum çok zor bir ilişki çıkmasına neden olur.

Bunun sebebi aşırı derece mantık peşinde giden oğlak ile son derece tutkulu ve sorumluluk üstlenmekten kaçan yay burcunun zıtlıklardan kaynaklanmaktadır. Yay burçları oğlak burçlarının kendilerine karşı yaptıkları tavırlar karşısında ilişkilerinin eğlenceden mahrum kaldığını düşünürler. Bu kadar sorumluluk sahibi olan oğlak burçları yay burçları ile ilişkilerini anne çocuk ilişkisine çevirebilirler. Bu nedenle çok sağlıklı bir ilişki olacağı söylenemez.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını Oğlak Erkeği Uyumu

Kova

Kova ile yayın aynı gruptan olmaları ilişkilerine oldukça olumlu yansıtacaktır. Her iki burçta hareketli ve enerji dolu bir yaşam sürer. Birbirlerini tamamladıkları için güzel bir ilişki yaşayacaklardır. Diğer hiçbir burç ile bu kadar uyumlu olamaz. Zevk ve duyguları uyumludur. Olaylar karşısında esprili olmaları aralarındaki bağı daha da güçlendirir, sağlam bir ilişkinin temeli ile uzun ömürlü bir ilişki yaşarlar. Kova burcu romantik ve duygusaldır. Bu özelliği yay burcunu kolaylıkla etkileyeceğinden hem sağlıklı hem de uzun süreli bir ilişki olacaktır.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını Kova Erkeği Uyumu

Balık

Çok zıtlıklar yaşayabilirler. Bunun nedeni aşırı duygusal olan balık burcu ile heyecanlı ve maceracı olan yay burcunun birbirlerinin duygularını anlamamasından dolayıdır. Balık duygu yoğun bir ilişki beklentisi içindeyken, yay burcu dost ilişkisi yaşamak ister. Balık burcu sevecen bir yaklaşımdan çok fazlasını bekleyebilir. Yoğun bir aşkın doruklarına ulaşmayı bekler, yay burcuyla beraberken tatmin olmayabilir. Böyle durumlarda depresifliğe bürünerek hayattan bezmiş bir hale dönüşebilecektir. Yay hareketli bir partner isterken, balık sakinliği tercih eder. Bu nedenle aralarındaki ilişki çok kaliteli olmayabilir.

>>> İLGİLİ: Yay Kadını Balık Erkeği Uyumu

Yay Burcu Kadını Hangi Burçla Evlenmeli?

Yay burcu kadınlarının anlaşabileceği burçlar, ateş ve hava gruplarıdır. Yay burcu ateş grubudur. Bu gruptan olan kişiler ile iyi anlaşırlar. Özellikler yay burcu, koç burcu, aslan burcu ile kuvvetli bir bağ kurabilirler. Anlaşabileceği diğer grup olan hava grubu yayların oldukça önem verdiği kişilerdir. Onlar için arkadaşlık oldukça önemlidir ve hava grubundan kişiler ile kurduğu ilişkiler çok daha koparılamaz bir bağ haline gelir. Hava grubundan olan bu burçlar arasında ikizler burcu, kova burcu ve terazi burcudur.

Koç

Evliliklerinin güzel olması birbirlerine göstereceği toleransa göre değişebilir. İki burç da hemen sıkılabileceğinden ilişkinin monotonlaşmasını önlemelilerdir. Monotonlaşmayı önleyebilirler ise o zaman sağlıklı ve uzun ömürlü bir ilişki yaşayabilirler.

Yay kadınları da koç erkekleri de sahip oldukları cesaretli kişilikleriyle bilinirler. Bu sebeple evliliklerinde birbirlerini her zaman destekleyerek cesaret gerektiren aktivitelere katılırlar. Yay kadının aradığı heyecanı koç erkeği kolaylıkla karşılayabilir. İki burç da maceraya düşkün oldukları için evlilik hayatları boyunca her yeni gün onlar için yeni bir macera anlamına gelir. Bu sebeple çoğunlukla evlilik birlikleri uzun ömürlü olmaktadır.

Boğa

İlk etapta her iki burç da sahip oldukları eğlenceli tavırlarla birbirlerinin dikkatlerini çekerler. Ancak yay burcu kadını ile boğa burcu erkeği arasında bir evlilik söz konusu olduğunda boğa erkeğinin yay kadınını kontrol etme çabası evliliklerine zarar verebilir.

Yay burcu kadını evliliklerinde her daim kendi isteklerini ön plana koyacağından bu durum evliliklerinde inişler ve çıkışlar yaşanmasına sebep olabilir. Bu iki burcun sorunlarla başa çıkmak için birbirlerine karşı anlayış göstermesi gerekir. Ancak bu sayede ilişkilerinin uzun ömürlü olmasını sağlayabilir ve güç de olsa aralarında sarsılması güç bir kimya yakalayabilirler.

İkizler

Evlilik açısından son derece uygun bir eşleşmeye sahiptirler. Yay kadınları ile ikizler erkekleri evlilikte bir araya geldiklerinde onlar için asıl ön planda olan şey mutluluk ve eğlence olacaktır. Keyifli bir beraberlik yaşama ihtimalleri son derece yüksek olduğundan çoğunlukla uzun ömürlü bir evlilik hayatı yaşarlar

Evliliklerindeki söz konusu olabilecek tek olumsuz şey her iki burcun da özgürlüklerine düşkün ve kendi hayatlarını yaşayan karakterlere sahip olmalarıdır. Bu nedenle karşılıklı olarak birbirinin sorumluluklarını almadıklarından ilişkilerinin olduklarını bile unutabilirler. Evliliklerinin uzun sürmesini amaçlıyorlarsa bazı noktalarda kendi özgürlüklerini kısıtlamaları gerektiğinin bilincine varmaları gerekmektedir.

Yengeç

Yengeç burcu erkekleri çoğunlukla duygusal yaratılışa sahip olduklarından duygularını doruklarda yaşar. Bir gün eğlenceli olabilecekleri gibi sonraki üç gün ağır bir depresyon havasına bürünebilir. Bu durum empati yapmaktan pek hoşlanmayan ve onu mutsuz eden şeylere karşı sabır göstermek istemeyen yay kadınına sıkıcı gelebilir ve bu durum da evliliklerine uyumsuzluk olarak yansır. Bu sebeple bu iki burcu bireyleri hayattan farklı şeyler beklediklerinden evlilikleri çoğunlukla uzun sürmez.

Ayrıca yengeç erkekleri hassas kişilikleriyle tanınmaktadırlar. Yay kadınları daha vurdum duymaz olduklarından farkında olmadan çoğunlukla yengeç erkeklerini kırarlar. Bu durum da yengeç erkeklerinde duygusal olarak büyük boşluklar yaratır.

Aslan

Bu ikilinin evliliğinde uyum yakalanabilir. Evlilikleri her iki tarafın da birbirlerine vereceği güven ile kolay bir uyum yakalayabilirler. Ancak her iki burç da baskın ilişkilerinde baskın olmak istedikleri için dikkatli olunmasında fayda vardır. Aslan burcu erkeği ilgilenilmekten hoşlandığı gibi ilgi göstermekten de hoşlanır ancak evliliklerinin sorunsuz bir şekilde devam etmesi için yay burcu kadınının kendini biraz daha geri planda tutması gerekmektedir.

Her iki burç da eğlenceli karakter yapılarıyla tanınırlar. Bu sebeple evlilikleri her zaman eğlenceli geçeceğinde yay burcu kadını evlilikte aradığı her şeyi aslan erkeğinde bulabilir. Her ikisinin hayattan keyif alma tarzları birbirlerine son derece benzediğinden evlilikleri boyunca birbirlerinin önüne geçmeye çalışmazlarsa uzun ve heyecanlı bir evliliğe sahip olurlar.

Başak

Aşırı derece üst düzey bir ilişki yaşayacaklardır, akıllarını son zerresine kadar kullanırlar. Bu nedenle kafa yoracak, tartışma oluşturacak olayları hiç bitmeyecektir. Yay kadının başak erkeğinin ayrıntılara düşkünlüğü nedeni ile biraz gergin olabilir. Bu ayrıntılardan bir an önce vazgeçmezse yay burcu aşırı tahammülsüzleşecektir. Akıllarını savaşmak için değil anlaşmak için kullanılırlarsa evliliklerinde bulunan söz konusu zıtlık o kadar da dikkat çekmeyecektir.

Evlikleri boyunca bu iki burç kültür ve bilgi anlamında birbirlerini destekleyeceklerdir. Bu sebeple her zaman birbirlerinden öğrenecek bir şeyleri olacaktır. Bu da özellikle yay kadının bir ilişkide istediği sürekli yeniliği karşılamaktadır. Bir başak erkeği ile kurulacak evlilikte her yeni günde yeni bir bilgi öğrenmesi muhtemeldir. Bu yüzden de eğer birbirlerini dengeler ve aşırı yönlerini törpülemeyi başarırlarsa evlikleri uzun soluklu olacaktır.

Terazi

Güzel bir ilişki yaşayıp yaşamayacakları tamamen onların elindedir. İsterlerse ilişkilerini güzelleştirebilirler. Yay samimi davranışları ve zekaları ile terazi burçlarını etkileyecektir. Terazi burcu bu ilişkiye kapılacağından ilişki çoğunlukla yay burcunun isteklerine bağlı olarak ilerler.

Yay kadınlarında olduğu gibi terazi burcunun erkekleri de yeni yerler keşfetmeyi severler. Çoğunlukla bu ikilinin evlilikleri birbirlerinin kültürel ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılamalarını sağlar. Birbirlerinin ne istediklerini kolaylıkla anlarlar.

Akrep

Akrep burcu erkeği yay burcu kadına oranla çok disiplinlidir. Akrep burcu erkeği de her ne kadar eğlenceye düşkün olsa da onun için eğlencenin yer ve zamanı önemlidir. Bu özelliği dolayısıyla anı yaşamayı tercih eden yay burcu kadınıyla evlilik içerisinde sürekli olarak çatışma yaşarlar.

Akrep erkeği kontrolün kendisinde olmasını ister ve bu konuda kendisini esnetmez. Yay kadınına Akrep erkeğinin kontrolcü tavırları fazlasıyla baskılayıcı geleceğinden evlilikleri uzun ömürlü olmamaktadır.

Yay

Bu iki burcun evliliği oldukça uyumlu olacaktır. Birçok ortak yönleri bulunan bu ikilinin tek yapması gereken monotonlaşmaktan kaçınmaktır, bunu engellemeyi başarırlarsa ideal evliliğe sahip olacaklar.

Yay burçları birbirlerini kolayca anladıkları için evlilikten beklentileri de çoğunlukla ortaktır. Onlar için sıkıcı bir evlilik hayatı düşünülemez olup her gün yapacakları yeni bir aktiviteyle ilişkilerini canlı tutmaları gerekmektedir. Birbirilerinin macera ihtiyaçlarını çok iyi şekilde karşılayacaklarından evlilikleri çoğunluk uzun soluklu ve heyecanlı olur.

Oğlak

Hareketli olan yaylar enerjilerini karşı tarafa da yansıtıp, onlardan da aynı şekilde enerjik olmalarını beklerler. Fakat oğlak burcu erkeğinin sert mizacı yaya kadınına göre biraz daha sert olduğundan evliliklerinin başında aralarındaki dengeyi bulma konusunda sıkıntılar yaşamaları olasıdır.

Oğlak burcu erkekleri temkinli davranmayı ve kurallara göre yaşamayı tercih ederler. Bu sebeple özgürlüğüne son derece düşkün ve kurallardan hoşlanmayan yay kadınlarıyla evliliklerinde sürekli çatışmaya girerler.

Birbirlerinden oldukça zıttırlar bu sebeple kimi zaman aralarında kurulan bir evlilik bağı mükemmel şekilde devam etmektedir. Yay kadınının bütün aşırılıkları oğlak erkeği tarafından törpülenirken oğlak erkeği de yay kadını sayesinde kemerlerini biraz olsun gevşetmeyi öğrenir. Eğer aralarında sağlam bir ilişki kurmayı başarırlarsa son derece uzun ömürlü bir evlilik hayatı onları bekler.

Kova

Yay burcu kadını ile kova burcu erkeği arasında kurulacak ilişki evlilikten ziyade arkadaşlık için daha uygundur. Her iki burcun da zeki olması, farklı şeyler deneyimleyecek cesarete sahip olmaları gibi pek çok benzer özellikleri bulunmaktadır. Ancak her iki burcun bireyleri için de bağımsızlık ve kendi özgürlükleri ön planda olduğundan çoğunlukla evliliklerinde başarısız olur, fazla uzun sürdüremezler.

Söz konusu iki burcun kadınları ve erkekleri kendi başlarına vakit geçirmekten daha fazla hoşlandıkları için evlilikte birbirlerine vakit ayırmak için sürekli çabalamaları gerekir. Bu durum da ilişkilerini fazlasıyla yoracağından evlilikleri er ya da geç sonlanır.

Balık

Genel anlamda çok fazla ortak noktaya sahip oldukları için ilişkileri hep canlı ve hareketlidir. İki burç da öğrenmeye açık ve bakış açıları geniştir. Beraber geçirdikleri vakitlerde eğlenmeyi iyi bilirler. Aynı zamanda balık erkeği yay kadınının bir ilişkide beklediği romantizmi karşılamayı iyi bilmektedir. Bu nedenle evliliklerindeki uyum çoğunlukla çok güzel ve kaliteli olacaktır.

Evliliklerinde karşılaşabilecekleri en büyük sıkıntı ise balık erkeğinin fazla duygusal, yay kadınının ise tam zıttı olarak fazla vurdum duymaz olmasıdır. Bu sebeple bazı durumlarda yay kadını balık erkeğinin hissettiklerini anlamakta büyük güçlük çekebilmektedir. Eğer aralarında bir dengeyi sağlamayı başaramazlarsa evlilik uzun olacaktır ancak kimi dönemlerde birbirlerini fazlasıyla yoracaklardır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.