Yay Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Yay Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?
21 Mart 2017 tarihinde eklendi, 273 kez okundu.

Yay burcu çocuğuna nasıl davranılmalı ? Yay burcu çocukları hiper aktif hareketleriyle bilinirler. O kadar çok enerjiktirler ki bu yüzdende büyüyene kadar anne ve babalarına çok fazla çektirirler. Onların yavaşlamasını sağlamak için onları karşımıza alıp güzelce konuşmamız gerekir. Ne kadar hareketli ve yaramaz olurlarsa olsunlar ailelerine çok fazla değer verirler. Kaç yaş grubunda yer alırlarsa alsınlar daima anne ve baba sözü onlar için çok önem taşımaktadır. Fakat çok fazla özgürlükçü oldukları için üzerilerine fazla gidilmesini istemezler. Eğer ki onlara emir vererek konuşmalar yaparsanız onu hiçbir şekilde ikna edemezsiniz. Ama ona tatlı dille yaklaşan tavırlar sergilerseniz sizi anlamasını ve sizi dinlemesini sağlamış olursunuz.

Yay burcu çocuğu, maceraları ve gezip tozmaları çok sever. Onları yazın yaz aktivitelerine veya kışın kış aktivilerine kayıt yaptırarak çok mutlu edebilirsiniz. Aynı zamanda bu burçtan bir çocuğunuz var ise onları pek eleştirmeye kalkışmamanızı tavsiye ederiz. Onları eleştirdiğiniz taktirde sizden uzaklaşmasını sağlayacaksınız ve sizi dinlememesine yardımcı olacaksınız. Onlar hangi yaşta olursa olsun patavatsız bir yapıya sahip oldukları için herkesi eleştirmeyi çok severler ve bunu büyük bir zevkle yaparlar. Fakat konu kendilerine geldiği zaman hiçbir şekilde eleştiriye açık olmadıklarını yüz ifadeleriyle ifade ederler.

Yay burcu çocukları, yemek yemeği çok severler. Yemek yemek onlar için dünyanın en önemli şeylerinin baş sıralarında yer alır. Bu sebepten dolayı sizden yemek istediği zaman bu durumu ertelemeden önlerine yemek koymalısınız. Yoksa bütün gün barut gibi gezen bir yayla karşılaşmak zorunda kalırsınız. Önüne yemek konana kadarda aynı ifadeyle gezmekten pes etmeyecektir. Siz siz olun onun tersine gidip bu tehlikeli çocukları karşınıza almayın. Yoksa korkulacak bağrışmalara şahit olmuş olursunuz. Onun tatlı afacan halleri sinirli hallerinden çok daha iyidir.

Yay burcu çocukları adeta fırlatılmaya hazır bir ok gibidirler. Enerji dolu, harekete hazır bir yapıları vardır. Daima iyimser, eğlenceli ve dışa dönük bireylerdir. Seyahat etmeyi çok severler, bu onlar için bambaşka bir hayaldir. Küçük yaşta Dünyayı dolaşmak gibi uçarı fikirlere sahiptirler. Felsefeye meraklıdırlar. Hiç olmadığınız fikirleri ortaya atarlar. Mutlu olmayı her zaman tercih ederler. Yaşama sevinçleri yüksektir. Hiçbir zaman kendi değerlerini olduğundan daha altında görmezler. Kendilerine kıymet verirler. Yay burcu çocuğunuz varsa öncelikli olarak yapmanız gereken onun bu öz güvenli kişiliğini baltalamamak olacaktır. Aksine onu daha da yüreklendirecek şekilde yaklaşmalı, fikirlerini bir çocuğu dinler gibi değil de karşınızda yetişkin bir filozof varmışcasına dinlemelisiniz. Onun düşünce dünyasına saygı duymalı, fikirlerini geliştirmesi için öncü olmalısınız.

Bunların yanı sıra onun Dünya’ya olan merakını giderecek türden hediyeler, oyuncaklar alarak ilgi alanına destek olabilirsiniz. Belirli bir yaşa geldiğinde bu hayalini gerçekleştirebileceğini söyleyerek motivasyonunu arttırabilirsiniz. Maceracı ruhuna yönelik etkinlikler planlayabilirsiniz. Yaz kampları, balık tutma günleri, doğayı keşfetmesi için geziler düzenleyebilirsiniz. Böylece yay burcu çocuğunun bu keşfetme eğilimini küçük yaşlardan geliştirmiş ve beslemiş olursunuz. Yay burcu çocuğuna onun hayallerine ilham verecek şekilde yaklaşmalısınız. Bu mantıkla ona yapacağınız küçük sürprizler onu mutlu edecektir. Odasına alacağınız bir Dünya haritası, yanında taşıyabileceği bir pusula, yaşına uygun gezi dergileri hediye ederek bu mutluluğa şahit olabilirsiniz.

Yay burcu çocuğuna nasıl davranılmalı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git