Vajinal İltihap Söktürücü Bitkiler

Vajinal İltihap Söktürücü Bitkiler
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 2.861 kez okundu.

Kadınlar arasında oldukça yaygın olan vajinal iltihap problemi diğer adıyla tıp dilinde lökore ismi ile anılmaktadır. Vajinal iltihap ister evli, ister bekâr hemen hemen her bayanın karşılaştığı bir durumdur. Vajinal iltihap vücuttan akıntı şeklinde dışarıya atılır. Her vajinal akıntı bir hastalık belirtisi olmamakla beraber her akıntı da normal vajinal akıntı değildir. Bunun ayrımını nasıl yapabiliriz? Akıntınız kokulu, renkli ( sarı veya yeşil ) ise, kaşıntı, ağrı yapıyorsa mutlaka bir uzmana başvurmanız gerekir. Gelelim normal akıntılara dönemsel olarak bir kaç gün ile birkaç hafta arasında değişen özellikle adet dönemlerinizde ortaya çıkan ince ya da kalın beyazımsı kokusuz bir sıvıdır. Vajinal akıntı hormonsal değişikliklerden özellikle de östrojen hormonunun artışından kaynaklanır. Vajinal iltihabınız bir hastalığa bağlı değil normal bir akıntı ise evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz birçok bitki mevcuttur. Peki, vajinal iltihap söktürücü bitkiler nelerdir ?

Vajinal Akıntının Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

vajinal-iltihap-sokturucu-bitkiler-neler

Vajinadaki iltihabı ne söker ? Bitkisel tedavi için kullanabileceğiniz doğal yöntemlere göz atabilirsiniz.

  • Elma Sirkesi

Saf su ile elma sirkesini eşit miktarda karıştırıp vajinal bölgeyi yıkayabilirsiniz ya da bir bardak suya iki yemek kaşığı elma sirkesi koyup ve günde iki defa içebilirsiniz.

  • Çemen Otu Tohumları

Vajinadaki Ph derecesini düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca östrojen seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Bir çay kaşığı çemen tohumunu gece suda bekletin ve sabah suyunu süzerek içerisine biraz bal karıştırarak içiniz.

  • Hint Bektaşi Üzümü

2 çay kaşığı Bektaşi üzümü tozunu balla karıştırarak 1 hafta boyunca günde bir kez tüketin.

  • Muz

Vajinal akıntıyı gidermek için yine günde bir, iki tane olgunlaşmış muz yiyebilirsiniz.

  • İncir

Vücuttaki zehirli toksinlerin atılmasında en yardımcı bitkidir. İki ya da üç kuru inciri geceden suda bekletin ve sabah suda beklettiğiniz incirleri yiyin.

  • Yaban mersini

Vajinal iltihap için yaban mersinini antibiyotik olarak kullanabilirsiniz. Bir bardak şekersiz yaban mersinini iltihabınız sökülene kadar günde iki üç kez içebilirsiniz.

  • Nar

Vajinal akıntı için narın kabuğunu ve meyvesini kullanabilirsiniz. 1 ay boyunca taze sıkılmış nar suyu içebilirsiniz.

Vajinal Akıntının Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git