Vajinal İltihap Mide Bulantısı Yapar Mı ?

Vajinal İltihap Mide Bulantısı Yapar Mı ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.198 kez okundu.

Vajinal iltihabın bir çok belirtisi vardır. Bunlar, kaşıntı, idrarda yanma, kızarıklık, şişlik, ağrı şeklindedir. Çok nadir olarak mide bulantısı da görülebilmektedir. Mide bulantısı, psikolojik olabilir.

Vajinal iltihaplar, bayanların en çok şikayet ettiği sorunlardan biridir. Vajinal iltihaplarda genel olarak görülmeyen belirtiler sizde varsa kesinlikle doktora başvurmalısınız. Hem üreme hem de kadın hastalıkları açısından çok önemli olan vajinal bölge, iltihaplanınca çok dikkat etmek gerekir. Çünkü vajinal iltihaplar ilerledikçe ciddi rahim hastalıkları ortaya çıkabilir.

Rahim İltihabı Mide Bulantısı Yapar Mı ?

vajinal-iltihap-mide-bulantisi-yapar

Vajinal iltihap mide bulantısı yapar mı ? Vajinal iltihapların birden çok çeşidi bulunmaktadır. Bunların bazıları mide bulantısı yaparken bazıları ise mide bulantısı yapmaz. Vajinal iltihabın ilerlemesi ve yumurtalık kistine dönüşmesi mide bulantısı, ateş gibi belirtileri de yanında getirir. Bu durum oldukça önemlidir. Erken tanı ve tedavisinin başlanması ile bu sorundan kurtulmanız mümkün iken ciddiye almamanız bu durumun daha çok ilerlemesine yol açabilir. Yumurtalık kistleri, kadın sağlığı ve üreme konusunda oldukça önemlidir. O yüzden şiddetli ağrılarınız varsa ve bu ağrılar cinsel ilişki sırasında daha da şiddetleniyorsa, kaşıntı, yanma, kızarıklık, adet düzensizliği gibi belirtileriniz varsa mutlaka doktora başvurmalısınız.

Vajinal iltihap mide bulantısı yapar mı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git