Vajinada İltihap Olunca Hamile Kalınır Mı ?

Vajinada İltihap Olunca Hamile Kalınır Mı ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.720 kez okundu.

Vajinal iltihaplar, bayanların en çok şikayet ettiği konulardan biridir. Vajinal iltihaplar, akıntı, kızarıklık, şişlik, yanma, kaşıntı gibi belirtiler ile kendini gösterir. Bunun haricinde ciddi ağrıları da beraberinde getiriyorsa kesinlikle doktora başvurmak gerekir. Çünkü vajinal iltihaplar ilerledikçe ciddi rahim hastalıkları ortaya çıkabilir.

vajinada-iltihap-olunca-hamile-kalinir

Vajinada iltihap olunca hamile kalınır mı ? Vajinal iltihaplanmaların birden çok çeşidi vardır. Bazıları gebeliğe engel değilken bazılarında ise gebelik hem anneye hem de bebeğe zarar verir. Vajinadaki iltihaplar kimi zaman mantar enfeksiyonu, kimi zaman ise bakteridir. Mantar enfeksiyonu, gebe kalmaya engel olmaz diye kesin bir tabir kullanamayız fakat gebelik olsa bile vajinal bölge iltihaplı olduğundan bebeğe ciddi zararlar verebilir. Vajinal iltihap, spermin yumurtaya ulaşmasını engellediğinden genelde vajinal iltihap bulunan bir bayan hamile kalamaz. Fakat çok ilerleme olmadıysa gebelik gerçekleşebilir. Vajinal iltihap, spermin yumurtaya ulaşacak ortamını bozmaktadır ve spermin canlı kalma sürecini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Vajinal iltihaptan partneriniz de etkilenebilir. Böyle durumda cinsel ilişkiden uzak kalmak ve tedaviden sonra gebe kalmayı denemeniz hem siz hem de partneriniz açısından en doğru karardır.

Vajinada iltihap olunca hamile kalınır mı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git