Vajinada İltihap Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Vajinada İltihap Olduğu Nasıl Anlaşılır ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 406 kez okundu.

Vajinada iltihap olduğu nasıl anlaşılır ? Vajinal iltihap bir çok farklı şekilde kendini gösterebilir. Bu durum en sık olarak akıntı şeklinde kendini gösterir. Bu akıntılar, normalde de kadınların deneyimlediği akıntılardan oldukça farklı olur. Kıvamı daha katı olabilir. Rengi de koyu sarı, kahverengi ve bazen de yeşil gibi farklı renklerde olabilir.

Rahim İltihabı Belirtileri Nelerdir ?

vajinal-iltihap-oldugu-nasil

Kimi zaman bu akıntılar kanlı da olabilir ve ya önce kan sonra akıntı gelmesi şekilde de görülebilir. Kimi zaman ise sadece kan gelebilir. Bu kan, normal regl kanından daha koyu ya da daha açık bir şekilde olabilir. Bazense vajinal iltihap sadece kaşıntı olarak kendini gösterebilir. Bu kaşıntı çok rahatsız edici bir kaşıntıdır. Bütün gün sürebilir, kaşınması hakkında daha kötü bir hale gelebilir. İdrar yapıldığı zaman artabilir. Bazen ise, tek belirti yanma olabilir. Bu yanma sadece regl döneminde görülebilir. Genellikle ise, idrar yapma sırasında görülen bir yanma şeklinde ortaya çıkar. Kimi zaman bir karın ağrısı ya da kasık ağrısı ile de vajinal iltihap belirti verebilir. Bu kasık ağrısı hareketle azalıp artmaz, her zaman bulunur. Çok kuvvetli bir ağrı şekilde görülebilir.

Vajinada iltihap olduğu nasıl anlaşılır ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git