Vajina Kaşıntısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Vajina Kaşıntısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?
16 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 173 kez okundu.

Vajina kaşıntısı için hangi doktora gidilir ? Vajina kaşıntısına hangi poliklinik bakar ? Vajina kaşıntısı için hangi bölüme gidilir ?

Vajina Kaşıntısı İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Vajina kaşıntısı nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda vajina kaşıntısına hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

Vajina Kaşıntısı Nedir ?

Vajina kaşıntısı daha çok kadınların üreme organlarında yer alan nedenlerden dolayı olan kaşıntılardır. Onları adeta hayattan soğutacak kadar etkisi olan bu vajina kaşıntısında bir çok neden olan etki de yer almaktadır. Sadece bu kadarı ile de değil kadınların hayatları üzerinde oldukça etki edecek ve cinsel ilişki konusunda oldukça zorluk verecektir.

Vajina Kaşıntısı  Nedenleri

Kadınlarda meydana gelen vajina kaşıntısının en büyük nedeni rahim yollarında oluşan iltihaplar olmaktadır. Rahim yolları ve idrar yolunda olan bu iltihaplar kadınların oldukça zorluk çekmesine neden olur iken bir yandan da farklı nedenleri de yer almaktadır. Sadece bu kadarı ile değil bir yandan en büyük etki olarak vajinada oluşan mantarlardır.

Kadınların vajinanın iç kısımlarında ya da dudak kısımlarında meydana gelen mantarlar bir yandan acı çekmelerine neden olacak bir yandan kaşıntılara neden olacaktır. Ayrıca vajina bölgesinde olan tüylerin ortalama bir hafta önce kadar alınmış ve yeni çıkmaya başlamış olması da kaşıntıya neden olabilir. Cinsel ilişki esnasında kadınların vajina girişini oldukça zorlamaktan dolayı meydana gelen bu kaşıntılar yaralara da neden olabilir.

Vajina Kaşıntısı Belirtileri

Vajina kaşıntısının birçok nedeni olabilir. Bir anda sancılı bir şekilde giren karıncalanma hissi olmaktadır. Ayrıca yanma ve acı hissi şeklinde kendini gösterir. Karın bölgesinde ve yumurtalıklarda ciddi ağrı olur.

Vajina kısımlarında normalde olan orana göre daha çok tüy ve kıl çıkması kaşıntıya neden olur. Karınların sürekli şişmesi ve acı vermesinin yanı sıra idrar yapar iken yanma da yaşanabilir. Ayrıca kadınların cinsel ilişkiye girer iken her an zorluk çekmesi de bu durumun en büyük nedenleri olarak yer alır.

Vajina Kaşıntısı  Tedavisi

Kadınlarda meydana gelen vajina kaşıntısının nedeni eğer mantar oluşumu ise krem yolu ile tedavi edilir iken iltihap ise antibiyotik ile kontrol altına alınır. Diğer etkiler daha çok kadınların cinsel ilişki anlarında biraz sakin kalarak veya bir iki hafta kadar ilişkiye girmemesi ile de geçer.

Vajina kaşıntısı için hangi doktora gitmeyelim ? Vajina kaşıntısı hangi bölüme girer diye soruyorsanız kadın doğum bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git