Üzümlü Kek Kaç Dakikada Pişer ?

Üzümlü Kek Kaç Dakikada Pişer ?
8 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 298 kez okundu.

Üzümlü kek kaç dakikada pişer ? Misafiriniz birazdan gelecek ve siz yeni mi öğrendiniz? Ve üstelik buda yetmezmiş gibi hazırlıksız mı yakalandınız? Bence hiç üzülmeyin ve yapımı en kolay olaylan tariflerinizden birisini yapmaya başlayın. Neyse siz çok düşünmeden ben size biraz anlatayım o zaman.

Hemen mutfağa geçin ve yaklaşık 10-15 dakikanızı alacak üzümlü kekinizi yapmaya başlayın. Tabi ki evinizde kuru üzüm varsa çok rahat bir şekilde bunu hemen yapabilirsiniz. Diğer malzemelerde un (3 su bardağı), yumurta (3 adet), toz şeker (1,5 su bardağı), süt, sıvı yağ ve yoğurt ( hepside yarım su bardağı), bir adet kabartma tozu ve 3 bardak kuru üzümle bu işlemi hemen yapabilirsiniz.

Peki bunları hazırlayıp yapmak kolay ama kaç dakika sonra bunu elde edebilirim dediğinizi duyar gibiyim… Kekinizi pişirmek için hazırladığınız kek hamurunu 180 derecelik fırına atıyorsunuz. Ve ardından yalnızca 30 dakika bekledikten sonra kekinizi pişmiş olduğunu görüyorsunuz. İşte bu kadar kolay arkadaşlar. Yarım saat sonra kekiniz tabağınızda olmuş oluyor. Hatta acele gelen misafiriniz den önce bile fırından çıkmış olabilir diyebilirim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git