Uzaktan İlişki Yürütmek Zor Değil ?

Uzaktan İlişki Yürütmek Zor Değil ?
28 Mart 2016 tarihinde eklendi, 726 kez okundu.

Sevdiğiniz insanla aranıza bazen kilometreler girebilir. Bu kilometreler çoğunlukla sizi zorlayacağı gibi aranızda daha kuvvetli bağlar oluşmasına da sebep olur. Bazen hayatın bize getirdiği zorluklar veya zorunluluklar nedeniyle partnerinizle aranıza mesafeler girebilir. Gerçekten seviyor ve geleceğinizi karşınızdakiyle kurmak istiyorsanız bazı zorluklara göğüs germeniz gerekmektedir ? Uzaktan ilişki yürütmek her baba yiğidin harcı değildir. Uygun stratejiler yaratarak ve bu stratejilere uyarak siz de aranıza giren kilometrelere haddini bildirebilirsiniz. Uzak mesafe ilişkisi yaşamak taraflar tarafından kolay bir kolay bir ilişki değildir. Hayatınızda olan kişiye güveniyor ve seviyorsanız uzak mesafe ilişkisini yürütmek zor olmayacaktır. İlişkinizin arasına kilometreler girince iyi şekilde yürütmek için yapmanız gerekenler bulunmaktadır.

Diğer ilişkiler gibi plansız bir hayatınız yoktur. Ne zamanlarda ne kadar süreyle görüşeceğiniz hep önceden planlanmıştır. Haftalar önceden plan ve programlarını sevdiğine kavuşmak için ayarlarsın. Sevdiğinizin geleceğini bildiğiniz gün bir türlü gelmez zaman çok yavaş akar. Birbirinize kavuşmak size her seferinde dünyanın en güzel duygusu gibi gelir. Görüşmelerinizin kıymetini bilip görüşmeleriniz her zaman kaliteli ve anlamlı geçer. Birbirinizden uzakken aranızdaki bağın koptuğunu bu durumdan sıkıldığınızı düşünebilirsiniz ancak görüştüğünüzde aranızdaki bağ tekrar tekrar canlanır. Birbirinizden her uzaklaştığınızda bir öncekinden daha az yaralanmazsınız. Her ayrılık sizin için ölüm gibi bir şeydir.

Uzaktan ilişki yaşamaya niyetliyseniz veya zorundaysanız partnerinizle birbirinize karşı olabildiğince açık olmalısınız. Birbirinizden beklentileriniz ne ? Ayrı olma süreniz ne kadar sürecek ? Bu ayrılığın süresi ne kadar uzun olursa o süreye dayanacak sabrınız var mı? Bu soruları cevaplayıp öncelikle bu ilişkiyi yürütme isteğinizi ölçmelisiniz.

uzaktan-iliski-yurutmek

Birbirinizi sıkmadan her gün iletişim halinde olun. Her gün konuşmalarla mesajlarla birbirinize yanınızda olduğunuzu hissettirin. yaşam alanları bırakın. Birbirinizi kısıtlamayın. Arkadaşlarınızla buluşup güzel sohbetler edebilirsiniz. Partnerizi de sıkmayarak sosyalleşmesine, dışarı çıkmasına karşı olmamalısınız. Bunları yapmasını kısıtlayarak güvensizlik içinde bulunduğunuzu ona göstermiş olursunuz sadece. Güvensizlik problemlerinizi bir yana bırakın, zaten gerçekten güvenmiyorsanız çok sağlıklı bir ilişki de yürütemezsiniz.

Birbirinizi görmek için eşit derecede çaba gösterin. Hiçbir konuda aranızda boşluklar olmamalı. Her şeyi enine boyuna konuşup tartışabilmelisiniz. Uzun mesafe ilişkisini sağlıklı bir biçimde yürütmek için birbirinizden ışık görmelisiniz. Beraber kararlar verilmeli, ikinizin geleceği için planlar yapılmalıdır ki bu zorluklara daha kendinden emin şekilde göğüs gerilir. Seksi ve heyecanı mutlaka korumalısınız. Birlikte geçirdiğiniz zamanlar çok kısıtlı olduğu için, heyecanınızı ve samimiyetinizi korumalısınız. Ayrı kaldığınız zamanlardaysa birbirinizi ne kadar özlediğinizi içeren mesajlar atmayı unutmayın. Heyecanı ve seksi canlı tutamazsanız ilişkinizin bitmesine engel olamayabilirsiniz. İlişkinizi ayrı şehir veya ayrı ülkelerdeyken sağlıklı ve mutlu bir şekilde devam ettirebilmek tamamen birbirinizin elindedir. Partnerinizi gerçekten tanımadan uzaktan ilişki yaşamak sizi olduğu kadar karşınızdakini de yoracaktır. Birbirinize gerçekten güvenmeli gereksiz yere kıskançlık yapmamalısınız.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git