Uyku Problemi İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Uyku Problemi İçin Hangi Doktora Gidilir ?
16 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 140 kez okundu.

Uyku problemi için hangi doktora gidilir ? Uyku problemine hangi poliklinik bakar ? Uyku problemi için hangi bölüme gidilir ?

Uyku Problemi İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Uyku problemi nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda uyku problemine hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

Uyku Problemi Nedir ?

Bireylerin bazen sağlık sorunları ile bazen de psikolojik olan problemler ile ya da duygusal olan ruh değişimlerinden dolayı her ne kadar bedenleri oldukça yorgun düşse bile bir türlü uyuyamaması olmaktadır. İnsanların rahat bir şekilde hayatlarını sürdürmek için gerekli olan bu uyku anlarını bir türlü derin bir uykudan öte normal olan uykulara da dalamamaları ile uyku problemi meydana gelmektedir.

Uyku Problemi Nedenleri

Bir kişinin uyku problemi çekmesinde en büyük sorun beyni olmaktadır. Her an bir şey ile meşgul olması veya bir şeyler düşünmesi o kişinin uykularını kaçırarak uyku problemine neden olur. Her an bu dikkatleri üzerine çeker iken bir de kişinin ruh hali de bu konu üzerinde etkili olmaktadır. Ne kadar çok mutsuz olarak kişi bir şeyleri dert ediyor ise bu sorun her geçen gün artacaktır.

Bunlar psikolojik olarak etki eder iken bir yandan en büyük problem olarak kişinin bedeninde yer alan ağrılardır. Eğer bir kişinin bedenine farklı rahatsızlıklardan dolayı ağrı var ise ve uyku düzenini de bozdu ise o kişi uyumak konusunda oldukça zorluk çeker.

Uyku Problemi Belirtileri

Kişinin her ne kadar uyumak istese bile bir türlü yatağa girdiğinde dönüp dolaşmaktan dolayı uyuyamaması en büyük etkendir. Ayrıca uzun süre uykusuz kalmaktan dolayı bedenin halsiz düşmesi ve sürekli ağlamaklı olmak da yanında yer almakta. Yorgunluğun verdiği halsizlik ile iştahsızlığı beraberinde getirmesi ve kişinin geç algılaması gibi belirtileri de yer almaktadır.

İnsanın kaslarında zayıflamadan tutun uyku uyuyamadığı için de hayatsal faaliyetleri tam olarak gerçekleştiremiyor olması en büyük neden olarak yer almaktadır. Sürekli uyumak için yer araması yada ayakta zorluk çekmesi bunların yanında yer alır iken bir de her şeyden soğuyarak uzaklaşması da uyku problemi belirtileri arasında yer alır.

Uyku Problemi Tedavisi

Uyku problemini tedavi etmek için sadece kişinin bir süre de olsa düşünmeyi bırakması gerekir. Çünkü kişi ne kadar çok bir şeyleri düşünmek ile meşgul olur ise her an zorluk çekecektir. Bu durum sürekli devam eder ise papatya ya da melisa gibi bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. En son olarak o da etki etmez ise psikiyatri tarafından yardım almak da fayda var.

Uyku problemi için hangi doktora gitmeyelim ? Uyku problemi hangi bölüme girer diye soruyorsanız psikiyatri bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git