Ürtikere İyi Gelen Kremler

29.05.2018
Ürtikere İyi Gelen Kremler

Ürtiker, genel olarak kaşıntı veren bir rahatsızlık olup cilt üzerinde görülen renk değişimleri ile kendini gösterir. Ürtikerin deri üzerindeki görünümü kırmızı, pembe veya et renginde olabilir. Bunlar bazı durumlarda hastaya batma hissi ile birlikte acı da verebilmektedirler. Bu rahatsızlık genel olarak kullanılan ilaçlara bağlı alerjik reaksiyonlardan veya hastada var olan bir gıda alerjisinden kaynaklanan nedenlerle ortaya çıkar. Ürtiker, çoğu hastada ilaç kullanılarak tedavi edilebilen geçici bir rahatsızlık hali olsa da bazı durumlarda alerjik reaksiyonun şiddetine bağlı olarak daha ağır tedavilerin uygulanmasını da gerektirebilmektedir. Aşağıda bu rahatsızlığın tedavi edilmesinde kullanılan ilaçlar ve kremler hakkında genel bilgiler verilmiş olup kullanmadan önce bir uzman görüşünün alınması gerektiğini hatırlatırız.

Yazı İçindekiler

Advantan Krem

Ürtiker rahatsızlığının tedavisinde kullanılır. Etken maddesi metilprednizolon Aseponat olan kortizonlu bir kremdir. Advantan krem, ürtikerin deride meydana gelen kaşıntının artması ve hastayı aşırı rahatsız edecek boyuta ulaşması halinde doktor tarafından reçete edilmesi halinde kullanılır. İlacın içerdiği kortizon nedeniyle doktor tarafından gerekli görülen ve reçete edilen haller dışında kullanılması önerilmemektedir.

İlacın yan etkileri arasında; kullanılan bölgelerdeki kıllanmanın artması, şişlik ve kızarıklık görülmesi gibi belirtiler yer almaktadır.

Solerat Krem

Solerat kremin etken maddesi Mepiramin Maleat, Lidokain Hcl ve Dekspantenol’dür. Krem, ürtikere bağlı olarak oluşan kaşıntı şikayetinin yaşanmaya başlanması üzerine şikayetin yaşandığı bölgeye lokal olarak sürülerek uygulanır. Krem, ürtiker kaynaklı kaşıntının tedavisinde kullanılmasının yanında iltihap giderici bir özelliğe de sahiptir.

Kremin yan etkileri arasında; hastalarda görülen batma hissinin ilerlemesi, kremin sürüldüğü bölgede ağrı şikayeti olması veya kızarıklıklar meydana gelmesi bulunmaktadır.

Systral Krem

Systral krem, alerjik reaksiyonların ve belirtilerinin giderilmesinde kullanılan Antihistaminikler grubunda yer alan bir ilaçtır. İlacın etken maddesi klorfenoksamin hidroklorürdür. Bu ilaç, ciltte görülen alerjik reaksiyonların ve ürtiker rahatsızlığının tedavisinde endikedir. Doktor tarafından hastalığın tedavi edilmesi için kullanılmasının gerekli görülmesi halinde hastaya reçete edilmektedir. İlacın, hatalığın veya şikayetlerin görüldüğü cilt bölgesine doktorun önerdiği şekilde uygulanması gerekir.

İlacın yan etkileri arasında; uygulandığı bölgede kızarıklık görülmesi ve batma hissinden kaynaklanan acının artması gibi belirtiler bulunmaktadır.

Stilez Krem

Kremin etken maddeleri Mepiramin Maleat, Lidokain Hcl ve Dekspantenol’dür. Stilez Krem, ürtiker kaynaklı kaşıntıların hastayı aşırı derece rahatsız etmesi neticesinde doktor tarafından yapılacak muayene ve kontrol sonucunda kullanılmasına gerek görülmesi halinde reçete edilmektedir. İlacın kaşıntıları gidermesinin yanında iltihap kurutucu özelliği de bulunmaktadır. İlaç, problemin yaşandığı cilt bölgesine doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde sürülerek kullanılmalıdır.

İlacın, sürüldüğü cilt bölgesinde kızarıklık ve kabarma meydana gelmesi gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Sistral Krem

İlacın etken maddesi Klorfenoksamin hidroklorür’dür. Ürtikerin, hastada aşırı kaşıntılı olarak görülmesi durumunda kullanılmaktadır. İlaç aynı zamanda antihistaminikler sınıfında yer almaktadır. Bu nedenle alerjik reaksiyonlar sonucunda meydana gelen kaşıntılar ile böcek sokmalarından kaynaklanan kaşıntıların tedavisinde de kullanılmaktadır. İlacın doktorun reçetede belirttiği şekilde kullanılması gerekmektedir.

İlacın, sürülen bölgede yanma ve batma hissi görülmesi gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Eumovate Krem

İlacın etken maddesi Klobetazon Butirat’tır. Ürtiker ve egzama gibi hastalıklardan kaynaklanan iltihaplanmalar ile cilt üzerinde meydana gelen kabarmalar veya aşırı kaşıntı hissinin yaşandığı durumlarda kullanılır. Kortizonlu bir ilaç olup doktor tarafından reçetede edildiği takdirde kullanılmalıdır. Doktor tarafından aksine bir tavsiye olmadığı takdirde rahatsızlığın görüldüğü cilt bölgesine ince bir tabaka şeklinde sürülerek kullanılır.

İlacın yan etkileri arasında, sürüldüğü bölgede aşırı kıllanma meydana gelmesi ile yanma ve batma hissedilmesi yer almaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.