Unlu Kurabiye Kaç Dakikada Pişer ?

Unlu Kurabiye Kaç Dakikada Pişer ?
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 770 kez okundu.

Unlu kurabiye kaç dakikada pişer ? Çay günlerinin vazgeçilmezi olan yiyecekler vardır. Kek , börek , kısır türü bir salata ve bir tür kurabiye bu günlerin vazgeçilmezidir. Bunların ne kadar iyi yapıldığı kadınlar arasında bir prestij meselesi gibidir. En güzel yiyecekleri yapan en hamarat gibi görünür. Aslında bu yapılan yiyeceklerin de çok ince püf noktaları vardır. Baharat oranları, ne kadar şekerli olduğu bu yiyeceklerin kalitesini belirleyen en önemli unsurlardır.

Un kurabiyesi ise oldukça pratik olan, yapımı kısa süren bir yiyecek olmasına karşın ayarını tutturmak oldukça zordur. Ne kadar süre piştiği, ağızda dağılıp dağılmadığı bunlar kurabiyenin kalitesini belirleyen unsurlardır.

Diyelim ki un kurabiyesinin hamurunu gayet iyi yaptınız ve dinlendirdiniz. Haliyle de artık sıra pişirmeye geldi. Un kurabiyesinin pişme süresi kaç derecede piştiğine göre değişir. Mesela 200 derecede pişen bir kurabiye on dakikada hazır olacaktır. 180 derecede pişirmeye kalkarsanız ise on beş dakika yeterli olacaktır. Fakat un kurabiyesini pişirmenin iyi yolu 160 derecede 20-25 dakika pişirmektir. Böylece hem ağızda dağılan bir kurabiyeniz olur hem de altı ve üstü gayet güzel pişmiş bir kurabiyeye sahip olursunuz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git