Trabzon Boztepe / Trabzon

Trabzon Boztepe / Trabzon
16 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 240 kez okundu.

Karadeniz’in hemen hemen her özelliğini kendinde bulunduran, Türkiye’nin en büyük 30 ili içerisinde yer alan Trabzon’a her gelişinizde ayrı bir güzelliği keşfetmeniz mümkün.  Yorucu bir şehir merkezi gezisinden sonra eşsiz manzarası ile yorgunluğunuzu üzerinden atmanızı sağlayacak olan Boztepe, şehre gelenlerin ilk ve son ziyaret ettikleri yerdir. Şehir merkezinden 3km kadar yukarısında yer alması ile birlikte ulaşımın oldukça rahat olduğunu söyleyebiliriz. Şehrin tam üzerine inşa edilmiş ve tercihinize göre açık veya kapalı çardak tarzı oturma alanları ile eşsiz deniz manzarasını seyre dalabilirsiniz. Bilindiği üzere Karadeniz ormanlarında yeşilin her tonunu bulabilmeniz mümkün.

Boztepe’de böyle bir ormanın içinde yer alıyor. Üstelik ayağınıza kadar gelen semaver çayınızla birlikte yeşil ve mavinin dansını görerek dilediğinizce yudumlayabilirsiniz. Her adımınızda göreceğiniz papatya, gül ve diğer rengârenk çiçekleri saymıyoruz bile. Şehre kuşbaşı olarak baktığınız Boztepe’de ilk olarak limanları görürsünüz. Ardından hava alanı ve Trabzon’un diğer yapılarını görürsünüz.  Akşamları ise şehrin ışıklandırmaları, mekânın ışıklandırmaları ile aileniz veya arkadaşlarınızla muhabbetli bir tatil yapabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi sevenler içinse adeta doğal fotoğraf stüdyosu görevini seve seve üstlenir bu muazzam yer. Havası, çayı, kahvaltısı ile kendine bir kez daha hayran bıraktıran Boztepe, mutlaka Trabzon’a geldiğinizde ziyaret etmeniz gereken yerlerden. Günlüğünüzde ve fotoğraf albümünüz arasında güzel bir anı bırakacak olan Boztepe gittikçe gelişen bir yer.

Trabzon Boztepe Tesisler

Boztepe içerisinde birçok temiz işletme ve tesis bulunmakta. Bu işletmelerin hemen hemen hepsi de muhteşem bir manzara görecek şekilde inşa edilmiş. Temizlik, hijyen, garsonların ilgisi ise gerçekten alkışa değer. Sivri burun tesisleri bu mekânlardan sadece bir tanesi.  Sabah kahvaltınızı burada organik yapabilirsiniz. Sabah ve akşamları çok yoğun olduğundan mutlaka rezerve yaparak gidin bu mekânlara.

Trabzon Boztepe Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres:  Boztepe Mah.– Trabzon / Türkiye

Nasıl gidilir?  Trabzon’un en işlek yerlerinden olan Meydandan kalkan her dolmuş ile Boztepe’ ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel araçları olan ise kızlar manastırını takip ederek ulaşabilirler.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git