Tırnak Mantarına İyi Gelen Kremler

Tırnak Mantarına İyi Gelen Kremler
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 285 kez okundu.

Mantar çoğunlukla ayak tırnaklarında meydana gelir, bazen de ellerde oluşabilir. Tırnak mantarının tedavi edilmesi çoğunlukla kokudan ziyade sağlık açısından da büyük önem taşımaktadır. Sarımsı, yeşil veya kahverengi hoş olmayan tırnaklarınız varsa tırnak mantarı sorunu ile karşı karşıya kalmışsınızdır. Peki, tırnak mantarı sorununa ne iyi gelir bir bakalım.

Tırnak Mantarına Ne İyi Gelir?

Bir tırnak efekte olduktan sonra hemen hemen bütün tırnaklara yayılır. Bu durumda tırnak mantarı sorunu bulaşıcı olduğu kanaatine varırız.

Mantar, nemli, sıcak ve havalanmayan ortamları çok sever. Çünkü bu ortamlarda yayılma gösterir. Bu durum için ayağınızı sıkan, kalitesi düşük olan ayakkabıları tercih etmeyiniz. Bu tür ayakkabılar mantar sorunun daha fazla oluşmasına neden olur.

Spor alanları, halka açık havuzlarda çıplak ayakla gezmeyiniz. Mantar bulaşıcı olduğu için çıplak ayakla gezme mantar sorunun oluşmasına neden olur.

Evde, güzellik merkezlerinde başkasına ait tırnak makaslarını kullanmaktan uzak durunuz.

Ayakkabı seçimi kadar çorap seçimi de çok önemlidir. Bundan dolayı yüzde yüz pamuklu çorap kullanınız.

Siz özel olan havlu çorap, terlik, ayakkabı, tırnak makası gibi malzemeleri kesinlikle başkası ile kullanmayınız.
Tırnak mantarı için rahatlıkla hazırlayacağınız bazı ilaçlar mevcuttur. Bu bitkisel ilaçlar tırnak mantarına iyi gelecektir.

Limon suyu

İlk önce tırnağınızı limon suyuna batırınız. Daha sonra limonu tırnak mantarı olan yere sürünüz.

Sirke

Bir kap suyun içine 20 ml kadar sirke koyunuz. Ayaklarınızı veya ellerinizi bu sirkeli suyun içinde 20 dakika kadar bekletiniz. Böylece ayak ve tırnak mantarında meydana gelen mantar sorunu ortadan kalkacaktır.

Zeytinyağı

Bir çay kaşığı zeytinyağının içine 3 damla kaşığı kekik yağı koyunuz. Daha sonra bu karışımı 3 hafta boyunca üst üste kullanınız.

Kastor yağı

Yarım bardak kastor yağının içine 7 damla limon suyu koyunuz. Bu karışımı daha sonra ayağınıza sürünüz. Karışım tırnak mantarına çözüm sağladığı gibi mantarın bıraktığı renginde gitmesine yardımcı olacaktır.

Sarımsak

Bir baş sarımsağı ağzına kadar dolayı olan bir tencerenin içine koyup kaynattınız. Daha sonra ayaklarınızı bu suyun içine koyup yarım saat kadar bekleyiniz. Sarımsak suyu ayaktaki mantar sorunu için çözüm sağlayacaktır.

Tırnak Mantarına Hangi Krem İyi Gelir ?

Tırnak mantarına iyi gelen krem olarak travazol iyidir. Travazol kremi kullanımı doğru yapıldığı zaman meydana gelen mantar sorunu ortadan kalkacaktır. Yapmanız gereken yatmadan önce mantarın olduğu bölgeyi yıkayıp daha sonra iyi bir şekilde kurutunuz. Bu kremi mantar sorunun olduğu bölgeye uygulayınız.
Mantar sorunu için tavsiye edeceğimiz bir diğer krem ise dermo adında olan pişik kremidir. İçerdiği yapı sayesinde dermo kremi ayaktaki mantarın ortadan kalkması için faydalı olacaktır.

Trovocort kremi de aynı şekilde mantar sorunu yaşayanlar için faydalı olacak olan bir kremdir. Yapılması gereken bu kremin kullanımıdır. Mantarlı bölge öncelikle temiz olduğundan emin olduktan sonra kremi sürünüz. Kremi sürdükten sonra bu bölgeyi temiz bir bez parçası ile sarını. Böylece bu bölgenin kremliyken mikrop kapması önlenmiş olacaktır.

Bütün bunların yanında aynı sefa mantar kremi de faydalı olan kremler arasında yer almaktadır.
Yukarıda verilen bütün bu öneriler hem tırnak mantarının oluşmasına engel olacağı gibi mantar sorununa da iyi gelmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git