Testostoronu Doğal Yollardan Arttırmanın Yolları

Testostoronu Doğal Yollardan Arttırmanın Yolları
27 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 370 kez okundu.

Testostoron erkeklerin günlük yaşamı için önemli bir hormondur. Bayanlarda düşük seviyede bulunur. Testostoron; kas gelişimi, cinsel yaşamı, kıl büyümesi, kemik gelişimini etkiler. Erkeklerde 30 yaş sonrası bu seviye düşmeye başlar.

Sert spor yapın örneğin çok hızlı şekilde koşmaya başlayıp sonra aniden yavaşlayın. Mutlaka kilo verin. Araştırmalara göre kilolu kişilerde testostoron daha düşüktür. Şeker ve işlenmiş gıdalardan uzak durun. Diyet yapmaya hemen başlayın. Günde üç öğün yerine 8 öğün yiyin az az yiyin. Çok daha fazla BCAA tüketin ve antremanla birlikte nasıl seviyenin arttığını göreceksiniz. BCAA’nın içinde; yoğurt, peynir, yumurta gibi proteinler vardır. Sağlıklı yağlar tüketin. Diyet yaptığınızda yağda %50 civarı almak idealdir kullandığınız yağın gerçek yağ olmasına özen gösterin. Tekli ve doymamış yağlar idealdir.

testostoronunu-dogal-yollardan-arttırmanın-yolları-nelerdir

Zeytin ve avocado yağları en bilinen sağlıklı yağlardır bunlardan tüketilmelidir. Doymuş yağlara da ihtiyaç vardır. Testostoronu üretmek için gerekli yağdır ve bu yağları hayvanların etinden alabilirsiniz. Öncelikle günlük hayatınızdan mutlaka stresten uzak durmalısınız. Stres testostoron hormonu çokça düşürür. Hormonlarda çok fazla etkisi vardır. İktidarsızlık gibi…

Özellikle iş hayatı sizi strese sokuyorsa iş sonrası size en iyi gelen şeyleri yapın. Arkadaşlarınız ile buluşun, gezin ama gün içindeki o stresi mutlaka üzerinizden atmış olun. Stresiniz sıfırlanmadan eve dönmeyin. Hayatınızdan şekeri azaltın. Şekeri günlük hayatımızda bol miktarda kullanırız. Vücutta insülin oranı artıp azaldıkça bu testostoronu düşürür. Beyaz ekmek yarine tahıllı ekmek yemeye özen gösterin. D vitamini olan gıdaları tüketin çünkü D vitamini ciddi anlamda testosteronu arttırır ve mutlaka çinko tasfiyesi alınmalıdır. Balık yemek ciddi anlamda çok iyi gelen besinlerdendir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git