Ters İlişkinin Zararları Nelerdir ?

Ters İlişkinin Zararları Nelerdir ?
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 467 kez okundu.

Anal ilişki olarak da adlandırılan ters ilişki bayanın makat bölgesinden ilişkiye girmesi anlamını taşımaktadır. İslam dini gereğince ve toplumumuzca hoş görülmeyen bir konu olsa da özel hayat sınırları dahilinde kimse kimseye karışamaz. Birçok insan farklı heyecan aramak ve farklı yöntemler tanımak amacı ile bu ilişkiyi denediğini belirtmiştir. Ancak ters ilişkinin iki partner içinde birçok zararı bulunmaktadır. Peki, ters ilişkinin zararları nelerdir ?

Ters ilişkinin zararlarından ilki hijyen açısındandır. İlişki için uygun olmayan makat bölgesi vajina gibi akıntı salgılamaz ve bir hijyen söz konusu değildir. Makat içine penisin girmesi ile hem bayan partner hem de erkek partnerin mikrop kapma olasılığı yüksektir. Bununla birlikte bölgenin kaygan olmaması da tahrişlere neden olmaktadır. Vajina ilişki öncesi sıvı salgılar ve bölgeyi ilişkiye hazır konuma getirir. Ters ilişki sırasında böyle bir durum mümkün değildir ve makatta kuruluk her zaman için geçerlidir. Bu durumda tahriş artar ve kanamalar yaşanabilir. Her ne kadar krem ve benzeri ürünler ile bölge kayganlaştırılsa da kuruma ve tahriş kaçınılmazdır.

ters-iliskinin-zararlari

Anal İlişkinin Sakıncaları Nelerdir ?

Ters ilişki en çok bayan için sakıncalıdır. Penisin kirli olması durumunda mikrop kapma olasılığı oldukça yüksektir ve bölgede iltihaplanma yaşanabilir. Bunun yanında bölgenin zorlanması ile tahrişe bağlı kanama görülür. Ayrıca makat girişinin ilişkiye uygun olmaması sebebi ile zorlanma sonucu bağırsaklarda dolanma sorunu yaşanır ve bağırsaklar da bu ters ilişkiden oldukça kötü etkilenir. Bunun yanı sıra bu tür ilişki yaşayanlarda kabızlık sorunu gözlemlenmekte ve hemoroide rastlanmaktadır. Ayrıca bu tür bir ilişkinin tekrarlanması halinde bölgede bulunan kaslar zarar görür ve büyük abdesti zaman içinde tutamaz hale gelir. Kasların işlevini yitirmesi ile birlikte buna benzer birçok sorun baş gösterebilir.

Ters ilişkinin zararları nelerdir ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git