Terazi ve Kova Burç Uyumu

Terazi ve Kova Burç Uyumu
10 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 109 kez okundu.

Terazi burcu ve kova burcu uyumu nasıldır ? Terazi ve kova uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Terazi Burcu ile Kova Burcu Uyumu

Terazi ve kovanın uyumu son derece iyidir. Bunun nedeni her iki tarafın birbirine olan benzerlikleridir. Terazi burcu, çabuk fikir değiştiren, kolay alınan, kindar olmayan, sevecen, sevimli, düşünceli, zarif, narin bir yapıya sahip, flört etmeyi seven, zayıf ruh haline sahip bireylerdir. Ve bu özellikler çok değişken olan özelliklerdir. Terazi insanını tanımak ve kova ile uyumunu görebilmek için kadını ve erkeğini ayrı ayrı tanımak gerekir. Terazi kadını, hoş sohbet, insanlara bir şeyler öğretmeyi seven, sevimli, alımlı, bakımlı, maddiyata fazlası ile düşkün, güzelliğin dahi paraya bağlı olduğunu düşünen ve bencil bir yapıya sahiptir. Kendi çıkarları onun için ilk sırada yer alır. Çabalama kavramı onlar için yaratılmamıştır. Her şeyin hazır olarak önlerine gelmesini tercih ederler. Çabuk pes eden, yapamam diyerek işin içinden çıkan, ödevlerini dahi başkasına yaptırmaktan hoşlanan bir kadın tipidir. Bu bencil tavrı, çoğu arkadaşı tarafından şikayet edilse de, onlar bu hâlleri ile sevilirler.

Terazi erkekleri ise kadınına göre daha muhafazakar düşünceli yaşarlar. Ortam içinde uyumlu, ağırbaşlı, sevecen, dostane tavırları ile dikkatleri üzerine çeken, iyi bir dinleyici ve konu anlatıcı olurlar. Dost seçimi yaparken karşılıklı güven ve dürüstlük isterler. Bu sağlanır ise , dostlarının her sıkıntısına hiç düşünmeden koşarlar. Öyle ki saatlerce dert dinleyebilirler. Akıl verirken kendi çıkarlarını değil, yardım isteyen kişinin iyiliğine akıl verirler. Sevdikleri insanların iyiliğini ister daima. Adalet duygusunu her alanda hissettiren , adil bir yapıya sahiptir. Kova burcu ise , hümanist, insana değer veren, yardımsever, merhametli, sevecen, konuşkan, lider, kariyerinde zirveyi hedefleyen, çalışkan, çalışmaktan büyük zevk alan, en ufak bir şeyi dahi paraya çevirebilen, ticari zekası yüksek, etik değerlere önem veren, geleneğine bağlı, disiplinli bireylerdir. Ve bu özellikler kadın ve erkeği için hemen hemen aynı dağılıma sahiptir.

Kova kadını, dost canlısı , sevecen, dedikodu yapmaktansa, duymaktan hoşlanan, araştırmacı, çalışkan, yetenekli, çılgın, geleneğine bağlı, ailesine düşkün , daima iyimser ve hayat dolu bir kişiliğe sahip iken, kova erkeği kadınına göre daha ağır başlı, sert bir görüntüsü olan, sevdiklerine ve değer verdiklerine karşı olabildiğince içten, sevgisini dile dökmekten ziyade karşı tarafın anlamasını bekleyen, kendini açıklamaktan nefret eden fakat her zaman açıklama durumunda kalan, inatçı, dediğim dedik, çabuk güvenen, alttan alan, ılımlı ve yumuşak başlı bir kişiliğe sahiptir. Bu nedenle de dostlarını seçerken dikkat etmeye çalışırlar. Dost kazığının ne olduğunu çok iyi bilen,ağzı bu konuda sürekli yanan ve daha güçlü bir birey olarak ayağa kalkan sağlam bir kişiliğe sahiptirler.

Terazi ve Kova Aşk Uyumu

Peki, terazi kova aşk uyumu nasıl ?

Beraber olan taraflar, kova kadını ile terazi erkeği ise, bu beraberliğin aşk uyumu oldukça iyidir. Terazi erkeği çoğunlukla kararsız tavırlar sergilese de, sevecen, nazik, düşünceli, dostane ve babacan tavırları olan, merhametli ve aşk dolu kişilerdir. Kova kadını ise fedakar, sevginin değerini bilen, inatçı, kendine ait kuralları olan, sıcakkanlı, anlaşılması kolay kişilerdir. Bu nedenle her ikisinin aşkı çok uyumludur. İkisinin yaşayacağı ilişki tam bir uyum sergiler. Karşılıklı anlayışla ilerleyip, duygu ve düşüncelerin pekişmesi ile ilerler. Hayata karşı duruşları benzerlik gösterdiğinden her anlamda uyuşurlar. Kavga veya tartışma konuları kovanın kıskançlığı ve terazinin kararsızlıkları olmaktadır.

Şayet beraber olan taraflar, kova erkeği ile ikizler kadını ise, aşk uyumları biraz sıkıntılı olabilir. Kova erkeği sevdiği için çabalayan, çalışan, gelecek hayalleri kuran, tutumlu, merhametli, sevecen, gelecek planları kuran idealist bir adamdır. Terazi kadını ise kendi çıkarlarını düşünen, ben odaklı yaşayan, eğlenceli ve lüks hayata düşkün, hoş sohbet, sevimli ve çılgın bir yapıya sahiptir. Ve bu yapıda bir adam terazi kadını ile beraber olursa birbirlerinin yaşamına uyum gösteremezler. Uyum sağlayabilmeleri için, terazi kadınının sosyalliğinden , kıskançlıklardan ve hareketli yaşamından ödün vermesi gerekir. Bencil düşünce şekli kova erkeğinin hayatında yer almayan bir düşüncedir. Bu nedenle de kadınının bu düşünceden uzak olması gerekir.

Terazi ve Kova Evlilik Uyumu

Peki, terazi kova evlilik uyumu nasıl ?

Evlenen taraflar terazi kadını ile kova erkeği ise tartışmaların yaşandığı, sürekli kavgaların olduğu, kova erkeğinin sinirlenip kapı çarpmaları ile biten bir ilişki olur. Çünkü kova erkeği,geleneklerine bağlı, modern , muhafazakar düşünceli, çevresi sınırlı , gezmeyi seven, eğlenmeyi belli şartlar yerinde ise tercih eden ağır bir karaktere sahiptir. Terazi kadını ise,ele avuca sığmayan, deli dolu, yeni arkadaşlar edinmeyi seven, nüfuzlu kişiler ile takılan, her şeyin en iyisini isteyen, güzel olan ne varsa sahip olmak isteyip bunu kıskanabilen, açık sözlü, cilveli, kadınsı hatlara sahip, özgürlüğüne düşkün ve sorumsuz kişilerdir.

Fakat, aşık olur ve bağlanır ise, eşine ve ortamına ayak uydurur. Ve bu ayak uydurma gerçekleşir ise müthiş bir ev hanımı ve iyi bir anne olur. Evlenen taraflar, kova kadını ile terazi erkeği ise daha uyumlu bir çift olurlar. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunan, beraber aktiviteler yapmaktan hoşlanan iyi bir ebeveyn çift olurlar. Yaşadıkları sıkıntıları konuşarak hallederler. Ve bu küçük sorunlar ise, ev sorunları, çocuklar nedeniyle olanlar, ufak kıskançlıklar, terazinin sakinliği gibi konular olmaktadır.

Terazi ve Kova Cinsel Uyumu

Peki, terazi kova cinsel uyumu nasıl ?

Terazi kadını ile kova erkeğinin cinsel birliktelikleri, şiddetli kavgaların ardından gelir. Ve bu beraberlikler tutku dolu olur. İsyanları, kızgınlıkları ve tüm sorunları bu şekilde sonlandırırlar. Aşkta ve ilişkiyi yürütmede pek başarılı değillerdir. Bu nedenle midir bilinmez, cinsel uyumları oldukça yüksektir. Terazi kadını çok uysal ve itaatkar olurken, kova erkeği hırçın ve arzuları olan bir adama dönüşür.

Eğer taraflar terazi erkeği ile kova kadını ise durum biraz farklı seyreder. Genellikle utangaç ve masum hâlleri ile tanıdığımız kova kadını, arzu ettikleri zaman cinsel birlikteliği başlatmak için adım atabilir. Ve bu durum terazi erkeğinin hoşuna gideceğinden,cinsel uyumları gayet mümkün. Üstelik her iki tarafta, cinsellikten beklentilerini açıkça partnerine karşı dile getirebilmektedir. Onlar için aşkın tendeki tablosudur cinsellik.

Terazi burcu ve kova burcu uyumu nasıldır ? Peki, terazi kova uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git