Terazi ve Başak Burç Uyumu

Terazi ve Başak Burç Uyumu
11 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 529 kez okundu.

Terazi burcu ve başak burcu uyumu nasıldır ? Terazi ve başak uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Terazi Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Terazi-başak burçlarının uyumu çoğu alanda rastladığımız güzel bir enerjidir. Birbiriyle iyi ilişkiler kuran bu iki burç, partner olarak bir araya gelirse durum ne olur, nasıl ilerler, sorun yaşayacakları yerler ne olur gibi soru öbekleri birikebilir. Oysaki bunları anlamak zor değildir. Eğer arzu edilirse her iki burcunda uyumu, astrolojik araştırmaların bize sunduğu veriler ile anlaşılabilir. Bunun için yapmamız gereken her iki burcun da ayrı ayrı değerlendirilerek uyumlarının hangi konularda sağlanacağını gözlemlemek.

Öncelik olarak terazi burcunu ele alırsak, terazi burcu, yapı olarak ikizler insanına benzer fakat ortam içindeki uyumu, konuşma tarzı, zevkleri, duruşları ve düşünce tarzları bakımından farklılık göstermektedir. Kırılgan, alıngan, ortam içinde farklı görünmeyi seven, ses tonu etkileyici, seksi, iletişim yetenekleri kuvvetli, konuşurken göz teması kuran, flört etmekten hoşlanan, ilgiye bayılan, iltifatlardan hoşlanan, aklına koyduğunu muhakkak yapan, sevecen ve sıcakkanlı kişilerdir. Fakat kadını ve erkeği farklı yapıdadır.

Terazi kadını zora gelmeyen, kanaatkar olmayan, bulunduğu konum ne ise zirveyi hedefleyen, çalışmaktan hoşlanmayan, üşengeç, ama yapamayacağı için değil, yapmak istemediği için üşengeç olan, konuşma üslubu bakımından dikkat çeken, seksi hatları olan, severse eğer şehvetli bir partner olan, kadınlığını mükemmel kullanabilen zarif bir yapıya sahip iken, terazi erkeği, bakımlı olmayı seven, kendine düşkün, sevecen, iyi niyetli, aşırı derecede romantik, ince ruhlu, sürpriz yapmayı seven, kadını ile vakit geçirmekten hoşlanan, dürüstlüğe önem veren, sadeliği benimseyen, huzurlu ve sakin yerleri tercih eden elit bir ruha sahip bireylerdir. Kanaatkar, az ile yetinen, bulunduğu ortamda saygınlığı isteyen, disiplinli, modern, düşünceli ve sevecen bir yapıdadır. Sevdiği zaman tam bir aşk erkeği olduğundan, onlarla olan kadınlar onlara karşı zaafiyet duyar.

Diğer burcumuz olan başak burcu ise, zor beğenen, karşısında yer alan kişiyi yerli yersiz uyarma gayesi olan, titiz, temizliğine düşkün, dikkatli, disiplinli, kararlı, inatçı, tuttuğunu koparan, cazibeli, prensipleri olan, eleştirel bakış açısıyla hayatını yaşayan, öz eleştiri konusunda zayıf, aşık oldukları zaman zaafiyet gösteren bir yapıdadır. Kadını ve erkeği için durum elbette ki ayrıdır. Başak kadını, güzel olan her şeye özenen, bulunduğu ortamın en’ i olmak isteyen( en güzeli, en şıkı, en…), ortam içinde beğenilen, seksi, sevimli, konuşma tarzıyla dikkat çeken, sıcakkanlı, temizlik delisi, hastalık hastası, en ufak bir gribi bile abartabilen, inatçı, tartışmacı, naif, sanatsal yetenekleri olan, becerikli, gezmeyi seven, geleneklerine içten içe bağlı olan, kadının her zaman zarif olması gerektiğini savunan ince bir ruha sahip iken başak erkeği, bağlanmaktan ve aşık olmaktan korkan, aşık oldu mu en zarif aşık olan, disiplinli, titiz, zarafete önem veren, karşı cinste kabalık ve aykırı tavırlardan nefret edip , kadınlığın tam anlamıyla sergilendiği zarif tavırlardan hoşlanan, ailesine ve değerlerine düşkün, mantıklı ve de akılcı yapısı dikkatleri üzerine çeken bir yapıya sahiptirler.

Terazi ve Başak Aşk Uyumu

Peki, terazi başak aşk uyumu nasıl ?

Sevgili olan taraflar terazi kadını ile başak erkeği ise çok iyi birer çift olurlar. Fakat başak erkeğinin geleneklerine olan bağlılığı, eski kafalı oluşu ve ailesine düşkünlüğü terazi kadını ile soruna yol açabilir. Özgürlüğüne düşkün, giyimine kuşamına dikkat eden ve buna karışılmasından hoşlanmayan, sevgilisiyle her yerde rahat tavırlar sergileyen bir yapıya sahiptir. Oysa başak, kadınının ağır başlı ve onun sözlerini dinlenmesini ister. Ve sevdiğini kıskanıp sahiplenen başak, teraziyi bunaltabilir. İnatçılık eden terazi ve başak karşılıklı olarak bu yönlerini törpülemez ise zamanla ilişkinin sonuna gelinmesine neden olabilir. Şayet taraflar terazi erkeği ile başak kadını olursa, başak tüm sahiplenici iç güdüleri ile ilişkiyi yürütür. Fakat bunu hissettirmez.

Oldukça zeki bir kadın türü olan başak, erkeği rahat bırakır, hiç sormaz, sorgulamaz, hiçbir şeyden anlamıyor gibi davranır ve bu şekilde devam eder. Ta ki partneri buna inana kadar. Bu şekilde sevgilisini tartar. Bu taktiği ile erkeği hem sıkmamış olur, hem de attığı her adımdan haberi olur. Sadece sevgi ve sadakat sunarak erkeğinin aklını başından alarak , farklı bir kadın çizgisini korur. Terazi erkeği ise başak kadını ile tam bir uyum gösterdiğinden halinden şikayetçi olmaz. Uyumlu, romantik, sevecen ve tutkulu bir sevgili olur. Aralarındaki tek sorun, başağın özgüvenli tavrı, giyim tarzı ve arkadaş çevresi olabilir. Nadiren sorun yaşayan tatlı bir çift izlenimi oluşturduklarından özü itibariyle uyumlu ve gözde birer çift olurlar.

Terazi ve Başak Evlilik Uyumu

Peki, terazi başak evlilik uyumu nasıl ?

Terazi erkeği ile başak kadınının evliliği tam bir uyum sergiler. Terazi de başak da evliliğin sorumluğunun bilincinde olan, sevecen, merhametli ve iyi bir ebeveyn olurlar. Terazi yapısı gereği tam bir ev erkeği ve rol model bir baba örneğidir. Başak kadını da yetenekli ve becerikli bir ev kadını olur. Her ikisinin de kafa yapısı, hayat görüşü ve yaşam şekilleri birbirine benzemektedir. Bu nedenle uyumları on numara olur. Eğer beraber olan kişiler terazi kadını ile başak erkeği olursa karşılıklı bazı yönlere dikkat etmelidirler.

Her iki tarafta sinirlenince fevri davranabilirler. Bunu biraz törpülemeleri gerekmektedir. Ayrıca başak erkeğinin emrivaki konuşma üslubu, zor beğenen tavrı, eleştirel sözleri ve aşırı kıskançlıkları bırakması, terazi kadınının da kendi sosyal çevresiyle arasında mesafe oluşturması, evli bir kadın çizgisini koruması, bu yapıdaki bir erkeğin eşi ise eşinin ailesinin yapısına göre dikkat etmesi gerekmektedir. Karşılıklı anlayış ve özen sağlanır ise evlilik uyumları mümkündür.

Terazi ve Başak Cinsel Uyumu

Peki, terazi başak cinsel uyumu nasıl ?

Terazi burcu kadını yapısı gereği şehvetlidir. Eğer sevdiği adamla beraber olursa bunu sergileyebilirler. Ayıp kavramı içinde yer alan tavırlar, sözler ve giyim şekillerini cinsel birliktelik için sınırsızca kullanabilirler. Bir erkekten duyulması alışılagelen sözleri, tavırları kendisi de sergileyebilir. Utangaç tavrı tek vücut olma işleminde kaybolur adeta. Ve olabildiğince aktif olur. Tabi bu durum başak burcu erkeğinin de hoşuna gider. Özü itibariyle başak erkeği de arzuları ve şehveti ile yaşar. Fakat pek bunu belli etmez. Ama sevdikleri kadını bulurlar ise, tüm romantik sözler ve tavırlar cömert bir şekilde kullanılır.

Eğer cinsellik için terazi erkeği ile başak kadını bir araya geliyor ise cinsel uyumları biraz pasif kalabilir. Başak kadını erkeğin atağa geçmesini bekler. Çok arzulasalar dahi, asla adım atmazlar. Kur yapmaktan, cilve yapmaktan, tahrik etmekten büyük bir haz alırlar. Erkeğinin onu arzuladığını, onun için deli olduğunu görmek onlar için en büyük hazdır. Bu da güçlü bir ilişkiden hoşlandıklarını gösterir. Erkeği tahrik edebildiği kadar edip, topu karşıya atar. Bu nedenle terazi aktif ve girişken olursa uyumları mümkündür.

Terazi burcu ve başak burcu uyumu nasıldır ? Peki, terazi başak uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git