Terazi Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

27.04.2020
Terazi Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Burçlar yüzyıllardır hayatımızın büyük bir parçası olmuştur. Kimileri tarafından tartışmalı bir konu olsa da birçok insanın hayatını büyük ölçüde etkilemektedir. Yıldızların hareketlerinin, insanların karakter özelliklerini ve bazı huylarını büyük ölçüde etkilediğine inanılmıştır. Burçların hayatımızı ne ölçüde etkilediği tartışmaya açık olsa da insanların büyük bir bölümünün karakter özellikleriyle burçlarının özdeşleştiğine bir şekilde şahit olunmuştur.

Terazi Burcu Kadını Genel Özellikleri

Terazi Burcu, mitolojide Baş tanrı Zeus ile adalet tanrıçası Themis’in kızı olan Astrea’nın hak ve adaletini temsil eder. Mitolojideki adı Libra’dır. Terazi burcu kadınının adil olduğunu ve bu özelliklerinin ise mitolojik olarak buradan geldiğini söyleyebiliriz. Terazi dengedir, ama aynı zamanda çok hassastır, yani dengesi çok kolay bozulabilmektedir. Yönetici gezegeni Venüs’tür. Dış görünüş olarak en belirgin ve dikkat çeken özellikleri çok güzel bir gülümsemeye sahip olmalarıdır. Terazi burcunun sembolünün anlamı Adalet Terzisi’dir. Yönetici gezegeni olan Venüs, güzelliğin, aşkın ve lüksün gezegeni olması, terazi kadınlarının tüm bunlara olan düşkünlüğünü açıklar niteliktedir.

 • Yönetici gezegeni: Venüs
 • Burcun Sembolü: Adalet terazisi
 • Uğurlu sayıları: 6 ve 9’dur.
 • Şanslı günleri: Çarşamba,
 • Uğurlu taşları: Opal ve Zümrüt’tür.
 • Şanslı renkleri: mavi ve lila’dır.

Her şeyden önce Terazi burcu erkek ya da kadın olsun çok çekici ve farklı bir burçtur. Kendilerine güvenirler, kendilerini severler ve karşısındaki insanın mutlu olması için ellerinden geleni yaparlar. Onu sevmek çok kolaydır, ancak onun sizi sevmesi o kadar kolay değildir. Terazi dengenin sembolü olsa da terazi kadınlarının çoğunun oldukça dengesiz olması ironiktir.

Terazi kadınları, çok çekici bir kişiliğe sahiptirler. Eğlenmeyi severler, karşısındaki kişileri ve kendilerini nasıl mutlu edeceklerini çok iyi bilirler. Zekidirler. Şeytan tüyü denilen şeyin, onlarda en çekici halini gözlemleyebilmek mümkündür. Komiktirler, esprileri zekice ve düşündürücüdür.

Kıvrak bir zekaya sahip olmaları, renkli kişilikleriyle birleştiğinde, ortamların en çok aranan insanlarından biri olurlar. Çok kararsızlardır. Hatta birçok konuda ayran gönüllü olduklarını söyleyebiliriz.

 • Kararsızdırlar

Bir şeyi yapmaya ya da almaya çok heveslenip, ertesi gün sanki o şeyi hiç istememiş gibi davranabilirler. Kararsızlıklarına rağmen oldukça mantıklıdırlar. Ne kadar umursamaz görünseler de aslında çok takıntılıdırlar. Dışarıdan ne kadar özgüvenli ve vurdumduymaz görünseler de içlerinde oldukça kırılgan bir yapıya sahiptirler. Sevgilerini açık açık göstermezler. Ama bu insanlara değer vermedikleri anlamına gelmez. Bu konuda oldukça ketumdurlar. Aslında sevdikleri kişiye çok fazla değer verirler ancak bunu belli etmekten pek hoşlanmazlar ya da isteseler de belli edemezler.

 • Dengesizdirler

Bazen dışarıdan bakıldığında sert ve soğuk dursalar da çok cana yakın, samimi, arkadaş canlısı ve oldukça eğlencelidirler. Bu derin farklılıklarını ve keskin çizgilerini dengesizliklerine borçludurlar. Bir şeyden çok çabuk sıkılabilirler, ancak kendilerini çok çabuk toparlarlar ve nasıl eğlenebileceklerini iyi bilirler. Konuşmayı çok severler ama nerede susmaları gerektiğini de bilirler. Sade bir zevkleri vardır ancak lüksten de çok hoşlanırlar. Kendi içlerinde çok çelişirler ve bunu dışarıya yansıtmaktan çekinmezler. Çabuk parlayıp, çabuk sönen bir yapıları vardır. Kaybetmekten korkmazlar ancak temkinlidirler.

 • Heyecanlıdırlar

Kendilerini olası bir tehlikeye karşı nasıl korumaları gerektiğini çok iyi bilirler. Hassas yapıları bazen onlar için zorluk çıkarsa da bunun hiçbir zaman yapmak istedikleri şeyin önüne geçmesine izin vermezler. Güçlüdürler, duygusaldırlar ve kendilerini yalnızca en yakınlarına açarlar. Korkusuz değildirler ama risk almaktan çekinmezler. Tehlike anında soğukkanlı ve mantıklıdırlar ama bazen çok basit bir şey için gereğinden fazla heyecanlanabilirler. Hem özgüvenli, hem de çekingendirler. Bazen kendilerinin bile beklemediği bir şekilde özgüvenli olabilirken, bazen çok basit bir şeyden çekinebilirler. Hem utangaç hem özgüvenli olmayı başarabiliyor olmaları, onların ne kadar farklı insanlar olduğunun bir göstergesi gibidir.

 • Paylaşımcıdırlar

Terazi kadınları çok açık sözlüdürler. Dobra kişilikleri bazen yanlış anlaşılmalarına sebep olabilir, ama onları iyi tanıyan kişiler tarafından söyledikleri sözleri ne anlamda söyledikleri anlaşılır. Bazen gereğinden fazla açık sözlüdürler. Farkında bile olmadan karşılarındaki kişiyi kırabilmektedirler. Açık sözlülük ve patavatsızlık arasındaki ince çizgiyi bazen aşabilseler de kalp kırdıkları zaman, kendilerini nasıl affettirebileceklerini iyi bilirler. Kendilerine saygıları oldukça yüksektir. Çok özgüvenli olmadıkları durumlarda bile kendileriyle barışıklardır. Genel olarak paylaşmayı çok seven bir yapıları olmasına rağmen, sevdikleri kişileri kimseyle paylaşmak istemezler. Bir şeyi veya birini sevdikleri zaman onu kendilerine saklamak isterler. Bu bazen onları cimri gibi gösterebilir, ancak kesinlikle cimri insanlar değildirler. Sadece bir şeye veya birine fazla bağlandıklarında başka hiç kimsenin o şeyi kendileri gibi sevemeyeceğini düşünürler ve bu yüzden sadece kendilerinin olsun isterler, sadece kendilerine layık görürler. Hatta bazen bu konuda daha da ileri gidip, bir şeye sadece kendileri sahip olmak isterler, birini herhangi bir başkasına göre çok daha fazla sevebileceklerine inanırlar.

 • Etkileyicidirler

Bir terazi kadınıyla tartışmak istemezsiniz. Büyük ihtimalle tartışmanın mağlubu siz olursunuz çünkü kendilerini kolay kolay haksız görmezler. Onunla herhangi bir tartışma içine girdiyseniz, aslında en baştan tartışmayı kaybettiniz demektir. Ola ki gerçekten onu haksız çıkardınız ve kendisinin haksız olduğunu kabul ettirdiniz, işte o zaman da özür dileyip, kendisini affettirmeyi çok iyi bilirler. Gönlünüzü almak onlar için çok kolaydır. Kişiliklerinin çekiciliği ve eşsiz karakteristik özellikleri en güçlü silahlarından biridir. İstediği kişiye, istediğini çok kolay bir şekilde yaptırabilir. Kolayca aldatabilir. Karşısındaki kişinin kanına girer ve bunu ona asla hissettirmez. Bir kuklacının kuklayla oynadığı gibi oynayabilirler insanlarla. Eğer bir şeyi sizden gizliyorsa, o bunu itiraf edene kadar bir şey gizlediğini bile anlamazsınız. Bu demek değil ki yalancılar, sadece istediklerinde çok iyi yalan söyleyebilirler o kadar. Bu bir tercih meselesidir ve aslına bakarsanız terazi kadının böyle bir şeye ihtiyacı bile yoktur. Yalan söylemeye gerek duymaz, çünkü istediği zaman istediği şeyi yaptırabilecek güce sahiptir.

 • Kolay affetmezler

Bir terazi kadını haksızlığa gelemez, onu haksızlığa uğratamazsınız. Sadece kendisi için değil, hiç kimse için haksızlığa tahammülü yoktur. Böyle bir durumu yok etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bir şeyi istedikleri zaman onları durdurabilecek hiçbir şey yoktur, kendileri hariç. Bir terazi kadınına zarar verebilecek olan şey sadece kendileridir. Kararsız ve değişken yapıları yalnızca etrafındaki insanlar için değil, kendileri için de yorucu ve anlaşılmazdır. Bazen onun hızına yetişemezsiniz. Özellikle dengesizliğinin hızını takip etmek oldukça güçtür. Ancak bütün bu karmaşanın altında o kadar sevimli ve komiktirler ki, onlara kızmanız için gerçekten çok kötü bir şey yapmış olmaları gerekir.

 • Eğlencelidirler

Terazi kadınları eğlenceli bir arkadaş, sadık ve çok hoş bir eş olabilirler. Onlarla yaşamak çoğu zaman zor olsa da onlarsız bir hayat düşünemezsiniz. Sizin neşe ve huzur kaynağınızdır aslında. Kaybetmekten çok korkacağınız ve kaybettiğinizde çok üzüleceğiniz karakterlere sahiptirler. Onunla ilk tanıştığınız andan itibaren bir de bakarsınız ki, hayatınızın en önemli parçalarından biri oluvermiş. Onun hep yanında olmak, hep güldürmek ve mutlu etmek, her zaman hayatınızda olmasını istersiniz. Kaybetmekten çok korktuğunuz en değerli mücevherlerinizden biri oluverir bir anda. İki top dondurma gibi, biri siz, biri o, beraber aynı külahta yan yana durmak istersiniz bütün hayatınız boyunca. Bağımlılık yaratacak kadar özel ve güzel insanlardır. Sizi kolayca etkileri altına alırlar.

 • Farklıdırlar

Bir terazi kadınıyla ne kadar zıt olursanız olun, hiç fark etmez. Ne olursa olsun onun ilgisi üzerinizde olsun istersiniz. Çünkü o kadar güçlü ve güzel severler ki karşılarındaki kişiyi, bu konuda ne kadar ketum olurlarsa olsunlar hep sevsinler istersiniz sizi. Bakışlarıyla, sözleriyle, tavırlarıyla, adeta gerçek bir bağımlılık yaratırlar. Onlardan kolay kolay kopamazsınız. Onlara çok kolay bağlanabilirsiniz ama bir kere bağlandığınızda, bu bağımlılıktan kurtulmak hiç kolay değildir. Sizi kendi çıkarları için kullanmaktan çekinmezler. İnsanların duygularıyla oynamak onlar için o kadar da önemli bir şey değildir.

Bütün bu etkileyici güçlerinin farkında olmaları, karşılarındaki kişiyle bir oyuncak gibi oynamalarına sebep olabilir. Böyle bir durumda güçlerini nasıl kullanacaklarını, birini nasıl etkileyebileceklerini, istedikleri şeyi nasıl yaptırabileceklerini çok iyi bilirler. Güçlerinin farkında olan bir terazi kadınının, istediği herhangi bir şeyi yaptırmak için büyük bir çaba sarf etmesine bile gerek yoktur.

 • Çözüm odaklıdır

Savaşçı bir içgüdüye sahiptirler. Rekabetten hoşlanırlar ve rakiplerini alt etmekten büyük zevk duyarlar. Bunu onurlu ve adil bir şekilde yaparlar. Hiç kimseyi haksızlığa uğratmazlar. Savaşarak, emek vererek kazanmak isterler. Yorulmayı severler. Mücadele etmeyi, sınırları zorlamayı ve kendilerini her an geliştirmeyi bir ilke haline getirmişlerdir.

Hayat felsefeleri “Yapabiliyorsam neden yapmayayım?” tarzındadır.

Kaybettiklerinde aslında sadece kaybetmiş olurlar. Bunun onları etkilemesine, yolunda bir engel oluşturmasına izin vermezler. Önlerine bakarlar ve sadece kaybettiklerinin, halbuki yenilmediklerinin ve hiçbir şeyin sonu olmadığının farkındadırlar. Hayal güçleri oldukça geniştir. Hayatlarını bu güçleriyle süslerler. Sıkılmak onlar için zordur. Uğraşmaları gereken bir aktivite gibidir adeta. Her zaman kendilerini oyalayacak bir şeyler bulurlar ve her zaman nasıl eğleneceklerini iyi bilirler. Hatıraların ve insanların değerini bilirler. Bazen zamanlarını çok fazla düşünerek ve bir şeylere çok kafa yorarak geçirirler. Bu onları hem hassaslaştırır hem de empati yeteneklerini geliştirir. Daha kırılgan bir hale gelmelerine rağmen, insanları çok daha iyi anlayabilen bir kişiliğe bürünürler.

Bazen çok acımasız olabilirler, kendi içlerinde yaptıkları şeyler için çok fazla pişman olurlar, kendilerini suçlarlar ve eğer haksız olduklarını düşünüyorlarsa, kendilerini affettirebilmek için köle bile olmaya hazırdırlar. Kalp kırmaktan korkarlar, ama gerektiğini düşündükleri zaman hiç çekinmezler. Kendilerinden çok başkalarını suçlamak onlara daha kolay gelir, hatta çoğu zaman bunu yaparlar, ama içten içe kendilerini yiyip bitirirler. Bazen kendilerine zarar verecek kadar inatçıdırlar. Yapabileceklerinden çok daha fazlasını isterler.

 • Hassastırlar

Terazi kadınlarının dur durak bilmez yapıları, onları bazen hatalara sürüklese de kolay kolay pes etmeyen karakterleri, onları her zaman karanlıklardan kurtarıp, aydınlığa kavuşturan sahip oldukları en değerli hediyeleridir. Bazen olmadıkları biri gibi davranabilirler. Her zaman güçlü durmak isterler. Kendilerini çok kötü hissettikleri zaman bile onların mutsuz olduğunu anlamazsınız. Bu çelik gibi yapıları içten içe onlara ne kadar zarar verirse versin, asla kendilerini kaybetmezler.

Her zaman sorumluluklarının bilincindedirler. Onlara bir görev verildiği zaman onu en iyi şekilde yapmak için ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazırdırlar. Düştükleri zaman nasıl kalkacaklarını çok iyi bilirler ama yerden kalkmamayı tercih ettiyse eğer, onu kendisinden başka hiç kimse yerden kaldıramaz. Kendilerine karşı acımasız olabilirler. Bundan duydukları rahatsızlık çevresindeki kişilere karşı acımasız olmalarına da sebep olabilir. Nasıl görünmek istiyorlarsa, nasıl bir izlenim bırakmak istiyorlarsa, bunu kolayca başarabilirler. Öyle olmasalar bile, öyle görünmek için özel bir çaba sarf etmelerine gerek yoktur.

 • Duygusaldırlar

Terazi kadınları, çok iyi oyuncudurlar. Çok duyarlı, hassas ve şeffaftırlar. İstedikleri zaman sımsıkı kapalı bir kutu, istedikleri zaman da herkesin okuyabileceği açık bir kitap olurlar. Yalnızlıktan korkarlar, ancak yalnız kalmaktan çekinmezler. Gerektiğinde kimseye ihtiyaçları yoktur. Ancak sevdikleri insanların, onları yalnız bırakmalarından korkarlar. Özel hayatları bazen inişli çıkışlı olsa da kıvrak zekaları sayesinde iş hayatlarında oldukça başarılı kadınlardır. Farklı karakterleri toplum içinde kolayca sıyrılıp dikkat çekmelerini sağlar. Oldukça bakımlı kadınlardır. Kendilerine bakmaktan büyük zevk duyarlar. Dış görünüşlerine önem verirler ve bunun iyi bir itibar için gerekli olduğunu düşünürler. Bir işe başladıkları zaman onun tam olmasını isterler mükemmeliyetçidirler. Bir şeyin istedikleri gibi olmaması, onların kontrollerini kaybetmeleri için yeterli bir sebeptir. Fazlasıyla işkoliktirler. Kendilerini yaptıkları işe tam anlamıyla adamak isterler ve bunu çok iyi bir şekilde yaparlar. Başarılarının en büyük sırrı, belki de bu mükemmeliyetçi ve hırslı karakterleridir. Bazen hırslı olmaları onlara zarar verse de çoğunlukla bunu nasıl faydalı şekilde kullanabileceklerini bilirler.

 • Güçlüdürler

Çok özverili bir şekilde çalışırlar. Kendilerini yaptıkları işe tam anlamıyla adarlar. Yaptıkları iş ne olursa olsun onun hakkını vermek isterler. Her zaman ve her şey için hep en iyisini isterler. Mümkünse eğer yardım almaktan çekinmezler ama bunu genelde tercih etmezler. Bir şeyleri tek başlarına başarabilmek onlar için önemli bir tatmin kaynağıdır. Birlik olmaktan ve ekip olarak çalışmaktan rahatsızlık duymazlar, ancak tek başlarına büyük bir işi üstlenmek ve bu işin üstesinden alınlarının akıyla gelmek, onlar için çok önemlidir. Kendilerini övmeyi severler ancak bunun altı boş bir şişirmeden ibaret olmadığını hem kendileri hem de etraflarındaki insanlar çok iyi bilirler. Kendilerini övmeyi ve övülmeyi, sevmeyi ve sevilmeyi hakketmek isterler. Övülmekten çok hoşlanırlar, ancak genel olarak böyle bir kaygıları ve beklentileri yoktur.

Kendilerine yetebilen kadınlardır. Kendilerine değer katmayı bilirler. Başkasının bunu yapıp yapmaması onları çok etkilemez. Ne kadar mutsuz ne kadar çaresiz de olsalar başkası için iyi bir şey yapmaktan vazgeçmezler. Alçakgönüllü ve saygılıdırlar. Ancak kendilerine saygı duyulmamasına tahammül edemezler. Bir gün yerle bir haldeyken, ertesi gün modları çok yüksek olabilir. Kendilerine iyi gelebilen bir yapıları vardır, kendi kendilerinin ilaçları olabilen kadınlardır. Kendilerini tanırlar ve onları mutlu edecek veya sinirlendirebilecek şeyleri iyi bilirler. Kendilerini nasıl kontrol edeceklerini bilirler. Uzak kalması gerektiğini düşündüğü şeylerden kolaylıkla uzak kalabilirler. İradesi yüksek insanlardır. Kendilerini nerede frenlemeleri gerektiğini iyi bilirler ama bazen dipsiz kuyuya taş attıkları da olur. Bazen bunu bilerek yaparlar. Kendilerini denemekten, sınırlarını zorlamaktan çekinmezler. Her şeyi en ince detayına kadar hesap ederler. Risk almaktan çekinmeseler de temkinlidirler. Korkusuz değildirler, ama korkularının onları engellemesine asla izin vermezler.

 • Onları kandırmak çok zordur

Fikirlerine güvenirler ve eğer gerekli görürlerse bu fikirlerini karşılarındaki kişiye kabul ettirmek için adeta bir savaş vermeye hazırdırlar. Korkunç bir tecrübe yaşamadıkları sürece, kendilerinden ve yapabileceklerinden kolay kolay umutlarını kaybetmezler. Bazen kalp kırıcı olup olmadıklarını umursamadıkları durumlar olur, ama böyle durumlarda aslında kendisiyle bir derdi vardır. Kendisiyle barışık olmadığı durumlarda, çevresindeki insanlar için çekilmez bir hal alabilmektedirler. Bazen adeta pimi çekilmiş, her an patlamaya hazır bir bomba gibi olurlar ve böyle durumlarda hem kendilerini, hem de etraflarındaki insanları huzursuz edebilirler.

 • Yumuşak ve iyi kalplidirler

Bir Terazi kadınının gönlünü almak aslında çok zor değildir. Sevdiği şeyler basittir ya da karşısındakinden onu affetmek için beklediği şeyler anlaşılırdır. Eğer birini affetmek istiyorsa, o kişinin çok fazla şey yapmasına gerek yoktur. Küçük şeylerle gönülleri alınabilir. Ama eğer sizi affetmek istemiyorsa, işte o zaman onun önüne dünyayı serseniz yine de sizi affetmez. Terazi kadınına yapmak istemediği bir şeyi yaptırmak çok zordur ve eğer, yapmasını istediğiniz şeyi yapmayı istememesine rağmen yapıyorsa, sizi gerçekten seviyor demektir. Sizi mutlu etmek için kendi isteklerini geri plana atan bir Terazi kadınını sımsıkı tutun ve bırakmayın. Çünkü size böyle davranan bir Terazi kadını, siz onu bırakmak isteseniz dahi sizi bırakmamaya karar verecek kadar sevmiş demektir.

İş ve Kariyer Hayatı

Terazi kadının yaptığı iş tam anlamıyla onu yansıtabilmelidir. Yaratıcılığını yaptığı iş üzerinde geliştirmeyi sever. Kendini tamamlayan ve tüm benliğini ortaya koyabileceği, tam anlamıyla kendini verebileceği bir iş yapmak ister. İş hayatında rekabetten korkmaz ama kaba ve onun fikirlerine önem vermeyen insanlarla beraber çalışmak istemez. Çalışma ortamının kendi istediği gibi düzenlenmiş olmasından keyif alır ve bu durum yaratıcılığını artırır. Yaptığı işe kendini tam anlamıyla verebilmesi için kendi karakterine uygun bir çalışma ortamı olması son derece önemlidir. Eğer yaptığı işte iyi olduğunu düşünüyor ve kendine güveniyorsa, sözünün dinlenmesini ve dikkate alınmayı ister.

 • İş hayatında yeniliklere açıktır

İş hayatında istedikleri konuma erişebilecek, istedikleri işi özveriyle yapabilecek kadınlardır. Geri adım atmaz ve risk alırlar. Eğer suyuna gidilir ve saygı duyulursa onunla çalışmak son derece keyifli bir deneyimdir. Karşılarındaki kişileri dinlerler ve yeni fikirlere açıktırlar. Dokundukları her şeyi geliştirmek ve güzelleştirmek isterler. Yaptıkları işi çok dikkate alırlar ve oldukça ciddi bir iş etiğine sahiptirler. Dikkatli, akıllı ve tedbirli davranırlar. Olayları farklı açılardan değerlendirebilme yetenekleri iş ortamında Terazi kadınlarına ve onlarla çalışan kişilere oldukça yarar sağlar.

 • İş etiği oldukça gelişmiştir

Estetik algıları yüksektir, güzellik anlayışları da kendilerine hastır ve ne iş yaparlarsa yapsınlar bunu yaptıkları işe de yansıtmayı severler. Özgündürler ve yaptıkları işin kendi imzalarını taşımasını isterler. İletişim ve empati yetenekleri oldukça gelişmiş olan bu kadınlar, özellikleri sayesinde severek yaptıkları tüm işlerde çok başarılı olabilirler.

 • Sosyal ilişkilerinin güçlü olduğu işlerde başarılıdır

Psikolog, grup başkanı, insan ilişkileri, yöneticilik gibi iş alanlarında oldukça başarılı olabilirler ancak sosyalleşebilecekleri ve kendilerini geliştirme imkanlarının bulunduğu her iş kolunda başarılı olabilecek ve istedikleri kadar yükselebilecekleri özelliklere sahiptirler. Duygularını yansıtmaktan çekinmezler, bunu yansıtabilecekleri ve kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir işi de ustalıkla yapabilirler, yazar veya besteci gibi işlerde bu yönleri sayesinde oldukça başarılı olabilirler. Kendilerine uygun birçok iş bulabilir ve istedikleri sektörde çalışıp çok başarılı olabilirler. Yaptıkları iş ne olursa olsun, her türlü kendilerini işlerine veren bir yapıları vardır ve bu sayede başarılı birer iş kadını olup, yetenekleriyle oldukça güzel paralar kazanabilirler.

 • Grup halinde çalışabileceği bir iş ortamında başarılıdır

Terazi kadınları kendilerini yaptıkları işe tam anlamıyla verebilen kadınlardır. Bu sayede sevdiği ve karakterini yansıtan, kendini özgürce ifade edebileceği işi yapan her Terazi kadını mutlaka iyi para kazanacaktır. Ayrıca insanlara en çok faydalarının dokunacağı bir işi yapmaktan oldukça mutlu olacaklardır. Ne kadar çok insana yardım edebilecekleri bir işleri olursa, yaptıkları işten yana o kadar mutlu olacaklardır. Ortak bir çalışma planıyla birlikte, takım olarak iş yapabilecekleri her türlü işte ilerlemekten hoşlanabilirler. İnsanları yönlendirmekte ve dinlemekte çok başarılıdırlar, bu yüzden bu özelliklerini geliştirebilecekleri bir iş kolunda çok başarılı olacaklardır.

Ev ve Aile Hayatı

Terazi kadınları iyi kalpli, yardımsever ve sevdiği insanlara karşı sahiplenicidirler. Eğlencelidirler ve bunu aile ortamına yansıtmaktan çok hoşlanırlar. Ailesindeki kişileri oldukça güldürürler ve çok eğlendirirler. Onlarla şakalaşmaya ve onları esprilerinin konusu yapmaya bayılırlar. Bazen ailesindeki kişilerle bile bu şekilde şakalaşırken farkında bile olmadan kırıcı olabilir ve şakalarında ileri gidebilirler. Alıngan insanlar değildirler ve kendilerine söylenen her sözü üstlerine alınmazlar. Bu nedenle onlar bu kadar eleştiriye açıkken ve karşılarındaki herkes öyle değilken, bazen kırıcı olabilmektedirler. Ailelerine çok bağlıdırlar ve onlara her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar. Aileleri için ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazırdırlar ve yaparlar da.

 • Ailelerine karşı çok affedicidir

Kendilerini gerekirse geri plana atmaktan çekinmezler. Hatta onların istekleri için kendi isteklerini hiçe sayabilirler. Ailesindeki herhangi biri tarafından kalbi kırılan Terazi kadını, bunu unutmaz ancak ailesiyle küs kalamaz ve yapılan şey çok büyük bir hata değilse, büyük ihtimalle o kişiyi affeder ve bir daha bunun konusunu bile açmaz. Ailesi dünyada en çok değer verdiği şeylerden biridir. Onların mutsuz olmasına dayanamaz, onlarsız bir hayat yaşamayı düşünemezler.

 • Ailesinin ilgisinin üzerinde olmasını ister

Terazi kadınının kararsızlığından en fazla muzdarip olan kişiler elbette aile üyeleridir. Duygularını saklamaz ve bir şey istediği gibi olmadığında dayanılmaz birine dönüşebilir. Sinirli, gergin ya da mutsuz olduğunda oldukça çekilmez bir insan olabilir. Dengesizliği yüzünden kısa zamanda çok fazla duygu değişimi yaşayabilir ve birçok konuda huysuz davranabilirler. Ne olursa olsun ailesi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten, onlarla ilgilenmekten büyük zevk duyar, onlara derin bir sevgi besler ve bunu hissettirir.

 • Ailesine karşı çok sevecendir

Ailesine ve arkadaşlarına hediyeler almaktan, onları yemeğe çıkarmak ya da güzel bir gün yaşatmak için programlar hazırlamayı severler. Aile fertleriyle çok iyi anlaşırlar. Bütün sevdiği insanlara oldukça samimi bir tavır sergileyen Terazi kadını, ailesine karşı ekstra sıcakkanlıdır. Organizasyonlar düzenlemekten çok hoşlanır. Ailecek yapılacak bir aktivite, parti, herhangi bir buluşma günü düzenlemek onlar için çok önemlidir. Sevdikleriyle beraber olmayı ve onlarla özel bir gün geçirmeyi çok severler. Yapılabilecek en çılgın aktiviteleri aileleriyle beraber yapmak isterler.

Ailelerine karşı oldukça saygılı ve minnettardırlar, onlardan uzak kalmak istemezler. Ailesinden görmek istediği ilgiyi başka hiç kimseden istemezler. Ailelerine çok düşkünlerdir ve aileleri aynı düşkünlüğü göstermediği zaman darılabilirler. Özellikle anne ve babalarına oldukça düşkünlerdir. Ailelerinden herhangi bir üyeye zarar gelse ilk başta üzülecek olanlar onlardır. Ama duygularını ailelerine karşı da pek belli etmezler. Genel olarak özellikle sevdiklerine karşı ketum bir tavır sergilerler. Onları kaybetmekten korktukları kadar, onlara ne kadar bağlı olduklarını belli etmeyi de istemezler. Bu kişiler aileleri bile olsa sevgilerini belli etmenin kendileri hakkında açık bir kapı bırakmış gibi olmayı istemezler. Bu şekilde ketum olmalarına rağmen oldukça samimidirler.

 • Ailesine karşı çok korumacıdır

Her zaman ailesinin yanında olmasını ister, kendisini o şekilde daha huzurlu hisseder. Ailesine zarar gelmesinden korkar. Ailesini hayal kırıklığına uğratmaktan çekinir. Özellikle kendisi tarafından onlara zarar gelmesini asla istemez.

 • Ev hayatında çok titizdir

Dağınıklıktan hoşlanmaz her şeyin belirli bir düzen içerisinde olmasını ister. Kendi oluşturduğu düzenin bozulmasından hiç hoşlanmaz, yaşadığı ortamı kendisi dekore etmek ve düzenlemek ister. Kullandığı eşyaların temiz ve kendisine ait olmasını ister. Ev hayatında kişisel bakımına özellikle dikkat eder.

 • Ev hayatında dengesizdir

Ailesine çok düşkün bir yapıda olmasına rağmen kendini onlardan izole edebilir. Ev hayatında yalnızlıktan hoşlanır ancak ailesinin yanından ayrılmasını istemez. Ailesi tarafından alttan alınmayı ve isteklerinin yerine getirilmesini ister. Evdeki düzeni sağlayan kişi olmayı, kontrolün onda olmasını ister. Kuralcıdır ve bunu ev hayatına yansıtmak ister. Ev düzenini belirlemeyi, yemek saatlerini düzenlemeyi ya da mobilyaların nasıl ve nereden duracağını belirlemek gibi temel düzenlemeleri kendisi yapmak ister. Evinde kontrol sağlamaktan çok hoşlanır ve kendini bu şekilde rahat hisseder. Evi kendisini en güvende hissettiği ve ait olduğu yer olmasını ister. Bu sebeple bu konuda oldukça ısrarcı ve talepkar olabilir.

 • Aile üyeleri üzerinde kontrol sağlamaktan hoşlanır

Ailesi üzerinde baskı kurmayı, kontrol sağlamayı ve kendi isteklerinin yerine getirilmesinden çok hoşlanır. Mesela kardeşinin alacağı bir kıyafeti beğenmediğini söylediğinde, kıyafet kardeşinin olsa dahi onu almasını istemez. Bir şekilde kendi isteklerinin yerine getirilmemesinden hoşlanmaz. Kendi üzerinde hata kabul etmeyen bir yapısı vardır ve ailesi üzerinde de bunu oldukça tekrarlar. Kendisinin yaptığı bir hatayı kabul etmediğinde bunu ailesinin de kabul etmemesini sağlar. Sinirli olduğu zamanlarda bunu en çok ailesi üzerinden çıkarır. Başka bir konuya sinirlenmiş olsa bile, en yakınındakinden öfkesini çıkarabilir ve bu ev ortamında ailesine karşı kaba ve asabi bir şekilde davranmasına yol açabilir.

Sağlık Hayatı

 • Fiziksel olarak sağlıklıdırlar

Terazi kadınları hareketli ve atletik yapıdadırlar. Sportif olmaları onların kalp sağlıkları için oldukça iyidir. Hareketsiz bir yaşam sürmüyor olmaları onların kalp sağlıklarını, ideal kilolarını ve fiziksel olarak sağlık durumlarını korumaları için oldukça yararlarınadır. Beslenmelerine dikkat etmeyi severler ve kendileri için iyi olduğunu düşündükleri şeyleri yaparlar. Sağlıkları konusunda temkinli davranırlar ve beslenmelerine dikkat etmeyi severler.

 • Dengeli beslenmeyi sever

Sinir sistemleri oldukça narindir, bu yüzden mideleri oldukça hassastır ve birçok insana göre özel olarak dikkat etmeleri gereken durumlar olabilir. Sağlıklı beslenmeye dikkat etmekten ne kadar haz alırlarsa alsınlar, aslında abur cubur tüketmeyi çok severler. Böyle zıt bir durum içinde kilo problemleri ortaya çıkabilir ve bu onlar için büyük bir sorun oluşturabilir. Dış görünüşlerini oldukça önemserler ve böyle bir durumda strese girebilirler. Şekere, yağlı ve tuzlu ürünlere gerçekten düşkündürler bu yüzden metabolizmaları yavaş çalışabilir. Ancak oldukça hareketli ve günlük hayatlarında aktif rol oynayan Terazi kadınları, spora ve dengeli beslenmeye biraz daha özen göstererek bu durumun bir sıkıntı haline gelmesini engelleyebilirler.

 • Midelerini korumaları için dikkatli olmalılardır

Hassas midelerini korumak için ekstra özen göstermeleri gereken Terazi kadınları, sabahları aç karnına içtikleri ballı su ile midelerini koruyabilirler. Bal mide sorunlarının önüne geçilmesi için harika bir besindir. Sarımsak yutmak, uzun vadede fazla sıvı tüketmek gibi basit yöntemlerle hassas midelerini korumaya alabilirler. Atletik vücutlarını korumak için ne kadar çok sıvı tüketir, ne kadar çok spor yapar ve dengeli beslenirlerse o kadar sağlıklı ve huzurlu bir hayat yaşayacaklardır.

 • Psikolojik olarak hassastır

Duygusal olarak çok hassastırlar ve eş zamanlı olarak bu konuyla kendi içlerinde baş etmeye çalışırlar. Bu yüzden psikolojik olarak bazen bir takım çöküntüler yaşayabilmektedirler.

İnsanları dinlemeyi ve aynı zamanda da insanlara dertlerini anlatmayı severler ve sorunlarıyla bu güçlü iletişim kurma becerileri sayesinde daha rahat baş edebilmektedirler. Genel olarak gamsız olan, hayata ve problemlere olumlu yönden bakarlar ve kendilerini iyi hissettirecek şeyi bulma konusunda çok beceriklidirler. İlaçlarının ne olduğunu bilirler ve eğer kendilerini kötü hissediyorlarsa, bu histen kurtulmak için ellerinden geleni yaparlar.

 • Psikolojik sorunlarıyla kolay başa çıkarlar

Kendilerini tedavi edebilme gücü olan Terazi kadınları sadece kendilerini değil, aynı zamanda psikolojik sorunları olan birçok insanı dinleyerek onlara da yardımcı olabilirler. Sorunlara karşı çözüm odaklıdırlar ve bu sayede hem kendilerine, hem de sevdiklerine çok iyi bir şekilde yardım ederler. Psikolojik ve mental açıdan sorunları olduğu zamanlar bile güçlü duruşlarından hiçbir şey kaybetmezler, bütün dertlerin geçici olduğuna inanırlar ve kendilerini rahatlatırlar. Ancak fazla hassas ve çok duygusaldırlar ve bu durum onları içten içe yıpratır. Bir şeyi çok fazla kafaya takabilirler. En küçük şeylerden bile uzun süre düşünecek bir şey bulabilirler. Bu durum onların psikolojisine iyi gelmez ve dikkatli olmazlarsa kendi başlarına idare edemeyecekleri bir duruma gelebilir. Böyle bir problem oluştuğunda bir Psikiyatriste başvurmaları ve sorunlarını bir uzmanla beraber çözmeye çalışmaları onlar için en iyisi olacaktır.

 • Kötü zamanlarda oldukça üzülebilirler

Üzüldüklerinde veya kedilerini gerçekten çok kötü hissettiklerinde tüm bunları içlerine atmaları ve hiçbir şey olmamış gibi davranma huyları onlara en çok zarar veren özelliklerinden biridir. Üzüldükçe daha çok strese girerler, strese girdikçe daha çok öfkelenirler ve öfkelendikçe de hem kendilerine hem de çevrelerindeki insanlara daha çok zarar verirler ama tüm bunlara rağmen kendilerini çok çabuk toparlayabilen yapıları onları her zaman daha sağlıklı olmaya iter.

Eğlence Hayatı

 • Eğlence hayatında cesurdur 

Terazi kadını tam bir eğlence insanıdır. Hatta eğlenmekten en fazla keyif alan burç olduğunu söyleyebiliriz. Partilere katılmaya, dans etmeye, oldukça farklı, hatta ekstrem heyecanlar yaşamaya bayılırlar. Fazlasıyla cesurdurlar, riskli sporlar gibi çoğunluğun yapmaktan çekineceği aktiviteler yapmaktan çok hoşlanırlar. Arkadaşlarıyla birlikte eğlencenin dibine vurabilecekleri organizasyonlar ayarlamaya bayılırlar. Bir doğum günü planlamak ya da özel bir gün geçirmek için etkinlik düzenleyebilecekleri ortamları çok severler.

Onlar konu bir doğum günü ya da bunun gibi özel herhangi bir gün olduğunda, mükemmel bir gün hazırlayabilecek potansiyel yetkili kişilerdir. Heyecanlı ve eğlenmeyi çok seven yapıları, unutulmaz bir gün geçirebilmek için yapılabilecek en iyi organizasyonu yapmak için mükemmeldir.

 • Eğlence anlayışı oldukça aktiftir

Hem eğlenmeyi hem de eğlendirmeyi seven Terazi kadınları, arkadaşlarını da farklı şeyler denemeleri için teşvik edebilir ve bu konuda oldukça ısrarcı olabilirler. Ancak bunu yapabilecekleri en tatlı şekilde yaparlar, çünkü özellikle sevdiği bir insanın gözünde asla kaba ve kötü görünmek istemez. Bu kadar eğlenceli bir konuda gereksiz ısrarcılık yapıp mutluluklarını mahvetmezler. Teklif var, ısrar yok misali bir üstelemeyle karşısındaki kişinin tatlı tatlı üzerine gider, ısrarlarının işe yaramadığını düşündüğü zaman, o kişiye karşı sinir bozucu bir ısrarcılık içine girmez ve kendi kendine eğlenmeye devam eder. Bir Terazi kadınının yanında eğlenmeden duramazsınız. Hiçbir şey yapmasa bile sizi mutlu etmenin bir yolunu bulur. Bazen sevimli tavırlarıyla, bazen de komik esprileriyle mutlaka güldürmeyi becerir.

 • Etrafındaki insanları eğlendirmekten hoşlanır

Birinin kanına nasıl gireceklerini çok iyi bilirler. Siz istemeseniz bile bir anda kendinizi onun karşısında dans ederken bulabilirsiniz. Eğlenmeyi çok seven ve sadece bu özellikleriyle bile eğlenmeyi ve eğlenceyi sevdiren insanlardır. Yaptıkları her harekette bir tarzları vardır. Dans ederken bile sizi mıknatıs gibi kendilerine çekerler. Her an, her yerde, her durumda ve herkesle eğlenebilir ve eğlendirebilirler. Ev ortamından çok dışarıda yapılan herhangi bir aktviteyi yapmaktan hoşlanırlar. Arkadaşlarıyla sosyal bir ortamda bulunmaktan hoşlanır ve yeni insanlarla tanışabilmek ve onlarla eğlenmek ister.

 • Yalnız kaldığında yeni şeyler deneyerek eğlenmeyi sever

Terazi kadını yalnız kaldığında, daha önce denemediği yemek tarifleri, yeni bir müzik keşfetmek, yeni bir kitapa başlamak gibi daha önce yapmadığı şeyleri deneyerek eğlenmeyi dener.

Her zaman denediği günlük eğlenceler dışında daha farklı aktiviteler yapmayı ister. Bu aktivitelerin illa ki lüks ya da ekstrem olması gerekmez. Daha önce gitmediği bir yere gitmek, yeni yerler keşfetmek, güzel bir günde sokaklarda dolaşmak gibi sade zevklere sahip bir eğlence anlayışı vardır.

 • Bazen basit eğlencelerle eğlenmeyi ister

Genel olarak aktif ve gürültülü bir eğlence anlayışı olsa da, bazen yalnız kalmayı ve basit şeylerle eğlenmekten hoşlanır. Bazen sadece kitap okumak, saatlerce dizi ya da film izlemek, yazı yazmak, resim çizmek, fotoğraf çekmek, yemek yapmak gibi yalnızca bir uğraş olması için yaptığı eğlenceli aktiviteler vardır. Bazen sadece kendi kendine yeni deneyimler kazanmayı ve sakin ama eğlenceli bir deneyim yaşamayı ister. Her zaman partilere katılmayı, kalabalık ortamlarda arkadaşlarıyla eğlenmeyi ya da gezmeyi istemez. Evinde kalmak, kendini tanımaya çalışmak ve kendisiyle ilgili yeni şeyler keşfetmekte onun eğlence anlayışına dahil olan şeylerdir. Kendisiyle baş başa kalmaktan hoşlanan bir yapısı vardır. Canının sıkıldığı durumlarda her zaman insanlarla beraber olmayı istemez. Sadece heyecanlı ya da özel bir şey yapmaktan çok, kendi kendiyle vakit geçirebileceği ve yeni bir dans öğrenebileceği gibi basit ama zevkli bir eğlence anlayışı vardır.

Terazi Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

 • Çok Uyumludur

Sosyal hayatlarında yeni girdikleri her ortama kolay bir şekilde uyum sağlarlar.

 • Çekicidir

Karakter olarak birçok insana çekici gelen bir yanları vardır. Kendilerini sevdirirler ve kabul ettirirler. Ortamların aranan yüzleridirler.

 • Güler Yüzlüdür

Yeni tanıştıkları insanlara ve sevdiklerine karşı çok güler yüzlüdürler. Onlara samimiyetle yaklaşırlar.

 • İnsanları Mutlu Etmeyi Sever

Sevdikleri insanlara karşı hediyeler ve bazı etkinliklerle sürpriz yapmayı çok severler. Onları mutlu etmekten ve onlarla eğlenmekten hoşlanırlar.

 • İyi Niyetlidir

Yeni tanıştıkları insanlara karşı önyargısızdır ve iyi niyetle yaklaşır. Olumludurlar ve bir sorun olduğunda samimiyetle çözmeye çalışırlar.

 • Çok Sadıktır

Sevdikleri kişiyi aldatmaktan çekinirler ve onlara çok sadıktırlar. Koşulsuz şartsız güvenirler ve her zaman desteklerler.

 • Zekidir

Kıvrak bir zekaya sahiptirler. Bu özellikleri yaptıkları işlerde ve bulundukları her ortamda oldukça dikkat çeker.

 • Komiktir

Zekalarını yaptıkları esprilerle belli ederler. Komiktirler ve insanları güldürmeyi severler.

 • Eğlenmeyi Sever

Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi çok severler. Nasıl eğleneceklerini iyi bilirler.

 • Cesurdur

Cesur ve gözüpektir. Korkularının üzerine giderler.

 • Sanatçı Bir Ruha Sahiptir

Sanata ve bilime karşı oldukça ilgili ve yeteneklidirler. Farklı bir kişiliğe sahiptirler ve bunum bilincinde oldukları zaman kendilerini geliştirmekten büyük zevk duyarlar.

 • Oldukça Bakımlıdır

Kendilerine özen gösteren kadınlardır. Bakım yapmayı ve güzel görünmeyi severler.

 • İyi Bir Arkadaştır

Arkadaşlarına çok sadıktırlar ve onları çok severler. Sevgilerini göstermekten çok hoşlanırlar ve eğlenirken eğlendirmeyi severler.

 • Yardımseverdir

İnsanlara, hayvanlara ve yardıma ihtiyacı olduğunu düşündükleri herkese yardım etmeyi çok severler. Duygusal, naif ve empati yeteneklerinin güçlü olması onları yardımsever yapar.

 • İyi Bir Dinleyicidir

Karşılarındaki kişiyi çok dikkatli ve özenle dinlerler. Ona yardımcı olabilmek için ellerinden geleni yaparlar. Destekleyicidirler ve çok iyi empati kurarlar.

 • Mutsuzluğunu Gizler

Üzgün olduğu zaman bunu gizler ve sorunlarını kendi içinde halletmeyi tercih eder.

 • Başarılıdır

Kendilerine olan güvenleri sayesinde yaptıkları işlerde oldukça başarılıdırlar.

 • Herkesle İyi Anlaşır

Olayları büyütmeyen ve umursamaz yapıları sevmedikleri insanlarla bile iyi anlaşmalarını sağlamaktadır.

 • Pozitiftir

Sorunlara karşı olumludur, pozitiftir. Çözüm odaklı düşünür ve sorunları büyütmez.

 • Tatlı Dillidir

Karşılarındaki insanları nasıl ikna edeceklerini çok iyi bilirler.

Terazi Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

 • Çok Kararsızdır 

Seçimlerinden çoğu zaman emin olamaz. Çok çabuk fikir değiştirir ve etraflarındaki insanları sinirlendirebilir.

 • Dengesizdir

Ayran gönüllü ve kararsız olmaları onları dengesiz yapan en önemli karakter özelliklerinden biridir. Duygusal anlamda çok hızlı mod değiştirirler. Bir dakika önce gülerken, bir dakika sonra sinirli olabilirler. Ya da asla tahmin etmeyeceğiniz şeyler için sinirlenebilir ya da abartılı tepkiler verip, hiçbir şey olmamış gibi davranabilir.

 • Çok Açık Sözlüdür

Bazen kırıcı olabilecek kadar açık sözlü bir yapıları vardır. Dobra tavırları karşılarındaki kişileri incitebilir ve bu nedenle ilişkileri zedelenebilir.

 • Yalan Söylemekten Çekinmez

İstediği bir şeyin olması için, kendi rahatı için veya çıkarları için yalan söylemekten çekinmez.

 • Egosu Yüksektir

Kendilerini çok severler, bazen bunu abartıp kibirli ve yüksek egolu davranabilirler. Kendilerini övmekten hoşlanırlar. Kendilerini beğenmiş insanlardır.

 • Sorumluluk Almaktan Kaçınır

Rahatlarına çok düşkündürler bu yüzden çoğunlukla sorumluluklarından kaçarlar. İşlerin onlar için her zaman yolunda gitmesini isterler, sorunla karşılaştıklarında sorunun kendi kendine veya bir başkası tarafında çözülmesini isterler.

 • Çok Kıskançtır

Sevdikleri kişilere karşı boğucu derecede kıskanç olabilmektedirler. Kendilerinde olmasını istedikleri ilgi başkasında olduğunda, fazla kıskanç olurlar ve bu yüzden aşırı hareketlerde bulunabilirler.

 • Umursamazdır

Takıntılı kişiler olmalarına rağmen, ciddiye alınması gereken bazı konularda oldukça umursamaz olabilmektedirler.

 • Bireysel Değildir

Onaylanma ihtiyacı hissetmeleri, kendi başlarına birey olmalarını engellemektedir. İnsanlardan övgü ve ilgi duymaya ihtiyaç duyarlar.

 • Çıkarları Değerlidir

Kendi çıkarları için başka insanların zarar görmesinden çekinmezler.

 • Şımarık ve Bencildir

Yüksek egoları, ben merkezli yaşamalarına sebep olur. İstedikleri bir şeyin olmaması onlar için dünyanın sonu gibidir. Bu yüzden isteklerinin yerine gelmesi için her yola başvurabilirler ve sonunda teşekkür dahi etmeyebilirler.

Terazi Burcu Kadını Aşk Hayatı

Terazi kadınlarının kendileriyle olan iç çatışmaları, hem toplumsal ve sosyal, hem de özel hayatlarını etkileyebilmektedir. Bazı zamanlarda ruh halindeki dengesizlikler ve bazı öfke çatışmalarıyla karşısındaki partnerine zarar verebilmektedir.

 • Sinirlidirler

Bir tartışma anında kontrollerini kolaylıkla kaybedebilen Terazi kadınları, o an ne yaptıklarının farkında bile olmadan partnerini üzebilir, hatta derinden yaralayabilirler. Öfkesini kontrol altında tutamadığı o anlarda ne yaptığının, ne söylediğinin ve nasıl bir tavır sergilediğinin farkında değildirler. Hatta o kızgınlıkla karşısındaki kişinin kalbini kırmaktan zevk dahi duyabilmektedirler. İçlerinde bir miktar psikopatlık bulunmaktadır. Çok kolay kalp kırıp, aynı hızda da pişman olabilen ancak gururları yüzünden kolay kolay affetmeyen ve kendilerini haklı görmeye meyilli insanlardır. Tüm bunlara rağmen aşka aşık bir kişiliğe sahiptirler. Aşık olmanın verdiği hissi, aşık oldukları kişiden daha fazla severler. Aşk hayatlarında çalkantılı tüm duygularına karşı, muhteşem bir denge sağlarlar. Aşkta mantık ve duygusallığın en güzel şekilde yaşanmasını bilen insanlardır. Ne mantıklarının sevgilerinin önüne geçmesine izin verirler, ne de fazla duygusallaşıp mantıksız davranırlar. Bu iki dengenin arasındaki hassas çizgiyi ustalıkla korurlar. Dengeyi sağlama, gerekirse bozulduğunda tekrar olması gereken hale getirmeyi çok iyi bilirler. Cazibeli kişiliğiyle etkileyemeyeceği insan yoktur. Sadece gülümsemesinde ki özgüvenle bile karşısındaki kişiyi kendine aşık edebilir.

 • Romantiktirler

Romantizmi çok sever ve partnerinden de bu anlamda bir beklenti içine girerler. Romantik hediyeler, birlikte vakit geçirmek, onun için anlamlıdır. Anılara değer verirler ve sevdiği kişiyle yaşadığı her anın özel olmasını isterler.

Özgürlüklerine çok düşkündürler ve bunu ilişkilerine de yansıtırlar. Hiçbir ilişkide kişisel alanlarının ihlal edilmesinden hoşlanmazlar. Partnerleriyle birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanırlar ancak bir birey olarak kendilerine de vakit ayırmak isterler. Anlayışlı, dürüst ve iyimser insanlarla ilişki yaşamayı tercih ederler. Yaşanılan herhangi bir anlaşmazlıkta alttan alan ve sabırlı olan bir kişiyle beraber olmak isterler. Egoist ve kibirli insanlardan uzak durmaya çalışırlar. İyi birer gözlemci olmaları sayesinde kendilerine en uygun partneri kolaylıkla seçebilen bir burçtur. Hayatını rahat, uyumlu ve özgür geçirebileceği bir partner ister. Gönlünce eğlenebileceği, koşulsuz şartsız güvenebileceği, kaybetmekten korkmayacağı, hatalarını affedebilecek kadar seveceği bir erkekle birlikte olmak ister. Yanında anlayabileceği, en içten kahkahalarını atabileceği, utanmayacağı, ne yaparsa yapsın seveceği biriyle birlikte olmak ister. Korktuğunda sığınabileceği bir liman gibi, romantik, iyi kalpli, anlayışlı, değer bilen ve ön yargısız biriyle birlikte olmayı ister.

 • Bireyseldirler

Terazi kadını bağımsızlıktan hoşlanır. Kişisel alanının kendi istekleri dışında ihlalinden hoşlanmaz. Partneriyle olan ilişkisinde bu çizgiye saygı göstermesini ister. Ona göre bireyin kendi ayakları üzerinde durup, güçlü bir şekilde yaşaması gerekir. Partneriyle bir bütün olmayı, ancak ayrı ayrı bireyler olarak da kalmayı ister. Partnerinin kendisinden başka birisine olan ilgisini kıskanır. Partnerinin ilgisinin üzerinden eksilmesini istemez. Ona karşı olan sevginin hediyelerle gösterilmesinden hoşlanır.

 • Hediyeleri çok severler

Basit şeylerle bile mutlu olabildikleri için maddi değil, manevi değeri olan hediyelerin anlamı onlar için daha büyüktür. Her hediyeyi beğenmeyebilirler, özel olmasını isterler. Karşısındaki kişi için dünyadaki tek kadın olduğunu hissetmek ister. Ona böyle davrandığınız zaman, siz de onun için dünyada tek olacaksınızdır. Onu mutlu etmek için alacağınız küçük bir hediye, sizinle ilgili düşüncelerini olumlu yönde etkiler. İnce düşünceye önem verirler ve hediye onlar için bunun bir göstergesidir.

 • Samimidirler

 Terazi kadını sempatik, konuşkan, cana yakın ve kibar olması sayesinde karşısındaki kişiyi kolayca etkileyebilir. İyi niyetlidir ama olaylara Polyana gözüyle bakmaz. Kurnazdır, iyi bir gözlemcidir. Olayları tek bir objektiften değil, birçok farklı objektiften değerlendirir. Karşısındaki kişiyi iyi bir şekilde tanımak için birçok farklı yola başvurabilir. Onu her haliyle tanımak ister. Doğru muhasebelerde bulunabilmek için önyargısız ancak temkinli yaklaşır. Sadece gözlemlerinden emin olduğu zaman ciddi bir ilişki içerisine girer. Partnerine gözü kapalı güvenmek ister. Partneri bir kez onun güvenini kazandıysa, kolay kolay sarsılmaz.

 • Fedakardırlar

Sevdiği kişiye çok yakın ve açık olur, ona çok değer verir, sahiplenir ve onun için elinden ne gelirse yapar. Sevdiği kişinin onun yanında çok mutlu olmasını ister ve partneri mutlu oldukça o da mutlu olur. Nankör değildir, yeri geldiğinde en büyük zorlukları bile sevdiği kişi için aşar. Engellere göğüs gerecek kadar, fedakar ve cömerttir. Son derece açıktır. Partnerinin de kendisine aynı şekilde açık olmasını ister. Hiçbir şeyi içinde tutmaz, sorunlarını konuşarak ve dürüstçe çözmek ister. Bir şeyi gizleme gereği duymaz, istekleri konusunda yalan söylemez.

 • Beklentileri yüksektir

Terazi kadınına göre vefalı bir ilişki kurabilmek ve ilişkilerini bu şekilde yürütebilmek için emek sarf etmek gerekir. Uzun soluklu bir ilişki için dürüst ve açık olunması gerekir. Ancak tek taraflı vefakarlık olmaz, bu yüzden çok çaba gösterir ancak partnerinden aynı çabayı göremezse ne kadar severse sevsin, yollarını ayırmaktan çekinmez.

 • Özgürdürler

Özgürlüklerine çok düşkündürler ve ilişkilerine de bunu yansıtırlar. Partnerinin onu kıskanmasını ama çok fazla boğmamasını ister. İşine karışılmasından hoşlanmaz. Bireyselliğini kaybettiği bir ilişkide mutlu olamaz. Romantik bir ilişki ister ama yalnız kalmak istediği zamanlarda oldukça fazladır. Eğlenmeyi ve macera yaşamayı ister. Ona bir şeyler katacak bir ilişki yaşamak ister. Partnerinin de özgür ve bireysel olmasını ister. Kendisinden bağımsız ve kendi kendine yetebilen bir partner onu etkiler. Bazen ilişkiye heyecan katmak için partnerinden uzak kalmak isteyebilir. Bunun birbirlerini özlemeleri için iyi olacağını düşünebilirler. Rahat ve samimi bir şekilde sohbet edebildiği, kendini özgürce ifade edebildiği bir ilişki yaşamak ister. Sevdiği kişiye oldukça bağlanır. İlişkilerini sağlıklı tutmak için elinden geleni yapar. Partnerini mutlu etmek için birçok farklı yol dener. Ciddi düşündüğü bir insanla birliktelik yaşamak ister. İlişkilerine önem verir ve gelişigüzel yaşamak istemez. Onun için ilişki önemlidir ve anlamlı olması gerekir.

 • Sakin aktivitelerden hoşlanırlar

Eğlenceyi çok seven bir yapısı olsa da, partneriyle birlikte kitap okumaktan, piknik yapmaktan, doğa yürüyüşlerinden ve sakin bir gün geçirmekten hoşlanır. Büyük ve şatafatlı etkinliklerden çok birlikte yapacakları eğlenceli bir temizlik günü bile, onları oldukça mutlu edecektir. Samimi ve hiçbir kasıntı olmadan yapılan doğal eğlenceler, onların güzel vakit geçirmesini sağlar. Bahçe işleriyle uğraşmak ya da bir film izlemek gibi günlük ve rahat aktiviteler onların mutlu bir gün geçirmesi için yeterlidir.

 • Elit zevkleri vardır

İlişkilerinde birlikte gelişebileceği bir partneri tercih ederler. Birlikte yeni bir hobi edinmek, yeni şeyler öğrenmek, farklı şeyler öğrenmek ve ilginç deneyimler yaşamak onlar için bir ilişkinin olmazsa olmazlarındandır. Daha önce gitmediği bir tiyatro, konser ya da bir yarışma ilişkilerine heyecan katan şeylerdir. Birlikte yeni bir dans öğrenmek, yeni bir dil öğrenmek, bir kültür gezisine çıkmak, yeni yerler keşfetmek onların ilişkilerinde yaşamaktan çok hoşlanacakları şeylerdir. Partneriyle yeni maceralara atılabilmeyi ister. Bir yelkenliyle seyahat etmek ya da bir adayı ziyarete gitmek gibi yapacağınız ilginç ve farklı aktiviteler, ilişkinize heyecan katar ve ortak paylaşımları çoğaltır. Partnerini daha iyi tanımak ve onunla beraber yeni şeyler deneyimleyebilmek için önemli olan bu tarz aktiviteler, terazi kadınıyla yaşanan bir ilişkide sağlıklı ve eğlenceli zaman geçirebilmek için önemlidir. Sıkılmayacağı ve hep daha fazlasını yaşamak isteyeceği bir ilişkide olmak ister. Samimi, rahat ve heyecanlı bir ilişki yaşamayı arzular. Güzel sözlerden, hoş jestlerden ve arkadaş tadında bir ilişki onun için yaşayabileceği en güzel ilişki şekildir.

Terazi Burcu Kadını Nasıl Etkilenir?

 • Bakımlı olmalısınız

Terazi kadınını etkileyebilmek için öncelikle onunla dost olmak gerekir. Arkadaşlarıyla olduğu gibi bir ilişki yaşamak ister, samimi ve rahat olmayı ister. Fiziksel olarak giyiminiz ve kendinize bakımınız onu etkileyebilmeniz için önemlidir. Dişleriniz, kıyafetleriniz, saçlarınız bakımlı ve güzel olmalıdır.

 • Dürüst ve ilgili olmalısınız

Kendilerine önem veren erkeklerden hoşlanırlar. Sizden etkilenebilmesi için romantik olmanız gerekir. Kibar, iyi giyimli ve zeki biri, onun radarına rahatlıkla girebilir. Argo kelimelerden ve kaba hareketlerden hiç hoşlanmazlar. Eğer kibar ve efendi biri değilseniz onu etkileyebilmeniz çok zordur. Yalandan haz etmezler ve karşılarındaki kişiden dürüst olmasını beklerler. Ailesinin yanında yaşadığı rahatlığı partnerinin yanında da yaşamak ister. Arkadaşlarıyla eğlendiği gibi eğlenmek ister. Eğlenceli, esprili, rahat ve komik bir kişilik onları kolayca etkileyebilir.

 • Ona kendini özel hissettirmelisiniz

Onunla ortak paylaşımlarda bulunun. Mesela aynı kitabı beğenmek, aynı filmi sevmek ya da aynı hobileri paylaşmak onları etkileyebilmeniz için önemlidir. Aynı müzik zevkine sahip olmanız ve aynı eğlence anlayışına sahip olmanız önemlidir. Onun için en önemli şey aynı fikirlere ve ideallere sahip olmanızdır. Bir durumda aynı tepkiyi vermeniz, aynı görüşlere sahip olmanız, aynı şeylere gülmeniz, aynı şeylere sinirlenmeniz, onun sizden büyük ölçüde etkilenmesini sağlayacaktır. Ona karşı söylediğiniz güzel ve övgü dolu iltifatlar, alacağınız hediyeler, yapacağınız küçük sürprizler, onun gözünde sizi etkileyici yapan şeylerin başında gelir. Farklı olmalısınız, onun gözünde etkileyici olabilmenizin en önemli unsuru farklı olmanızdır. Terazi kadını farklı ve göze çarpan erkeklerden hoşlanırlar. Çevrelerindeki diğer erkeklere benzemeyen bir erkek, onun için oldukça etkileyicidir. Kültürlü ve bilgili olmanız ve bu özelliğinizi birçok konuda ön plana çıkarmanız onun gözündeki etkileyiciliğinizi biraz daha ön plana çıkaracaktır. Anlayışlı, yardımsever, iyi kalpli biri onun için çok etkileyicidir. Empati yeteneği güçlü ve kibar birinden çok hoşlanırlar.

 • Bireysel olmalısınız

Kendi başına yetebilen, kendisiyle barışık, bireysellikten hoşlanan ve ne istediğini bilen bir erkek, terazi kadınını oldukça etkiler. Kendisiyle barışık, amaçları ve hedefleri olan, kariyer sahibi, özgüvenli ve kararlı yapıya sahip bir erkek onu etkileyecektir. Korkularını gizleyebilen, sakin, problem anında soğukkanlılığını koruyabilen, sabırlı, uzlaşmacı bir tavır sergileyen, çözüm odaklı olan, sıkmayan ama korumacı bir tavır sergileyen birinden hoşlanırlar.

Aslında onu etkilemek ne kadar zor görünse de etkilendiği özellikler karmaşık değildir. Lüksten, saygıdan ve sevildiğinin gösterilmesinden hoşlanır. Hediyeler, itifatlar ve ilgi onların sizden etkilenmesi için çok önemlidir.

 • Çalışkan olmalısınız

İşinizi severek yapmanız, işinizde önemli bir pozisyonda çalışmanız, halk tarafından örnek gösterilen bir işte çalışmanız onu etkilemeniz için önemlidir. İşinize olan tutkunuz, onu iyi yapmanız ve ciddi bir iş etiğine sahip olmanız, onun sizden etkilenmesini sağlayacaktır. Hayatı için neyin önemli olduğunun farkında olan, önceliklerini bilen biri Terazi kadınını oldukça etkiler. Yaptığınız işin karizması önemlidir. Başarılarınız, yaptığınız işte aranan birisi olmanız ve bu konuda yüksek standartlara sahip olmanız onun için etkileyicidir. Güçlü bir pozisyonda işi olan, yaptığı işe saygı duyan ve severek yapan, işini özverili bir şekilde çok çalışarak icra eden, kendini adeta işine vermiş birisi onu kolayca etkileyebilir. İşinizi tutkuyla yapmanız hem size olan saygısını, hem de hayranlığını artırır. İşinize ve geleceğinize önem verdiğinizi görmesi, onun için sizin ciddi bir ilişkiye hazır ve sorumluluk alabilecek biri olduğunuzun kanıtlarındandır. İyi bir baba ve sorumluluk sahibi bir eş olabileceğinizi düşünmesi önemlidir ve işinizi ciddiye alıyor olmanız, önemsemeniz ve iyi yapmaya çalışmanız ilişkilerinizde de sizin mantıklı ve sorumluluk alabilecek biri olduğunuzu düşünmesini sağlar.

 • Ona sadık olduğunuzu kanıtlamalısınız

Kendisine her daim sadık olacağına inandığı bir erkek onu çok etkiler. İlk tanıştığınız andan itibaren ona sadık olacağınızı kanıtlamanız, sizden etkilenmesi için önemlidir. Kendisine sadık olacağına inandığı bir erkeği el üstünde tutacaktır. Sadakatinizi kanıtlamak ve onu etkilemek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri; ona dünyadaki tek kadın olduğunu hissettirmek olacaktır. En güzelin o olduğunu sizin için sadece onun var olduğunu bilmesi sizden etkilenmesi için çok önemlidir. Söylediğiniz samimi övgüler, güzel iltifatlar ve ne kadar yoğun bir iş hayatına sahip olsanız bile ona fazlaca vakit ayırmaya çalışmanız, onun gözünden kaçmayacak şeylerdir ve bu da sizden daha da çok etkilenmesi için önemlidir. Yoğunluğunuzun arasına sıkıştırdığınız güzel bir akşam yemeği ya da basit ama romantik bir yürüyüş bile size olan ilgisini artırmak için yeterlidir. Ona sadık olduğunuzu kanıtlayabileceğiniz en önemli durumlardan birisi de ona olan güveninizdir. Kendisine güvenilmemesinden ve yalancılıkla itham edilmekten hoşlanmaz. Hoşlanmayacağı imalarda bulunmanız, ona güvenmediğinizi hissettirmeniz ona olan sadakatinizi sorgulamasına ve onun da size olan saygısının azalmasına yol açacaktır. Bu konuda daha temkinli davranmalı ve yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek bir imada bulunmamaya dikkat etmelisiniz. Şüphelendiğiniz ya da sadakatinden şüphe ettiğiniz bir durum olduğunda onu hemen yargılamamanız ve bir suçlamada bulunmadan önce sakince ve fevri olmayan bir dille bu konuyu açıklığa kavuşturmanız gerekir.

 • Onu rahat ettirmeniz önemlidir

Kişisel hayatında rahatına oldukça düşkündür ve bunun sadece kişisel hayatında kalmasını istemez. İlişkinizde özel olarak rahat etmesi önemliyken, aynı zamanda ortak sosyal ortamlarda da rahat hissetmek ister. Sizin arkadaş çevrenizle beraberken sizinle yalnızken olduğu kadar rahat olabilmeyi ister. Sosyal olarak rahat olması, ilişkinizde de sorunlar yaşamamanızı sağlayacaktır. Sizinle olan ilişkisinde herhangi bir şeyi saklama gereği duymamalı ve arkadaşlarınızdan çekinmemeli. Sadece ilişkilerde değil birlikte gideceğiniz ortamlarda da rahat olabilmeyi ister. Rahat bir mekan, onun için lüks ama rahatsızlık duyacağı bir mekandan daha güzeldir. Yoğun ve boğucu bir havası olan mekanlardan hoşlanmaz. Rahatlıkla sohbet edebileceği, kendisi gibi davranabileceği ve psikolojik olarak rahat edebileceği bir ortamda bulunmak ister. Gittiğiniz mekanların buna uyması, sizinle olan sohbetinin daha keyifli ve özel geçmesini sağlar. Yalnızca ilişkiler ve mekansal olarak değil, aynı zaman da ekonomik olarak rahat bir hayat sürmekte onun için önemlidir. Çalışmayı sever ve hırslıdır, başarılı olmak için elinden geleni yapar. Bunun karşılığında parasal olarak rahat ve refah içinde bir hayat sürmek ister. Verdiği emeklerin karşılığını alarak yaşadığını bilmek, bir Terazi kadını için önemlidir. İşinde, evinde, arkadaş çevresinde, sosyal ve ekonomik hayatında ve tüm ilişkilerinde rahat olmayı ister.

Terazi Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Terazi kadını saygı ve sevgisine layık bir erkekten hoşlanır. Partnerini sevmek ve ona değer vermek ister. Bunun için yüksek standartlara sahiptir ve bütün ilgisinin hak edilmesini ister. Partnerinin iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir arkadaş olmasını ister, onunla her şeyini paylaşabilmeyi, hiçbir şeyi saklama ihtiyacı hissetmemeyi ister. İlişkisinde sır olsun istemez. Onu seven ve ilgilisini sürekli gösteren biriyle birlikte olmayı tercih eder. Hediyelerle şımartılmaktan hoşlanır. Maddi ya da manevi sevildiğini bilmeyi ister. Tam bir aşk kadınıdırlar. Olgun, zeki, kültürlü ve bilgili erkeklerden çok hoşlanırlar. Olgun ve yapılı bir erkeğin yanında kendilerini güvende hissederler.

 • Güçlü ve olgun olmalısınız

Korunaklı ve güvende hissedeceği bir hayat onu cezbeder. Ona edeceğiniz iltifatlarla, arkadaş ve iş ortamı gibi kalabalık yerlerde söylediğiniz övgülerle, onunla gurur duyduğunuzu ve ona saygı duyduğunuzu belli ederek onu etkileyebilirsiniz. Gizemli olmalısınız. Gizemli tavırlar onu etkiler ve size olan ilgisini büyük ölçüde artırır. Soğuk davranmaktan çok resmî bir şekilde yaklaşmanız, işinizi ve ilişkilerinizi ciddiye aldığınızı gösterir ve bu şekilde bir olgunluk onlar için çekicidir. Samimi olmalısınız. Ne kadar ciddiyseniz bir o kadar kibar olmalısınız. İyi bir dinleyici, kelimelerini doğru seçen ve özgüvenli olmanız, onun gözünde sizi yüksek bir konuma taşıyacaktır. Centilmence davrandığınız her hareket, onun kalbine giden yolda attığınız büyük adımlardan biri olacaktır. Düşünceli ve iyi niyetli biri olmanız ve bunu ona en ince şekilde gösterebilmeniz önemlidir.

 • Peşinden koşmamalısınız

Onları zorlayan erkeklerden hoşlanırlar. Kolay elde edemeyecekleri erkekler onlara çekici gelir. Kolay etkileyemeyeceğini ve onun için uğraşması gerektiğini düşündüğü erkekler ilgisini çeker. Yani kendini ağırdan satan ve kapalı bir kutu olan erkekler, onlar için radarlarına girmek istedikleri bir erkek olacaktır. Onu şaşırtmalısınız, güldürmeli ve düşündürmelisiniz. Başını döndürecek ve onu etkileyecek bir erkek Terazi kadınının kalbini çok kolay kazanabilir.

 • Nazik ve iyi niyetli olmalısınız

Kibar, centilmen, iyi niyetli, anlayışlı ve samimi biri onu çok kolay etkileyebilir. Kendisine saygı duyacak ve onunla gurur duyacak bir erkekten hoşlanır. Üstünde baskı uygulamayan, onu engelleyen birinden değil, her konuda kendisini destekleyen ve yanında olan bir erkekten hoşlanır. Beraber yeni şeyler deneyebileceği, beraber ağlayabileceği, gülebileceğim ve hiçbir şey yapmadan bile sıkılmayacağı birinden hoşlanır. Ona aşkla bakan, ona sevgisini belli eden erkeklerden hoşlanır. Mutsuzken teselli bulabileceği, ve sığınabileceği, onu her daim mutlu edebilen birimden hoşlanır. Onun sizden hoşlanması için, kalbini kırmayan, her daim ona güvenen, sevgisini belli eden, olgun davranabilen, alttan alabilen ve sabırlı biri olmanız gerekir.

İstediği zaman, konuşabileceği, sorunlarını çekinmeden paylaşabileceği, onu dinleyen, saygı duyan ve ona gerçekten yardımcı olmaya çalışan bir erkekten kolayca etkilenir. Partnerinin her daim arkasında olduğunu ve onu desteklediğini bilmek ister. Sorunsuz bir ilişkiden çok birlikte gelişebileceği, yeni şeyler öğrenebileceği, yaşadıkları sorunlara rağmen her daim toparlayabileceği bir ilişki yaşamak ister. Partnerinden göreceği sadakat ve ilgi onu etkileyebilecek en önemli unsurlardan biridir.

 • Yanında korkmayacağı bir erkekten hoşlanır

Her daim arkasında birisi olduğunu bilmek ister. Sevildiğini, önemsendiğini, korktuğunda ya da bir sorunu olduğunda sığınabileceği bir liman ister. Sorunlarını beraber çözebileceği ve ona cesaret veren bir erkekten hoşlanır. Yanında korkmadan problemlerinin üzerine gidebilmek, sorunlarını beraber aşabileceği bir erkekle birlikte olmak ister. Birlikte korkularının üzerine gidebildiği, yeni şeyler yapabildiği ve yeni deneyimler kazanabildiği birinden hoşlanır. Düştüğünde onu kaldırabilecek birinden hoşlanır. Zor gününde yanında olmanız ve ona sorunlarında her daim yardımcı olabilmek için hevesli olmanız sizden hoşlanması için çok önemlidir.

Terazi Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Terazi kadını hediyelere bayılır. Bu yüzden öncelikle ona ne hediye alırsanız alın, nasıl bir hediye alırsanız alın, çok mutlu olacağından emin olabilirsiniz. Dış görünüşe oldukça önem verirler ve bu yüzden paketi güzel ve lüks olan hediyeleri ayrıca severler. Her ne kadar şatafatı ve lüksü sevseler de ona aldığınız her hediyeyle size daha çok bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

 • Romantik bir yemek 

Onun için hazırlayacağınız romantik bir ortam ve şık bir yemek Terazi kadınının kalbini kazanmak için mükemmel bir hediye olacaktır. Onunla romantik bir yerde yiyeceğiniz akşam yemeği ve hediyeler onu çok mutlu eder.

 • Sakin ve rahatlatıcı etkinlikler

Onunla yapacağınız sakin doğa yürüyüşleri, gezeceğiniz park ve bahçeler, müzeler gibi kültür yerleri, ona verebileceğiniz en tatlı hediyelerden biri olacaktır. Sevdiği kişiyle birlikte bu şekilde ucuz ve huzurlu aktiviteler, terazi kadınının harika bir gün geçirmesini sağlar ve onu çok mutlu eder. Piknik yapmak gibi doğayla iç içe olan bir etkinlikle kalbini kazanabilirsiniz.

 • Güzel bir alışveriş günü 

Ona verebileceğiniz en güzel hediyelerden birisi de harika bir alışveriş günüdür. Alışveriş yapmaya ve gönüllerince bir sürü şey satın almaya bayılırlar. Maddi olarak harcadıkları miktar önemli değildir, onlar alışveriş yaparken büyük bir tatminlik duygusu hissederler. Yaşatacağınız eğlenceli bir alışveriş günü terazi kadınını mutlu etmek için yeter de artar.

 • Kişisel bakım ürünleri

Alacağınız makyaj malzemeleri ve cilt bakımı gibi kozmetik eşyalarla onu çok mutlu edebilirsiniz. Kendilerine özen göstermeyi çok severler, makyaj yapmaktan ve kendilerine bakım yapmaktan oldukça hoşlanırlar. Bu yüzden onlara aldığınız herhangi bir kişisel bakım ürünü veya makyaj malzemesi onu mutlu edecektir.

 • Lüks hediyeler

Lüksten çok hoşlanırlar. Bunu bir avantaja çevirebilir ve onlara lüks bir hediye hazırlayabilirsiniz. Lüks bir otelde her şey dahil bir tatil, lüks bir araba veya uçak yolculuğu veya lüks seyahatler bunun içine girebilir. Pahalı bir çanta veya telefon gibi maliyeti yüksek olan şeylerde onları oldukça mutlu edecektir. Güzel bir kolye ya da yüzük gibi takılar da bu konuda işinizi görebilir.

 • Eğlence dolu bir gün

Onunla beraber gideceğiniz çok sevdiği birinin konseri, Lunaparkta eğlenceli bir gün, bungee jumping, kano, dağa tırmanışı gibi ekstrem sporlar yapabileceğiniz ve yeni deneyimler kazanabileceğiniz bir gün yaşamak, ona verebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir.

 • Tatil günü 

Onunla yapacağınız güzel bir tatil, onu size yaklaştırırken, aynı zamanda ona harika bir hediye verebileceğiniz bir seçenektir. Yalnız kalabileceğiniz romantik bir tatil, onun için unutulmaz bir hediye olacaktır. Sahil kenarında bir bungalov ya da bir ada tatili gibi sakin ama şık bir tatil, onu çok mutlu edecektir. Böyle bir hediye, terazi kadınını etkilemek için harika bir tercihtir.

 • Kıyafetler ve aksesuarlar

Ona verebileceğiniz en güzel hediyelerden birisi de güzel kıyafetler, aksesuarlar ve ayakkabılardır. Giyimlerine oldukça özen gösterirler ve bu yüzden ona alacağınız şık bir elbise, ayakkabı ya da sevdiği herhangi bir kıyafet onu çok mutlu edecek hediyelerden bazılarıdır.

Terazi Burcu Kadını Hangi Burçlarla Anlaşır?

Terazi burcu hava grubuna ait bir burçtur ve ne kadar zıt olurlarsa olsunlar Toprak grubuna ait burçlarla kurdukları karşılıklı dengeyle, güzel bir ilişkiye sahip olabilmektedirler.

Terazi

 • Birbirlerine zıt iki karakterdirler 

Tüm zıtlıklarına rağmen eğlence anlayışlarının benzerliği ve ortak paylaşımlarının oldukça fazla olması sayesinde, birbirleriyle çok iyi anlaşabilmektedirler. Oldukça zıt olmalarına rağmen, benzerlikleri sayesinde çokta iyi bir ilişki yaşayabilirler.

 • Benzerlikleri oldukça fazladır 

Her ikisinin de düzenli olması, basit ama eğlenceli zevkleri bulunması, aynı eğlence anlayışına sahip olma gibi özellikleri sayesinde birçok ortak paylaşıma sahiplerdir. İkisi de dürüsttür ve bu sayede birbirlerine karşı güven bağları sağlamdır. İkilinin empati yetenekleri gelişmiştir ve bu sayede yakın iki dost olabilirler. Birbirleri ile en iyi anlayabilecek burçlardandır.

 • Birbirlerini tamamlarlar

Başak burcunun sıkıcı bir gün geçirdiğinde Terazi burcunun onu eğlendirmesi çok kolaydır. Birbirlerini geliştirebilecek ve birbirlerine çok şey katabilecek iki burçtur. İkisinin de karakterindeki derin farklılıklar, onların ilişkilerini zengin ve eğlenceli kılan en önemli özelliklerdendir.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını Terazi Erkeği Uyumu

Boğa

 • Çok uyumludurlar

Boğa burcunun mülayim ve sevecen yapısı, Terazi burcunun ondan hoşlanmasını sağlayabilir. Kendisine ilgi gösterilmesinden hoşlanan bir burç olduğu için boğa burcu da sevdiği kişiye karşı ilgi göstermeyi çok seven biri olmasından dolayı, birlikte güzel bir ilişki yaşayabilirler.

 • Birbirlerine iyi gelirler 

Birbirlerini tamamlayabilecek olan bu iki burç, biraz hoşgörü, saygı ve sabırla oldukça eğlenceli ve sevgi dolu bir birliktelik sağlayabilirler. Terazi ve Boğa’nın en önemli benzerlikleri ikisinin de çok eğlenceli olmasıdır. Yan yanayken asla sıkılmayacak bu iki burç, her zaman birlikte yapabilecek bir şeyler bulabilecek kadar iyi anlaşabilirler. Birbirlerinin dertlerini dinlemede, birbirlerine karşı empati kurmada ve birbirlerini anlamada çok iyidirler. Çok yakın arkadaş olabilecek bu iki burç, her zaman birbirlerine iyi geleceklerdir.

 • Birbirlerine karşı samimi ve sevecendirler

Boğa’nın samimiyeti ve Terazi’nin sevecenliği ikisi arasında harika bir denge ve uyum sağlar. Eğlence anlayışlarının benzerliği beraberken hiç sıkılmamalarını sağlar, her zaman yapacak bir şey bulurlar. Hiçbir şey yapmasalar bile birlikte eğlenebilecek burçlardır. Uyumludurlar ve bu sayede nadiren kavga edecek sebep bulurlar. Bu sayede sağlıklı ve olumlu bir ilişkileri olur.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını Boğa Erkeği Uyumu

Oğlak

 • İkisi de alıngandır

Oğlak burcu oldukça duygusal bir yapıya sahiptir ve duygusallığını saklamaz. Terazi burcu ise oldukça narindir ama bunu kontrol altında tutmakta zorlanmaz ve içinde yaşamayı tercih eder. Birbirlerini sevdikleri zaman oldukça anlayışlı ve sakin bir ilişkiye sahip olabilirler. İkisi de derin ve alıngandır, bu durum bazen aralarında bir anlaşmazlık yaşamalarına sebep olsa da, genel olarak çok seviyeli ve güzel bir ilişki yaşarlar. Alınganlıklarını kontrol altında tutabilmeleri için birbirlerine karşı daha açık ve daha anlayışlı olmaları gerekir.

 • Oldukça mülayim ve uyumludurlar

Birbirlerini yanlış anlamaya çok meyillidirler ve bunun ilişkilerine zarar vermesini engellemek için önyargısız ve sabırlı bir ilişki yaşamaları gerekir. İkisi de duygusal yapıdadır ve bunun bazen ilişkilerinde sorun yaşanmasına sebep olabileceğinin farkındadırlar. Birbirlerine karşı daha olgun ve açık olabildiklerinde birbirlerini en iyi anlayabilecek ve dert ortağı olabilecek burçlardır.

 • Hassas ama sağlam bir ilişkileri vardır

Gerçekten çok naif bir ilişkileri vardır. Birbirlerine iyi gelirler ve benzerlikleri ortak paylaşımlara dönüşerek ilişkilerini güçlendirir. Birbirleriyle empati kurabilmelerini sağlar. Bu da onların sağlam ve sağlıklı bir ilişki yaşamalarına sebep olur. Oğlak burcunun kırılgan yapısı ve Terazi burcunun dengesiz ruh hali bazen tartışma yaşamalarına neden olsa da kolayca toparlanabilecekleri güçlü ve sağlam bir ilişkileri vardır.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını Oğlak Erkeği Uyumu

Yengeç

Hava ve su grubunun buluştuğu bu ikilide, terazi kadını iletişim kabiliyeti gelişmiş ve yüzeyde yaşarken, yengeç erkeği ise sezgileri ve güçlü hisleri ile derinlerde yaşar. Her ikisi de burçlarında öncü ve kendi isteklerine göre hareket etmek isterler. Ayrıca terazi burcu sosyal ve anı yaşarken, yengeç burcu evcimen yapısı ile geçmişe takılı kalır. Bu ikilinin farklı karakteristik özellikleri olmasına rağmen, ilk zamanlar iyi bir uyum yakalasalar da uzun vadede uyumları zor ama imkansız değildir. İyi bir iletişim ve biraz fedakarlık ile her şeyin üstesinden gelebilirler.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını Yengeç Erkeği Uyumu

Başak

Görgülü, kibar, konuşmasını bilen, akıllı ve kendini işine adayan, titiz ve stil sahibi başak erkeği terazi kadınını etkilemiş olabilir. Bu ikilinin etkileşiminin devam etmesi zor olan burçlardan olmasına rağmen, yıldız haritalarında güneş ve başka uyumlu yıldızlar varsa mükemmel bir uyumu yakalayabilirler. Zaten karakteristik olarak benzer noktalara sahip olmanız, başak erkeğinin pratik zekası ve gerçekçi yaklaşımı, terazi kadının ise analiz etme becerisi birlikteliğe olumlu etkiler katacaktır. Sadece terazi kadını eğlenerek mutlu olurken, başak erkeği çalışarak zamanını geçirmek ister. Bu aralarında en büyük sorunu teşkil etse de ortak bir noktada buluşmaları da imkansız değildir.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını Başak Erkeği Uyumu

Akrep

Terazi kadını, akrep erkeğinin kararlı, gizemli ve derinlerde yaşamasından çok etkilenir. Akrep erkeği de terazi kadının gülüşünden, fiziğinden, hayat dolu, cıvıl cıvıl ve pozitif oluşundan etkilenir. Bu etkiyi devam ettirmek için terazi kadınının akıllı davranıp, akrep erkeğini peşinden koşturmak için biraz gizemli olması yeterli olacaktır. Arka arkaya gelen burçların birbiri ile zıt olduğu astrolojide bilinen bir durumdur. Bu zıtlıkları kendi eksikliklerini tamamlamak için kullanırlarsa iyi bir uyum yakalayabilirler.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını Akrep Erkeği Uyumu

Balık

Astrolojik olarak imkansız gibi görünen bu ikilinin, birbiri ile uyumlu bir ilişki yaşamaları için bir çok sebepleri var. Güçlü sezgileri, hassas ve duygusal yönü ile terazi kadınına hitap edecektir. Ayrıca müzik ve sanatsal aktiviteler her ikisininde ortak zevkleri arasında yer almaktadır. Terazi kadınının, balık erkeğinin zaman zaman kendi içine çekilmesine alıngan yapmayıp, onun temel bir ihtiyacı olduğunu anlaması belkide aralarındaki en büyük sorunu ortadan kaldıracaktır.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını Balık Erkeği Uyumu

Terazi Burcu Kadını Hangi Burçla Evlenmeli?

Konu aşk hayatı olduğunda bir Terazi kadını kendisine daha zıt, daha farklı karakterlere sahip burçlarla bir uyum sağlar. Koç, Kova, Aslan, Yay ve İkizler burcu gibi burçlar onlarla güzel bir birliktelik yaşayabilen ve ilişkilerini evliliğe götürebilen burçlardır.

Koç

 • Çok fazla ortak paylaşımları vardır 

Koç ve Terazi aşk anlamında birbirleri için yaratılmış diyebileceğimiz iki burçtur. Karmaşık yapılara sahip bu iki burç, bir çok yönden oldukça zıtlardır ancak tam olarak zıt kutuplar birbirini çeker örneğidirler. Bu kadar zıt olmalarına rağmen ortak noktaları da bir o kadar fazla olan burçlardır. İyi birer çift olabileceklerinin en güzel kanıtı ise zıtlıklarına rağmen buldukları ortak yönlerle birbirlerine bağlanmalarıdır diyebiliriz. Karakter olarak oldukça aktif iki burçtur. Sosyalleşmeyi ve eğlenmeyi severler, risk almaktan korkmazlar ve oldukça güçlü karakterlere sahiptirler.

 • Birbirleriyle ne kadar farklı olurlarsa olsunlar, sağlam bir ilişkileri vardır 

İkisinin arasındaki en büyük farklardan biri Terazi burcunun oldukça hassas olmasıdır. Koç burcu ile arasındaki bu fark, ilişkilerinde küçük sorunlar ortaya çıkarabilse de, birbirlerine benzeyen, empati kurabilen ve birbirlerini anlayabilen yapıları sayesinde aslında birbirini tamamlayan iki karakterdirler. Aralarında olan kavgalar onlar için sıkıntılı bir süreç yaşamalarına sebep olsa da kendilerini ve ilişkilerini onarmayı bilirler. İnişli çıkışlı ilişkileri onları yıpratabilecek boyutlara ulaşsa da, birbirlerine olan bağlılıkları ve tutkuları, onları birbirlerine karşı çok daha nazik ve anlayışlı olmaya yönlendirecektir.

 • Birbirlerine olan güvenleri güçlü olmalıdır

İlişkilerinde birbirlerine karşı daha açık olmalılardır çünkü bu iki burcun ilişkisinde güven bağlarının kuvvetli olması önemlidir. Birbirlerine karşı dürüst olmayan ve birbirlerine olan güvenleri sarsılmış Koç ve Terazi burcunun sağlıklı bir ilişki yaşamaları çok zordur. Birbirlerine karşı dürüst, saygılı ve anlayışlı olduklarında oldukça güzel bir birliktelik yaşayacaklardır. Zekasına oldukça güvenen ve bu konuda kendini övmekten hoşlanan Koç burcu ilişkilerinde bu yönde bir üstünlük sağlamak isteyebilir. Bu durum ikilinin arasında anlaşmazlıklara yol açsa da, birbirlerine oldukça benzer yönleriyle ve ortak paylaşımlarıyla bunun üstesinden gelebilirler.

 • İkisinin de inatçı olması bazı sorunlara yol açabilir 

İnatçı karakterlere sahip olmaları ilişkilerinde hem sorunlar yaşamalarını, hem de bu sorunların üstesinden gelmelerine sebep olur. Yaşadıkları tüm bu çelişkiler ve anlaşmazlıklara rağmen çok uyumlulardır. Güzel ve eğlenceli bir ilişkilere sahiplerdir. Birbirlerinin ne istediğini, ilişkilerine neyin iyi geleceğini, birbirlerini nasıl mutlu edeceklerini çok iyi bilirler.

 • Neden evlenmeli?

Birbirlerine karşı anlayışlı davrandıklarında saygılı, dürüst, sadık, eğlenceli ve sevgi dolu bir ilişkileri vardır. Her ikisi de paylaşımcı ve uzlaşmacı insanlardır ve bu özellikleri sorunlarını çözmede ve ilişkilerindeki tüm problemlerin kolay bir şekilde çözülmesini sağlar. Ortak bakış açıları, ortak eğlence anlayışları onların sıkıcı olmayan bir ilişki yaşamalarını sağlar. Her zaman ilişkilerini nasıl canlandıracaklarını bilirler. Yaşadıkları problemleri hızlıca unutmaya meyillidirler ve bu da ilişkilerinin hasar almasını engeller. Birbirlerini çok sevebilecek bu iki burç kişisel ve duygusal olarak birbirlerini tamamlayabilecek, birbirlerini geliştirebilecek bir ilişkiye sahip olabilirler. Bu yüzden evlendikleri zaman aralarında yaşayabilecekleri birçok sorun olmasına rağmen, bunların üstesinden gelebilecek ve sağlam bir ilişki yaşayabileceklerdir.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını Koç Erkeği Uyumu

Kova

Kendilerini çok seven ve öz saygıları oldukça yüksek olan Kova burcu ve yine kendisine oldukça düşkün Terazi burcu ile zıtlıklar oluştursalar da birbirlerine karşı duydukları sempati onları çok güçlü bir çift haline getirebilir. Birçok konuda aynı fikirlere sahip olan bu iki burç, bir çiftten çok, oldukça iyi anlaşan iki arkadaş gibi bir ilişki yaşarlar ve bu da onların ilişkilerini iki burcun da çok sevdiği gibi çok eğlenceli ve hiç sıkılmayacakları bir maceraya dönüştürebilir.

 • Birbirlerine neyin iyi geleceğini bilirler 

Birbirlerinden ve yaşadıkları hayattan sıkılmamalarını sağlayacak bir ilişkide çok mutlu olacaklardır. Egolarının yüksek oluşu ilişkilerinde kişisel olarak sorunlar yaşamalarına sebep olsa da, öz saygılarının yüksek oluşu, birbirlerini sevdiklerinde daha saygılı ve ilişkilerinde çok daha az kalp kırıcı bir tutum sergilemelerini sağlar. Her ikisininde narsist ve inatçı kişiliklere sahip olmaları bazen birbirlerine karşı bencil davranmalarına sebep olabilir.

 • Bazen ilişkilerindeki rolleri dengeleyemeyip, çatışmalar yaşayabilirler 

İkisi de ilişkide baskın taraf olmayı isteyebilir ve bu sebeple aralarında anlaşmazlıklar çıkabilir. Kaba davranabilir, kırıcı olabilir ve birbirlerine öfkeyle yaklaşabilirler ancak ikisinin arasındaki çekim gücü, birbirlerine olan sevgileriyle birleştiğinde oldukça sadık ve güzel bir ilişki yaşamalarını sağlar. Her iki burcun da bencilce davrandıkları durumlar vardır ve bu durum bazen ilişkilerini yıpratabilecek boyuta ulaşabilir, ancak bunu saptayıp, birbirlerini anlamaya çalıştıkları zaman üstesinden gelemeyecekleri bir durum değildir.

 • Neden evlenmeli?

Birbirlerini çok iyi anlayabilecek ve oldukça eğlenceli bir ilişki yaşayabilecek iki burçtur.Anlaşmazlıklarının üstesinden gelebilmek için büyük çaba gösterirler ve bu ilişkilerinin güçlenmesi için oldukça önemlidir.Eğlence anlayışları benzerdir ve bu ortak paylaşımlarını artırır.Birbirlerinin nasıl huyuna gidileceğini iyi bilirler.Her ikisi de bazen ne kadar kibirli olsalar da, birbirlerini sevdiklerinde ve ilişkilerine önem verdiklerinde sağlıklı bir evliliğe sahip olacaklardır.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını Kova Erkeği Uyumu

Aslan

Aslan burcu kendini çok, çok, çok seven, oldukça şahsına münhasır bir burçtur. Egosu yüksek Aslan erkeği ve Terazi kadını birbirine çok iyi gelecek ve birbirlerini tamamlayacak iki burçtur. Terazi kadını Aslan erkeğinin gözlerini açarken, Aslan erkeği ise eğlenmeyi çok seven Terazi kadınını eğlendirecek ve mutlu edecektir. Bu yönleriyle birbirini tamamlayan ikili, kendilerini sevdiklerinden daha çok birbirlerini sevdiğinde ortaya çıkabilecek aşk oldukça büyük olacaktır. Bu yüzden eğlenmekten hoşlanan, partileri ve ortamları seven Terazi ve Aslan eğlenceden eğlenceye koştukları, macera dolu bir ilişki yaşayabilirler.

 • Farklılıkları bazı sorunlara yol açabilir 

Terazinin dengesizliği Aslan burcunu yorarken, Aslanın egosu Terazinin bundan rahatsız olmasına sebep olabilir. Eğlenceli bir ilişkilerinin olmasının yanı sıra, birbirlerine olan sevgilerini kaybettikleri zaman düşman olabilecek kadar güçlü duygular beslerler. Eğer birbirlerini iyi tanımazlarsa sorunlu bir ilişki yaşayabilecekleri gibi, birbirlerini tanıdıklarında ve iyi anlaştıklarında sevgi dolu ve oldukça eğlenceli bir ilişki yaşayabilirler. Evliliklerinde birbirlerinin kalbini en çok kırabilecek burçlardır.

 • İlişkilerinde karşılıklı anlayış çok önemlidir 

İlişkilerinde yaşadıkları sorunların üstesinden gelebilmeleri için daha anlayışlı olmalıdırlar ve birbirlerine karşı empati kurabilmelidirler. Kişisel menfaatlerini evliliklerinde bir kenara bırakıp, birbirlerine odaklanmalıdırlar.İki burçta ilişkilerinde baskın olmayı ister ve bu konuda bir eziklik yaşamayı istemezler. Problem yaşadıklarında uzlaşmacı bir tavır sergilemekten kaçınan Aslan, Terazi için sorun yaşatabilir. Terazi, idare etmeyi iyi bilir ve sorunlardan çok çözüm odaklıdır, böyle bir durumda ikisinin de isteklerinin ve tavırlarının arasında ki bu büyük fark tartışmalarının en büyük sebeplerinden biri olacaktır.

 • Neden evlenmeli?

Yaşadıkları tüm zıtlıklara ve anlaşmazlıklara rağmen ikisinin arasında özel bir uyum vardır. Eğlence anlayışları çok benzerdir, sadıktırlar ve birbirlerine yeni şeyler katmayı severler, bu da ilişkilerine yıpranmasını, sıkıcılaşmasını engeller. Uzun vadede olumlu bir evlilik yaşamaları onlar için kolaydır. Terazi ve Aslan birbirlerini çok iyi anlayabilen iki burçtur. Nereden nasıl ve ne durumda nasıl davranmaları gerektiğini çok iyi bilirler. Birbirlerinden nefret ettikleri zamanlarda bile birbirlerini anlarlar ve sanki görünmez bir zincirle bağlı gibi, birbirlerinden kopamazlar.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını Aslan Erkeği Uyumu

Yay

Yay ve Terazi burcunun birbirine en çok benzeyen özellikleri, ikisinin de çok anlayışlı olmasıdır. Hem çok özgür, hem de çok güçlü iki burçtur. Birbirini anlayan ve birbirine saygı duyan bu iki burç oldukça sağlıklı bir ilişkiye sahip olabilirler. Bazen anlaşmazlıklar yaşayabilselerde ikisi de ne kadar inatçı olurlarsa olsunlar, birbirlerine karşı anlayışlı oldukları zaman ortada bir sorun kalmayacaktır. Birbirlerine neyin iyi geleceğini bilirler.

 • Birbirlerinden ne istediklerini ve neye ihtiyaçları olduğunu bilirler 

İlişkilerinde karşılıklı olarak ne istediklerinin farkındadırlar ve bu sayede güzel bir ilişki yaşarlar. birbirlerini kısıtlamazlar, birbirlerine saygı duyarlar. İyi ve sakin bir ilişki yaşamaya çok önem verirler. Sağlam bir ilişkileri olmasını, hep birlikte olacakları bir ilişkileri olmasını isterler. Yeni şeyler denemeyi ve ilişkilerine renk ve heyecan katmayı severler. Beraber sıkılmaktan çekinmezler, ne olursa olsun birlikte olmayı isterler. Hem ilişkilerinin, hem birbirlerinin değerini bilen karakterlere sahip olmaları özel bir ilişki yaşamalarını sağlar. Birbirlerine kırmaktan çok çekinen ve bunun olmaması için çaba gösteren bir ilişkiye sahip olurlar. Bazen bu durum abartılı bir hale gelebilir. Bu yüzden gösterdikleri bu abartılı özen birbirlerine karşı açık davranmamalarına sebep olabilir. Böyle bir durumun önüne geçebilmek için birbirlerini iyi tanımaları ve istekleri ve beklentileri konusunda açık ve dürüst olmalılardır.

 • Neden evlenmeli?

İkisi de çok duygusaldır ve bunu ilişkilerine yansıtmaktan çekinmezler. Bu sayede güçlü bir bağ kurarlar ve sağlam bir ilişkinin temelini atarlar. Kibardırlar, anlayışlıdırlar, dürüsttürler. Nasıl sağlıklı ilişki yaşayacaklarını bilirler ve ilişkilerini bu sayede düzenlerler. Birbirlerine karşı saygılı olmaları, birbirlerinin özgürlüklerini kısıtlamamaları onların ilişki içerisinde de ayrı bireyler olmalarını ve bu sayede huzurlu bir ilişki yaşamalarını sağlar.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını Yay Erkeği Uyumu

İkizler

Bir dengesiz İkizler, bir dengesiz Terazi. İki dengesiz bir araya geldiğinde, dengeyi sağlayan yine Terazi olacağını söyleyebiliriz. İkilinin bol tartışmalı ancak bol anlaşmalı ve bol eğlenceli bir birliktelik yaşayacaklarından eminiz. Çünkü birbirlerini bu kadar iyi tanıyan iki burç daha yoktur.

 • En büyük farklılıkları ilişkilerinin en iyi yönü olabilir 

Gamsız İkizler ve takıntılı Terazi arasında oldukça güzel bir ilişki kurulabilir. Birbirlerine birçok konuda çok şey katabilecek ve bir o kadar da yardımcı olabilecek burçlardır ikisi de. Bu yüzden çok kıymetli bir ilişki yaşayacakları muhtemeldir. İkisi de dışa dönüktür, korumacıdır ve kıskançtır. Bu bazen birbirlerini incitmelerine sebep olacak kadar sıkıntılı bir hale gelebilir ama niyetlerinin farkında oldukları zaman ilişkileri daha da güçlenecektir. Birbirlerine karşı boğucu ve can sıkıcı davranabilirler. İkisininde kendi içlerinde yaşadıkları karmaşa ilişkilerine olumsuz yönden yansıyabilir ancak bunu çok sorun etmezler. Affedicidirler ve anlayışla yaklaşırlar. Kaybetmekten korktukları ve emek verdikleri bir ilişki onlar için son derece önemlidir. İkisinin de ayrı ayrı kendi içinde yaşadığı çelişkiler ilişkilerine olumsuz yönde yansıyabilir.

 • İkisinin de çalkantılı karakterleri ilişkilerine yansır 

Dengesiz ve kararsız yapıları bazen sorunlar yaşamalarına sebep olabilir ve birbirlerine karşı karmaşık sinyaller gönderebilirler. Ön yargılı insanlar olmaları en küçük bir kavgada bile olumsuzluğa sebep olabilir ve bu durumda anlayışsız davrandıklarında ilişkilerine zarar verebilirler. Terazi kadını problemleri konuşarak çözmeyi tercih ederken, İkizler burcu sessiz kalmayı, bir süre düşünmeyi ve uzaklaşmayı tercih eder. Terazinin uzlaşmacı bir tavır sergilemesi ve İkizlerin buna yanaşmaması ilişkilerinde tatsızlığa yol açabilir. Birbirlerine karşı daha uzlaşmacı bir tavır sergilemeleri, birbirlerine saygı duymaları ve birbirlerini anlamaya ve tanımaya çalışmaları daha sağlıklı bir ilişki yaşamalarını sağlayacaktır. Yaşamaları olası tüm sorunlara rağmen, birbirine karşı en uyum sağlayan ve en çok bağlılık gösteren burçlardır.

 • Neden evlenmeli?

Tüm dengesizliklerine ve farklılıklarına rağmen rahatlıkla uyum sağlayabilecek burçlardır. Sadık olmalarının yanı sıra, ketum olmalarına ve tüm sosyalliklerine rağmen içlerine kapandıkları zamanlarda dahil, birbirlerini anlarlar ve birbirlerinin ihtiyaç ve isteklerine göre ilişkilerini düzenlerler. İlişkilerine önem verirler, bile isteye ilişkilerini yıpratma yoluna gitmezler. Ne kadar kırıcı davranırlarsa davransınlar, birbirlerine olan bağlılıkları ve sevgileri kuvvetlidir. Ön yargılı olmaları aralarında yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Ama birbirleriyle açıkça konuştuklarında ve birbirlerini anlamaya çalıştıkları birçok problemi çözebilirler. Bu yüzden tüm uyumsuzluklarına rağmen evliliklerinde güzel bir denge yakalayabilirler.

>>> İLGİLİ: Terazi Kadını İkizler Erkeği Uyumu

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.