Terazi Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Terazi Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?
29 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 162 kez okundu.

Terazi burcu çocuğuna nasıl davranılmalı ? Terazi burcu çocukları daha küçük yaşlardan itibaren romantikliği kendisiyle büyüten minik romantik çocuklardır. Oldukça duygusal ve romantik olan bu çocuklar adeta sanatsal bir ruha sahiplerdir. Onlarla huzurlu bir şekilde yaklaşmalısınız. Çünkü terazi burcu çocuğu barış dolu huzurlu ortamları severler ve iyi yaklaşımlar onları her zaman mutlu ederek yüzlerinin gülmesine sebep olur. Özellikle ufak tartışmalar dahi olmak üzere en ufak bir pürüzsüzlük bile onların yüzlerinin düşmesine sebep olabilmektedir.

Belli bir algılama yaşına geldikten sonra bu çocuklara müzik aletleri gibi küçük enstrümantal hediyeler alabilirsiniz. Hem kendilerini geliştirmelerini hemde bazı deneyimler öğrenmelerine yardımcı olmuş olursunuz. Onun bu müzikal şeylere ilgisine saygı gösteren ve bunu desteklediğinizi belirtmek amacıyla onları imkanınız oldukça sergilere veya konserlere götürün. Onlar yetenekleri olan konularda sizlerinde arkalarında olduklarını görünce kendilerine bir o kadar güvenecek ve sizinde desteğinizle daha da iyi yerlere gelebilecektir. Bu çocuklar sohbet etmeyi oldukça fazla severler fakat bunları dile getirmekte başlarda zorlanabilirler. Siz onlara bu konuda destek olmalı ve yüreklendirerek size açılmasına yardımcı olmalısınız. Çocuklarınıza anne veya baba veya ağabey abla olarak değilde bir arkadaş gibi davranmalısınız.

Terazi burcu çocukları, sürekli olarak her yaptıklarının arkasında etrafındaki kişilerin desteğini beklerler. Gördükleri ve hissettikleri destekler onları fazlasıyla güçlendirmekte ve kendilerine güvenlerini sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı onları yaptığı şeyler tarafından eleştirmek yerine ilk olarak neden yaptığını anlamaya çalışmalı ve onlara yanlış dahi yapıyorlarsa ılımlı olarak yaklaşmalısınız. Bu çocuklar olumlu düşüncelere sahip oldukları için sizin tatlı dille anlattığınız her şeyi düşünüp anlamaya ve hak vermeye çalışacaklardır. Siz onlara böylece tatlı dille doğruyu ve yanlışı öğrenmiş olacaksınız. Onlara gülümsemekten kendinizi eksik etmeyin. Hassas olan bu çocuklar bu durumdan çok mutlu olacaklardır.

Terazi burcu çocuğu ile anlaşmak, genellikle çok kolaydır. Çünkü çok uyumlu ve arkadaş canlısı bir yapısı vardır. Bu burç insanı, genellikle dengeli ve hassas kişiliği ile dikkat çeker. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür ve planlarlar. Terazi çocuğuna ders çalışması için baskı yapmanız gerekmez. Çünkü o kendi geleceğini kendi planlayacak olgunluktadır. Ona arkadaş gibi yaklaşır ve büyük gibi konuşursanız sizi daha iyi anlayacak ve daha dikkatli davranacaktır. Terazi insanı, hayatının her alanında başarılı olmayı amaçlar ve buna göre adımlarını atar. Çocuğu şımartmak yerine, varlığı da yokluğu da öğrenmesini sağlamalısınız. Siz hayır dediğinizde bir şey için ısrar etmeyi bırakması gerektiğini ve her istediğinin anında olmayacağını bilmesi oldukça önemlidir.

Terazi burcu çocuğu, ailesine çok düşkündür ve rol model olarak aile büyüklerini alır. Bu nedenle ona her zaman doğruyu gösterecek davranışlarda bulunmalısınız. Ona bir şeyi yapmaması gerektiğini söylediğiniz zaman siz onu kendiniz yaparsanız çocuğun gözünde itibarınız azalacak ve sözünüzü daha az dinlemesine neden olacaksınız. Bunu engellemek için onun yanında çocuğunuzun yapmasını istemediği hiçbir şeyi yapmamaya özen göstermelisiniz. Çocuğunuzu televizyon ve bilgisayar gibi zararlı şeylerden uzaklaştırmak ve ona okuma alışkanlığı kazandırmak için akşamları okuma saati yapabilir ve bir süre tüm ailecek kitap okuyabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz kitap okumanın gerçekten de gerekli bir eylem olduğunu anlayarak bunu hayatının diğer zamanlarında da uygular. Çocuğunuzun her istediğini ona vermek yerine bir şeyler başararak ancak bunlara ulaşabileceğiniz ona anlatmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git