Terazi Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Terazi Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?
18 Mart 2017 tarihinde eklendi, 233 kez okundu.

Terazi burcu çocuğu özellikleri nelerdir ? Terazi burcu çocuklarına sahip anne babaların oldukça şanslı oldukları söylenebilir. Çünkü bebeklik dönemleri normal bebeklere göre sıfır sorunsuzdur denebilir. Fazla ağlamazlar, bırakıldıkları ortamlarda kendi başlarına oynayarak saatlerini geçirebilirler. Yalnız terazi burcu çocuğundan esirgememeniz ve es geçmemeniz gereken bir değer olarak ilginizi azaltmamalısınız. Anneler ya da babalar çocuğun bu tutumunu görünce onu ilgilerinden mahrum bırakabilirler. Eğer böyle olursa çocuklar zaten özellikleri gereği hislerini kolay kolay dile getiremezler. Terazi burcu çocuğu özelliklerinin çok yönlü olmalarına bağlı olarak da çok çekingen olabilirler. Bu çocuklar daha küçük yaşta dahi olsalar dış güzelliklerine önem verirler.

Terazi burcu çocukları, nazik, duygusal, saygılı bir kişiliğe sahip olurlar. Bu huylarıyla büyükleri, akrabaları tarafından çok sevilirler. Herhangi bir konuyu hemen kavrama özelliğiyle dikkatleri üzerlerine çekerler. Bu durum onların okul hayatında da pozitif bir etki yaratır. Öğretmenleri tarafından fark edilir. Böyle olunca terazi çocuklarının ilgilerinin ne yöne olduğunu keşfedip onlara kılavuz olmak ebeveynlerine ya da öğretmenlerine ödev olması gerekir. Bunu yapmak ilerleyen yaşlarda bu çocuklar içinde oldukça yararlı olacaktır. Tabi terazi burcu erkeklerinin ilerde iyi yerlere gelip başarılı olmaları sadece yeteneklerini keşfetmek değil, anne babaların ilgilerini eksik etmemeleri de gerekir. Terazi burçları ailelerinin de sakin aileler olmaları gerekir.

Sürekli kavga eden, bağıran ailelerde yetişen terazi burcu çocuğu hayal kırıklığına uğrayabilir. Böyle olayları içine atarlar. Hayal kırıklığına uğrarlar ve mutsuz olurlar. Fakat bunu üzerlerinden atmak için ağlamak yerine uyumayı tercih ederler. Sosyalleşmeleri okul ile başlar. Pek çok arkadaş edinirler ve arkadaş çevreleri geniş olur. Bazı kararları almalarında onlara yardımcı olmanız gerekebilir. Çünkü bir konuda karar alırlarken çok kararsız kalırlar. Seçimini yaptıysa ondan vazgeçebilir. Daha sonradan pişmanlık, üzüntü vs. içinde olmaması için kararlarını almakta ona yardımcı olabilirsiniz. Ancak bunu da hissettirmeden yapmanız gerekmelidir. Böylelikle kendilerine olan güvenleri gelişebilir. Ebeveynlere terazi çocuklarının gelişim dönemlerinde de oldukça önemli roller düşer. Onlara aşk konusunda, karşı cinsle olan ilişkilerinde bilgi vermeleri gerekir. Bunun izah edilmesi belki diğer burçların çocukları için farklı algılanabilir fakat terazi burcu çocukları için pozitif etki verecek ve bu konularda hata yapma olasılığını düşürecektir.

Eğlenceli, parlak, barış ve güven dolu bir hayat onlar için yaşanılması gereken bir hayat olur. Her çocuk gibi büyükleri tarafından onlarda eleştirilmek istemezler. Bu nedenle karşısındaki insana çoğu zaman hoşlarına gitmeyen bir eleştiri aldıklarında ters cevap verebilirler. Bu durum karşısında büyüklerin de anlayışlı olmaları gerekir. Ona ceza vb. yaptırımlarla yaklaşmamalı, aksine yaptığının olumlu olumsuz yönlerini ona fark ettirerek mantığına yatkınlaştırarak anlatmalıdır. Alıngan olmaları sizin ona anlatmak istediğiniz doğru düşünceyi, yanlış anlamalarına yol açabilir. Bu nedenle konuyu yanlış anlaması durumunda, bir terazi ailesinin ona karşı olan ilgisini onlara karşı koz, silah olarak kullanabilir. Tabi büyükleri de uyarmak bu konuda ağır eleştiri yapmamalarını söyleme görevi ebeveynlere düşer. Zira terazi burcu çocuğunun her çocuğa benzemediği bilinmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git