Terazi Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Terazi Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?
18 Mart 2017 tarihinde eklendi, 440 kez okundu.

Terazi burcu çocuğu okul hayatı nasıl olur ? Terazi burcu çocuğu, hayatının her diliminde olduğu gibi okul hayatında da oldukça disiplinli ve titizdir. Bu nedenle derslerinde genellikle başarılı olur. Diğer arkadaşlarından onu ayıran bir diğer özellik ise, depresyona girdiğinde ya da bir şeye kafası fena takıldığında konsantrasyonunun tamamen bundan etkilenerek derslerindeki başarının birden bire düşmesidir. Terazi çocuğu, hayatının her alanında mantık ile kalbin dengesini kurmak için plan ve hesap yaparak yoluna devam eder. Hiçbir zaman kalbinin mantığından öne geçmesini istemez ve bundan korkar. Zaman zaman aklının karıştığı olsa da çabuk toparlanır.

Terazi burcu çocukları mantıksız hiçbir şey yapmazlar. Bundan 10 yıl sonra ne yapacağını, hangi mesleklerle uğraşacağını ve nerede olmak istediğini terazi çocuğu çok daha küçük yaşlarda belirler. Bu nedenle önünde engel olacak her şeyi öncelikle aşmak ister, onlarla mücadele eder. Terazi çocuğunu motive etmek ve derslerin de daha iyi olmasını sağlamak için sık sık ona hayallerini hatırlatmalı, ona hayalleri ile ilgili sıkmadan küçük sorular sormalısınız. Böylelikle ne yapmak istediği hep aklında canlı kalacak ve dikkati başka yönlere dağılmayacaktır.

Terazi burcu çocuğu, dersine çalışırken ona güzel küçük şekilli kurabiyeler ve kahve ikram ederek motivasyonunu arttırabilirsiniz. Terazi çocuğu, sorumluluk bilincine sahip bir birey olarak yetişir. Bu nedenle ona katı kurallar koymanıza gerek yoktur. O zaten kendisine göre kafasında planlarını kurar ve gerçekleştirmek istediği hayallerine adım adım yaklaşmak için siz söylemeden de ne gerekiyorsa yapar. Baskı yaptığınızda bu durum ters tepebilir. Bir anda çocuğunuzu başka şeylerle meşgulken ve derslerini boşlamışken bulabilirsiniz. Bu nedenle onun üstüne gitmeden ve ona çok hissettirmeden motive etme yollarını denemelisiniz.

Terazi burcu çocuğu, hayatının her alanında dengeyi sağlamaya çalışan bir yapıya sahiptir. Mükemmeliyetçi bir kişiliğe sahiptir. Bu nedenle yaptığının her zaman en iyisi olması için uğraşır. Her zaman derslerinde kendisi ile yarışır ve hep daha iyisini yapabilmek için çaba sarfeder. Bazı terazi çocuğu, dağınıklığı sever. Kafası ne kadar dağınık ise, odası ve çevresi de bir o kadar dağınık olur ve bu durumdan hiç rahatsız olmaz. Dağınık ortamda kendisini daha rahat hisseder ve aradığı şeyleri daha kolay bulur. Aslında bu bir kafa karışıklığı ve bir bunalım halinin dışa vurum şeklidir. Derslerinde her zaman titiz davranır ve ödevlerini günü gününde yapmaya özen gösterir. Lider ruhlu ve özgür bir kişiliğe sahip olduğu için öneri dışındaki yönlendirmelere çok itibar etmez.

Kendi bildiğini okumaktan ve hayallerini gerçekleştirmekten hiç korkmazlar. Sadece bunalım zamanlarında ya da çok stres yaptıkları anda derslerindeki başarısı düşebilir. Özellikle de sözel zekaları çok iyidir. Ezberleri iyi olduğundan dolayı sözel derslerde çok rahat başarı elde edebilir ve sınavlara daha kısa sürede hazırlanabilirler. Terazi burcu çocukları, ailesinde ya da çevresinde kendisine idol olarak gördüğü kişileri taklit ederek kariyer planlaması yapmaya başlar ve gün geçtikçe hayallerini kendisine göre şekillendirir. Ders çalışması için baskı yapıldığında bu baskı büyük ihtimalle ters tepecektir. Çünkü baskı kurarak ders çalışmak istemez ve kendilerini hapiste hissederler. Bu nedenle onları kendi haline bırakmalı ve onları motive etmek için zaman zaman onlara küçük ve sevecekleri sürprizler hazırlamalısınız. Küçük ve renkli kekler, çikolatalar ve sevdiği yemekleri hazırlamak gibi küçük jestler yapabilirsiniz.

Terazi burcu çocuğu okul hayatı nasıl olur ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git