Taze Fasulye Kaç Dakikada Pişer?

Taze Fasulye Kaç Dakikada Pişer?
14 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 887 kez okundu.

Taze fasulye kaç dakikada pişer ? Yaz aylarında bulunması ve yemeğinin yapılmasının da oldukça kolay olması itibariyle taze fasulye mevsiminde oldukça rağbet gören bir sebzedir.

Taze Fasulyenin Faydaları Nelerdir ?

Ancak taze fasulyenin tek özelliği yapımının kolay olması değil birçok vitamin, protein, potasyum ve yüksek oranda lif içermesinin yanında hazımsızlığa ve kolesterolü düzenlemeye yardımcı olmak gibi daha sayamadığımız birçok faydayı da barındırmasıdır. Aynı zamanda tam bir kalp dostu da olan taze fasulyenin en çok tercih edilme sebeplerinden biri de kalorisinin düşük olması ve buna karşın yemeğinin de oldukça lezzetli olmasıdır. Başta da belirttiğimiz gibi yapımı kolay olan taze fasulyenin en çok tercih edilen versiyonu yemeğidir.

Taze Fasulye Pişme Süresi

Taze fasulyenin pişme süresi ise yaklaşık olarak 35 ila 40 dakika arasındadır. Ancak bu süreler normal bir tencere için geçerli olurken düdüklü tencerenin tercih edilmesi durumda ise taze fasulyenin pişme süresi ortalama 20- 25 dakika civarındadır. Birbirinden farklı yapılarda taze fasulyenin olmasından ötürüdür ki kimi zaman bu belirtilen süreler uzarken kimi zaman da daha kısa bir hâl alabilmektedir. Ancak unutmamak gerekir ki en kolay pişen taze fasulye için bile düdüklü tencerede minimum 10 dakika gibi bir süre gereklidir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git