Tavuk Kaç Dakikada Pişer?

Tavuk Kaç Dakikada Pişer?
6 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 425 kez okundu.

Tavuk kaç dakikada pişer ? Sofralarımızdan eksik olmayan yiyeceklerden bir tanesi de tavuktur bildiğiniz üzere. Tavuğun fırında pişmesi tavuğun ne şekilde fırına verilmesine de bağlıdır. Fırına bütün bir tavuk sürmek istiyorsanız bu süre baya uzayacaktır. Tavuğu parçalara ayırarak pişirdiğiniz de hem tavuğunuz eşit şekilde pişer hem de daha kısa sürede pişmiş olur. Tavuğu sade olarak pişirirseniz daha hızlı pişer. Tavuğu soslayacaksanız tavuk daha ağır pişecektir. Tavuk pişirirken daha lezzetli olsun isterseniz püf noktası; sosun içine bir miktar limon suyu ilave etmek olacaktır. Limon hem tat verir hem de daha kızarmış bir görünüm kazandırır.

Tavuğu fırına sürdüğünüzde önceden ısınmış fırında 180 dereceye getirdiğinizde yaklaşık iki saatte pişer. Fırında bütün olan tavuğu fırın torbasında pişirdiğinizde yaklaşık olarak bir saat içinde pişecektir. Tavuk kanat, but şeklinde pişecekse de 45 dakika yeterli olacaktır. Fırında pişecek tavuklu yemekler de ortalama 45 dakikada hazır hale gelir.

Tavuk Yemenin Sağlığa Faydaları Nelerdir ? 

Tavuğun içinde yüksek miktarda protein vardır. Sağlık açısından mutlaka hafta da bir sofranızı süslemesi gerekir. Düşük yağ ve kalori barındırdığı içinde sağlık için çok faydalıdır. Ayrıca tavuk tüketmek kasların güçlenmesine ve kalp sağlığını korumaya yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git