Taş Düşürmeye Ne İyi Gelir?

Taş Düşürmeye Ne İyi Gelir?
4 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 515 kez okundu.

Taş düşürmeye ne iyi gelir? Böbrek taşlarında sessiz taşlar yani hiçbir şekilde kendini ele vermeyen taşlar tedavi gerektirmeyebiliyor. Yalnız daha büyük acıyla kendini belli eden taşlar ise ameliyatla çıkarılır. Küçük taşlar çözülebilen ve hatta birtakım bitkisel ilaçlarla idrar yoluyla dışarı atılabilmektedir. Özellikle böbrek taşlarının düşürülmesinde taşın yeri ve büyüklük oranı çok önemlidir. Böbrek taşları 6 mm ve daha da büyük oldu mu kendiliğinden düşmesi ne yazık ki zor olmaktadır. Taşların düşmesini sağlamak için 1 tane kara turpu ince şekilde rendeleyerek akşamdan sabaha şaraba yatırılır ve sabah aç karnına 1-2 su bardağı içmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında ayrıca da gün içerinde belli aralıklarla ıhlamur çayını içmeniz öneririz. İçeceğiniz ıhlamuru kesinlikle kaynatmamaya dikkat ediniz.

tas-dusmesine-ne-iyi-gelir

Taş Nasıl Düşürülür ?

Taşların bir kısmına yalnızca bol su ve hareketler iyi gelebilmektedir. Bir kısmına ise genişletici ve üreteri açıcı ilaçlar iyi gelmektedir. Bunların dışında inatçı ve büyük taşlar ancak uzman doktorlar tarafından yapılan operasyonlar iyi gelmektedir. Taş düşürmeye bilhassa kayışkıran kökü çayı önerilmektedir. Eski dönemlerden günümüze kadar en bilindik idrar artırıcı ve taş düşürücü özelliğiyle bilinen kayışkıran kökü çayını taş düşürmede oldukça etkilidir. İnce kıyılmış 1 tatlı kaşığı kayışkıran bitki kökünün içine 1 bardak soğuk suyu ekleyin ve 8-10 saat beklettikten sonra 1-2 dakika kaynamaya bırakın. Kaynayan karışımınızı her yemekten yarım saat önce 1 bardak olmak üzere, günde 3-4 bardak içmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında ayrıca da ardıç meyvesi böbreklerin hem çalışmasını sağlamakta hem de oluşan taşların düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Ardıç taneleri çoğunlukla böbrek temizleme ve taş sorununa karşı en iyi gelen şifa kaynağıdır. Taş düşürmeye iyi gelen alternatif yollar;

  • Böbrek dostu olarak bilinen mısır püskülü, geçmişten günümüze birçok hastalık için kullanılan püsküller bilhassa iltihaba ve taşın meydana getirmesine neden olan faktörleri ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.
  • Arpa suyu ve Hindistan cevizi suyunu düzenli olarak tükettiğinizde, bu karışım hem böbrek taşlarınıza iyi gelecek hem de yanmalı idrara çıkma hissisini doğuran sorununuzun hafifletilmesinde sizlere yardımcı olacaktır.
  • Böbrek taşlarına en iyi gelen doğal alternatiflerden bir tanesi de soğandır. Bir soğanı kaynatarak elde etmiş olduğunuz suya bir miktar şeker ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı içmeniz böbrek taşlarınıza iyi gelecektir.
  • Süt ürünleri, baharat ve kırmızı acı biber gibi ürünler böbrek taşı sorunu olan kişilerin kesinlikle uzak durmaları gereken şeylerdir.

Taş düşürmeye ne iyi gelir ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git