Tahriş Olan Cilde Ne İyi Gelir ?

27.02.2017
Tahriş Olan Cilde Ne İyi Gelir ?

Cildin tahriş olmasının birçok nedeni vardır bu nedenleri bir tarafa bırakalım ve sorun ne olursa olsun tahriş olmuş bir cildiniz varsa doğal yöntemlerle ve ev de kolayca hazırlayabileceğiniz ve kendiniz cildinizi uygulayabileceğiniz yöntemler ile bu sorunuzda kurtulabilirsiniz.

Yapmanıza gerekenler gayet basit birkaç teknik ile tahrişi gidermek olacaktır. Gül yağı, kokusu ve içindeki yarar sağlayan yağlar ciltteki birçok sorun için mükemmel sonuç verir ve özellikle tahriş olmuş cilt için sonuç oldukça başarılıdır. Bir yemek kaşığı gül yağını veya sorun bölgeye göre oranı artırabilir ve ya azaltabilirsiniz. Gül yağını bir pamuk yardımıyla veya parmak uçlarınıza olacağınız birkaç damla gül yağını sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Daha iyi sonuç masaj önemli cilde nüfus etmesi içindir. Bu uygulamayı sabah ve akşam olmak üzere iki defa uygulayın. İki gün için de tahriş olan cilt bölgenizde sorun kalmayacaktır.

Zeytinyağı ve Limon

Bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı limon suyunu karıştırın ve ardında sorunlu olan bölgeye uygulayın 20 dakika kadar bekletin ve ardın da ılık su ile yıkayın. İlk başta kaşıntı ve yanma olabilir normal zeytinyağı ve limonun cilt üzerindeki problemi ortadan hızla kaldırır ve cildi rahatlatır cildin kendini yenilenmesini sağlar. Bunu uygulamayı günde bir defa yapın, 3 gün devam edin tahriş olan bölge hızla iyileşecektir. Tahriş olan cilde sürdüğünüzde diğer bölgelerinde kızardığını ve tahriş olduğunu görürseniz uygulamayı hemen kesin.

Yoğurt ve Badem Yağı

Bir yemek kaşığı yoğurt ve yarım çay kaşığı badem yağını iyice karıştırın ve tahriş olmuş sorunlu bölgeye uygulayın. 20 dakika kadar bekletin ve ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı günde bir defa ve sorun geçinceye kadar devam edin ve 2-3 uygulama ile geçecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.