Sürtünme Yoluyla Kızlık Zarı Bozulur Mu ?

Sürtünme Yoluyla Kızlık Zarı Bozulur Mu ?
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 434 kez okundu.

Yalnızca bayanların değil erkek bireylerin de partnerleriyle yaşadıkları ilişki sonrası bir takım eylemler neticesinde kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığına dair bazı endişeler oluşmakta ve bu endişelerinin cevabını alabilmek adına danışabilecekleri kolay ve güvenilir bir ortam aranmaktadırlar. Bu ortamı sizlere sağlamak adına mevcut sayfamızda merak edilen bu tip soruları sizler için yanıtlamaktayız. Kızlık zarı vajinanın 1,5 cm gerisinde yer almakta ve her bayanda yapısal olarak farklılık gösterebilmektedir. Kimi bayanda aşırı esnek olup yalnızca normal doğum esnasında yırtılabildiği gibi kimi bayanda ise ince ve etsiz bir temele sahip olup kolayca bozulabilmektedir. Kızlık zarı ancak gerçek bir ilişki sonucunda ya da sert bir cismin zorlaması ile yırtılabilmektedir. Bunun yanı sıra bu yırtılma kızlık zarının yapısına göre düşme, esneme, zorlama gibi eylemlerle de gerçekleşebilmektedir. Bozulmanın ne şekilde gerçekleştiğini yalnızca alanında uzmanlaşmış kadın doğum doktorlarının muayenesi sonucunda öğrenmek mümkündür.

Sürtünme Yoluyla Kızlık Zarı Yırtılır Mı ?

surtunme-yoluyla-kizlik-zari-bozulabilir-mi

Peki, sürtünme yoluyla kızlık zarı bozulur mu ? Kızlık zarının sürtünme ile bozulması ise olası bir durumdur. Fakat özel bölgede görülen ağrı ya da tahriş kızlık zarının bozulduğuna dair net bir kanıt oluşturmamaktadır. Sürtünmenin şekli de bu konuda bir kanıya varmakta önem oluşturmaktadır. Eğer ki sürtünme sonrası kanama görüldüyse kızlık zarının bozulmuş olma ihtimali yüksektir ve kesin sonuç alabilmek adına doktor muayenesi gerekmektedir.

Sürtünme yoluyla kızlık zarı bozulur mu ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git