Şuayipli Köyü Plajı – Ağva / İstanbul

Şuayipli Köyü Plajı – Ağva / İstanbul
17 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 965 kez okundu.

Haftalık tatillerin yanı sıra günübirlik tatil düşünenler için Ağva Şuayipli Köyü, tatilcilerin uğrak yerlerinden birisidir. Şuayipli Köyü’nden sonra ilerleyip sola sapıldığında Ağva – Şuayipli arasında kalan, Şuayipli Kumsalı’na ulaşabilirsiniz.

Yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki kumsalda yürüyüşler yapılabilir. Denizi ise bir anda derinleşmediği için çocuklar açısından da güvenlidir. Hafta içi sakin olan kumsal, hafta sonu daha kalabalık olabiliyor.

Ağva Şuayipli Köyü’ne Gittiğinizde Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Kamp hayatından hoşlananlar için kamp tesislerinde konaklama önerilmektedir. Suyun güzel olduğu güneşin batmasına yakın saatlerde yüzerek denizin tadını çıkarabilirsiniz. Kumsalda yürüyüş yapabilir, çocuklarına kumdan kaleler hazırlayabilirsiniz. Kamp alanında ateş yakarak dalga sesleri eşliğinde doğayla iç içe olabilirsiniz. Dönüş yolunda ise İmrenli Köyü’nde bulunan Mavi Koy’a da uğrayabilirsiniz.

Konaklama İmkanları Neler ?

Konaklama için Ağva bölgesinde bulunan otelleri ve pansiyonları kullanabilirsiniz. Ayrıca çadır kurmak isteyenler için çadır alanları ve bungalovlar da mevcut.

Fiyatlar: Çadırı kendiniz getirdiğiniz takdirde ödemeniz gereken tutar 50 TL. 4 kişilik çadır kiralamak isterseniz 100 TL, daha büyük çadırlar ise 175 TL’ye kadar yükselebiliyor. Bungalovlar ise boyutuna ve içerisinde duş ve tuvalet olup olmamasına göre 120 ile 300 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Şuayipli Köyü Kumsalı Giriş Ücreti

Şuayipli Kumsalı’nda şezlong ve şemsiye sunan tek bir işletme bulunuyor. İki şemsiye ve bir şezlong fiyatı 25 TL’dir.

Bir şeyler yiyip içmek için kafeteryada fiyatlar ise çay 1.5 TL, hamburger 8 TL, 1 porsiyon köfte 15 TL’dir.

Ayrıca kendi şemsiyenizi getirip kumsalda kullanabilirsiniz. Kumsalda güvenlik için pek çok sayıda cankurtaran da bulunuyor.

Ağva Şuayipli Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden sonra yaklaşık 10 kilometre ileride Şile sapağına sapın. Şile’ye girmeden önce Ağva tabelalarını takip ederek Şuayipli Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

Farklı güzergahtan gitmek için de; Kavacık – Polonezköy – Şile rotasını kullanarak Akçakese, İmrenli, Burgaca ve Kabakoz gibi köylerin arasından geçerek Şuayipli Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git