Spagetti Kaç Dakikada Pişer ?

Spagetti Kaç Dakikada Pişer ?
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 305 kez okundu.

Spagetti kaç dakikada pişer ? Spagetti mutfakların en hızlı hazırlanan ve en çok tüketilen yemeklerinden biridir. İtalyan mutfağından dünyaya yayılan bu yemek karbonhidrat bakımından zengindir. Onlarca farklı sos çeşidi ile yapılan spagetti hem bir ana yemek hem de atıştırmalık olarak yenebilir. Genellikle on dakikaya hazır olan spagettiyi yapmak için bir kaç farklı yöntem bulunur.

Spagetti Nasıl Haşlanır ? 

Spagetti haşlarken iki ana yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki, bir kapta tuz kattığınız suyu kaynatmak, ardından spagettileri ekleyerek haşlandıklarında ocağı kapatıp iyice süzmektir. Daha sonra ise istediğiniz sosu ve yağı üzerine eklemeniz ile, spagettileriniz yenme kıvamına gelir. İkinci yöntem ise, spagettileri eklemeden önce yağ ve salçayı ya da kullanacağınız diğer sosları suya katmak, bu soslar bir süre suda bekleyip dağıldıktan ve su kaynadıktan sonra spagettileri eklemektir. Bu yöntemde spagettiler süzülmez, suyunu tamamen çekinceye dek ocakta bekletilir.

Spagettiye Ne Kadar Tuz Katılmalıdır ? 

Bir paket spagetti için yaklaşık 2 litre suya 2 yemek kaşığı tuz katmak yeterli olacaktır. Daha küçük porsiyonlar yaptığınızda da bu oranı kullanarak tuz miktarını azaltabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git