Soft Makyaj Nasıl Yapılır ?

Soft Makyaj Nasıl Yapılır ?
24 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.940 kez okundu.

Soft makyaj ile göz alıcı renk tonları kullanarak bu sezon dikkatleri üzerinize çekmeye ne dersiniz ? Her tarza ve zevke hitap edeceğini düşündüğümüz bu yazımızın size ilham vermesini umuyoruz. Adım adım soft makyaj uygulamalarını takip ederek artık sizde kuaförünüze uğramadan evde makyaj teknikleri uygularak harika bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bronz Soft Makyaj

Ten makyajı için Tom Ford Traceless Alabaster ilk olarak sürüldü. Highlight efekti için Benefit Girls Meet Pearls, pudra olarak da Mac Mineral Light, kapatıcı olarak YSL tercih edildi. Gölgelendirme Makeup Forever Stick, Mac Medium Mineral ve Golden Shimmer pudrayla yapıldı.

bronz-makyaj

Göz makyaj bazı olarak Makeup Forever Lift Concealer kullanıldı. Far olarak Naked2 bronz ton ve Tom For Cocoa Mirage karıştırıldı. Dikkat çeken bronz tonlarda bir göz makyajı ortaya çıktı. Göz makyajını tamamlamak için göz içine Nars Dark Angel ve Nars siyah kalem çekildi. Son olarak da dudaklar makyaj artistinin kendine ait olan Anastasia BeverlyHills’in Pure Hoolywood rengiyle renklendirildi.

Soft Mavi Makyaj

İlk önce YSL fondötenle ciltteki ton farklılıkları giderildi. Ardından Tom Ford Traceless Alabaster Highligter Jell’le yüzün belli bölgelerine highlight uygulaması yapıldı. Makeup Forever Lift Concealer’la göz altına aydınlık bir görüntü verildi.

soft mavi göz makyajı

Benefit’in Girls Meets Pearls pudrasıyla ciltteki parlamalar giderildi. Make up Forever Stick ve MAC Medium Mineral High Brow sürüldü. Modelin göz makyajında ana renk olarak bu sezonun hit rengi olan mavi Nars Lysithea Far tercih edildi. Göz altına Benefit Ooh la Lift concealer kullanıldı. Son olarak da dudaklar Nars Chihuahia rujla renklendirildi.

Mat ve Kırmızı Ruj

Makeup Forever Stick Fondötenle ciltteki ton farklılıkları giderildi. Ardından Mac Golden Shimmer’la ten makyajı sabitlendi. Göz makyajı bazı olarak Makeup Forever Lift Concealer kullanıldı. Far olarak da MAC Rice Paper & Texture, gölgelendirme içinse Tom Ford Cocoa Mirage kullanıldı.

mat ve kırmızı ruj

Ardından göz içine Benefit High Brow kalem sürüldü. Highlight olarak Channel Camelia de Plumes, kapatıcı olarak Benefit Girls Meet Pearls Alabaster, pudra olarak Mac Mineral Light kullanıldı. Modelin ruju bu karede vurucu noktadaydı. Bu nedenle göz makyajı mümkün olduğu kadar sade tutuldu. Makyaj artistinin kendine ait olan Anastasia BeverlyHills American Doll isimki kırmızı mat rujla dudaklara ekstra vurucu etki kazandırıldı.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git