Siyah Noktalara İyi Gelen Kremler

Siyah Noktalara İyi Gelen Kremler
20 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 110 kez okundu.

Siyah noktalara iyi gelen kremler nelerdir ? Ciltte hoş olmayan görüntülere yol açan siyah nokta, kadın erkek herkesin muzdarip olduğu bir cilt problemi. Oysaki pürüzsüz, canlı ve parlak bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Siyah noktalar ciltteki ölü hücrelerin temizlenmemesi nedeniyle cilt gözeneklerinde yağ, kir ve tozların birikmesiyle oluşmaktadır. Siyah noktalar sivilcelerin oluşmasının başlangıç evresidir. Eğer ki siyah noktaların temizlenmemesi durumunda sivilceler oluşmaya başlayacak demektir.

Siyah noktaların ciltte temizlenmesi için öncelikle siyah noktaların neden oluştuğu konusunun bilinmesi gerekmektedir. Siyah noktalar pek çok parklı sebeplerden dolayı ciltte oluşmaktadır. Siyah noktaların öncelikli oluşum sebebi cildin düzenli temizliğinin yapılmaması durumudur. Bir diğer önemli neden güneş ışığının zararlı etkenlerine maruz kalmadır. Siyah nokta oluşumunda etkili olan diğer nedenler de sırasıyla ciltteki bozukluklar, sivilce lekeleri ve karaciğer hastalığı da olabilmektedir.

Siyah noktaların oluşum nedenini ortaya koyduktan sonra bir diğer önemli husus siyah noktaların vücutta oluşmasını önceden önleyebilmektir. Güneşe çıkarken güneş kremi kullanmak, bolca C vitamini tüketmek, cilt için faydalı E vitamini bakımından zengin olan besinlerini tüketmek ve cildin düzenli bir şekilde temizliğinin yapılması siyah nokta oluşumunun önlenebilmesi için alınacak tedbirlerden bazılarıdır.

Siyah Noktalara Ne İyi Gelir?

Siyah noktaların giderilmesinde evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden bazılarını ise şöyle sıralayabiliriz.

Aleo vera

Aleo vera bitkisi cilt sorunlarına birebir ve oldukça sağlıklı bir bitkidir. Siyah noktalar için etkili olan aleo vera bitkisinin içindeki sıvıyı siyah nokta olan bölgelere sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra suyla yüzünüzü yıkayın.

Soğan ve sarımsak

Ciltteki ölü derilerin temizlenip siyah nokta oluşumunu önleyen doğal, oldukça faydalıdır. Soğan ve sarımsak suyunu karıştırıp cildinize uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Daha sonra temizleyici tonikler yardımıyla temizleyin.

Salatalık, domates ve patates

Patates, domates ve salatalığın kabuklarını soyup püre haline getirin. Ve cildinize maske olarak uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla güzelce yıkayın.

Siyah noktaların giderilmesi için evde uygulayabileceğiniz birkaç pratik maske önerileri ise şöyle sıralayabiliriz.

Bal ve esmer şeker maskesi

Bir yemek kaşığı kadar balı bir yemek kaşığı kadar şeker ile karıştırın. Siyah nokta olan bölgelere bu karışımı sürün. Uygulama yaparken cildinizi ovalayarak maskeyi etkin hale getirin. Daha sonra bol suyla yıkayın.

Limon suyu maskesi

Bir limonun suyunu siyah noktaların üzerine sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra masaj yaparak yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Limon suyu ve yoğurt maskesi

Bir kase yoğurda bir miktar limon suyunu karıştırın. Cildinize bu maskeyi uygulayın ve 15 dakika kadar bekletin. Ilık suyla temizledikten sona nemlendirmeniz gerekmektedir. Limon içeren maskeleri özellikle göz çevresine uygulamamaya dikkat edin.

Karbonat maskesi

Bir tatlı kaşığı karbonata bir miktar su ekleyip cildinize uygulayın. 5 dakika bekletin ve ılık suyla temizleyin.

Siyah Noktalara Hangi Krem İyi Gelir ?

Siyah noktalar için hangi krem kullanılır ?

Son olarak siyah nokta için kullanılabilecek kremlere bir göz atalım. Siyah nokta giderici olarak tercih edilen kremlerin başında Clinique Exfoliating Scrub kremi gelmektedir. Neurogena Visibly Clear Siyah nokta gideri krem, Dermalogia Overnight Clearing Siyah Nokta Giderici Jel, Murad T-Zone Pore Refining Serum, M.Asam Pore Minimizer Siyah Nokta Giderici Krem gibi daha birçok marka bulunmaktadır. Ancak bu kremleri kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Siyah Noktalar Kremi ve İlaçları

Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorlara başvurmalısınız. Bu konumuzda yer alan siyah noktalar kremleri kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git