Sırt Tüyü Alma Yöntemleri

Sırt Tüyü Alma Yöntemleri
20 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 22 kez okundu.

Sırt tüyü alma yöntemleri nelerdir ? Özellikle son zamanlarda istenmeyen bölgelerde yoğun tüylenmelerden şikayetler oldukça artmış durumda. Bu bölgelerden birisi de sırt bölgesi. Bu yazımızda sırtındaki tüylerden rahatsız olanların işine yarayacak olan bazı tüyoları ve yöntemleri açıklayacağız. İlk yöntemimiz lazer epilasyon. Tüyleri kalıcı olarak yok etmesi sebebiyle lazer epilasyon son zamanların en çok başvurulan yöntemi. Eh, diğer yöntemlere göre birazcık da pahalı fakat tüylerle uğraşmaktan sıkıldıysanız ve maddi gücünüz yetiyorsa kesinlikle bu yönteme başvurmalısınız.

İkinci yöntemimiz tüy dökücü krem. Bu yöntem özellikle acısız tüy almayı tercih edenler için oldukça uygun. Uygulaması ise çok basit. Nemli sırtınıza tüy dökücü kremi sürün ve yaklaşık 10 dakika bekleyin, ardından tüm dökücü kreminizle aynı kutuda verilmiş olan spatula yardımıyla sırtınızdaki kremli yüzeyi kazıyın. Tüyler spatula ile dökülmeye başlayacaktır. Yalnız bilindiği üzere tüy dökücü kremler çok uzun süreli bir çözüm değil, yine de ben acı çekmeye gelemem diyenlerdenseniz kullanmanızı tavsiye ederim.

Bir diğer yöntemimiz ağda, fakat bu seçeneği yalnız başınıza yapmanız pek mümkün değil. Çünkü çekme işlemini sırtınıza kendiniz uygulayamazsınız, bu yüzden kendiniz yapmak istiyorsanız ağda seçeneğini düşünmeyin. Ağdanın uygulanması ise klasik bir şekilde, yüzükoyun yatın ve yardım aldığınız kişi tarafından sırtınıza ağdayı yapıştırın ve çekin. Anlık yoğun bir acı çekmeniz hatta sırtınızda hafif kızarıklıklar ve tahriş etkisi yapması doğaldır çünkü sırt alınmaya çok alışık olmadığı için bu tarz reaksiyonlar gösterebilir. Korkmayın ve bir kaç gün sırtınıza kese sürmeyin. Daha sonra kendiliğinden geçecektir. Evet, sırtınızdaki tüylerden kurtulmak için jilet, epilasyon aleti gibi yöntemler de mevcut fakat tüyleri kalınlaştırdıkları için biz bunların sırta kullanılması taraftarı değiliz. Kolay gelsin…

Sırt tüyü alma yöntemleri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git