Sırt Tüylerini Azaltma Yöntemleri

Sırt Tüylerini Azaltma Yöntemleri
20 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 34 kez okundu.

Sırt tüylerini azaltma yöntemleri nelerdir ? Sırt tüylerini azaltmanın birçok bitkisel ve kimyasal yolu vardır. Bazılarından bahsetmek isterim. Öncelikle sırt tüylerinizi aldırmaya gerek duyuyorsanız doğru yöntemlerden biri tercih edilmelidir. Öncelikle sırt tüylerinizi alırken jilet tercih edilmemelidir. Jilet tüylerinizi hem sertleştirir hem de sıklaştırır. Bu nedenlerden dolayı kullanılmamalıdır. Aynı şekilde tüy dökücü kremler tüyleri kopmasına sebep olduğu için bir nevi jiletle aynı sonucu almanıza neden olur. Bundan da uzak durulmalıdır. Bunları göz önünde bulundurduğumuzda ağda en sağlıklı ve azaltma anlamında en başarılı olanıdır. Direk tüylerinizi kökleri ile birlikte aldığı için tüylerin incelmesine ve azalmasına yardımcı olur. Zaman, bütçe ve cildiniz açısından en uygun olan alma yöntemi ağda ise tercih edilmelidir. Ağda ile aldığınız sırt tüylerinizi daha çok azaltmak için bitkisel bir iki yöntemden bahsetmek isterim. Bunlardan ilki limon ve tuz karışımıdır.

Sırt tüylerinizi temizledikten sonra tuz ve limon karıştırılır ve kür elde edilir. Daha sonra alınan bölgeye sürülür 5-10 dakika bekletildikten sonra yıkanır. Tuz kıl köklerinizi yaktığı için tüylerinizin azaldığını ve hatta zamanla yok olduğunu görebilirsiniz. Eğer limona alerjiniz var ise aynı kürü su yardımı ile hazırlayabilir ve tuzu tüyleri aldığınız sırtınıza uygulayabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise zerdeçal ile hazırlanan karışımdır. 1-2 yemek kaşığı zerdeçalı macun kıvamına getirene kadar su veya süt ilave edilmelidir.

Macun kıvamına gelen karışımı sırtınıza ince bir tabaka halinde sürülmelidir. 15-20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile masaj yapılarak yıkanmalıdır. Bu yönteminde tüylerinizi azalttığını göreceksiniz. Bunlar gibi birçok yöntem uygulanabilir. Daha öncede bahsettiğim gibi zamanınız, bütçeniz ve cildinizin alerjik ve hassasiyet durumuna göre uygun olan yöntemleri seçmeniz en doğru çözüm olacaktır. Tüylerinizi azaltmanın en doğru yöntemi size en uygun olanıdır.

Sırt tüylerini azaltma yöntemleri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git