Sırt Tüylerine Çözüm Önerileri

Sırt Tüylerine Çözüm Önerileri
20 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 15 kez okundu.

Sırt tüylerine çözüm önerileri nelerdir ? Sırttaki tüyler özellikle erkekler için bir sorun teşkil etmektedir. Bu yazımızda sırttaki ve ayrıca bunun haricinde istenmeyen bölgelerdeki tüylerden nasıl kurtulacağımıza dair bir kaç bilgi vereceğiz. İşte basit yöntemlerle istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri:

Zerdeçal Kürü:

  • (Kıvama göre) Süt
  • 2 yemek kaşığı zerdeçal

Sütü ve Zerdeçalı macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Sırt bölgenize masaj yaparak uygulayın. 15-20 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın.

Portakal Kürü:

  • 1 portakal kabuğu
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Portakal kabuğunu iyice parçalanması için rondodan geçirin. Ardından zeytinyağını da portakal kabuğuna ekleyerek iyice karıştırın. Bu karışım kıl köklerinin yakılması konusunda oldukça etkili bir karışımdır. Yalnız bu kürü uygulayabilmek için istenmeyen bölgedeki tüylerin kökünden alınmış olması gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra elde ettiğiniz karışımı istenilen bölgeye uygulayın. Yaklaşık olarak 1 saat boyunca bekleyin. Son olarak da ılık su ile temizleyin.

 

Nohut Kürü:

  • Yarım kase süt
  • 1 yemek kaşığı zerdeçal
  • Yarım kase nohut tozu

Süt, zerdeçal ve nohut tozunu krem kıvamı alıncaya kadar bir kapta iyice karıştırın. Elde edilen karışımı istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye uygulayın. Bu kürü uygularken dikkat edilmesi gereken husus, karışımın tüylerin çıkış yönüne doğru sürülmesidir. Bu şekilde karışımı bölgeye uygulayın. Yarım saat boyunca kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra elinizle kremi ufalayın. Ardından ılık su ile durulayın.

Limon Kürü:

  • 1 tane limonun suyu
  • 2 çay kaşığı kadar tuz

Limon suyunu ve tuzu karıştırın. İstediğiniz bölgeye pamuk yardımı ile sürün. Bu karışımı uygulamak için de öncesinden istenmeyen bölgedeki tüylerin kökünden alınmış olması gerekiyor. Bu karışımın kıl köklerini zayıflatma etkisi oldukça büyük. 15 dakika sonra durulayın. 3-4 uygulamadan sonra etkiyi göreceksiniz.

Sırt tüylerine çözüm önerileri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git