Sırt Tüylerine Bitkisel Çözüm Önerileri

Sırt Tüylerine Bitkisel Çözüm Önerileri
20 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 27 kez okundu.

Sırt tüylerine bitkisel çözüm önerileri nelerdir ? Sırt tüylerinizi azaltmanın ve kurtulmanın birçok yolu vardır. Eğer sırt tüylerinizi alıyorsanız bu yolların başında doğru alma tekniği önemlidir. Bunun dışında ister sırt tüylerinizi alın ister almayın uygulayacağınız bitkisel yöntemler ile sırt tüylerinize çözüm bulabilirsiniz. Bu yöntemlerin en yaygın kullanılanları ile ilgili bilgileri sizinle paylaşmak isterim.

Limon ve Tuz

1 kase tuzun içerisine limon suyu ekleyerek bir kür elde edilir. Elde edilen kür sırtınıza uygulanır ve 5-10 dakika bekletildikten sonra su ile durulanır. Bu yöntem haftada bir olacak şekilde uygulandığında zamanla tüylerinizin seyreldiğini ve hatta azaldığını görebilirsiniz.

Tuz ve Su

Limona alerjisi olan kişilerin tercih edebileceği bir yöntemdir. Aynı limon ve tuz karışımı gibi su ile hazırlanan kür sırtınıza uygulanır. Tuz kıl köklerini yaktığı için aynı şekilde seyrelme hatta azalma görülür.

Nane Çayı

Nane günlük hayatımızda çok kolay ulaşılabilen bir bitkidir. Bizim ülkemizde genelde üst solunum yolu enfeksiyonlarında ilk akla nane limon karışımı gelir. Ancak nanenin cilt bakımında da oldukça önemli bir yeri vardır. Özellikle yabancı ülkelerde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Nane çayı kolay hazırlanmakla birlikte metabolizmamıza içeriden etki yaparak tüy köklerimizin zayıflamasına ve dökülmesine yardımcı olmaktadır. Sıcak su yardımı ile demleyerek içebileceğiniz nane çayınızı günde bir bardak içerek tüyleriniz deki azalmayı görebilirsiniz.

Portakal Kabuğu

Sevilen meyvelerden olan ve kabuğu çöpe giden portakalın kabuğu cilt bakımında oldukça başarılıdır. İstenmeyen tüylerinizi azaltmak için az bilinen fakat etkili bir yöntemdir. 1-2 adet orta boy portakalın kabuğunu soyup kabukları yıkadıktan sonra blender da 1 yemek kaçığı zeytin yağı ve 1 çay kaşığı limon suyu ile edilerek karışım elde edilir. Elde edilen karışım sırta uygulanır. Ve tülbent yardımı ile sarılır. Sarılı şekilde 1 saat kadar bekletildikten sonra su ile durulanır.

Başta da bahsettiğim gibi bu konuda uygulanabilecek birçok yöntem vardır. Ben nen pratik ve uygulanabilir olan bitkisel yöntemler ile ilgili sizlerle bilgileri paylaştım. Sağlıkla kalın.

Sırt tüylerine bitkisel çözüm önerileri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git