Sırt Tüyleri Nasıl İnceltilir?

Sırt Tüyleri Nasıl İnceltilir?
20 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 23 kez okundu.

Sırt tüyleri nasıl inceltilir ? Vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmak ve bu tüylerin incelmesini istiyorsanız bu yazı sizin için bilgilendirici ve yönlendirici bir içerikte olacak.  Yanlış beslenme, genetik problemler, yanlış uygulamalardan dolayı vücuttaki tüylenme artabilir ve tüyleriniz daha sert çıkabilir. Bunu inceltmek için kullanılabilecek sağlıklı ve doğru yöntemlere gelin hep birlikte bakalım.

Kıl inceltme yöntemleri arasında ağda, epilasyon bulunurken, doğal ve bitkisel alternatifler de bulunur. Ağda ve epilasyon ağrılı yöntemler olarak bilinse de bu gözünüzü korkutmasın. Zamanla tüylerinizdeki azalma ve incelmeyi fark edeceksiniz. Ağda işleminden sonra sırt bölgesine limon ve tuz karışımı sürmek de incelmeyi hızlandırmaya ekstra katkıda bulunacaktır. Bunun için limon ve tuzu bir kasede karıştırıp oluşan sıvıyı ağdadan sonra sırtınıza ovalama şeklinde sürüp 2-3 saat bekleyin ve daha sonra ılık suyla yıkayın.

Bir de bitkisel ve doğal yöntemlere bakalım. Doğal yöntemlerden birisi menengiç kahvesi ve karbonatla hazırlanan, sizde mucizevi etkiler bırakacak olan bir kür. Üstelik yapılışı da, kullanımı da oldukça basit. Malzemelerimiz iki yemek kaşığı menengiç kahvesi ve bir çay kaşığı karbonat.  Kahve telveleriyle karbonatı iyice karıştırdıktan sonra, elde edilen karışımı ağda/epilasyon işlemiyle tüylerinizi aldıktan sonra ve duştan önce haftada iki kez dört ay boyunca olmak üzere sırt bölgenize uygulayın. Özellikle ağda işleminden sonra gözenekleriniz açılacağı için karışımın sırtınıza nüfuz etmesi çok daha kolay olacaktır.

Doğal ve bitkisel tüy inceltici yöntemlerden bir diğeri ise bakladır. Bakla kabuğunun tüyleri inceltip, zayıflatma ve hatta vücuttaki lekeleri giderme gibi özellikleri vardır. Bakla kabuğunun bu özelliğinden faydalanarak kimyasal ve sentetik ürünlere ihtiyaç duymaksızın istenmeyen tüylerinizde azalma, incelme ve zayıflama etkisini yaratabilirsiniz. Güzel ve bakımlı olmak zor değil, bazen sadece bir makale uzağınızda efendim. Sağlıkla kalın.

Sırt tüyleri nasıl inceltilir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git