Sırt Tüyleri Nasıl Dökülür?

Sırt Tüyleri Nasıl Dökülür?
20 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 20 kez okundu.

Sırt tüyleri nasıl dökülür ? Bildiğiniz gibi en sıkıntı yaşanan sağlık problemlerinden birisi hormonal bozukluklar ve beraberinde getirdiği istenmeyen bölgelerde tüylenme sorunu. Yediğimiz içtiğimiz şeylerden tutun da kullandığımız ilaçlara kadar birçok şey tüylenmeyi tetikliyor. Özellikle sırt tüylenmesi son zamanlarda sık yaşanan problemlerden.

Sırt tüylerinin dökülmesi için hem bitkisel hem de diğer yöntemler var fakat sırt tüyleri sorununu önlemek amacıyla epilasyon, lazer, ağda, tüy dökücü krem gibi yöntemlere başvurmanızı kesinlikle önermiyorum. Çünkü sırt, kolay tahriş olabilir ve enfeksiyon kapabilir bir cilt yüzeyine sahiptir. Sizlere önereceğim hem daha acısız hem de daha bitkisel ve doğal bir yöntem.

Elbette bu yöntemin sonuç vermesi biraz zaman alacaktır fakat düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde olumlu yanıt almanızın kaçınılmaz olacağına inanın. Bu yöntem en yaygın doğal tüy dökme yöntemi olan ‘nane kürü’ yöntemidir. Taze naneyi küçük parçalara ayırarak günde bir kez su ile beraber bir kaşık naneyi çiğneyerek yutunuz. Aynı işlemi 15 gün aralıksız sürdürdükten sonra, 15.günün sonunda bir kaç gün küre ara verin. Daha sonra tekrar 15 gün daha küre devam edin. Ay sonunda vücudunuzdaki ve sırtınızdaki tüylerinizdeki azalmaya tanık olmaya başlayacaksınız. Fakat dediğim gibi, doğal yöntemler hiç bir zaman hemen sonuç vermez, en etkili sonucu alabilmek için biraz sabredip beklemeniz gerekmektedir. İstikrarlı bir şekilde küre devam edin ve dediğim gibi öteki tüy alma yöntemlerinden uzak durun. Üstelik nane kürü hem bulunması açısından hem de yapımı bakımından gayet ucuz ve kolay bir yöntem. Doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde en olumlu sonucu alacağınızı garanti edebilirim. Unutmayın, sağlık, en az güzellik kadar önemlidir, sağlıcakla kalın.

Sırt tüyleri nasıl dökülür ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git